Javno upozorenje - LETEĆI KMETOVI

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
HM 2011

Javno upozorenje - LETEĆI KMETOVI

Post by HM 2011 » 19/11/2011 23:47

Image

Šta da čovjek kaže,

Prvo smatram da treba definisati šta je to leteći kmet:
Leteći kmet u ovoj priči je lice koje se sporo kreće (gega se za svoje godine), sporo misli za svoje godine, u razgovoru participira sa da, ne i možda a ako govori bilo šta drugo očekujte grešku za greškom, lakovjeran je, predstavlja se svima kao glup, uvjek je član vladajuće političke partije, lijen je, ali u svojim rukama ima moć da rukovodi životima ljudi oko sebe.....

Zašto leteći - zato što leti visoko, podignutog nosa, para nebo, predstavnik elite,
vozi luksuzno vozilo od 50.000 KM, vlasnik je kafića a prima socijalnu pomoć,
ne nosi cipele ispod 400 Km a nema četvrti srednje završen legalno - to mu je ispod nivoa,
Ima neki nivo, drži neki nivo, na štetu društva kojim rukovodi (korupcija etc..),
Uzor je možda mom psu ili izmetu mog psa, ali sigurno ne mom djetetu....

Zašto kmet - biti čovjek je vrlina, mnogi od nas su bili ljudi, mnogi su se uljudilji, ali kmet je ostao kmet - nema njemu pomoći....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Islam kaže - parafraziram - "Postavljajte na rukovodeće pozicije najbolje među sobom."

Zdrav razum kaže : Logično bi bilo da onaj koji najbolje barata sa tematikom bude rukovodioc (spoj znanja, iskustva, ali plemenitih namjera)...

Šta mi kažemo : daj da ja postavim svog rođu, rođo je nesposoban, ali barem će biti zaposlen, to što je rukovodilac nekome ko je bolji od njega puno puta, to nije bitno jer ovo je politička odluka... i tako jednom, dva puta, deset puta, sto puta, i ode društvo a za njim i država u .......................

Demokratija, odnosno domorodačko tumačenje iste (višestranačje x 100) je dovela do te faze da ljudi koji nisu dorasli bilo kojem poslu osim okopavanja bašte, i hranjenja živine, vedre i oblače životima svih...

Visoko leteći predstavnici elite - koji ni u vrijeme Kraljevstva, ni u vrijeme Begovata, ni u vrijeme AU monarhije, ni u vrijeme KSHS, ni u vrijeme SR BiH, nisu mogli valjati društvu,

jer takav je genetski kod sebičnosti, lakomosti, vjerovanja tračevima, tračanju, i svih onih niskih, skoro nevidljivih greškica čovjeka, koji negativno utiču na čitavo društvo ako takvo lice rukovodi bilo čime osim živinom u štali,

apsurdno je očekivati da bi mogli kolektivu valjati sad...

Naravno svakome treba dati priliku da se pokaje, ali ako se iskreno pokaje priznati će leteći kmet da nije dorastao zadatku pred njim i imenovati svog nasljednika koji će više valjati društvu od njega samoga (ovo u bajkama u kojima žive pošteni ljudi, čast i moral - vrijedi - pošto je ovo za nas bajka - za nas to ne vrijedi - kad će početi vrijediti ?)...

Višestranački život nas razdire i sve je manje borbenih pojedinaca koji se mogu nositi sa okruženjem... Trenutak kada se ti borbeni pojedinci priklone letećim kmetovima, onda postajemo bezlična horda letećih kmetova (mislimo da smo nešto i neko, a u suštini smo na jako niskim moralnim granama, a tako i svim ostalim), koja je pod rukovodstvom letećih kmetova i sve nas zajedno kao ključeve na privjesku vrti oko malog prsta bilo koji vlastelin iz susjedstva, jer on drži do sebe i do svog društva koje gradi (to je ono naše čuđenje razvoju u našoj okolini)

Danas čak i neki vjerski službenici ne znaju šta je djeljenje vjerske zajednice gradnjom vjerskih objekata, jer smatraju da je veća korist ako izgrade novi vjerski objekt i na taj način jednu cjelinu vjernika podjele na manje skupine, od povećavanja postojećeg vjerskog objekta da zaprimi više vjernika - jer vjerski službenici misle o nečemu drugome i ne smatraju sebe kao duhovne vođe skupine koja ih sluša....

