Jan Z. Kulenovic - ublehas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#1 Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

mIRCerka wrote:Slavkoimamodilera, bujrum otvori temu i budi argumentovan.
U redu, hvala na sugestiji... :thumbup:

Dakle, potaknut temom o vilsonovom i spominjanjem obnove Doma mladih i uloge doticnoga lika u istoj, evo otvaram novu temu...

Covjek se prodaje da je neka nevladina organizacija, a zapravo je po istupima i djelovanju samo "produzena ruka" aktuelnih politicara... nesto po principu Edhema Bibera koji se predstavlja kao sindikalac...
Lik ima zavrsenu srednju skolu (gimnazija) i nikad nije dogurao preko prve godine na FPNu u Sarajevu, ali je nedavno "na osnovu iskustva" upisao magisterij na nekom ceskom univerzitetu... tipa ako imas dovoljno iskustva sa "pisanjem projekata", "poznavanjem EU" i slicnim prespi-iz-supljeg-u-prazno-za-masne-pare aktivnostima onda tu dodjes i pises magisterij na temu "EU integracija", "EU ovoga-und-onoga" itd....
Predstavlja se kao vodja mladih, koji zna sta mladima treba, a da pri tome ja jos nisam vidio niti jedan projekat te njegove OIA-e, a da su mladi imali prakticne koristi... o finansiranju ne bih ni pocinjao jer je evidentno da doticni putuje uzduz i poprijeko nase planete, a o izvorima za takva putovanja se nista ne zna...
Mislim da je pod hitno potrebno pokrenuti akciju raskrinkavanja ublehasa kao sto je on (dakle njega prvog kao najistaknutijeg primjera, pa onda i ostale) jer kukala nam majka (a i otac) ako nam oni zasjednu u fotelje mame i taje jer cemo, bojim se, govoriti "lijepi tajo" za kojih 7-10 godina...
Vasa iskustva? Misljenja?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by uvjek dobar gost »

Ublehaš kojeg treba spustiti na zemlju....
Čovjek je pravi galaktičar, a ništa konkretno nije uradio... nikad koliko ja znam... kvazi udruženja, kvazi priča... a nigdje rezultata...
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#3 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

uvjek dobar gost wrote:Ublehaš kojeg treba spustiti na zemlju....
Čovjek je pravi galaktičar, a ništa konkretno nije uradio... nikad koliko ja znam... kvazi udruženja, kvazi priča... a nigdje rezultata...
Upravo to... po provjerenoj recepturi aktuelne vlasti... OIA mu sluzi prakticno kao regrutni centar za naivne 18-godisnjake i 18-godisnjakinje (kakve on najvise voli) koji ce biti neplacena (tj. mizerno placena) radna snaga za "projekte" od kojih on i samo on ubire lovu...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#4 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

moze li prvo da neko kaze: ko su mu roditelji?
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#5 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

trinaesti wrote:moze li prvo da neko kaze: ko su mu roditelji?
Moze... sto je najcrnje OK i pozitivni likovi... majka mu je pozorisni radnik (Sartr), a otac novinar i pisac (koliko znam)...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#6 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

pa daj ime i prezime
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

Nemojte samo da se tema pretvori u sjo vidi mu glave.
Od roditelja odmaknite, on je punoljetan dovoljno dugo. I nemojte dozvoliti da vam se tema pretvori u obicnu trac partiju.

Ja imam dva pitanja za Jana
1. Zasto niti jedan od 800 i kusur dana nijedan OIA clan nije bio pored satora OIA na platou, pored poljoprivrednika?
2. Zasto se sve svodi na radionice i suplje price, dok se prakticno malo sta uradi? Zasto se iskoristava neko poput Lipe koji napravi i odradi projekat informatizacije i web uvezivanja skola, istina skromnim web prezentacijama, pa se tudji rezultati prodaju kao svoji?
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#8 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

trinaesti wrote:pa daj ime i prezime
Ime i prezime nije problem saznati ako se potrudis... ali mislim da ni najmanje nije vazno za ovu raspravu... mircerka je krenula u pravom smjeru...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#9 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

jel ti mislis da ce on ovo citat, a tek odgovarat na pitanja?

pitanje vezano za roditelje nije bezveze. pa ne vjerujem da jedan momak koji je tek zavrsio srednju, kad je sve to pocinjao,
moze sve sam ovo da napravi a da nema nikog iza ledja.

