Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#4051 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

kamberovica polje wrote:
BadBoy wrote:I ako išta, Jalina muzika ne da nije navela djecu na loše nego je cijelu jednu ekipu izvukla iz crnjaka i okrenula im živote na drugu stranu. Cijela ta ekipa oko Jale sada radi i pošteno zarađuje svoje pare. A bili su u jednom trenutku na ivici i da odu na "mračnu stranu".
To se vidi po čemu tačno?
Odgovorio ti je Industrialyzer. Istina, to mogu znati samo ljudi koji lično poznaju tu ekipu ali ovo je 100% tačno.

Drugim riječima. Broj kriminalaca koji su Jala & Buba stvorili svojim stihovima je nula. Broj ljudi kojima je rad Jale direktno pomogao je znatno veći.

Pa i sam Buba Corelli je ležao za dilanje prije nego se ozbiljnije upustio u rad sa Jalom. I njega je izveo na pravi put :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4052 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cassius »

I muzike Dine Merlina je navela ljude da se vise vole. I rat se odgodio kad su EKV i ostale grupe protestvovale protiv rata muzikom :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4053 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by SmokingMan »

Mogao bi se izvući zaključak da ljudi izvode tradicionalnu bošnjačku duhovnu muziku....
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4054 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

Još jedna petica
[NOVO] JALA BRAT - PATEK

Iako sam prekjučer napisao da se ovaj posao sastoji od potvrđivanja glasa naroda koji je uvijek u pravu, danas sam tu da kažem:

Koji kurac narode.

Zašto je “Patek” najmanje slušana pjesma s “99”? Ako je problem što je u creep zoni, zašto ste mutavo klikali na “Mila” koja je ekvivalent komentarima seljaka na sliku bilo koje istetovirane cure na internetu? Ako je problem posuđena melodijska linija, zašto vam valja “99”? Čak je i pjesma o ničemu - “Monika” zbog koje sam Tonćiju morao dati “99” samo da je ne recenziram slušanija od “Pateka”. Jalin outfit je, odokativnom procjenom najskuplji u “Pateku”, Philippe Patek included, automobil je jeben, a slušajući ju danima na loop stignete kontemplirati je li prvo smišljeno bacanje na parket ili Patek.

Možda narod dođe tobe pa “Patek” sustigne ostatak “99” po klikovima, ali bez obzira na to radi se o jednoj od tri najbolje pjesme s albuma. Prolazak vremena pokazat će hoće li možda imati produljeno djelovanje zbog svojeg kasnog starta.

Zbog čega mislim da je tako dobar? Jer ima intimnu atmosferu koja nedostaje ostalim numerama s broja “99”. Kao da se radi o usamljenoj, introspektivnoj noći uz Jack Daniels (molio bih ovom prilikom Jalu i Bubu da pređu na pure malt viskije kao normalan svijet, braćo, koji kurac, hvala) koju opsjeda duh Maye Berović iz “Broj” ere. Ovo je Jalino lascivno ljubavno pismo emo usmjerenja starijih pjesama kao što su podcijenjeni “Restart” tmurni “Bakšiš”.

Što nas vodi do zaključka koji slijedi. Kako sam potpuno nenormalan sjetio sam se i usporiti pjesmu na 0,7 brzine i shvatio da sam dobro procijenio da je usporeni Jala Brat Senidah za momke. Kako sam potpuno nenormalan sad sam ponosan na to.

Pridružite mi se i vi. U gymu full speed, iza ponoći usporeno.

Pet k’o kuća. #IMPERIA vlada.

OCJENA: 5/5
xPEĆANACx
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4055 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cassius »

SmokingMan wrote:Mogao bi se izvući zaključak da ljudi izvode tradicionalnu bošnjačku duhovnu muziku....
sta je to :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4056 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by SmokingMan »

cassius wrote:
SmokingMan wrote:Mogao bi se izvući zaključak da ljudi izvode tradicionalnu bošnjačku duhovnu muziku....
sta je to :D
Ovo moderno što je brzo zamjenilo sevdalinke... :D

Nema više ašikovanja bez bruda i cijevi za dudlanje,prošla su ta vremena.My eyes on you...

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4057 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Industrialyzer wrote:Ne stihovima, nego je Jalin i Bubin uspjeh povukao za sobom tu raju koja sada na razlicite nacine doprinosi Imperiji, nema vise bleje na ulici itd.
ko tacno ???
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4058 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Škobo Habu »

zomri wrote:Još jedna petica
[NOVO] JALA BRAT - PATEK

Iako sam prekjučer napisao da se ovaj posao sastoji od potvrđivanja glasa naroda koji je uvijek u pravu, danas sam tu da kažem:

Koji kurac narode.

Zašto je “Patek” najmanje slušana pjesma s “99”? Ako je problem što je u creep zoni, zašto ste mutavo klikali na “Mila” koja je ekvivalent komentarima seljaka na sliku bilo koje istetovirane cure na internetu? Ako je problem posuđena melodijska linija, zašto vam valja “99”? Čak je i pjesma o ničemu - “Monika” zbog koje sam Tonćiju morao dati “99” samo da je ne recenziram slušanija od “Pateka”. Jalin outfit je, odokativnom procjenom najskuplji u “Pateku”, Philippe Patek included, automobil je jeben, a slušajući ju danima na loop stignete kontemplirati je li prvo smišljeno bacanje na parket ili Patek.

