Je li samo meni muka od ovoga?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#201 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by pakica_ »

Meni je samo zasmetalo to sto je haljina ruzna.. Smatrala sam da Bozo ima vise stila :D :D :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#202 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by azurna_obala »

Ommadawn wrote:
azurna_obala wrote:Ne kontam poređenja V. Bože sa ISILI-om, crnom hronikom, siromaštvom, bijedom, kriminalom....nijedna od ovih stvari nije opravdanje za onu drugu i nijedna ne bi trebala biti izgovor za onu drugu, a na kraju krajeva nije ni uredu, pa ni to da muško hoda u štiklama, našminkan itd.,u haljini...
pa onda izvukoše Arape odnekud s pričom da su i oni u haljinama :lol: da li ti pojedinci uopšte znaju zašto su oni u tim svojim odorama i koja je glupost uopšte to stvaljati u isti koš...
Zbog cega nije u redu? Ako je covjek transseksualac i osjeca se komotno u tome a da pri tome ne smeta nikome, zasto onda nije u redu?
Da se razumijemo, ne smetaju mi ni Arapi u svojim odorama. No njih niko i ne napada niti im prijeti, sto je cudno za razliku od jednog Vrece.

Poređenje izgleda Vreće i jednog Arapa ne da je smiješno, nego je čak i glupo. ...besmisleno je čak i obrazlagati. Ja Božu imam na fb, veoma je drago stvorenje, ali to ne znači da mi se lično sviđa njegov stil oblačenja, jer ga smatram neprimjerenim za muškarca. Nije uredu, jer jednostavno nije prirodno...(sad će pitanje, a šta je to prirodno) :roll: meni je samo bezveze što je postao popularan na osnovu toga, a ne na osnovu onog što zaista zna da radi.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#203 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by dezurni_ucenik »

Danas Bozo je in, sutra neko drugo, prekosutra treci ....
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#204 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Pirija »

http://www.urbandictionary.com/define.p ... tion+whore
Label given to any person who craves attention to such an extent that they will do anything to receive it. The type of attention (negative or positive) does not matter.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#205 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by detroit-mercy »

azurna_obala wrote:Ne kontam poređenja V. Bože sa ISILI-om, crnom hronikom, siromaštvom, bijedom, kriminalom....nijedna od ovih stvari nije opravdanje za onu drugu i nijedna ne bi trebala biti izgovor za onu drugu, a na kraju krajeva nije ni uredu, pa ni to da muško hoda u štiklama, našminkan itd.,u haljini...
pa onda izvukoše Arape odnekud s pričom da su i oni u haljinama :lol: da li ti pojedinci uopšte znaju zašto su oni u tim svojim odorama i koja je glupost uopšte to stvaljati u isti koš...
A sto su u tim svojim odorama :mrgreen: ?
iz zadnje klupe
Posts: 937
Joined: 27/07/2012 18:10

#206 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by iz zadnje klupe »

Zgražam se na to ne znam sta drugo da ti napisem.
Odvratno mi je i bolesno.
Ja poštujem ove što se ne eksponiraju.
Rodiš se, i osjećaš u svojoj glavi da nisi ono kakve su ti genitalije, ono što ti društvo nameće.

i jedino što želiš da budem ono kakvim se stvarno osjecaš, ali društvo ne da.

i kada se konačno usudiš pokazati onakvim kakvim se osjećaš, kontraargument "šta se ba eksponiraš " :lol:

Neko napisa da Bozo ima diva mentalitet, ja Božu nisam vidio da dijeli poljupce i namješta zavodljive poglede :izet:

Božo je vjerovatno trans osoba, potpuno različito od gay muškarca, ali ko bi, po vama, pohvatao te razlike :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#207 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by insomnia78 »

Kako se bradurina uklapa u tu tvoju teoriju?
Ono, svim srcem zelim biti zena, oblacim se ko zena, al eto pustam bradu ko vehabija
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#208 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by sinuhe »

