Jan Z. Kulenovic - ublehas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#26 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

Mene je u jednoj od emisija koje su isle uzivo a gosti bili Nerin Dizdar i JZK Nerin odushevio postavljanjem pitanja, koje se prvi put postavilo javno STA RADITI NAKON SILNIH SEMINARA KONSULTACIJA ORKUGLIH STOLOVA I EDUKACIJA...a JAn ostade :skoljka: i krenuse reklame...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#27 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

odgovor i ne treba. jer to i jest POANTA (kako to samo JZK zna reci):
uvijek dolaze nove generacije srednjoskolaca, uvijek treba "informirsati" (ovo je OIA smislila rijec - kako kreativno!) nove generacije, uvijek ima novih puterica koje ce se motati s njim po sobama.

meni je opet zanimljivije pitanje: kako je moguce da dobijaju pare i dalje od donatora. mozda zato sto donatorima upravo i trebaju takve ublehaske organizacije.

sjeca li se iko posljednje debilne emisije koju je organizirala oia-a a voditelj je bio ko drugi do jzk. jel to iko mogo gledat?
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#28 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by zgembo_sa »

Ublehas

Al nije mu Husein babo...
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#29 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mamatajo1965 »

zgembo_sa wrote:Ublehas

Al nije mu Husein babo...
Pa i cudilo bi me,znaci ima ovdje i dezinformacija,Husein rahmetli je bio suvise veliki covjek da bi mu ovo mogao biti sin....
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#30 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

Nije me bilo jedno vrijeme, elem nije to taj kulenovic, zato sam i pitao kakva sestra... ali nejse, kao sto je "mircerka" upozorila, to nema nikakve veze s ovom temom, jer njegovi roditelji nemaju nikakve veze sa njegovim (ne)aktivnostima...

Kao sto je neko vec i pitao, da li postoji kakva inspekcija koju se moze "na trehu" tamo poslati ili je mozda izlaz u tome da se u medijima pokrene pitanje njegovih djelatnosti?

A to da je pijanac, nije nikakva novost, pa svako ko je bar jednom usao u Slogu cetvrtkom mogao je vidjeti o cemu pricam... pa onu ogradu na galeriji nisu na tehnickom prijemu onoliko testirali koliko je on testira kad se klati p'jan odozgo...
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#31 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by OSPF-BGP »

uvjek dobar gost wrote:Ublehaš kojeg treba spustiti na zemlju....
Čovjek je pravi galaktičar, a ništa konkretno nije uradio... nikad koliko ja znam... kvazi udruženja, kvazi priča... a nigdje rezultata...
nazalost on nije sam. Ja znam jos jos dvojicu: Ivan Barbalic i Darko Brkan.
Ovaj prvi je simpa lik, malo manje sprovodi suplju, u pocetku pulen Zdravka Grebe dok je ovaj imao ideju nove stranke a sada se vec etablirao u politicki underground, sponzori boli glava zbog cega destabilizirat drzavu samo tako.
Darko, ni sam nije svjestan koliko je nevladinh organizacija promjenio (trenutno u grozdu) i fino zaradio.

Ipak Jan u lovi prednjaci. Uzmite samo lovu koju je obrnuo M. Hamamdzicem, Savom Vlaski preko Budimir Loncara i Sase Toperica kada je orgaanizovao u SA 2004 medjunarodni samit mladih u religijskim organizacijama kada se pbartio Hindu predstavnik...
Kazu da je Jan sa partnerima a njih ima dosta (Renato Zrnic, Denis Dedajic, Bojana iz hcaBL, Svjetlana Fabijanc i dan danas radi u GU SA i lobiranog vijeca ucenika KS) od 2000-2005 ukupno potrosio negdje oko 10 miliona.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#32 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by uvjek dobar gost »

Samo mislim da Darko B. nije u Grozdu
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#33 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by in33sa »

trinaesti wrote:a sto ljudi pricaju da je on jevrej, da ne kazem zidov?
Pa po novobosnjackom, ako si los i pokvaren covjek, mozes biti samo Zidov koji muci nesretne Palestince. Ako vec nisi cetnik/ustasa sa krvavim nozem u zubima.