samo primjer ublehe tipa tv debate koje radi na tv zajedno sa gospodjom vlaisavljevic govore da je krug ljudi koji stoji rame uz rame sa J.aZ.uK.om, mnogo sirok.
pa nije valjda da obrazovani ljudi, ambasadori, politicari, tek tako nasjedaju na njegove ublehe. i daju mu novac tek tako. mora imati pomoc, a mora da i ovi navedeni imaju svoj tal u svemu tome.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#10 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by suncica24 »

Njegova najveca ubleha je osnivanje omisije za pitanja mladih na drzavnom nivou. Gdje je ta komisija? sta radi? ko su ljudi u njoj? Sta je postigla?
Druga ubleha je Dom mladih koji je, nakon svega napravljen takav kakav jetse. Nigdje mladih u njemu. Gdje je OIA tu, sta radi?
Treca bi bila americka mabasada kojom na s je dobro vukao za nos...
I da ne nabrajam dalje (mirci je dodala dvije za listu)...

Ublehas!!!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

trinaesti wrote:jel ti mislis da ce on ovo citat, a tek odgovarat na pitanja?

pitanje vezano za roditelje nije bezveze. pa ne vjerujem da jedan momak koji je tek zavrsio srednju, kad je sve to pocinjao,
moze sve sam ovo da napravi a da nema nikog iza ledja.

samo primjer ublehe tipa tv debate koje radi na tv zajedno sa gospodjom vlaisavljevic govore da je krug ljudi koji stoji rame uz rame sa J.aZ.uK.om, mnogo sirok.
pa nije valjda da obrazovani ljudi, ambasadori, politicari, tek tako nasjedaju na njegove ublehe. i daju mu novac tek tako. mora imati pomoc, a mora da i ovi navedeni imaju svoj tal u svemu tome.
Moj pradjed je imao ogromno imanje u Vitkovicima. Toliko da je djecu skolovao u Becu zaradom od imanja.
Ja imam auto 1971.godiste, hoce nece da upali.

Ja za Jana znam od 1999.godine, kad sam mu predlozila da probamo ujediniti neke tek osnovane omladinske organizacije na nivou BiH, jer se 20 glasova cuje mnogo jace od 5, ali mi nije odgovorio na email, pa sam ga uganjala na telefon, i dobila komentar tipa IMT...i ja fino odustanem od svega toga...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#12 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by vedderedi »

NGO-i se lako pretvore u svoju suprotnost i postanu gori i od onih na vlasti.
Nazalost, i ja sam (silom prilika) u jednoj takvoj.
User avatar
Corvus
Posts: 52
Joined: 26/03/2008 20:42

#13 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by Corvus »

slavkoimamodilera wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ublehaš kojeg treba spustiti na zemlju....
Čovjek je pravi galaktičar, a ništa konkretno nije uradio... nikad koliko ja znam... kvazi udruženja, kvazi priča... a nigdje rezultata...
Upravo to... po provjerenoj recepturi aktuelne vlasti... OIA mu sluzi prakticno kao regrutni centar za naivne 18-godisnjake i 18-godisnjakinje (kakve on najvise voli) koji ce biti neplacena (tj. mizerno placena) radna snaga za "projekte" od kojih on i samo on ubire lovu...

potpisujem !

jer sam nekad bio jedan od tih "naivnih" :mrgreen:
a u principu... saglasan sam sa argumentacijom..
iz supljeg u prazno, gomila novca ni u sta se trosi... izrabljuju se ljudi i tako

ako vec zelite da uradite nesto korisno, prikljucite se nekoj organizaciji koja radi konkretnije stvar
mislim da nam je svima edukacija silnih preko glave
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#14 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mamatajo1965 »

Mozda je mali kreten,ali otac mu je bio ljudina,a i sestra je ok.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#15 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by slavkoimamodilera »

mamatajo1965 wrote:Mozda je mali kreten,ali otac mu je bio ljudina,a i sestra je ok.
Cija sestra? :?
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#16 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mamatajo1965 »

slavkoimamodilera wrote:
mamatajo1965 wrote:Mozda je mali kreten,ali otac mu je bio ljudina,a i sestra je ok.
Cija sestra? :?
Sejla. Ako je to sin Huseina Kulenovica,onda ima i sestru Sejlu,radi u Opcini Centar,inace doktorica.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