Ma zenama krivo sto nosi lijepe haljine.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#209 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Ommadawn »

azurna_obala wrote:
Ommadawn wrote:
azurna_obala wrote:Ne kontam poređenja V. Bože sa ISILI-om, crnom hronikom, siromaštvom, bijedom, kriminalom....nijedna od ovih stvari nije opravdanje za onu drugu i nijedna ne bi trebala biti izgovor za onu drugu, a na kraju krajeva nije ni uredu, pa ni to da muško hoda u štiklama, našminkan itd.,u haljini...
pa onda izvukoše Arape odnekud s pričom da su i oni u haljinama :lol: da li ti pojedinci uopšte znaju zašto su oni u tim svojim odorama i koja je glupost uopšte to stvaljati u isti koš...
Zbog cega nije u redu? Ako je covjek transseksualac i osjeca se komotno u tome a da pri tome ne smeta nikome, zasto onda nije u redu?
Da se razumijemo, ne smetaju mi ni Arapi u svojim odorama. No njih niko i ne napada niti im prijeti, sto je cudno za razliku od jednog Vrece.

Poređenje izgleda Vreće i jednog Arapa ne da je smiješno, nego je čak i glupo. ...besmisleno je čak i obrazlagati. Ja Božu imam na fb, veoma je drago stvorenje, ali to ne znači da mi se lično sviđa njegov stil oblačenja, jer ga smatram neprimjerenim za muškarca. Nije uredu, jer jednostavno nije prirodno...(sad će pitanje, a šta je to prirodno) :roll: meni je samo bezveze što je postao popularan na osnovu toga, a ne na osnovu onog što zaista zna da radi.
Zbog cega ga smatras neprimjerenim za muskarca? Obrazlozi.
Dino Merlin na jednoj svojoj turneji bio u suknji - niko "A" ne rece. Iako je vise izgledao bizaran jer bas te godine je A.J. iz Backstreet Boysa furao taj stil pa ko biva da i Merlin bude tu. Sad, ti naravno ces reci da nije primjereno ni za Dinu.
On se u tome svemu osjeca ugodno i ja mu pruzam (i ne samo njemu) svu svoju podrsku. Ne smatram da je neprimjereno. Svijet ide dalje! 1960-ih je neko smatrao da je neprimjereno da crnci sjede na prednjem sjedistu autobusa pa se vremenom na to naviklo i shvatilo da to i nije toliko opasno, zar ne?
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#210 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Sunny-7 »

Bozo pjeva bas lijepo, zaista se unese u svaku pjesmu, ali brate draOgiiii... Onaj spot za pjesmu "Lejlija"... Katastrofa... On nesto u nekoj haljini, bradurina, i onda naidje laf pravi i njega nesto nosi u narucju... Ma ne ide nikako! Tu pjesmu je trebala otpjevati zena i tacka. Ili barem u videu da glumi zena. Ali eto, nije zena nego Bozo. Nemam nista protiv pedera, lezbaca i inih trans osoba, neka svako radi sto hoce i bude sto hoce, ali sto neko navede, svojom pojavom se ne uklapa u sevdalinku, ama nikako!
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#211 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by solo2 »

Sunny-7 wrote:Bozo pjeva bas lijepo, zaista se unese u svaku pjesmu, ali brate draOgiiii... Onaj spot za pjesmu "Lejlija"... Katastrofa... On nesto u nekoj haljini, bradurina, i onda naidje laf pravi i njega nesto nosi u narucju... Ma ne ide nikako! Tu pjesmu je trebala otpjevati zena i tacka. Ili barem u videu da glumi zena. Ali eto, nije zena nego Bozo. Nemam nista protiv pedera, lezbaca i inih trans osoba, neka svako radi sto hoce i bude sto hoce, ali sto neko navede, svojom pojavom se ne uklapa u sevdalinku, ama nikako!
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#212 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by JanuaryJones »

Banksy wrote:
KatarinaKosaca wrote:Nisam slušatelj sevdalinki, ali Božo Vrećo ima predivan glas i mogućnost da zaista zavolim tu vrstu muzike. Prema fizičkom izlgledu nekoga ili sexualnim sklonostima, zaista, nemam predrasuda.
Glede donacije Muzeju, pa Premijer Zvizdić kojeg 3 tjelohranitelja prate na džumu i blokiraju kvart (danas vidjeh sa bivšim premijerom kantona bio u mojoj mahali na džumi), primi košarkaše sa nula kaefova i obeća "nake" pare samo da se uslika. Spram toga, Vrećina milja je vreća. Nije mi muka, dapače.
:thumbup:
:thumbup:
Za one koji su propustili najnovije štivo Miljenka Jergovića:
http://www.jutarnji.hr/kao-sevdah-umjet ... a/1406649/
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#213 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by palestinka »