Mislim, mozda je po toj liniji ta prica.

Salu na stranu, kad govorimo o ovom liku, fakat se postavlja pitanje glave. I njegove i onih koji nasjedaju na njegove ublehe.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#34 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by uvjek dobar gost »

Shvatimo svi da on samo je sredstvo za pranje novca iz budžeta.. ništa drugo... naravno preko leđa poreskih obveznika i raje koja iz nekih idealističkih razloga pristupa nevladinom sektoru
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Liberalism »

trinaesti wrote:info deskovi za mlade. tvrdio je da je OIA clanica ERYCA-e a to nikad nije bila.

otvorio je deskove u zenici, zvorniku, mrkonjic gradu bihacu i tuzli. nijedan vise. iako je tvrdio i kleo se kako je to jedan od najvaznijih projekata OIA-e, desk u zenici JZK nikada licno nije posjetio. u desku se vec promijenila treca generacija "zaposlenih".

cim ljudi skontaju da ih se je.e u zdrav mozak, napuste OIA-u, kao sto se desilo kada je 10tak najblizih saradnika JZK-a prije famozne akcije BUS-TOUR napustilo OIA-u. BUS TOUR je zapravo bio pijani karavan po BiH. postoji fotografija na kojoj mahmuran JZK razgovara sa nacelnikom Opcine Bihac na sastanku u restoranu pored Une.

ali JZK je odmah nasao nove poslusnike. uvijek ce ih moci naci jer sta znaju djeca od 18 godina. njima da je malo otic na neki seminar i vidjet stagod za dz. to je to.

nakon dvije godine uzimanja para od donatora za taj projekat, pokrece projekat info tacaka (citaj isti k drugo pakovanje). ambasador velike britanije
smjeska se sa jzk pred kamerama dok otvara info tacku u mostaru.

kako je moguce da ambasador velike britanije daje pare za nesto sto je tako debilno? kako je moguce da niko ne provjerava rad OIA-e. jel ikad ikakva inspekcija usla njima u ured.

licno znam da se novci za akcije tipa ulicne promocije OIA-e itd. pokrivaju racunima za gorivo iako se ne koriste nikakva auta, niti se bilo sta prevozi.
Zar nije bolje da se zapitate zbog cega u Sarajevu nema neka super-dobra omladinska organizacija, nego sto se cudite da Britanci daju pare na gluposti.

Moze Jan biti i ovo i ono i ovakav i onakav, al nije on kriv sto je takav kakav je. Cudno je kako jedan dan se kritikuju mladi koji po vazdan nista ne radi, i onda kada neko nesto uradi (kako god) nadjete mu 1000 mana. Poredajte sve koji se bave pitanjima mladih pa viditite. Ispade da je od Jana bolja i savjetnica SS il nije?

Koliko ja znam o OIA, za razliku od drugih Jan je dosta otisao naprijed. Kako god covjek se bunio protiv gradnje USA ambasade sto su po meni bili i prvi ne-stranacki (protesti za opsti a ne posebni interes) demokratski protesti u Sarajevu. Usput, po kome ne pljujjuj bosanci?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

Liberalism wrote:
Koliko ja znam o OIA, za razliku od drugih Jan je dosta otisao naprijed. Kako god covjek se bunio protiv gradnje USA ambasade sto su po meni bili i prvi ne-stranacki (protesti za opsti a ne posebni interes) demokratski protesti u Sarajevu. Usput, po kome ne pljujjuj bosanci?
Ma idesssssssss.......


Bunio se na DAN POTPISIVANJA SPORAZUMA a o tome se pricalo mjesecima i nista se ucinilo nije...

