Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2301 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

Muzički i produkcijski gledano, ovo što danas radi nije tako daleko od onoga što je radio 2000-te, na to sam mislio, ne na sadržaj
tekstova.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2302 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

A ako ćemo realno, ni tekstovi nisu toliko drugačiji na ono od ranije. Iako možda ne pljuje i ne šalje otrovne strelice kao prije, još uvijek
je najviše preokupiran samim sobom.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2303 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

To je već nešto drugo dale. Mislio sam da pričamo o globalu, ne samo o jednom dijelu, tj. textu.

Mada opet mislim da i on sam prati novu produkciju i muziku, snimanje video klipova, scenografiju i ostalo. Vjerovatno mu je to jedan od načina da se nekako približi novim generacijama, a da istovremeno ostane dijelom odan svojim starim 'haverima'.

Kako nisu textovi drugačiji. Prije je samo pjevao o svojim ličnim problemima, ženi, i slično sa previše nasilja i negative, a sada se čovjek generalno bavi i nekim drugim stvarima, o ljubavi sa čim se može poistovijetiti više osoba mlade generacije sa opet nekom dozom opreznosti. Smirio se malo lik, a možda je upravo tome kumovala i kćerka koja ima oko 20 godina već sada i nije nimalo loša. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2304 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

alibaba_i_30_godina wrote:To je već nešto drugo dale. Mislio sam da pričamo o globalu, ne samo o jednom dijelu, tj. textu.

Mada opet mislim da i on sam prati novu produkciju i muziku, snimanje video klipova, scenografiju i ostalo. Vjerovatno mu je to jedan od načina da se nekako približi novim generacijama, a da istovremeno ostane dijelom odan svojim starim 'haverima'.

Kako nisu textovi drugačiji. Prije je samo pjevao o svojim ličnim problemima, ženi, i slično sa previše nasilja i negative, a sada se čovjek generalno bavi i nekim drugim stvarima, o ljubavi sa čim se može poistovijetiti više osoba mlade generacije sa opet nekom dozom opreznosti. Smirio se malo lik, a možda je upravo tome kumovala i kćerka koja ima oko 20 godina već sada i nije nimalo loša. :D
Pa svi valjda snimaju video klipove i imaju scenografiju. :mrgreen: Ali što se tiče produkcije Eminem je ostao manje više vjeran početnom
šablonu koju su on i Dre kreirali. Ne može se reći da je Eminem baš bio podložan trendovskim promjenama u rap produkciji.

Što se tiče tekstova, da, nije možda više tako agresivan kao na početku, što je i normalno, svako omekša kako dolazi u godine.
Ali još uvijek je tematika...on sam. Eminem je uvijek imao tu crtu narcisoidnosti, što mu je uostalom u njegovom najboljem periodu
bio jedan od najvećih aduta, tekstualno gledajući. Ali ta narcisoidnost sada već zvuči kao stari šešir i miriše na patetiku što dovodi
do osjećaja da je postao parodija mlađe verzije sebe.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2305 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Kinaski »

Senida zvuci ko tranvestit iskreno, a i izgleda, Nesto kontam ne bi je mogo ni jebat
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#2306 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

da. meni i maya berovic nekako nije nesto previse atraktivna, mada bi definitivno jebo. uh, ona tetovaza naprijed sto ide pretpostavljam skroz preko vadzajne....nisam vidio ali tako se definitivno cini gledajuci je u kupacem kostimu.

