Jan Z. Kulenovic - ublehas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#151 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Officer Crabtree »

Bio, vidio ...

Nije samo ni do Jana, donatori ili neko koje je dobio veliki projekt koji uključuje manje organizacije bukvalno samo gledaju da potrošiš i računom opravdaš novac, za rezultate manje više.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5155
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#152 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by oldtajmer »

znam za ibru spahica i ovog jana tek iz medija ,nista specijalno ali kad procitas unazad stranicu dvije ispada da oni imaju kao neke kultove gdje su ova dvojica seksualni predatori koji vabe mlade,nevine djevojke i seksualno ih iskoristavaju pod krinkom nvo-a
vidim da su neki dobro upuceni u to,sad da li direktno ili indirektno, ali zasto onda niste izasli nikada u javnost pa upozorili druge da im ovi ublehasi ne bi unistili mladost,prijavili nadleznim organima i sl. ili su zaista obojica toliki giganti i fakeri pa te mlade,naivne djevojke pristaju tek tako svojevoljno na sve sa njima
User avatar
Haris.ba
Posts: 25154
Joined: 08/09/2005 20:08

#153 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Haris.ba »

oldtajmer wrote: 02/04/2023 13:22 ali zasto onda niste izasli nikada u javnost pa upozorili druge da im ovi ublehasi ne bi unistili mladost,prijavili nadleznim organima i sl. ili su zaista obojica toliki giganti i fakeri pa te mlade,naivne djevojke pristaju tek tako svojevoljno na sve sa njima
Treba ovu temu na feministicku onu spojiti.
User avatar
Truba
Posts: 82286
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#154 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Truba »

ja bih se smio zakleti kad bi mu rodoslovlje protabirili našli bi da mu je pradjed bio dobar s francom ferdinandom
ili tako nešto kuhao za mariju majku terezu :D ili tome slično
geni su za mene top :D
iz zadnje klupe
Posts: 947
Joined: 27/07/2012 18:10

#155 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by iz zadnje klupe »

Marketing, marketing, marketing :zoka:
Sipak bi porucio ove rezultate da mu je babo dao ime Mujo, u pravo vrijeme se aktivirao sa imenomkojizvuci multietnicki, a prica mu je prosjecna, 90 posto njegovog uspjeha moze zahvaliti imenu, i prodaji svog imena kao multietnickog brenda ne bi se iznenadio da mu je to umjetnicko ime, a pravo samir :run:
User avatar
Cossack
Posts: 7152
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#156 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Cossack »

Truba wrote: 02/04/2023 09:01
Cossack wrote: 01/04/2023 23:21

Tako je. Lik je kresnuo solidan broj dobrih koka u zadnjih 20 generacija. A 90% ljubimornih dusa umace u jednu ili nijednu! :mrgreen:
Lik je vampir koji zivi 300 godina?
Kako ti to racunas generacije
Ili si mislio godista
Godišta, pardoniram 🙂
User avatar
Cossack
Posts: 7152
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#157 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Cossack »

oldtajmer wrote: 02/04/2023 13:22 znam za ibru spahica i ovog jana tek iz medija ,nista specijalno ali kad procitas unazad stranicu dvije ispada da oni imaju kao neke kultove gdje su ova dvojica seksualni predatori koji vabe mlade,nevine djevojke i seksualno ih iskoristavaju pod krinkom nvo-a
vidim da su neki dobro upuceni u to,sad da li direktno ili indirektno, ali zasto onda niste izasli nikada u javnost pa upozorili druge da im ovi ublehasi ne bi unistili mladost,prijavili nadleznim organima i sl. ili su zaista obojica toliki giganti i fakeri pa te mlade,naivne djevojke pristaju tek tako svojevoljno na sve sa njima
Ja sam radio za njega u studentskim danima.
Mnoge su se lozile na njega a on birao najbolje 🙂 Ima lik priču i to je to. A i projekti su mu bili kvalitetni. Je li ih kopirao sa zapada ne znam ali stranci su davali dobar keš. Po meni je njegov zajeb sto nikada nije izašao iz te priče, napravio neki iskorak u karijeri.
iz zadnje klupe
Posts: 947
Joined: 27/07/2012 18:10

#158 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by iz zadnje klupe »

