Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#101 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Thorgerson »

Pa u citavom svijetu sada slusa ovaj novi turbo-autotune-rap. Nije ovo nista specificno za nas.

Jedino sto je specificno jeste sto su ova dvojica fkt uspjeli napraviti ogroman uspjeh. Ocito je da ova vrsta muzike vise lezi ovom podneblju nego klasicni rap. Imali smo i imamo repera, ali opet nisu napravili ni priblizno nesto kao sto su jala i buba.

Drake i ostali...sve je to taj fazon...i onih nekakvih novih repercica sto ima, bukvalno isti ovaj fazon furaju i raja to masovno slusa.
Tako je kako je...jbg. Odes na youtube, pogledas drake ima milijardu pregled, a pogledas neki hip hop klasik jedva navuko 50-ak miliona.

Uostalom dovoljno je ukucati rappers then and now.

Ni ja ovo ne mogu da slusam, ko hoce neka slusa, njegov izbor... Kad cujem autotune najezim se...fuj. I koliko vidim vecinom je to mladja raja...hajde ba, nek se djeca zabavljaju...nije valjda da ocekujete od djeteta od 16-17 godina da zna sta slusa... :D Doci ce tobe. Polako.

Al opet ponavljam, njima dvojici fkt svaka cast, mislim ostvarili su fkt nevjerovatan uspjeh. To im niko ne moze osporiti.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#102 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Russki »

zato i jest sve u kurcu :lol:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#103 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

klosar pravi wrote:Nije do mentaliteta vec do toga da je smece problem dolazi kad naletiš na nekoga poput tebe koji voli ovo i ne može da shvati da mi normalni koji imamo 20+ ne možemo ni blizu ovoga biti..Da u tebi je problem, al' svakom njegovo.
Ommadawn wrote:Svaki žanr ima svoje smeće.
Buba Corelli i Jala Brat su to u svom žanru.
Kakvi paćenici. :lol:
klaki wrote:Dosta talentovani momci, pogotovo Buba. On je vrhunski producent i veoma je kreativan... Jala malo manje i voli da krade, ali je zato biznismen i bez njega ne bi ni bilo svega ovoga...

Razumijem fazon koji furaju, tekstovi su bezveze, dovoljno sam zreo da znam da to sto pricaju u tekstovima je samo gluma i da to ne treba da te vodi u zivotu, matrice su im top i ubile se za klubova...

Sta da kazem, volite ih ili mrzite ali ljudi su doktori svog zanata
Upravo to. :thumbup:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#104 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

Russki wrote:ovaj dvojac
bogu plakat

kako možete slusati ovo majku mu jebem ? kako ?
Klasična nepristojnost nepriznavanja razlika. Sutra ćeš nekoga pitati kako može biti Kinez, jesti krompirušu, nositi naočale?
beni-bu-man wrote:sreca pa sam se rodio na vrijeme 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=T0BlXy3Roj4
:lol: :lol: :lol:
Dope_Man wrote:imam malog rodjaka u komsiluku kog smatram malim genijalcem, al se sjebah kad prije par dana kad me upita da mu nabrojim neke bosanske repere. I krenem od standardnih do manje poznatih neka listica.. kaze na kraju ''A Jala i Buba?''.
Pa već si rekao - mali je GENIJALAC.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#105 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

