Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1 Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

Svjedočenje Ante Markovića dovodi u pitanje narativ o bombardovanju Dubrovnika 1991. godine no sada se legitimno postavlja pitanje da li je to pak tako?

DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by DonieBrasco »

Granatiran jeste, a bombardovan iz zraka tj. aviona - mozda.

Ja sam gledao snimak na TV neka ratna emisja na HRT, kako hrvati "stinger" raketama obaraju avion za vrijeme rata isti pada u more.
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#3 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by TojoOptics »

Milenkov buraz wrote: 08/12/2021 10:38 Svjedočenje Ante Markovića dovodi u pitanje narativ o bombardovanju Dubrovnika 1991. godine no sada se legitimno postavlja pitanje da li je to pak tako?
Nije se to nista desilo. Ni bombardovanje Dubrovnika, ni Vukovar, ni Sarajevo, ni Srebrenica. Ono sto je 100% sigurno jeste Kosovska bitka. To se desilo. Srbi su pobijedili Turke i zavladali turskim carstvom. Vladali su oko 26.000 godina. Nevezano za temu, Hitler je pomagao Jevreje u Drugom Svjetskom ratu.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:43 Granatiran jeste, a bombardian iz aviona - mozda.

Ja sam gledao snimak na TV neka ratna emisja na HRT, kako hrvati "stinger" raketama obaraju avion za vrijeme rata isti pada u more.
Ja iskreno sumnjam u to i valjalo bi preispitati jer i ranije je bilo navoda da su se po Dubrovniku palile gume kako bi se prikazalo navodno granatiranje. Nakon ovog svjedočenja Ante Markovića ta sumnja je opravdana jer ako je Dubrovnik granatiran/bombardiran onda bi trebalo smisliti neki drugi naziv za granatiranje i opsadu Sarajeva.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#5 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

TojoOptics wrote: 08/12/2021 10:45
Milenkov buraz wrote: 08/12/2021 10:38 Svjedočenje Ante Markovića dovodi u pitanje narativ o bombardovanju Dubrovnika 1991. godine no sada se legitimno postavlja pitanje da li je to pak tako?
Nije se to nista desilo. Ni bombardovanje Dubrovnika, ni Vukovar, ni Sarajevo, ni Srebrenica. Ono sto je 100% sigurno jeste Kosovska bitka. To se desilo. Srbi su pobijedili Turke i zavladali turskim carstvom. Vladali su oko 26.000 godina. Nevezano za temu, Hitler je pomagao Jevreje u Drugom Svjetskom ratu.
Nikad ne reci nikad za ovo boldirano, ne postoje apsolutne istine. Idemo Milanovićevim metodama, Dubrovnik nije granatiran.

https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#6 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by DonieBrasco »

Milenkov buraz wrote: 08/12/2021 10:46
DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:43 Granatiran jeste, a bombardian iz aviona - mozda.

Ja sam gledao snimak na TV neka ratna emisja na HRT, kako hrvati "stinger" raketama obaraju avion za vrijeme rata isti pada u more.
Ja iskreno sumnjam u to i valjalo bi preispitati jer i ranije je bilo navoda da su se po Dubrovniku palile gume kako bi se prikazalo navodno granatiranje. Nakon ovog svjedočenja Ante Markovića ta sumnja je opravdana jer ako je Dubrovnik granatiran/bombardiran onda bi trebalo smisliti neki drugi naziv za granatiranje i opsadu Sarajeva.
Jeste granatiran imaju snimke kaka padaju granate, cak imaju snimke kako sa brdova ispaljuju rakete koje padaju po molu oko trvrđave i drugim djelovma pri obali.

Ja sam to na TV gledao HRT ne izmisljam, ali kazem da nisam siguran za avio - bombardovanje.
Last edited by DonieBrasco on 08/12/2021 10:50, edited 1 time in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#7 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:48
Milenkov buraz wrote: 08/12/2021 10:46

Ja iskreno sumnjam u to i valjalo bi preispitati jer i ranije je bilo navoda da su se po Dubrovniku palile gume kako bi se prikazalo navodno granatiranje. Nakon ovog svjedočenja Ante Markovića ta sumnja je opravdana jer ako je Dubrovnik granatiran/bombardiran onda bi trebalo smisliti neki drugi naziv za granatiranje i opsadu Sarajeva.
Jeste granatiran imaju snimke kaka padaju granate, cak imaju snimke kako sa brdova isapljuju rakete koje padaju po molu oko trvrđave i drugim djelovma pri obali.

Ja sam to na TV gledao HRT ne izmisljam, ali kazem da nisam siguran za avio - bombardovanje.
:mrgreen: Svašta bude na TV
User avatar
bronhy
Posts: 306
Joined: 01/08/2017 12:24

#8 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by bronhy »

Nije svaka granata ista :lol:
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#9 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by istra_hr »

Milenkov buraz wrote: 08/12/2021 10:47 ... ne postoje apsolutne istine. Idemo Milanovićevim metodama, Dubrovnik nije granatiran.
8-)
shvaćam sarkazam; već sam se zabrinuo
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#10 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

bronhy wrote: 08/12/2021 10:52 Nije svaka granata ista :lol:
Naravno kao što ni svaki zločin nije zločin pa ni genocid genocid kako reče Milanović, molim lijepo. Na Dubrovnik su bacane petarde, dakle Dubrovnik je petardiran a ne granatiran.
Last edited by Milenkov buraz on 08/12/2021 10:54, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#11 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by DonieBrasco »

Zato su autenticne snimke agresije na RS i opsade Banja Luke od strane "muslimana" i "ustasa".
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:54 Zato su autenticne snimke ospade Banja Luke od strane "musliaman" i "ustasa" kao i odbrana otađbine RS.
Do toga još nismo došli polako, da prvo ovo utvrdimo oko Dubrvnika i Vukovara, nadalje karaktera Oluje i sličnih operacija jer nisu sve presude iste niti zločini. Sve istom mjerom molim lijepo. :oops:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45204
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Chmoljo »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:43 Granatiran jeste, a bombardovan iz zraka tj. aviona - mozda.