dobar osjecaj wrote:Meni je dosadila prica o BV. Stvara muziku, kome se svidja neka ga slusa. Sve ostalo mi je suvisna prica i svejedno mi je za njegovim izborima, kako se oblaci, da li se osjeca kao muskarac ili zena. Osim muzike koju stvara nista drugo me ne zanima.
Ovih dana kad je pocela poplava njegovih fotografija i clanaka kojima se naglasava bitnost njegovog izbora, sudbina haljine i ostale drame, malo mi se dizao zeludac - ne od pogleda na njegove slike, bradu, ideju muskog tijela u odjeci zene - nego jednostavno mi je dosadila sva ta prica. Ne skrnavi nista moje, ne vrijedja me ni na koji nacin, jednostavno me ne zanima njegova prica.
Ama tako je. Dosta mi je Dine Merlina i Bože Suknje. Svirajte, pjevajte, ali vaši svetonazori, stavovi, koga to zanima:@
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#214 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Radio Sarajevo »

insomnia78 wrote:Kako se bradurina uklapa u tu tvoju teoriju?
Ono, svim srcem zelim biti zena, oblacim se ko zena, al eto pustam bradu ko vehabija
A šta te boli kurac ko kakvu bradu nosi?

Zašto jednostavno ne živite i ne pustite ljude da žive?

Jebote, tolike si godine vani, ali opet imaš mentalitet kasabe. Svako ima pravo biti žensko ako želi, i pustiti bradu ako želi, i to je SAMO NJEGOVA stvar, i ničija druga.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#215 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by insomnia78 »

Radio Sarajevo wrote:
insomnia78 wrote:Kako se bradurina uklapa u tu tvoju teoriju?
Ono, svim srcem zelim biti zena, oblacim se ko zena, al eto pustam bradu ko vehabija
A šta te boli kurac ko kakvu bradu nosi?

Zašto jednostavno ne živite i ne pustite ljude da žive?

Jebote, tolike si godine vani, ali opet imaš mentalitet kasabe. Svako ima pravo biti žensko ako želi, i pustiti bradu ako želi, i to je SAMO NJEGOVA stvar, i ničija druga.
A vani je to normalno?
Od kolege rodjak se osjeca zenom, oblaci se ko zena, ima zensko ime, bio je i na operaciji
Pa da cujes komentara i prevrtanja ocima
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#216 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Radio Sarajevo »

insomnia78 wrote:A vani je to normalno?
Od kolege rodjak se osjeca zenom, oblaci se ko zena, ima zensko ime, bio je i na operaciji
Pa da cujes komentara i prevrtanja ocima

Ne mora ti biti normalno. Nije ni meni. Ali čovjek mi ništa nije loše uradio, i podržavaću ga da bude sretan.

Onog momenta kad me počne ubjeđivati da ja trebam tako, poslaću ga u kurac. Dakle, kao što rekoh već, "live and let people live".
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#217 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by JThomas »

insomnia78 wrote: A vani je to normalno?
Od kolege rodjak se osjeca zenom, oblaci se ko zena, ima zensko ime, bio je i na operaciji
Pa da cujes komentara i prevrtanja ocima
transeksualnost je danas legitimna i priznata medicinska dijagnoza. ti ljudi (pravi, koji nisu foliranti, ali doktore tu ne možeš zavarati) nisu krivi što su takvi i zato im se danas i daje mogućnost da to urade. "normalno" definitivno nije, vodi se kako poremećaj, ali osuđivati ljude zbog nečega za šta apsolutno nisu krivi - apsolutno nije moralno.

sad ćete vi reći - gej lobi, gdje je u iranu gej lobi, pa je homeini fetvom dozvolio promjenu spola, a hamnei potvrdio...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#218 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by insomnia78 »

Ma ok to al ako imas zelju biti zena onda budi zena
Zena s bradom je vec...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#219 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by JThomas »

to je ipak šoubiznis. a drag i crossdressing su stari koliko i civilizacija iako nisu "normalni"...
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#220 Re: Je li samo meni muka od ovoga?

Post by Leons »

Carsija prica da mu je decko onaj Imamovic :mrgreen:
Post Reply