Altsa wrote:vidi teksta
Muzika se pravi, između ostalog, za zabavu. Ako ti je to filozofskih, tu su Merlin, Balašević, a ima i klasična muzika, nema nikakvog teksta. I to sve ponekad slušam. Treba biti otvorenog uma.
zomri wrote:Uzivajte u ovome jer ono sto dodje za 10-15 godina će biti još "gore" nego ovo.
Neće, nego samo ne treba uzimati svoje kao najbolje. Nekome je jedino country bio prava muzika, nekome rokenrol, nekome punk, nekome rave, nekome stari, truhli rep... Treba biti otvorenog uma. Nisam ni ja odrastao ni uz šta slično ovome što Jasmin i Amar prave, ali poštujem i razumijem.
insomnia78 wrote:Eto kao onaj Drake je bolji i intelektualniji. Il onih stotine nekakvih smradova ofarbane kose i istetoviranih po faci
Ma ja ba.
beni-bu-man wrote:Ko sto rekoh, hvala bogu pa sam rodjen u 80-im 8-)
:lol: :lol: :lol:
medvjed23 wrote:likovi sa manjkom talenta i, kako to obično biva, viškom samopouzdanja..
Jeste, inače oni sa manjkom talenta dobro zarađuju i vrijedno rade. :lol:
Dope_Man wrote:Dakle sve nekako Hrvatska. Hebiga kad je u BiH i dalje jedino sto od stvarnog repa imamo, a da ima neki trag, Frenkie i Kontra te ova Sassja koja meni nije zanimljiva, kao ni Helem Nejse
:lol: :lol: :lol:
It_is_a_Leclerc wrote:Kad je Jala bio jedan od predstavnika BiH na Eurosongu, ja napisao da je on trenutno najpopularniji "mlađi" muzičar u BiH, ako ne i u regionu.
Forumaši, među kojima bih istaknuo BatuŽiv-a i UltimaPalabru su me ismijavali do besvijesti, jer kao "njega niko ne sluša", "niko čuo za njega" i slično.
Ja se nadam da sada shvataju koliko nemaju pojma.
:thumbup:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#106 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

beni-bu-man wrote:Imaju li njihovi textovi uopste smisla ?
Ako ti je do tekstova pročitaj knjigu?
Thorgerson wrote:Pa u citavom svijetu sada slusa ovaj novi turbo-autotune-rap. Nije ovo nista specificno za nas.

Jedino sto je specificno jeste sto su ova dvojica fkt uspjeli napraviti ogroman uspjeh. Ocito je da ova vrsta muzike vise lezi ovom podneblju nego klasicni rap. Imali smo i imamo repera, ali opet nisu napravili ni priblizno nesto kao sto su jala i buba.
Ja više mislim da je stvar vremena. Klasični rep je muzika nekog drugog doba, nema ga više takvog ni na izvorima.
Thorgerson wrote:I koliko vidim vecinom je to mladja raja...hajde ba, nek se djeca zabavljaju...nije valjda da ocekujete od djeteta od 16-17 godina da zna sta slusa... :D Doci ce tobe. Polako.

Al opet ponavljam, njima dvojici fkt svaka cast, mislim ostvarili su fkt nevjerovatan uspjeh. To im niko ne moze osporiti.
Vjeruj da nisam uopšte dijete, ali jesam uvijek željan promjena i zanimljivih likova koji u svom vremenu postignu uspjeh.

Zato :thumbup: za ovu svojicu momaka. Odnosno ljudi, jer su čini mi se obojica oženjeni.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#107 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Dope_Man »

Tvoja potreba da svakog pojedinacno na temi citiras, pri tom popljujes svakog kome ova dvojica nisu vrhunac umjetnosti, dovoljno govori.

Da ti nije Smrle sta u rodu :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#108 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klosar pravi »

Dope_Man wrote:Tvoja potreba da svakog pojedinacno na temi citiras, pri tom popljujes svakog kome ova dvojica nisu vrhunac umjetnosti, dovoljno govori.

Da ti nije Smrle sta u rodu :lol:
U konfliktu je sam s sobom jer mu zrela raja govori da je sranje pa ne zna šta da misli.
Dovoljno je vidjeti publiku na koncertu od srednjoškolskih djevojaka i djecaka i bude ti sve jasno.

Kao što sam i naveo u prvom postu poslije ovoga

https://www.youtube.com/watch?v=DJtmfceDWvA

https://www.youtube.com/watch?v=t9Bz5ehxpqs

je sve sranje.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#109 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by KB9 »

Dope_Man wrote:
beni-bu-man wrote: sreca pa sam se rodio na vrijeme 8-)
Slicno razmisljam.. imam malog rodjaka u komsiluku kog smatram malim genijalcem, al se sjebah kad prije par dana kad me upita da mu nabrojim neke bosanske repere. I krenem od standardnih do manje poznatih neka listica.. kaze na kraju ''A Jala i Buba?''. Moradoh mu odrzat lekciju, al kontam da li bi i ja mozda slusao to i mislio da valja da sam rodjen kasnije.