Ja sam gledao snimak na TV neka ratna emisja na HRT, kako hrvati "stinger" raketama obaraju avion za vrijeme rata isti pada u more.
To je Šibenik.

User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#14 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Project Sejuani »

Dubrovnik su bombardovali Hrvati s ciljem da ocrne Srbe i JNA te tako pridobiju svjetsku pažnju medija. Vidi se iz aviona da Dubrovnik nije granatiran od strane JNA. Reče mi Milanović jutros uz kafu da je tako bilo. ;)
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#15 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

Project Sejuani wrote: 08/12/2021 10:57 Dubrovnik su bombardovali Hrvati s ciljem da ocrne Srbe i JNA te tako pridobiju svjetsku pažnju medija. Vidi se iz aviona da Dubrovnik nije granatiran od strane JNA. Reče mi Milanović jutros uz kafu da je tako bilo. ;)
Ostalo im od karnevala petardi i guma pa palili, petardiran a ne granatiran ili bombardovan.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#16 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by sehohari »

Je li ovo sada real-pitanje ili reakcija foruma na izjave Milanovića?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#17 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by duh_sa_sjekirom »

Shodno prethodno navedenom, legitimno se postavlja pitanje: Je li Vukovar uopće bio u opsadi?
Gledano iz jugoslovenske perspektive, hrvatski separatisti su protjerivali srspko stanovništvo, rušili ustavno -pravni poredak SFRJ i pružali otpor legalnoj i legitmnoj JNA. Nema, dakle, nikakve opsade već sporadično puškaranje dvije sukobljene strane u građanskom ratu u Hrvatskoj, preciznije na području SAO Krajine
Također, postoje indicije da je raketiranje Zagreba bilo inscenirano tj. da su srpski zemljoradnici ispaljivali protugradne rakete koju je hrvatska propagandna mašinerija prikazala kao raketiranje Zagreba.
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#18 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by DonieBrasco »

Kako se zove onaj lik sto je pricao, kao je vojska RS oslobađala srpski zarobljenji grad Sarajevo, a onda kad su usli u grad otkrili preko 800 logora za srbe.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#19 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by duh_sa_sjekirom »

Pustite sad Sarajevo.
Tema je građanski rat u Hrvatskoj i SAO Krajini.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#20 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Milenkov buraz »

duh_sa_sjekirom wrote: 08/12/2021 11:11 Pustite sad Sarajevo.
Tema je građanski rat u Hrvatskoj i SAO Krajini.
Tako je, treba redom prvo HR. Slažem se kolega, legitimno pitanje maloprije ste postavili, postoje indicije da je Zagreb "granatiran" protugrad raketama iz okolice.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Project Sejuani wrote: 08/12/2021 10:57 Dubrovnik su bombardovali Hrvati s ciljem da ocrne Srbe i JNA te tako pridobiju svjetsku pažnju medija. Vidi se iz aviona da Dubrovnik nije granatiran od strane JNA. Reče mi Milanović jutros uz kafu da je tako bilo. ;)
:thumbup: isto tako vukovar nije nikada pao u ruke četnika nego je to tuđman obukao hrvatske vojnike u četničke uniforme da ocrni srbe
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#22 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by daddy-kool »

Tek 20-tak postova, vidite da nije lako biti budala. Šta vi mislite to samo po sebi dođe?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#23 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by duh_sa_sjekirom »

Također, jedno od ključnih pitanja je i legitimitet akcije "Oluja"?
Ako se zna da je SAO Krajina bila legitiman izraz želje konstitutivnog srpskog naroda u Hrvatskoj (prema podacima i izvještajima Veritasa) da je tom akcijom izvršeno najveće etničko čišćenje poslije II svjetskog rata, je li legalno i legitimno takvu akciju nazivati "oslobodilačkom"?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#24 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by kakavdanakneiskustvu »

regularna vojska republike hrvatske oslobađala teritoriju koja je bila okupirana od strane onih koji nisu poštivali ustav te države

armija bih nije trebala pokušavati deblokirati sarajevo jer je izraz volje srpskog naroda oko sarajeva bio da taj grad bude u opsadi?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Je li Dubrovnik uopće bombardiran?

Post by Haris.ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/12/2021 11:57 regularna vojska republike hrvatske oslobađala teritoriju koja je bila okupirana od strane onih koji nisu poštivali ustav te države
Ali, u donosenju tog ustava nisu ucestovali legitimni predstavnici naroda koji je samo htio da ga ne majoriziraju na njegovom vjekovnom ognjistu.

Kako se moze okupirati teritorija od stanovnistva koje na toj teritoriji zivi vjekovima? Kako se onda moze oslobadjati teritorija od stanovnistva koje zivi na toj teritoriji?
Locked