Čak i među njima bauljaju profesionalni podobnici koji su spremni prekrajati vjerske norme zarad boljeg pozicioniranja u društvu u nadi da će im ostati u bilo kakvom sjećanju činjenje dobra kada zakorače stepenicu više u hijerarhiji (međutim komad po komad dobra sa njih odpada i na tom mjestu počinje rasti crnilo korupcije, samovolje, neistine i lošeg rukovodstva)....

KAd su nam vjerski službenici takvi,

Šta očekivati od opštinskih (čast izuzetcima), sudskih ama bilo kojih službenika u službi građana.....

Jeste da smo deficitarni sa kadrovima, ali možemo mi to puno bolje.....

Čudi me da Head hunting postoji u svemu ali ne i u domaćoj politici....
Čudi me da plan razvoja postoji svugdje ali kod nas političke partije određuju tempo provođenja plana, pa na kraju od plana ne bude ništa jer političke partije se nisu usaglasile.... Na kraju krajeva čudi me da izbor političke partije ima ikakvog uticaja na postojeći plan razvoja - jer ne bi smjeo imati.....

Dragi Bosanci i Hercegovci,
Drage Bosanke i Hercegovke,

Nemojte si dozvoliti luksuz prihvatanja gluposti, ljenosti, slijepe poslušnosti, nepostojanja razuma, kao nit vodilju u životu....

Dajte sve od sebe da ne budete leteći kmetovi....

Znam da je za mnoge kasno, ali pocrkaće oni, i mnogi kojima su skrivili im halaliti neće, međutim možda se pokaju - iz tog razloga budite spremni, gradite svoju priliku i čekajte svoju priliku - ona mora uskoro doći !

roštilj

Re: Javno upozorenje - LETEĆI KMETOVI

Post by roštilj » 20/11/2011 03:03

evo ga i vjerski fanatici napadaju sdp. dzaba one ilahije i kaside u predizbornoj kampanji.

Control panel
Been thanked: 7 times

Post by Control panel » 20/11/2011 08:04

:-)

svasta ima u bozijoj basti.

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 20/11/2011 08:11

:oops:

Goblin

Post by Goblin » 20/11/2011 08:36

Kovanica ti je mrak,cuj 'leteci kmetovi' :shock:
:D :D :D :D :D :D
Ja u prvi mah kontao neki heavy metal bend svira u Sarajevu,tipa : Seljacka buna.

HM 2011

Post by HM 2011 » 20/11/2011 10:54

Image

čitav tekst sam napisao u afektu, zbog ljutnje prema "nemilom" događaju koji se desio...

Detalje istoga neću pisati, ali poenta je da gazimo u pogrešnom pravcu jer se već dugo vremena dešavaju čudne stvari...

Moramo biti puno bolji....

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/11/2011 11:44

HM 2011 wrote:
čitav tekst sam napisao u afektu, zbog ljutnje prema "nemilom" događaju koji se desio...

Detalje istoga neću pisati, ali poenta je da gazimo u pogrešnom pravcu jer se već dugo vremena dešavaju čudne stvari...

Moramo biti puno bolji....
Nadam se da si se pribrao od ''nemilog događaja koji se desio...'' pa eto, ako možeš podijeli sa nama malo te nemilosti, vjerujem da u svemu ima nekog hajra i pouke. Ne moraš detalje...

P.S.
Kmetovi su uvijek bili vezani za zemlju.

HM 2011

Post by HM 2011 » 21/11/2011 17:11

Što se tiče događaja mogu samo pokušati obećati da ću dati objašnjenje kada prođe 10 godina od dana kada svi odlučite da ni u kom slučaju nećete postati leteći kmetovi.....

Za drugi dio posta:

Jah, vezani za zemlju a lete !

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/11/2011 20:19

Pa dobro, budi mi dobar do 21/11/2022 u 18:11... :)
:run:

Locked