Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Locked
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#126 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by PM72 »

plain vanilla wrote: 27/04/2020 22:50 Image
Nego,jel Bakir danas obišao mjesto ranjavanja? :lol:
U onoj seriji ima kadar (snimak iznad) kad ga huda majka pita jel puno ranjen u odbrani Predsjedništva,tog sudbonosnog 02.05.1992.

Majku im hebem...kako mi samo znaju zgaditi i ono što sam cjenio i poštovao kao svetinju...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#127 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Bosanski_kralj »

O Bakirovoj ulozi u ratu najbolje govori činjenica da 90% raje, za vrijeme rata, nije znalo da Alija ima sina.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#128 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by artur morgan »

Tacno tako. Nigdje ga nije bilo :)
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#129 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by hillbill »

Tegla ajvara wrote: 02/05/2020 04:35
hillbill wrote: 02/05/2020 04:17
Tegla ajvara wrote: 02/05/2020 03:44

Uredu, za svaki neopravdani postupak, nebitno ko je, treba ga osuditi, slažem se. Ali sad da mi govorimo o njemu sve najgore, kao da je neki Hitler, jer se takvim ovdje predstavlja, a ni Njemci ovako ne govore o Hitleru, ni Srbi o Miloševiću, Karadžiću, Mladiću, Lisici, kao ni Hrvati o svojim trenutnim, a ni prošlim liderima, dovoljno govori o nama kao narodu, ukratko sve nam nevalja. Ma i najmanja sitnica kod nekoga nam ne valja, odma ide na lomaču. Da se zapitamo kakvi smo mi prije svega, kao pojedinac svako, šta mi o sebi možemo reći, uraditi, da sebe poboljšamo, pa da na taj način poboljšamo i svoju okolinu, zajednicu, pa nikad se ne zna i neki veći nivo. Ali sve dok mi ovako razmišljamo i dozvoljavamo da mediji masovno edukuju naciju, teško se nama onda.
ne kontam ja tebe ljudino....jel' to ti branis ovo sto bosna ima danas,,,,jel' to ti zoves konsolidacijom...jel' tebi ovo dobro....ako jeste onda uzivaj,ali nemoj mene da prozivas da ja ne valjam,i da treba da pocistim ispred svojih vrata....ja davno pocistio......jel to ti mene drzis odgovornim za ova sranja....jel' bi ti to promijenio narod a rukovodstvo ostavio ....covjece rukovodstvo je kriminalni kartel
Naspram onoga što smo imali prije rata, tj. nismo imali ništa, ovo sad je solidno, to želim da kažem. Situacija je daleko od idealne, ali kao startna pozicija nije loše. Pa eto, ti si očistio, ja sam očistio, kako očekuješ da ti vladar postiže željeni efekat ako je narod defektan. Hajmo biti realni, svi mi znamo da većinu ljudi u našoj okolini voli ukrasti više nego hljeba se najesti, pa makar to bila i sitnica, ali će ukrasti, jer eto to svi rade, a navodno je musliman. E od ovoga trebamo krenuti, da se ovaj način razmišljanja eliminiše. Niko nije rekao da je rukovodstvo sjajno, i nije naravno, ali ako smo mi kao narod pogani, kao narod sve ovo prošli, a vidimo šta običan narod radi u našoj okolini, šta mi sad da očekujemo od nekog ko nas vodi, da bude apostol, poslanik, svetac, bezgriješna sveznajuća osoba koja se sve dovesti u red. Pa šta ljudi znam, a sigurno nisam jedini koji zna osobe koje će radije uzeti starcima cenera iz novčanika i otići na kafu i u kladionicu, a ne bi odradio smjenu od 8 sati da zaradi pare, kao što to ja radim, ti, ili nas još hiljade i hiljade. Budimo realni, kakav smo narod, bolje i ne zaslužujemo trenutno.
ovo solidno

ljudino..... ako je tebi ovo solidno onda nesto nije u redu sa tvojim standardima,,,,skolstvo---0,zdravstvo--0,sudstvo-0,ekonomija-0,korupcija-5 .........a tebi krivi Seferovici
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#130 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Qler »

