Jan Z. Kulenovic - ublehas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#51 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Vragolan »

Hendrix wrote:Pa on samo koristi pogodnosti koje koriste mnogi, sve su to ublehe. Čim vidim natpis nevladina, znam da je ubleha , odjednom izrone sa nekakvim izjavama za javnost , a sve direktori, menadžeri. Jednom sam vidio i zvanje generalnog direktora organizacije, halo ba,generalni, šta se radi?
Sinoć na izjave ublehaša reaguju ublehaši pa sam vidio i "projekt menadžericu" nekakvog centra za dijalog ili sličnog sranja. Sve su to fitilji i šminke urbane koji prosipaju iz šupljeg u prazno, imaju cool zvanja tipa menadžer ili direktor, uzimaju lovu stranu i generalno konstatuju svakih mjesec dana kako nam je loše u državi, da imamo korupciju i da se mora nešto uraditi ali oni naravno nikad ništa ne urade, jer to je i cilj, sjediti i palamuditi dovijeka.
ovdje si ga pogodio 100%, svaka ti dala
ali kada skontas to im je i cilj, kritika, suplja i neista konkretno, ali demokratskom svijetu su potrebne pa tako i nama, samo sto u razvijenim zemljama nemaju haman nikakvog uticaja a nas ovdje itekako mogu hendriti (ako ih EU bude slusala)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#52 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by VjecitiStudent »

Kamo srece da je Jan Z.K. jedini
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#53 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Woody »

Lika ne znam licno, ali mislim da je ovo 7 koraka kojim on (uspjesno) igra:

1. Budi iz mjesovitog braka, i palamudi o ugrozenosti od strane sve tri nacije;
2. Razleti se po svim medjunarodnim institucijama sa nacrtima "projekata";
3. Ali pocni prvo od onih koji imaju najvise love: UNDP, OSCE, UNHCR, USAID, DFID (i to ovim redom);
4. Nadji nekog daidzica koji radi na FTV/BHT i dogovori udarni termin za neku stupidnu dijalog/debata/komentar emisiju u kojoj neces reci ama bas nista, a svi cete gledati otvorenih usta i govoriti: "au malog sto je pametan, a znam mu i babu";
5. Vrati se na korak 1 i sve ispocetka;
6. Sad vec imas impozantne reference na koje medjunarodne organizacije vlaze i odobravaju ti projekte spika;
7. Otidji do banke da provjeris stanje na racunu
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#54 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Neelix »

Kladim se da ovo on cita i konta u sebi "sve ce ti u Bosni oprostiti ali uspjeh ne" :lol: :lol: :lol: koja idiotska floskula :D

inace je legendaran u prodavanju magle :)
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#55 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by harač »

:lol: :lol: :lol: ovakva tema, sa ovakvim tračerskim komentarima, mogla se otvoriti samo na sax-u :thumbup: :sax:
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#56 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by black »

harač wrote::lol: :lol: :lol: ovakva tema, sa ovakvim tračerskim komentarima, mogla se otvoriti samo na sax-u :thumbup: :sax:
nije ovo nikakav trach, vec chinjenice
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#57 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 22/01/2017 18:11, edited 1 time in total.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#58 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by samo malo »

harač wrote::lol: :lol: :lol: ovakva tema, sa ovakvim tračerskim komentarima, mogla se otvoriti samo na sax-u :thumbup: :sax:
Dzes Jane, legendo :D
User avatar
CR9
Posts: 28
Joined: 17/08/2009 01:44
Location: Grbavica-Na Jugu

#59 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by CR9 »

Woody wrote:Lika ne znam licno, ali mislim da je ovo 7 koraka kojim on (uspjesno) igra:

1. Budi iz mjesovitog braka, i palamudi o ugrozenosti od strane sve tri nacije;
2. Razleti se po svim medjunarodnim institucijama sa nacrtima "projekata";
3. Ali pocni prvo od onih koji imaju najvise love: UNDP, OSCE, UNHCR, USAID, DFID (i to ovim redom);
4. Nadji nekog daidzica koji radi na FTV/BHT i dogovori udarni termin za neku stupidnu dijalog/debata/komentar emisiju u kojoj neces reci ama bas nista, a svi cete gledati otvorenih usta i govoriti: "au malog sto je pametan, a znam mu i babu";
5. Vrati se na korak 1 i sve ispocetka;
6. Sad vec imas impozantne reference na koje medjunarodne organizacije vlaze i odobravaju ti projekte spika;
7. Otidji do banke da provjeris stanje na racunu