Eto ja budala pa ne znam da je to cista ubleha ETO VIDITE JA SAM NESTO URADIO...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Truba »

:D mislim da je samo fizičko položio na FPNu... vidio sam ga jednom na polaganju ispita... iz fizičkog mislim...
levat-i-na
Posts: 18
Joined: 01/04/2008 23:36

#38 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by levat-i-na »

taj služi da provjeri puls mladih za određena pitanja, i za to je plaćen, iako nije svjestan ali plaćen je za to..... čuj protesti protiv gradnje USA Ambasade, čista provjera pulsa (lako je tuđim k gloginje mlatit)

samo što je mladih sve manje i manje, i kad ih nestane, baš me interesuje čiji će puls onda provjeravati.....

to što je pljačkaš, pa svi su pljačkaši, od ureda za mlade pri parlamentu do raznoraznih nevladinih organizacija, samo se sramote krađom i sebe i BiH.....

sve je to za policijskog povećala, pa onda malo ćuze da vide gdje su mladi koje su trebali zastupati cijelo vrijeme i da ti mladi ostvare kontakt sa njima (po mogućnosti pod tušem).....
maksi
Posts: 36
Joined: 12/05/2009 18:36

#39 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by maksi »

Da li se i on zalaze da se ne ukinu vize do poslije izbora? Imbecil jedan da mi ga se docepat ruku da mu ja pokazem...on se u nesto lafo razumije...vise je imao obroka u avionu nego u vlastitom domu, naravno o tudjem trosku, a druge bi drzao u getu matere mu se najebem pokvarene koja ga okoti onakvog...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Truba »

hm... malo je zeznuto pitanje... načelno treba vize ukinuti odmah sad ili poslije izbora :mrgreen:
:?

još je terzić obećavao ukidanje viza a sada je već na izmaku špirićeva vlada :? fakat se može čekati 2-3 mjeseca

inača jana smatram velikim šupljatorom :mrgreen: nedavno je bio s nekim srbijankama u delikatesnoj radnji
frajeru je dobro u životu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#41 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by atko »

levat-i-na wrote:taj služi da provjeri puls mladih za određena pitanja, i za to je plaćen, iako nije svjestan ali plaćen je za to.....
Kratko jasno :thumbup:

Ovo me sjeti na postratne godine kad su u fazonu bile one pijacne igrice terminator ili kako su se vec zvali ... i picimo mi igrica a dodje mali od komsije 3 mu godine i njemu dadnemo viska dzojstik koji nije uklucen :D i mali se izigra s nama sav happy - e na tog malog me podsjeca Jan ... zato nema potrebe trosit energiju na malog Jana :lol:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#42 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Ghost_Rider_XXX »

Na zalost ja sam jedan od "sretnika" koji je imao priliku suradjivati sa g. Ublehom.
Dragi moji veceg gada moje oci ni usi u zivotu nisu vidjele ni cule. Njegovo I'm the best ponasanje i ostala prose**vanja su zaista nesto od cega se covjeku poslije druge minute stajanja ili sjedenja pored njega povraca.

Sad ko je tu kriv, decko je, kao i nazalost i ja, produkt Sarajevske druge, i stasao je pod dirigentskom palicom, "velike", "jedinstvene", "najpametnije" i nadasve "naj nam draze" profesorice Sanje Vlaisavljevic s kojom je do bio nerazdvojan do raskola koji se desio, kad je doticna snimala serijal predizbornih ublehaskih debata.

Dugo sam se povlacio po NGO sektoru i osim strasne price koju JZK servira, sve ostalo je nula poena. POANTA serator svjetskih razmjera koji je u stanju da pingvinu proda frizider, ali mu sve ostaje na rijecima.
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#43 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Sarajevski »