Mada mozda i ne bih, uvijek sam mrzio ono sto je u trendu. Ni Edu nisam htio slusati kad su ga svi u razredu slusali. Nakon par godina, kad je prosla ta najveca popularnost ja sam mu rado bio po koncertima, dok su svi oni furaci vec govorili ''sta ce Edo''.
taj mali genijalac uopste nije fulo nit si mu imo razloga odrzat lekciju, jala i buba su itekako dio historije bosanskog repa jer su u pocetku karijere itekako bili rep, prilicno kvalitetan moderni rep al sad su presli u snimanje pjesama za uzimanje para od nedefinisane omladine i shvatam ih u potpunosti
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#110 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zli_hordas »

Vidjeli gdje mogu uzeti pare i sta prolazi ostatak je historija a rep koji su prije snimali mogli su i dan danas snimati i niko ne bi ni cuo za njih niti bi gdje koncerta napravili jedino za raju mozda u nekom klubu.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#111 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klosar pravi »

zli_hordas wrote:Vidjeli gdje mogu uzeti pare i sta prolazi ostatak je historija a rep koji su prije snimali mogli su i dan danas snimati i niko ne bi ni cuo za njih niti bi gdje koncerta napravili jedino za raju mozda u nekom klubu.

Da, da niko to ne spori to sam i zaboravio napisati identicno ovako samo se zna šta je kvalitet šta nije.
Al' da jebo kvalitet ako su usta gladna.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#112 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by mali_balon »

ta ce ova dvojca ......slusaj doktora zoa

mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#113 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by mali_balon »

Vidim ovoj djeci niko da pokaye prave repere jes da ne gotovim tu vrstu glazbe ali eto.....


Malo ovih starih isfuranih hitova...sto bi rekli ovi novi reperi







User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#114 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zli_hordas »

mali_balon wrote:Vidim ovoj djeci niko da pokaye prave repere jes da ne gotovim tu vrstu glazbe ali eto.....


Malo ovih starih isfuranih hitova...sto bi rekli ovi novi reperi








Bilo proslo svako vrijeme ima svoje idole svoju muziku svoje furke tako i danasnja omladina a jali i bubi cestitke na uspjeh koji je veoma tesko postici pogotovo na ovim prostorima.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#115 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Dope_Man wrote:Tvoja potreba da svakog pojedinacno na temi citiras, pri tom popljujes svakog kome ova dvojica nisu vrhunac umjetnosti, dovoljno govori.

Da ti nije Smrle sta u rodu :lol:
Sta ce danasnji genialci, da procita knjigu o Boom Bap, G-funk ...... itd....mozda bi onda znao na sta se svodi i sta je Rap 8-)
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#116 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by mali_balon »

zli_hordas wrote:
Bilo proslo svako vrijeme ima svoje idole svoju muziku svoje furke tako i danasnja omladina a jali i bubi cestitke na uspjeh koji je veoma tesko postici pogotovo na ovim prostorima.

Ne bi rekao bas proslo vrijeme cypres hill i house of pain i dalje drmaju.....ali eto ne kazem da nisi u pravu....naravno svako vrijeme ima svoje.....ali mislim da ovo danasnje kreveljenje nema veza sa vezom...ali kako kazes valjda tako to treba u danasnji vakat
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#117 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klosar pravi »

Što se tice amera i dan danas imaš masu strašniog repa i više nego što je bilo tad što je razumljivo s obzirom koliko se proširio biznis.

Al' na stranu stranci ne pricamo o njima nije tema.
Doduše može ova tema vec pod ključ.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#118 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cassius »

Likovi su radili dobar rap , dok su radili rap.
Sad rade dobru club muziku jer su vidjeli da raja to masovno guta, i pogodite sta, rade to mozda i najbolje u regionu. Jer kako objasnit da za 24h i jedan vidio ima 2-3miliona pregleda.
Plus sto rade produkciju i beat-ove prilicno kvalitetno, ostatku uglavnom folk estrade.
Znam znam, ovdje niko ne slusa pop ni folk , svi slusaju Bach-a i Mozart-a.
Ali likovima se treba odat priznanje da su uspjeli iz "mahale" doci do ako ne prvog, onda sigurno medju top5 mjesta u regionu, dijaspori, po popularnosti.

Ono sto je problem ovog foruma sto ste vecina stari ovdje, i niste za prilagodavanje nekim novim zvukovima i ne trebate biti, ali odajte priznanje gdje ga treba odat. Nema smisla trazit Johnny Stulica u ovakvoj muzici.

