Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#476 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by uvjek dobar gost »

... Ovako treba preći iz faze lajanja i stalnog lajanja u fazu komunikacije i uticanja, u fazu nuđenje rješenja jer uvijek se vlast vadi da neme kao komunikacije i da mi kao samo lajemo i palamudimo...
U ovoj fazi o kojoj govorim treba pomoć svig građana, treba pomoć pravnika, ekonomista, doktora, psihologa, pedagoga.... jer samo na taj način mi možemo uticati na produktivan način, samo tada imamo stvarno pravo zahtjevati, jer nudimo rješenja a onda pozivamo na odgovornost.... mislim da će se ubrzo na sajtu naći izvještaj koji smo dobili i da će tada svi oni koji budu htjeli moći recimo da se uključe u skladu sa svojim iskustvom, znanjem i slobodnim vremenom moći da se uključe u rad grupe-udruženja--.-.-

Mi samo na taj način možemo promijeniti psihu ljudi, možemo promijeniti odnos vlasti ka građanima i na neki način možemo pomoći u stvaranju javnog mijenja...

U principu izvještaj sa sastanka mogu proslijediti svima koji to žele kad danas nekad bude gotov... da se ne misli da mi nešto mutimo...

Nadalje ponavljam po ko zna koji put poziv ljudima da se uključe, da izdvoje malo slobodnog vremena, da izdvoje i uobliče neke svoje ideje, da na konstruktivan način doprinesu pokretanju inicijative... da konačno prestanemo palamuditi kako ništa nevalja a da pri tome ne činimo ništa...!!

062 576 623

P.S

Na isti načim recimo možemo pokrenuti priču oko spomen parka Vraca ili oko nekih pitanja koja su bitna nama građanima Sarajeva ali i ostalih gradova u BiH.... samo prvi korak je svakako do svakog od nas... do svakog pojedinca, do svakog građanina jer svako ima svoj prag tolerancije...
Post Reply