Jan Zlatan Kulenović direktor je nečega što se zove Omladinska informativna agencija. OIA je kreator inozemnim parama (Kanada, Švicarska) bogato sponzoriranih projekata bez rezultata, poput seminara o priručniku za aktivizam mladih, susreta mladih parlamentaraca ili edukacijskih paketa o aktivizmu mladih...
Kulenovićevi nekadašnji suradnici debelo su razočarani rezultatima suradnje s ovim NVO-aktivistom i vječitim studentom, za kojeg niko sa sigurnošću ne zna je li na fakultetu položio ijedan ispit, pa makar i iz fizičkog vaspitanja. Niti jedan od basnoslovno plaćenih projekata iza kojih je stajao Kulenović nije realiziran do kraja, niti su oni u čije su ime oni pravljeni, dakle, mladi ljudi koji imaju što za reći, vidjeli od njih ikakve koristi. Primjerice, OIA je podržavala proteste, nazovi poljoprivrednika, iza kojih su stajali širokobriješki mesari Lijanovići, no Kulenović nikada nije prespavao u šatorima onih koji su skoro dvije godine kampovali ispred zgrade Zajedničkih institucija BiH. No, nije se novac na račune slijevao samo iz inozemstva. Sebe je Kulenović uspio progurati i u državne institucije. U vrijeme vlade Adnana Terzića, nakon višemjesečnog presinga po ovdašnjim medijima, formirana je Komisija za mlade pri Vijeću ministara, od koje do danas nije bilo nikakve koristi. Ostala je samo kao masno naplaćena prilika za uhljebljenje na državnim jaslama od koje nije ostala čak ni koliko-toliko redovito ažurirana internetska stranica.
Iako teško, skoro pa nemoguće je doći do ukupne sume koju je OIA potrošila za svoje “projekte”, poput Međunarodnog samita mladih u religijskim organizacijama, kada su potrošili nekoliko miliona maraka. Jasno je, stoga, kako su ovdašnje NVO postale same sebi svrha, a BiH jedina zemlja u kojoj je nevladin sektor gori i jadniji od aktuelne vlasti. Da tuga bude veća, dovoljno je samo pomisliti na nevladine udruge u Srbiji ili Hrvatskoj i ono što one rade, pa da se shvati kako je besmisleno finansirati ovdašnje NVO aktiviste. Besmisleno poput usporedbe Fadila Šere i Sonje Biserko ili Žarka Puhovskog. O Nataši Kandić da i ne govorimo.
No, to je već stvar percepcije inozemnih ambasada u našoj zemlji, kojima je možda i cilj formiranje takvog “civilnog” društva koje će propagirati ublehaši poput Kulenovića i njemu sličnih.
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#44 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Djokej »

Bas mi je jedno vrijeme bio dojadio, sa nekakvim diskusijama na državnoj televiziji.. Za njega se može reći da je ko bubreg u loju, završio srednju, opijo se po EU metropolama na tudji račun, a vodio se kao jedan od najvećih aktivista..
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#45 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by starii »

kome taj jos ublehu moze prodati..kako ga nije sramota vise izlaziti na tv i predstavljati mlade,neki bas misle da su vjecni i nezamjenjivi :x
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by JThomas »

on će i sa petobankom biti predstavnik mladih :D

čovjek sazdan od kontradikcija: predstavnik mladih koji nije mlad, student koji ne studira, predvodnik akcija koje to nisu... :D pa nije ni to lako, ja recimo to fakat ne bi mogao... :D
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#47 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Erzsebet »

Dotični smrad je, na ljeto 2008. godine, ukrao više od 40.000 KM namijenjenih za dijasporsku konferenciju mladih iz svijeta. Organizovao je osam bijednih dana za naše ljude, koji su mislili da će im OIA izaći u susret, našao smještaj koji nije plaćao (đački dom u Banjaluci, žohari hodaju, usrani čučavci u wc-u), dobio džaba Dom mladih za otvaranje, te skupštinsku salu za zatvaranje. Pritom je dao pare jedino za autobuse do Banjaluke i nazad, a budžet je bio nevjerovatnih 45.000 KM. Pošto sam radio projekte, izračunao sam da je više od 40.000 KM završilo u njegovom džepu. Povrh svega, zadnji dan je napravio put na Bobovac, a raju nije uopšte obavijestio da je to planinarenje od 12 km. Ja sam došao autom, jer sam znao šta me čeka, dok su mu drugi je.... majku, jer im takvo nešto nije rekao. Životi ljudi su bili u opasnosti, jer se radi o visokim predjelima, s kojih ako se padne, može biti vrlo zajebano. Onda je organizovao autobus za nazad, koji je bio kao iz filma "Ko to tamo peva", do Kraljeve Sutjeske. Došlo mi je da ga tada gurnem s Bobovca u provaliju, jer mi je djevojka prošla kroz taj pakao "ugodne šetnje od K. Sutjeske do Bobovca".