POTPISUJEM :sax:
hahufafu
Posts: 32
Joined: 10/09/2009 12:03

#60 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by hahufafu »

cestitke za otvaranje teme
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#61 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Eborg »

Ne znam, meni je u početku bio pozitivan lik i slažem se donekle sa njegovom zadnjom izjavom no nerviraju me više sa ovim okruglim stolovima, konferencijama i sl. Ništa se ne uradi, samo se konstatiraju stvari koje već svi znamo.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#62 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by respo »

sad on ovo cita ili mu je neko rekao ko ga zna i konta boli me taki za vas ja cu se veceras napiti :D

kako se dolazi do tih debata da se ucestvuje da mu neko kaze koju
i ja sam mlad :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#63 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by -LIBERO- »

Neelix wrote:Kladim se da ovo on cita i konta u sebi "sve ce ti u Bosni oprostiti ali uspjeh ne" :lol: :lol: :lol: koja idiotska floskula :D

inace je legendaran u prodavanju magle :)
Zar to nije omiljena floskula Fahre Radoncica :D :D :D

A i ovo drugo se uklapa u njegov opis..ovo oko prodaje magle i slicno. Dakako ,mislim opis gospodara tornjeva,a ne Jana.
Jan Zlatan je smijesan :run:
Last edited by -LIBERO- on 20/02/2010 19:46, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#64 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Neelix »

Ako je tebi najtiraznija novina od rata na ovamo magla....onda te upucujem na

http://en.wikipedia.org/wiki/Fog

:P

to je omiljena floskula fanova sline perlina :oops:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55409
Joined: 15/12/2008 16:53

#65 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by ultima_palabra »

Neelix wrote:Ako je tebi najtiraznija novina od rata na ovamo magla....onda te upucujem na

http://en.wikipedia.org/wiki/Fog

:P

to je omiljena floskula fanova sline perlina :oops:
:-) Nema te nešto, da ne čitaš sabrana djela Uge Vlaisavljevića :skoljka:
User avatar
LSD
Posts: 27172
Joined: 24/07/2007 08:26

#66 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by LSD »

Hendrix wrote:Pa on samo koristi pogodnosti koje koriste mnogi, sve su to ublehe. Čim vidim natpis nevladina, znam da je ubleha , odjednom izrone sa nekakvim izjavama za javnost , a sve direktori, menadžeri. Jednom sam vidio i zvanje generalnog direktora organizacije, halo ba,generalni, šta se radi?
Sinoć na izjave ublehaša reaguju ublehaši pa sam vidio i "projekt menadžericu" nekakvog centra za dijalog ili sličnog sranja. Sve su to fitilji i šminke urbane koji prosipaju iz šupljeg u prazno, imaju cool zvanja tipa menadžer ili direktor, uzimaju lovu stranu i generalno konstatuju svakih mjesec dana kako nam je loše u državi, da imamo korupciju i da se mora nešto uraditi ali oni naravno nikad ništa ne urade, jer to je i cilj, sjediti i palamuditi dovijeka.
:thumbup: :thumbup: kratko i hirurški precizno opisano.
Inace,doticni Jan je tipicni ljigavac kojeg je sevap malo "prevaspitati" starim provjerenim mahalskim metodama.
Utokkha
Posts: 777
Joined: 20/05/2008 14:52

#67 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Utokkha »

Pozdravlja vas Jan iz Južne Amerike.
Predlažem zvaničnu promjenu teksta Sevdalinke Put putuje Latif-aga.
Moj Latif-aga sam bi pristao da JZ opjevaju :)
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#68 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by samo gost »

Kako li se samo niko od vas ne dosjeti prije njega da digne lovu na prodavanje magle? .... Aha, niste imali kad podici straznjicu i maknuti se od tastature. :run:

Ne kazem da od toga sto radi ima neke velike koristi, ali haj'te evo vi koji znate sve, uzmite pare od stranaca, napravite projekte i uradite nesto stvarno dobro, da svi vidimo kako se moze angazovati i biti koristan ne samo sebi vec i drugima.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55409
Joined: 15/12/2008 16:53

#69 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by ultima_palabra »

samo gost wrote:Kako li se samo niko od vas ne dosjeti prije njega da digne lovu na prodavanje magle? .... Aha, niste imali kad podici straznjicu i maknuti se od tastature. :run:

