Je li kasno krenuti sa 17 ?

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#1 Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by Teletubbies »

Eh ovako, prije svega nepišem u svoje ime, već u ime sina jednog mog prijatelja. Naime, ima 17 godina i jako dobro barata loptom. Razlog što dobro barata loptom jeste taj što je krenuo u školu košarke u jednom Sarajevskom klubu sa 8 godina i trenirao je sve do 13-e i onda je naglo stao. Sad ga odjednom udarilo u glavu hoće opet ali nema gdje bajo moj...kontaktirao neke klubove normalno ljudi su u njegovoj kategoriji oformili ekipe i nemaju namjeru primati nove, pogotovo ove što su na hlađenju par godina. Pa eto zamolio me da vidim imal gdje šta u gradu da bi se mogao privaliti, a eto vi meni prvi na um padoste pa reko vas da priupitam :D ?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#2 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by nema me tamo »

Kasno je.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by sunceKOtepsija »

Teletubbies wrote:Eh ovako, prije svega nepišem u svoje ime, već u ime sina jednog mog prijatelja. Naime, ima 17 godina i jako dobro barata loptom. Razlog što dobro barata loptom jeste taj što je krenuo u školu košarke u jednom Sarajevskom klubu sa 8 godina i trenirao je sve do 13-e i onda je naglo stao. Sad ga odjednom udarilo u glavu hoće opet ali nema gdje bajo moj...kontaktirao neke klubove normalno ljudi su u njegovoj kategoriji oformili ekipe i nemaju namjeru primati nove, pogotovo ove što su na hlađenju par godina. Pa eto zamolio me da vidim imal gdje šta u gradu da bi se mogao privaliti, a eto vi meni prvi na um padoste pa reko vas da priupitam :D ?
nije, treniraj makar i sam :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by nema me tamo »

To si upravu svakako..

Još ako mali ima motiva nek trci svako jutro.. Popodne nek barata loptom, a navece skok šut..

E'o ti po istinitom događaju film koji potvrđuje da je sve moguce.

http://www.imdb.com/title/tt0445990/
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#5 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by jethro »

Nije kasno.

Toni Kukoc je poceo trenirati basket sa 17 godina, prije toga je bio velika nada u stonom tenisu. :)
'' Kukoč started playing for his home town club, Jugoplastika Split, at the age of 17 ".

Tim Duncan je poceo sa basketom kada mu je bilo 19, danas ima tri NBA prstena.

Ima jos ovakvih primjera..
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by hrasno38 »

Ako si talenat nikad nije kasno. 17 godina nije nikakva starost za poceti nesto ponavljam ako si talenat a upravo prije ti je navedeno za Tonija Kukoca koji je trenirao i fudbal i stoni tenis i na kraju bas sa 17 godina poceo basket.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#7 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by chombe trajla be »

Je li fudbal biznis? -jeste!
Je li taksiranje biznis? -jeste!
Moj komšija Hamdo postao taksista sa 43 godine, nakon što je dobio otkaz u hidrogradnji.

Dakle nikad nije kasno krenuti u biznis zvani fudbal.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#8 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by chombe trajla be »

Naravno sve ovo pod uslovom da si talentovan. Da samo vidiš kako Hamdo okreće volan, te majstorske pokrete i finoću šaltanja brzina na mjenjaču. Vjeruj mi da bi i oni koji imaju svoje auto išli taksijem.
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#9 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by BackInBlack »

chombe trajla be wrote:Naravno sve ovo pod uslovom da si talentovan. Da samo vidiš kako Hamdo okreće volan, te majstorske pokrete i finoću šaltanja brzina na mjenjaču. Vjeruj mi da bi i oni koji imaju svoje auto išli taksijem.
:lol: :thumbup:
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#10 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by kolegione »

chombe trajla be wrote:Naravno sve ovo pod uslovom da si talentovan. Da samo vidiš kako Hamdo okreće volan, te majstorske pokrete i finoću šaltanja brzina na mjenjaču. Vjeruj mi da bi i oni koji imaju svoje auto išli taksijem.
HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by KB9 »

jasta je jer sigurno nije toliko talentovan da ne bude kasno
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by Truba »

ja sam prestao sa 17
kad su me pitali zašto nisam znao odgovor
ali on je došao spontano nekih 20 godina poslije kad su naši momci postali europski prvaci

ipak igrati za rezervni tim rezervnog tima ćeska '93 nije pružalo neke optimističke rezultate
a već je uticalo na školu...
tako da je odluka morala biti donesena
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#13 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by Thorgerson »

Nurkić je počeo sa 15 godina. Dakle ako sam dobro shvatio od nule, tj. nije prije toga trenirao. A vidi sada gdje je?

Jbg, mora ti se poklopiti milion stvari, ali ja misilm da tako kasno mozes poceti trenirati samo tako ako si visok 210-220cm i imas dobre fizicke predispozicije za tu visinu.

Sve ovo nize, bekovi i to, zaboravi...to je kasno sa 10 godina pocet trenirat. :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#14 Re: Je li kasno krenuti sa 17 ?

Post by agent_zero »

KB9 wrote:jasta je jer sigurno nije toliko talentovan da ne bude kasno
Suma sumarum.
Post Reply