On ne samo da je ublehaš, vječni student i sl., on je i kriminalac i to milionskih razmjera, a u to sam se uvjerio mnogo puta dosad.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#48 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by -LIBERO- »

Erzsebet wrote:Došlo mi je da ga tada gurnem s Bobovca u provaliju
Legendo... :D
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#49 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by simpozijum delirijum »

levat-i-na wrote:taj služi da provjeri puls mladih za određena pitanja, i za to je plaćen, iako nije svjestan ali plaćen je za to..... čuj protesti protiv gradnje USA Ambasade, čista provjera pulsa (lako je tuđim k gloginje mlatit)

samo što je mladih sve manje i manje, i kad ih nestane, baš me interesuje čiji će puls onda provjeravati.....

to što je pljačkaš, pa svi su pljačkaši, od ureda za mlade pri parlamentu do raznoraznih nevladinih organizacija, samo se sramote krađom i sebe i BiH.....

sve je to za policijskog povećala, pa onda malo ćuze da vide gdje su mladi koje su trebali zastupati cijelo vrijeme i da ti mladi ostvare kontakt sa njima (po mogućnosti pod tušem).....
to je to ! a zasto strane diplomate i slicni debelguzi iz EU i USA finansiraju njega i sllicne ?
vrlo jednostavno , na primjer ; amabasador drzave iz EU da nekoj NGO organizaciji ublehasa u Sarajevu 100 000 KM za ublehaski projekt , a naplati svojoj vladi 100 000 u Eurima i jos dobije pohvale za svoj rad (dobar dio diplomata i "humanitaraca" svoje uspjehe proslavljaju u nekim od lokalnih bordela ) , ovce na broju i pod kontrolom i vuk sit
dio stranih misija je u BiH zbog vlastitog profita , bez ikakve druge funkcije ( licno sam ih upoznao gomilu , dok je Sarajevo jos bilo krcato strancima , svi su zivjeli na viskoj nozi , dzipovi sa tamnim staklima i masan racun u banci , neoporezovan ) svi ti Soroshi i OESCE i udruzenja ribara i zastita ozona i slicno , i ko zna sta sve ne , samo peri pare !
tako se to radi , pa nece valjda dopustiti da poput omladine u bankrotiranoj Grckoj pokrenu samoinicijativnu revoluciju antiglobalizma i zapale par banaka i krenu na parlament

e ! nece moci !
Hendrix
Posts: 4074
Joined: 27/02/2004 00:00

#50 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Hendrix »

Pa on samo koristi pogodnosti koje koriste mnogi, sve su to ublehe. Čim vidim natpis nevladina, znam da je ubleha , odjednom izrone sa nekakvim izjavama za javnost , a sve direktori, menadžeri. Jednom sam vidio i zvanje generalnog direktora organizacije, halo ba,generalni, šta se radi?
Sinoć na izjave ublehaša reaguju ublehaši pa sam vidio i "projekt menadžericu" nekakvog centra za dijalog ili sličnog sranja. Sve su to fitilji i šminke urbane koji prosipaju iz šupljeg u prazno, imaju cool zvanja tipa menadžer ili direktor, uzimaju lovu stranu i generalno konstatuju svakih mjesec dana kako nam je loše u državi, da imamo korupciju i da se mora nešto uraditi ali oni naravno nikad ništa ne urade, jer to je i cilj, sjediti i palamuditi dovijeka.
Post Reply