Zamolih lijepo da mu se ostavite roditelja. I da budete argumentovani.
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#18 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mamatajo1965 »

mIRCerka wrote:Zamolih lijepo da mu se ostavite roditelja. I da budete argumentovani.
Ja nikog ne diram,a profesora Kulenovica izuzetno cijenim,zato sam i rekla da je bio ljudina.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by mIRCerka »

mamatajo1965 wrote:
mIRCerka wrote:Zamolih lijepo da mu se ostavite roditelja. I da budete argumentovani.
Ja nikog ne diram,a profesora Kulenovica izuzetno cijenim,zato sam i rekla da je bio ljudina.
Vidim, bez obzira na sve to, Jan Zlatan Kulenovic je punoljetan dovoljno dugo i odgovara za svoje postupke tako da smatram da ako neko zeli da ga raskrinka kao ovakvog ili onakvog, treba biti argumentovan, ili da temu koja se okrece na SJO VIDI MU GLAVE komentare jednostavno zatvorim.
Zato rekoh to sto rekoh :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#20 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by GandalfSivi »

To vi pricate samo zato jer ste ljubomorni :D :D :D

Nego salu na stranu, evo decko je zasluzio i topic o svom liku i djelu, ali hajde. Fakat je rijetko vidjena ubleha, koja ne samo da ne radi nista, nego sto je jos gore, dolazi se do situacije, da neko ko bi nesta i uradio ne moze doci na red od njega i slicnih mu...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#21 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

a sto ljudi pricaju da je on jevrej, da ne kazem zidov?
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#22 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by ulpinian »

Dobar je Memo :D
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#23 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

bez zajebancije, cuo sam nekoliko puta da se to pominje u stanovitim krugovima
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#24 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by malamaca »

Ublehas, nego sta...

Komisija za pitanja mladih je bila forsirana samo dok se nije osnovala i dok on nije imenovan za jednog od clanova. Poslije toga se sve svelo na ono iz supljeg u prazno. Treba li napominjati da je drzava placala svakog clana komisije, i to masno?
Za kampus je isto tako arlaukao jer je mislio da ce se lova od prodaje zeljista Amerima, koja se eventualno usmjeri na neka omladinska pitanja, obrnuti kroz njegovo d.j.l. OIA. Kako ne bi nista od para, tako ne bi nista ni od kampusa.
I sve se u principu svodi na to. Nema potrebe da se dalje siri prica. Decko je pametan, skontao da je presipanje iz supljeg u prazno danas najprofitabilniji bizMis.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#25 Re: Jan Z. Kulenovic - ublehas

Post by trinaesti »

info deskovi za mlade. tvrdio je da je OIA clanica ERYCA-e a to nikad nije bila.

otvorio je deskove u zenici, zvorniku, mrkonjic gradu bihacu i tuzli. nijedan vise. iako je tvrdio i kleo se kako je to jedan od najvaznijih projekata OIA-e, desk u zenici JZK nikada licno nije posjetio. u desku se vec promijenila treca generacija "zaposlenih".

cim ljudi skontaju da ih se je.e u zdrav mozak, napuste OIA-u, kao sto se desilo kada je 10tak najblizih saradnika JZK-a prije famozne akcije BUS-TOUR napustilo OIA-u. BUS TOUR je zapravo bio pijani karavan po BiH. postoji fotografija na kojoj mahmuran JZK razgovara sa nacelnikom Opcine Bihac na sastanku u restoranu pored Une.

ali JZK je odmah nasao nove poslusnike. uvijek ce ih moci naci jer sta znaju djeca od 18 godina. njima da je malo otic na neki seminar i vidjet stagod za dz. to je to.

nakon dvije godine uzimanja para od donatora za taj projekat, pokrece projekat info tacaka (citaj isti k drugo pakovanje). ambasador velike britanije
smjeska se sa jzk pred kamerama dok otvara info tacku u mostaru.

kako je moguce da ambasador velike britanije daje pare za nesto sto je tako debilno? kako je moguce da niko ne provjerava rad OIA-e. jel ikad ikakva inspekcija usla njima u ured.

licno znam da se novci za akcije tipa ulicne promocije OIA-e itd. pokrivaju racunima za gorivo iako se ne koriste nikakva auta, niti se bilo sta prevozi.
Post Reply