Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#276 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sarajevo63 »

Nije naše da se NADAMO već da ČINIMO DA SE MOŽEMO NADATI. Što znači: MORAMO DJELOVATI.
Per aspera ad astra, al nije opel.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#277 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sarajevo63 »

Vezano i nevezano za naslov: zna l ko ima li habera iz Vlade kantona ili Grada Sarajeva o uručenim peticijama, ono je l iko išta igdje rekao?
Hvala
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#278 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by vedderedi »

U četvrtak presuda za ubistvo Denisa Mrnjavca

U Općinskom sudu u Sarajevu održane su završne riječi tužilaštva i odbrane u slučaju koji se vodi pred ovim sudom protiv Nermina Sikirića, optuženog za ubistvo Denisa Mrnjavca, prenosi FTV.
Tužilaštvo je zatražilo maksimalnu predviđenu kaznu od 10 godina zatvora, za koju smatraju da je, ipak, blaga.

Odbrana je za svog branjenika zatražila izricanje blaže kazne. Presuda o ovom slučaju bit će donesena u četvrtak, 9. oktobra, u 12 sati. Podsjećamo, 17-godišnji Denis Mrnjavac mučki je ubijen 5. februara, bez ikakvog povoda, u sarajevskom tramvaju.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081008061
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#279 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sunčan dan »

Predlažem da se svi sutra okupimo u to vrijeme pred sudom.
Dakle????
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#280 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by shuriken »

treba doci u 15 do 12 i uci i okupiti se pred sudskom salom gdje ce biti citanje presude

sud se preuredjuje, da li se zna u kojoj sali ce se to odrzati?
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#281 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sunčan dan »

Ja lično ne znam, ali možemo pitati na info.u Sudu.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#282 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by shuriken »

ja sam pitao jednom nisu imali pojma
ili nisu htjeli rec
kosmos
Posts: 860
Joined: 13/07/2008 21:15

#283 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by kosmos »

sarajevo63 wrote:Vezano i nevezano za naslov: zna l ko ima li habera iz Vlade kantona ili Grada Sarajeva o uručenim peticijama, ono je l iko išta igdje rekao?
Hvala
"Ideoloski ucitelj" ove kantonalne i svih drugih vlada, Alija Izetbegovic, u dva navrata je trazio misljenje drugih da li da se povuce sa funkcije i na kraju, posto je shvatio da im samo koristi kao paravan za mutljavine, sam se povukao. Ovi nisu bili na casu kada se ucila cast i odgovornost. Ovo su najobicniji prevaranti koji su odbacili i stranacke programske dokumente i platforme.

Nas i dokumenti politickih stranaka obavezuju da se pored GRADJANSKOG i POLITICKI borimo protiv ovakve vlasti
Jasno i Glasno : Nastavimo dalje
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#284 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sarajevo63 »

Subject: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje
shuriken wrote:treba doci u 15 do 12 i uci i okupiti se pred sudskom salom gdje ce biti citanje presude

sud se preuredjuje, da li se zna u kojoj sali ce se to odrzati?
Po mom mišljenu ne trebamo biti tamo danas, jer smo se već jednom okupili pred tužilaštvom, neki su bili u sudnici, zna se da pratimo situaciju.
Taj izlazak treba pričuvati za slijedeći put jer sam ubjeđena da će branioci uložiti žalbu.
Kad bi samo ispijači kafa po marku, marku i po i penzioneri izašli s nama bilo bi jače. No na to ćemo pričekat još, obzirom da nam je svijest narodna na nivou kakvom jeste.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#285 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by vedderedi »

Jeste li upratili ovu temu?
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=55912

Izgleda Tajo podnio ostavku. :-D
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#286 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by cleo »

jeste, jesteeeeeeeeeee

evo u 20:00 na TVSA specijalna emisija s Tajom...

voljela bih da imenuje i te ministre koji bi trebali uraditi isto
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#287 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by cleo »

User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#288 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by upravnik »

Mama, budi Tajo!
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#289 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by zlatiborka »

upravnik wrote:Mama, budi Tajo!
Tajo, budi mama! :lol: :lol: :x :x
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#290 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by VjecitiStudent »

Znate li da je, u medjuvremenu, SDP preuzeo vlasnistvo nad gradjanskim protestima?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#291 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by DaysleepeR »

VjecitiStudent wrote:Znate li da je, u medjuvremenu, SDP preuzeo vlasnistvo nad gradjanskim protestima?
radi ovoga sam došao na temu

pod hitno da se Građani ograde od SDP-a
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#292 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by Corto Maltese »

DaysleepeR wrote:
VjecitiStudent wrote:Znate li da je, u medjuvremenu, SDP preuzeo vlasnistvo nad gradjanskim protestima?
radi ovoga sam došao na temu

pod hitno da se Građani ograde od SDP-a
Nema potrebe, SDP se davno ogradio od nas.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#293 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by zlatiborka »

VjecitiStudent wrote:Znate li da je, u medjuvremenu, SDP preuzeo vlasnistvo nad gradjanskim protestima?
Ma nemoj mi reci,

ja sam bila na svim protestima i znam za sta sam protestovala!