Ne kazem da od toga sto radi ima neke velike koristi, ali haj'te evo vi koji znate sve, uzmite pare od stranaca, napravite projekte i uradite nesto stvarno dobro, da svi vidimo kako se moze angazovati i biti koristan ne samo sebi vec i drugima.
Istina je to manje-više... samo što je to trebalo uraditi ranije. Sad i da hoćeš i znaš, Jay-Z i slični su zauzeli busije :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27433
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#70 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by JoseMujica »

lako je Jay-Z u životu kad ima babu iza leđa.....more palamudit dovijeka
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#71 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Gray »

Hendrix wrote:Pa on samo koristi pogodnosti koje koriste mnogi, sve su to ublehe. Čim vidim natpis nevladina, znam da je ubleha , odjednom izrone sa nekakvim izjavama za javnost , a sve direktori, menadžeri. Jednom sam vidio i zvanje generalnog direktora organizacije, halo ba,generalni, šta se radi?
Sinoć na izjave ublehaša reaguju ublehaši pa sam vidio i "projekt menadžericu" nekakvog centra za dijalog ili sličnog sranja. Sve su to fitilji i šminke urbane koji prosipaju iz šupljeg u prazno, imaju cool zvanja tipa menadžer ili direktor, uzimaju lovu stranu i generalno konstatuju svakih mjesec dana kako nam je loše u državi, da imamo korupciju i da se mora nešto uraditi ali oni naravno nikad ništa ne urade, jer to je i cilj, sjediti i palamuditi dovijeka.

Za Jana se slazem, upoznao sam ga jednom i djeluje stvarno kao da presipa iz supljeg u prazno i da se zajebaje po svijetu bez ikakvog rezultata "rada".


Ali sa druge strane ima dosta nvo koje rade stvarno korisne i konkretne stvari sa vidljivim rezultatima, tako da nisu svi isti.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#72 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by žulijan asanž »

Gray wrote:
Hendrix wrote:Pa on samo koristi pogodnosti koje koriste mnogi, sve su to ublehe. Čim vidim natpis nevladina, znam da je ubleha , odjednom izrone sa nekakvim izjavama za javnost , a sve direktori, menadžeri. Jednom sam vidio i zvanje generalnog direktora organizacije, halo ba,generalni, šta se radi?
Sinoć na izjave ublehaša reaguju ublehaši pa sam vidio i "projekt menadžericu" nekakvog centra za dijalog ili sličnog sranja. Sve su to fitilji i šminke urbane koji prosipaju iz šupljeg u prazno, imaju cool zvanja tipa menadžer ili direktor, uzimaju lovu stranu i generalno konstatuju svakih mjesec dana kako nam je loše u državi, da imamo korupciju i da se mora nešto uraditi ali oni naravno nikad ništa ne urade, jer to je i cilj, sjediti i palamuditi dovijeka.

Za Jana se slazem, upoznao sam ga jednom i djeluje stvarno kao da presipa iz supljeg u prazno i da se zajebaje po svijetu bez ikakvog rezultata "rada".


Ali sa druge strane ima dosta nvo koje rade stvarno korisne i konkretne stvari sa vidljivim rezultatima, tako da nisu svi isti.
npr? nabroji tri i ja ti platim pivu :D
User avatar
zrla_frla
Posts: 71
Joined: 31/07/2003 00:00

#73 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by zrla_frla »

Sarajevo:
Obrazovanje gradi BiH
Otvorena mreža
Sumero
Svjetlo

Može se još nabrojati, ali uglavnom su najaktivnije i najkonkretnije organizacije koje se ne pojavljuju prečesto na TV-u
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#74 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Ghost_Rider_XXX »

zrla_frla wrote:Sarajevo:
Obrazovanje gradi BiH
Otvorena mreža
Sumero
Svjetlo

Može se još nabrojati, ali uglavnom su najaktivnije i najkonkretnije organizacije koje se ne pojavljuju prečesto na TV-u
Revolt, FKR...
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#75 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Gray »

Mozaik, Vasa prava, Hastor... samo one sa kojima sam imao nekog kontakta, a ima ih jos.


Hastor daje stipendije za preko hiljadu djece sa losim materijalnim stanjem, Vasa prava pruza besplatnu pravnu pomoc ugrozenim kategorijama u drustvu (oni su npr. vodili i dobili prvi spor u BiH na osnovu Zakona o nediskriminaciji u Mostaru), Mozaik je radio dosta stvari, projekat Tragovima Bosanskog Kraljevstva, obnova i stvaranje turisticke ponude u starim bosanskim gradovima i tvrdjavama, pokretanje preduzeca za pravljenje i izvoz organskog meda gdje su zaposlili dosta ljudi... itd.


Eto tri, dodjes mi pivu :)
Post Reply