Evo jedna anketa , ne odgovara toliko o temi, ali govori dovoljno o nama na balkanu.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#119 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by mali_balon »

NIko ne trazi Stulica, meni bezveze muzika i tekst i sve, sto ne znaci da je bio kravlitetan, dakle trazi sve kavlitet a ne prvo mjesto u regiji...
zato se danas nakon 20 30 godna i dalje prica o stulicu...a dze ce biti ovaj dvojac za 5 nece se ih niko ni sjecati

Dakle kvalitet....ne turbo
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#120 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Dope_Man »

KB9 wrote:
taj mali genijalac uopste nije fulo nit si mu imo razloga odrzat lekciju, jala i buba su itekako dio historije bosanskog repa jer su u pocetku karijere itekako bili rep, prilicno kvalitetan moderni rep al sad su presli u snimanje pjesama za uzimanje para od nedefinisane omladine i shvatam ih u potpunosti
Lekcija je upravo ukljucivala i to, nisam mu ja rekao: Neces vise njih slusati, slusaj samo sta ti ja kazem. Pustio sam mu od Corellija par starih stvari upravo da vidi razliku u muzici od ranije i sad. Nek mali slusa sta hoce dalje, ali sam mu zelio pojasniti koliko je daleko od onoga sto ja zovem rep i reperi ovo sto oni sada rade, te koliko su i sami daleko od onoga sto su nekad radili.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#121 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dezurni_ucenik »

E lijepo vrijeme kad je Chuck D jebavo majke, upiro prstom i govorio ti si rasista familiju ti kompletnu.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#122 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

dezurni_ucenik wrote:E lijepo vrijeme kad je Chuck D jebavo majke, upiro prstom i govorio ti si rasista familiju ti kompletnu.
Prvo objasni balavcima ko je MistaChuck 8-)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#123 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dezurni_ucenik »

beni-bu-man wrote:
dezurni_ucenik wrote:E lijepo vrijeme kad je Chuck D jebavo majke, upiro prstom i govorio ti si rasista familiju ti kompletnu.
Prvo objasni balavcima ko je MistaChuck 8-)
Imaju google pa nek istrazuju. Nikad lakse se nije dolazilo do nove/stare muzike ko danas. Youtbe, torenti, spotify.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#124 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by SmokingMan »

cassius wrote:Likovi su radili dobar rap , dok su radili rap.
Sad rade dobru club muziku jer su vidjeli da raja to masovno guta, i pogodite sta, rade to mozda i najbolje u regionu. Jer kako objasnit da za 24h i jedan vidio ima 2-3miliona pregleda.
Plus sto rade produkciju i beat-ove prilicno kvalitetno, ostatku uglavnom folk estrade.
Znam znam, ovdje niko ne slusa pop ni folk , svi slusaju Bach-a i Mozart-a.
Ali likovima se treba odat priznanje da su uspjeli iz "mahale" doci do ako ne prvog, onda sigurno medju top5 mjesta u regionu, dijaspori, po popularnosti.

Ono sto je problem ovog foruma sto ste vecina stari ovdje, i niste za prilagodavanje nekim novim zvukovima i ne trebate biti, ali odajte priznanje gdje ga treba odat. Nema smisla trazit Johnny Stulica u ovakvoj muzici.

Evo jedna anketa , ne odgovara toliko o temi, ali govori dovoljno o nama na balkanu.
Ne mogu se,i ne želim prilagođavati nečemu što iz mog ugla viđenja nije kvalitetno,ne mogu odati priznanje ovakome trashu.Ne sudim onima koji se pronalaze u ovakvoj muzici,ovaku muziku slušaju razni slojevi društva,od sirotinje do kockastih glava koji konzumiraju nargile,pa čak i oni koji su mrtvi turbo-fokeri...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#125 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Loulou »

Dope_Man wrote:
Ajatolah_ wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Nastavak mutacije turbo folka. Nekad smo se cudili glupim tekstovima. Sad se ne mozemo ni cuditi jer ne razumijemo mumlanje.
Turbo rap.
To je naziv koji ja koristim za ovo otkako se pojavilo. Pri cemu jasno naglasavam da je vise turbo, manjne rep.
EDM folk
https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-z ... a/5455407/
Post Reply