E, nece ga niko preuzeti i svojatati za sebe, gradjani su isli ulicama sa transparentima i zvizdaljkama. Trazeci pravdu i bolji zivot. Mi nismo zvali STRANKE da nas podrze, zvali smo ljude, gradjane (bez obzira da li su clanovi nekih stranaka, bez naglasavanja njihovog clanstva).

Ni jedna STRANKA ne moze preuzeti vlastinsvo nad gradjanima! Ni jedna!

Narocito sada kada smo se pokazali kao primjetan faktor u gradu i Kantonu!

Mislim da je ovaj tvoj post provokacija, ako nije, molim te da to objasnis malo bolje.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#294 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by VjecitiStudent »

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

SDP čestita građanima Sarajeva na velikoj pobjedi i dokazu da demokratija dugoročno dovodi do promjena. Ostavka Kantonalne Vlade Samira Silajdžića prvi je, ali veliki korak ka promjenama u društvu i konačnoj pobjedi građanske opcije u ovoj zemlji.

Svojim uličnim demonstracijama, kao i glasanjem na proteklim izborima u Sarajevu, građani su jasno pokazali kakvo Sarajevo žele: sigurno, tolerantno, slobodno - primjer multikulturalizma ne samo u BiH već daleko šire.

Ovo je još jedna velika pobjeda duha ovog grada, koji je uspio odbraniti svoj dignitet po ko zna koji put ponovo. Ovo je dokaz da je Sarajevo centar zajedničkog života, i da će to uvijek i ostati.

Ovo je dokaz da su promjene moguće i da će se desiti.

Čestitamo građanima jer ova se promjena nije desila preko noći. Ponavljamo ono u šta u SDP-u čvrsto vjerujemo: prešli smo dug put da bi smo sada stali.

KANTONALNI ODBOR SDP BiH SARAJEVO
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#295 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sunčan dan »

Moraš priznati da naši protesti traju prilično dugo i sa dobrim razlozima.
Iza nas NIKO ne stoji. Ništa se ne sekiraj, bilo koja stranka ili delegat te stranke ako ne bude radio za dobrobit građana biti će prozivan javno. :bih:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#296 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sarajevo63 »

VjecitiStudent wrote:Znate li da je, u medjuvremenu, SDP preuzeo vlasnistvo nad gradjanskim protestima?
Dosta mi je političkih pritisaka i ne želim više ni dana ostati na funkciji premijera. Čista obraza i savjesti podnosim ostavku. Od sada ću i ja sa neformalnom grupom građana protestovati na ulicama Sarajeva, reče Samir Silajdžić za "Oslobođenje" juče. Može l bit da bude još kakvog saopštenja? Možda da nam Stranka za BiH zaplješće?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#297 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by Asana »

Dosta mi je političkih pritisaka i ne želim više ni dana ostati na funkciji premijera. Čista obraza i savjesti podnosim ostavku. Od sada ću i ja sa neformalnom grupom građana protestovati na ulicama Sarajeva, reče Samir Silajdžić za "Oslobođenje" juče.
Ne moze tako, Tajo. Za razliku od gradjana koji su protestirali, ti si bio u prilici da nesto izmijenis, imao si na raspolaganju i nase pare i moc odlucivanja ... protiv koga/cega bi ti protestirao?

Za 8 mjeseci od prvih protesta ne vidjesmo nikakvih pomaka ni rezultata tvog rada... sta bi sa obecanjima ... znas li ti kad neko moze imati cist obraz i cistu savjest? Onda kada je cinio sve sto je u njegovoj moci!

A to s tobom nije bio slucaj ...
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#298 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by Šapat »

Dapache :)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#299 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by uvjek dobar gost »

... Ja samo želim reći sljedeće.... ebe mi se za saopštenja SDP-a i ostalih koji bi sada da omaste brke .. i da se kite tuđim perijem... ebe mi se i za taju... pa i za majku... jer svi su oni u stvari ista banda i ovo je samo prvi korak i prva bitka koju smo mi dobili... da nije bilo protesta i pritiska .. tajo se ne bi povukao da građani nisu izašli na ulice.. samim tim ovo je pobjeda svih onih građana koji su pomjerili svoje guzice i izašli na ulice....

Dalje... molim Taju da progovori, da prozove ljude koji su zavaljivali njega.. molim taju ja kao građanin Sarajeva da to učini... jer ja kao pojedinac znam da on nije jedini kriv.. za sve ovo oko nas....
POred toga mogu mu samo reći da bi ispao veći mangup da je odmah dao ostavku, da je tom prilikom povalio odgovarajuće ljude sa drugih nivoa vlasti... možda bi to čak bolje bilo i po stranku koju predstavlja....!

Tajo hvala ti... tajo hvala ti.... i molim te reci "majci" jeli bolilo....
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#300 Re: Jasno i Glasno : Nastavimo dalje

Post by sarajevo63 »

Jednostavno je, čovjek više nije mogao šutiti i trpiti. :-D

Goste, goste, ne zaboravi da je mama - mama, a samim tim i opasnija....
Kaže žena, izvor opet Oslobođenje, danas: " Ali, ja sam uspjela i očito je da SDP boli istina što je ova gradska vlast na čelu sa mnom završila taj bazen, a ne oni. Bazen je urađen po svim standardima koji odgovaraju i za sigurnost i za kvalitet izvedenih radova"
Dakle mama budi tajo!
Post Reply