nesto sam danas konto, a sigurno je ovde vise puta pominjano, mene ovaj neki balkaton/folk /rap...ne znam ni ja kako bi ga nazvao smjer, podsjeca malo na turbo folk revoluciju 90ih.
recept je jednostavan, para fina. u biti moras naci neku fancy marku tipa guccija, armanija, versacija, balencijage. onda dodas neku rijec sa nekim shminka autom, onda opalis neku egzoticnu destinaciju, spomenes neki brend alkohola, malo neke asocijacije na sex/ljubav, nastavis sa nekim totalno nebitnim i nepovezanim rimama, sve to spakujes, urimujes.....onda kao neki feature tj. guest pjevaca dodas turbo folk seljankasti glas maye berovic ili stoje i eto ga. mada iako se cini jednostavan nacin skelapanja i uzimanja love, zasto se niko od nas forumskih prdavaca i filozofa toga nije sjetio?! treba dati props za ove koji to rade i prave lovu.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2307 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by CPT »

alibaba_i_30_godina wrote:Ne bih se baš složio da se nije promijenio, pogotovo kada uporediš LP Marshall MAthers eru i ovo sada. Prije je u tekstovima i klipovima pljuvao sve živo, niko od tada najpoznatijih nije ostao pošteđen, počev od Marilyn Mansona, Britney, par onih par boy bandova i ostalih. Sada sa takvim snima pjesma i sve je fino, primjer Ed i Rihanna koji su na neki način to što su ovi ranije pomenuti bili u to vrijeme krajem 90-tih. Tek u ponekoj pjesmi malo popljuje ove nove rap generacije, ali politički korektno.
Dakle, promijenio se, evoluirao na neki način. Opet ne vidim tu ništa loše. Imao je on dobrih pjesama i nakon 8 Mile i Lose Yourself u kojima je već polako počeo sa tranzicijom od pljuvatora i negativnog ka pozitivnijem što je ovo danas.

A ova dvojica, nosioci naziva teme, su mi više za poređenje sa Pitbullom i tim trashem.
A ko se nije ne promijeni nakon 20 godina u poslu. U svakom slucaju i nakon toliko godina je frishak kao i prvi dan kad to hoce (Kamikaze).



...
I'd just be like everyone else in the fucking industry
Especially an effing Recovery clone of me
So finger-bang, chicken wang, MGK, Iggy 'Zae
Lil' Pump, Lil' Xan imitate Lil' Wayne
I should aim at everybody in the game, pick a name
I'm fed up with being humble
And rumor is I'm hungry, I'm sure you heard bumblings
I heard you wanna rumble like an empty stomach
I heard your mumblin' but it's jumbled in mumbo-jumbo
The era that I'm from will pummel you
That's what it's comin' to
What the fuck are you gonna do? Where you runnin' to?
I'm gonna crumble you and I'll take a number two

:lol:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#2308 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Korisničkoime »

cLo wrote:
dale cooper wrote:Čini mi se da se nešto izgubi u prijevodu kad američki r'n'b i hip-hop/rap dođe na ove prostore. :mrgreen:
Bijeli ljudi se, generalno, ne bi trebali petljati u black music, neovisno o zanru, jer je ta rabota od starta osudjena na propast. Nista se ne izgubi u prevodu, prevoda nema. Ova muzika je duboko integrirana u korijene, historiju i kulturu crnog naroda, bijeli covjek moze pokusati improvizirati i parafrazirati, ali je nemoguce preslikati inherent trait i tu je ta fula.
Vec se spomenuo Eminem, prije njega je bio Elvis Presley
kao i cijeli niz bjelih muzicara koji su inspirisani onim sto se naziva black music mada po meni umjetnost (bez obzira koliko neko odredjenu umjetnost vrednovao i davao istoj epitet umjetnosti) nebi smjela biti podredjena i ogranicena bilo kakvim etnickim, nacionalnim i slicnim granicama.
Da se jos samo izvinim sto na temi o ovoj dvojcu spominjem ljude poput Eminema i Elvisa
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2309 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cLo »

Uuu Prezli je poseban tip improvizatora - falsifikator :D. Tezak vakat na Jugu mu nije dozvoljavao da svoje simpatije prema crnackoj muzici ispolji otvoreno, pa umjesto da imitira, on jadnicak mor'o smixat kaubojsku i ovu crnu, pa eto kofole rockabilly. Dobar je drug Prez.
A ima ovaj band, manje poznat mozda, ako volis Elvisa, oni bas direktno uzmu pjesmu pa je "urade". Et' ja cu, s obzirom da sam pisala o Usheru, jednu njegovu koju su sredili, a ti procackaj dalje ako ti se svidi :p
http://youtube.com/watch?v=w3zp5nmvrM8
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#2310 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by House »

mmm, bebi
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#2311 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cassius »

lomiiiiiiiiiii bree

User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2312 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Point. »

Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2313 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by japin_mutapi »

Point. wrote:Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
:thumbup:

ti se baš potrudio
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#2314 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by House »

pfffff

@point

yeah, uhh. bebo ne znam šta reč, to tijelo je u la la. i na prvu si me već smuvala, oduvala!
nimalo nisi dumala, nisi se čuvala, kažžeš da cijelu si veče pila i duvala 8)


ah!
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#2315 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by House »

i sve što želi je gucci je interijer, nema šta, bebi je ko sa revije!


mmm to bebi! :izet:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2316 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Point. »

Mmm bebi
Dam ti zlatni dildo
pa me sa njim jebi.

U interijeru od guccija
dok muvam tvoju kolegicu
duvaš mi pukkija.

Dumaš mi za Bubu
njegova brada ti se sviđa
dok maziš mi nabreklu trubu.

Bebi, bebi
dam ti malo keša
A sad se idi jebi!

Mrs!

Bebo mmm oprosti
Nargila me malo ošamutila
Nisam mislio ono mrš
Dobar sam insan nisam samo krš.
Yeaaah muuuu mmmm njaa
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2317 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

Point. wrote:Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2318 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by SmokingMan »

Nema ništa spečifično što karakterizira ovu vrstu muzike.Jeftin fast pace tekst,prođe kroz glavu,jeftino te ponese,još jeftinije spusti...Meni žao omladine koju ova dvojica uzimaju lopatom.Ja to smatram njihovim najvećim uspjehom. :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2319 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2320 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
Ommadawn wrote:
Point. wrote:Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
Image
:lol:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#2321 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:Hahaha jao autfita Mubere mi. Tu su opasni momci, zajebane cvike i pogledi, marame preko lica ko da snimaju Blood in blood out, krvoločna paščad, nabildane kljusine, ghetto u bekgraundu a glavni junak priče obučen kao neki mix klovna iz lgtb populacije sa folkturbo milozvucima i tekstovima.
Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
isti sam. od povracanja na pocetku teme, sad imam za auto snimljeno par njihovih pjesama i featuringa sa mayom berovic, rastom i ostalim.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2322 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Point. »

Ma vi ste naograjisali :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2323 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

Ja još uvijek odolijevam. :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2324 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

karanana wrote:
Ommadawn wrote: Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
isti sam. od povracanja na pocetku teme, sad imam za auto snimljeno par njihovih pjesama i featuringa sa mayom berovic, rastom i ostalim.
Ma šta ti je bolan - vidiš da dižem pritisak Pointu, moram malo, jer smo “zemljaci” ;)

Jarane, jučer mi jedan učenik (porijeklom Sarajlija) pusti Bubu i Jalu, izdržo sam 20 sekundi a i to ne znam kako.
No dobro, ni on ne izdrži duže slušajući Motorhead pa smo tu negdje...
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#2325 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

Ommadawn wrote:
karanana wrote:
Ommadawn wrote: Ne znam buraz, ali sto ih vise slusam - sve vise mi se svidjaju.
isti sam. od povracanja na pocetku teme, sad imam za auto snimljeno par njihovih pjesama i featuringa sa mayom berovic, rastom i ostalim.
Ma šta ti je bolan - vidiš da dižem pritisak Pointu, moram malo, jer smo “zemljaci” ;)

Jarane, jučer mi jedan učenik (porijeklom Sarajlija) pusti Bubu i Jalu, izdržo sam 20 sekundi a i to ne znam kako.
No dobro, ni on ne izdrži duže slušajući Motorhead pa smo tu negdje...
e jebi ga, padoh na sarkazam i ironiju i izdadoh se.
Post Reply