Java

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Delic_Senad
Posts: 1
Joined: 01/12/2018 18:23

#1 Java

Post by Delic_Senad »

Zdravo,

Javu učim oko 2 godine sa kratko stankom zbog transplantacije. Kako živim u nesređenoj zemlji te zbog same transplatacije i svega što ide uz nju moram što prije naći posao. Ima li neko ideju šta bih još trebao naučiti uz Javu kako bih imao veće šanse, inače sam samouk.

Zanima me software developer ali zbog bržeg pronalaska posla učio bih i web.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#2 Re: Java

Post by Cookie85 »

Moras nauciti MySql, HTML,CSS, XML, JS (JavaScript) to je ono osnovno uz Javu ( za javu SE govorim ).

a za Web zavisno sta bi zelio da radis, forntend, backend, desing...
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#3 Re: Java

Post by Samso »

Delic_Senad wrote:Zdravo,

Javu učim oko 2 godine sa kratko stankom zbog transplantacije. Kako živim u nesređenoj zemlji te zbog same transplatacije i svega što ide uz nju moram što prije naći posao. Ima li neko ideju šta bih još trebao naučiti uz Javu kako bih imao veće šanse, inače sam samouk.

Zanima me software developer ali zbog bržeg pronalaska posla učio bih i web.
Ako si se vec odlucio za Javu ja bih se na tvom mjestu fokusirao na ucenje razvoja Android aplikacija. Dobri Android developeri su uvijek trazeni.

Na youtube imas dosta kvalitetnih tutorijala.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#4 Re: Java

Post by Cookie85 »

Samso wrote:
Delic_Senad wrote:Zdravo,

Javu učim oko 2 godine sa kratko stankom zbog transplantacije. Kako živim u nesređenoj zemlji te zbog same transplatacije i svega što ide uz nju moram što prije naći posao. Ima li neko ideju šta bih još trebao naučiti uz Javu kako bih imao veće šanse, inače sam samouk.

Zanima me software developer ali zbog bržeg pronalaska posla učio bih i web.
Ako si se vec odlucio za Javu ja bih se na tvom mjestu fokusirao na ucenje razvoja Android aplikacija. Dobri Android developeri su uvijek trazeni.

Na youtube imas dosta kvalitetnih tutorijala.
Onda uci Kotlin, ali prije toga moras savladati Javu.
Post Reply