Ovoga je ocigledno ova tegla ajvara dobro spucala u glavu.. Prije rata nismo imali nista sad imamo :D pa ovo ja ni pijan i napusen u isto vrijeme ne bi izvalio :D
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#131 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sultanahmed »

:lol:
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#132 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Seyfo »

Sidran (valjda? Ili neko drugi) jednom u intervjuu opovrgnuo sve zlonamjerne traceve i zacementirao za sva vremena ! Nije bio u trezoru jer ga je vozo u stojadinu u sred rata. Ja cuo. Kljucaj temu,gasi internet,motaj kablove. Ende.
User avatar
alijagoro
Posts: 3208
Joined: 06/03/2008 18:02

#133 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by alijagoro »

Bosanski_kralj wrote: 02/05/2020 18:52 O Bakirovoj ulozi u ratu najbolje govori činjenica da 90% raje, za vrijeme rata, nije znalo da Alija ima sina.
:D :thumbup:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#134 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by rajv0sa »

Jedan konkretan doprinos temi


magribija 93

Image
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#135 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by sumirprimus »

Bosanski_kralj wrote: 02/05/2020 18:52 O Bakirovoj ulozi u ratu najbolje govori činjenica da 90% raje, za vrijeme rata, nije znalo da Alija ima sina.
Fakat vazda se spominjala ona kcerka prevodilac sto je i isla s njim.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#136 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by PM72 »

rajv0sa wrote: 03/05/2020 05:33 Jedan konkretan doprinos temi


magribija 93

Image
Uvaženi :D akademik laže ko pas.

Kaže da je išao tokom rata u Dobrinju na iftar kod Ismeta Hadzića sa Alijom.To mu vjerujem.Ali da je Bakir vozio stojadina,Alija do njega a ”akademik” pozadi,bez ikakve pratnje i najave i još ih pogodilo sedam snajperskih zrna i svi ostali živi...

”uvaženi” akademik je vjerovatno popio koju da razbije strah pa nije vidio ni pratnju,od džipa u kojem se Alija vozio pomislio da je stojadin a kamenčići lupali po autu a on hud mislio snajperska zrna...
A on i iftari ko Mujo i svemirski program.Sad je počeo upraznjavati vjeru,nabacio je i prsten...kad su ga svi odjebali i provalili.Jebo ga Kusturica kome je išao kući da ga moli da mu plati operaciju mrene...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#137 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by JThomas »

počeo prezirati cugu kad su mu rekli da će fakat riknuti ako nastavi.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#138 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by hillbill »

rajv0sa wrote: 03/05/2020 05:33 Jedan konkretan doprinos temi


magribija 93

Image
pisac se malo zaigro/mirko pazi metak,hvala slavko spasio si mi zivot/

.......paaaa ,,,danas je pola sarajeva islo u pretis 92, da bi se sarajevo imalo cime braniti.....ono drugo pola je to sve to organizovalo.....sta je bilo u stvarnosti nije ni vazno.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#139 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Logovan »

Kad bude tema za nekih 20-30 godina...

Je li se Bakir tokom pandemije krio u trezoru?
:oops: :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#140 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury »

nije se ba krio sam je drzo na oku sadrzaj trezora a mozda ni bateriju nije imo :sad:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#141 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by animus »

Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#142 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Man of steel »

U zgradi Narodne banke se nalazio Generalštab Armije RBiH pa odatle insinuacije da se krio u trezoru.

A oni koji mu to imputiraju uglavnom nisu bili ni na teritoriji BiH tokom rata.
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#143 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sultanahmed »

Na kraju ce jos ispasti da je Bakir diverzant bio :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#144 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by MorningStar »

animus wrote: 08/05/2020 23:27 Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
Najznacajnija u vidu ajmo referendum pa onda “bosnu samo narod moze obdraniti” pa onda kad je taj narod jedva opstao i nagrebusio jer je pola rata tandzarama se branio onda - sda branila bosnu. Is.

A za sina mu necu ni pocinjati osim da je ojadio bih i razvalio . Pokrao istu do te mjere da moze komotno da cetnicima se takmiciti po kolicini nanesene stete i razvaljivanja drzave.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#145 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury »

... vrlo tacno da je aljo bio prvi predsjednik ali drugi po broju glasova 8) kad je fikro kladuscanin misteriozno reko 'necu' mogo je vala i aljo, tek da se zakuha jos vise
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#146 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sultanahmed »

animus wrote: 08/05/2020 23:27
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
Ovaj lik se "ne smije" pljuvati?