Jesmo'l zavidni , jesmo :kiss:
Ko je ikad imao prilike bar ko posmatrac da vidi kako izgledsju te njihive radionice, ijasno mu je bilo da tu osim naprdjivanja oni zbog kojih su te radionice i pravljene nece vidjeti ni mrvicu benefita, ali ce jan i slicni obici svijeta, boraviti u najboljim hotelima, gostovati u medijima, uglavnom, zivot je svicarska
Kad se sjetim afere kad ljudi srebrenice tuzile holandiju trazeci da novcano pomogne, oni odgovorili da su dali 200 300 miliona, i kad se malo istrazilo utvrdilo se su to sve sprzile neke NVO, a srebrenicani odgovorili da oni pojma nemaju o nkihovim radionicama
Nek je jan 25 godina zivio od para stranaca, halal mu, al on sr sad prebacuje na budzete fbih i ksntona, parazit ostaje parazit
User avatar
Truba
Posts: 82286
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#159 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Truba »

Pa tako je bosna dobila 10 milijardi donacija
A 7-8 se vratilo kroz place ublehasa u zemlje eu i uapada
User avatar
Isner
Posts: 815
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#160 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Isner »

Nervira pojavom ali izgleda da zna posao. Ovakvi kao on (NGO a društvo jednog lica) preko uglavnom stranih grantova, godišnje namaknu od 150.000 pa do pola miliona Eura a projektne teme su demokratizacija društva, rodna ravnopravnost, ekologija, mladi itd... I da se ne lažemo, nije to šale jednostavno toliko namaknuti, treba godina i godina da to naucis i da se uplivaš u tim vodama...

Znam da su se žalili na njega iz Novog Sarajeva jer godinama nije opravdao neka sredstva, naravno za mlade :D vjerovatno mu se nije dalo raditi izvještaj za 5.000 KM...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41185
Joined: 29/06/2011 23:39

#161 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by dječak sa šibicama »

Na NVO ublehi su se mnogi skucili, Vesna Andre recimo njena cijela familija se obogatila u ratu i nakon rata iskljucivo na Sorosevim dolarima, Jan Zlatan se samo voli hvaliti i u javnosti lickati.

Nemamo mi slucajno desetine hiljada NVO. To je cijeli biznis, pitam se samo kad ce zapadu dokurciti i kad ce prestati upumpavati novac. Koliko sam cuo, vec su smanjili sa donacijama.
DebelinJoe
Posts: 1677
Joined: 03/03/2021 20:06

#162 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by DebelinJoe »



Mladi ste, nezaposleni i nemate posao. Super. Nema problema. Budite član neke NGO za mlade. Poželjeno kod JZK -a.
User avatar
_Reds_
Posts: 9379
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#163 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by _Reds_ »

Truba wrote: 02/04/2023 15:16 Pa tako je bosna dobila 10 milijardi donacija
A 7-8 se vratilo kroz place ublehasa u zemlje eu i uapada
I danas je tako sa ovim EBRD, USAID, ove neke Švedke i slično, minimalno pola se vrati ublehašima kao konsulatantske usluge i slicno.
zippoo87
Posts: 15862
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#164 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by zippoo87 »

Nemam pojma ko je doticni ali vezano za NVO...pa i treba da se klepaju te pare iz EU i ostalih tih fondova...ko je naucio to raditi i praviti te projekte...sto ne bi zaradio ?
Ne vidim nista lose u tome,sve dok to nisu ublehaske NVO koje uzimaju pare iz budzeta a naprave godisnje jednu radionicu podjele kondoma srednjoskolcima i jednu setnju gradom.
A ovih je puno vise nego NVO kao sto su od ovog iz teme ili neke druge NVO koje znaju napraviti ozbiljniji rojekat,na koji ce neko potrositi 50 000 eura.

Od ovog se moze fino zivjeti...samo sto mnogi odustanu jer i njima samim dokurci vise da prodaju maglu i pisu iste gluposti godinama pa se onda presaltaju na nesto drugo ali isto sto se finansira iz istih fondova.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#165 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by piupiu »

Truba wrote: 02/04/2023 15:16 Pa tako je bosna dobila 10 milijardi donacija
A 7-8 se vratilo kroz place ublehasa u zemlje eu i uapada
Kakvih 10, 22 milijarde je bio broj prije više od 10 godina, ako ne i ranije.
User avatar
Truba
Posts: 82286
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#166 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Truba »

Isti djavo
Kad su place pomocnikovog pomocnika bila 17000 mjesecno tad su radili ameri
Kad su pale na 10000 nijemci i britanci
Zadnji put kad su pale na 3000 rumunji i grci

Dalje nisam gledao
Post Reply