Krajem septembra 1991:

Niko naš narod ne može nekažnjeno napasti, ko ne vjeruje nek proba ! Sila u Bosni neće proći. I zbog odnosa snaga unutra i zbog odnosa snaga napolju..." (matori se valjda uzdao da će doći amerikanci i NATO pa ratovat za njega)
Naš stav je da rasplet u Jugoslaviji treba ići mirnim putem...Moramo vjerovati da demokratija u Evropi koncem XX vijeka ne može izgubiti..." (naivni matori did)

Veliku polemiku izazvala njegova nova retardirna izjava data nakon mnogobrojnih kritika zbog nenoružanosti Bošnjaka i njihovih zahtjeva za nabavkom oružja radi odbrane:
"Muslimanski narod nismo naoružali i ja za to ne osjećam nikakvu odgovornost"

Ovo je naravno samo 0.8 posto Alijinih gluposti
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#147 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by PM72 »

Generalštab Armije BiH nikad nije bio u trezoru (mnogi i ne znaju gdje je trezor) a mora se priznati da ni Bakir nije bio u njemu.Bio je kod babe u kabinetu,vrzmao se oko njega i bio posrednik onima koji su htjeli do njegovog babe samo što je to ”koštalo”. :wink:

Slažem se da je Alija najznačajnija ličnost u Bošnjaka jer nam je on svima ”babo”-jebo nam je majku za sva vremena.
Uvalio nas u rat uzdajući se u božju pomoć,Tursku i Ameriku.Poslao nas je u svatove ne bez qrca nego i bez gaća.Samo zahvaljujući nekom neobjašnjivom inatu opstali smo a doprinos SDA odbrani je ravan nuli.
Gdje su se oni upleli sa organizacijom i naoružavanjem-tu Bošnjaka ima samo u masovnim grobnicama.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#148 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury »

... alji se ipak mora priznat da je sa velikim uspjehom napravio i organizovo jednu reakcionarnu, pseudodemokratsku, izgubljenu u vremenu i prostoru,
polu-privatnu i neugodnog mirisa stranku koja je evoluirala u cudoviste sposobno da se regenerise i obnavlja. mlade snage koje nadiru i koje moremo gledat na teveju nosaju iste lakovane cipale i tupe istu spiku prilagodjenu zvjezda moresbit ti pucanstvu. aljinu doktrinu nije lako shvatit, najpoznatije su mu teorije 'za rat je potrebno dvoje', spavajte mirno ... dok vas ne probude (ovo sam ja dodo), zrtvovo bi mir a ne bejha ... cudno je kako nije prepozno govnare koji su nahrupili u sarajvo i vjerovatno ga zauvijek i nepopravljivo zasrali, dobro, more se to finije rijet: stavio malo meda pa pcele doletile a ne vako: muhe na govna .... glede imena stranke, ustav nije dozvolio da se stranka zove: stranka muslimanske akcije, pa su metnuli demokratske akcije, pa neki i danas vjeruju da je esdeja demokratska stranka :-D , mogli su metnut i ime stranka trgovacke akcije: kalasnjikov sa dva sanzera 1200-1500 dojce mark ... kad se bejha raspadne nece biti lako odgovorit ko je odgovoran i utjeha je da ce hin bit vise, daklem nece aljo sa nasljednicima bit jedini krivac ...
aljina alternativa :?: pa evo, boookir, cuvar trezora
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#149 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by japin_mutapi »

Sultanahmed wrote: 09/05/2020 00:01 Na kraju ce jos ispasti da je Bakir diverzant bio :lol: :lol: :lol: :lol:
To i nije daleko od istine. Pitanje je kakve diverzije je pravio, sa kojim ciljem i u ciju korist.
Djelovanje nakon rata daje odgovore.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#150 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by tempuser »

Ja glasam da ja proglasnimo za komadanta brigade... Ne mora odmah slavna, more prvo viteška, pa ćemo kasnije u to regulisat'...
Locked