Možda narod dođe tobe pa “Patek” sustigne ostatak “99” po klikovima, ali bez obzira na to radi se o jednoj od tri najbolje pjesme s albuma. Prolazak vremena pokazat će hoće li možda imati produljeno djelovanje zbog svojeg kasnog starta.

Zbog čega mislim da je tako dobar? Jer ima intimnu atmosferu koja nedostaje ostalim numerama s broja “99”. Kao da se radi o usamljenoj, introspektivnoj noći uz Jack Daniels (molio bih ovom prilikom Jalu i Bubu da pređu na pure malt viskije kao normalan svijet, braćo, koji kurac, hvala) koju opsjeda duh Maye Berović iz “Broj” ere. Ovo je Jalino lascivno ljubavno pismo emo usmjerenja starijih pjesama kao što su podcijenjeni “Restart” tmurni “Bakšiš”.

Što nas vodi do zaključka koji slijedi. Kako sam potpuno nenormalan sjetio sam se i usporiti pjesmu na 0,7 brzine i shvatio da sam dobro procijenio da je usporeni Jala Brat Senidah za momke. Kako sam potpuno nenormalan sad sam ponosan na to.

Pridružite mi se i vi. U gymu full speed, iza ponoći usporeno.

Pet k’o kuća. #IMPERIA vlada.

OCJENA: 5/5
xPEĆANACx
Može l' link, hadžija?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4059 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Škobo Habu »

Industrialyzer wrote:Ne stihovima, nego je Jalin i Bubin uspjeh povukao za sobom tu raju koja sada na razlicite nacine doprinosi Imperiji, nema vise bleje na ulici itd.
Ako iko zaustavi odliv mozgova iz ove zemlje to će biti Džala i Buba. :rofl:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3213
Joined: 28/01/2012 11:38

#4060 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by kamberovica polje »

Industrialyzer wrote:Ne stihovima, nego je Jalin i Bubin uspjeh povukao za sobom tu raju koja sada na razlicite nacine doprinosi Imperiji, nema vise bleje na ulici itd.
:lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4061 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

Škobo Habu wrote:
zomri wrote:Još jedna petica
[NOVO] JALA BRAT - PATEK

Iako sam prekjučer napisao da se ovaj posao sastoji od potvrđivanja glasa naroda koji je uvijek u pravu, danas sam tu da kažem:

Koji kurac narode.

Zašto je “Patek” najmanje slušana pjesma s “99”? Ako je problem što je u creep zoni, zašto ste mutavo klikali na “Mila” koja je ekvivalent komentarima seljaka na sliku bilo koje istetovirane cure na internetu? Ako je problem posuđena melodijska linija, zašto vam valja “99”? Čak je i pjesma o ničemu - “Monika” zbog koje sam Tonćiju morao dati “99” samo da je ne recenziram slušanija od “Pateka”. Jalin outfit je, odokativnom procjenom najskuplji u “Pateku”, Philippe Patek included, automobil je jeben, a slušajući ju danima na loop stignete kontemplirati je li prvo smišljeno bacanje na parket ili Patek.

Možda narod dođe tobe pa “Patek” sustigne ostatak “99” po klikovima, ali bez obzira na to radi se o jednoj od tri najbolje pjesme s albuma. Prolazak vremena pokazat će hoće li možda imati produljeno djelovanje zbog svojeg kasnog starta.

Zbog čega mislim da je tako dobar? Jer ima intimnu atmosferu koja nedostaje ostalim numerama s broja “99”. Kao da se radi o usamljenoj, introspektivnoj noći uz Jack Daniels (molio bih ovom prilikom Jalu i Bubu da pređu na pure malt viskije kao normalan svijet, braćo, koji kurac, hvala) koju opsjeda duh Maye Berović iz “Broj” ere. Ovo je Jalino lascivno ljubavno pismo emo usmjerenja starijih pjesama kao što su podcijenjeni “Restart” tmurni “Bakšiš”.

Što nas vodi do zaključka koji slijedi. Kako sam potpuno nenormalan sjetio sam se i usporiti pjesmu na 0,7 brzine i shvatio da sam dobro procijenio da je usporeni Jala Brat Senidah za momke. Kako sam potpuno nenormalan sad sam ponosan na to.

Pridružite mi se i vi. U gymu full speed, iza ponoći usporeno.

Pet k’o kuća. #IMPERIA vlada.

OCJENA: 5/5
xPEĆANACx
Može l' link, hadžija?
Zlatni Separe stranica na fejsu. Bilo je ranije na temi, što ne pratiš?
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#4062 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by ovo_mi_je_nick »

Kada im počne karijera ići niz brdo uvijek će dobro proći kao radnici u vrtiću :lol: :lol: eventualno kao tete čuvalice, ima da ih djeca vole totalno :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3213
Joined: 28/01/2012 11:38

#4063 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by kamberovica polje »

Zlatni separe. :lol:
Nisam gej, al DJ jebi me u glavu. :-)
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#4064 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

Evo još jednog levata, majko mila samo se smjenjuju :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#4065 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by MTV »

BadBoy wrote:Evo još jednog levata, majko mila samo se smjenjuju :lol:
Bili na aparatima u ponedjeljak i utorak nakon izlaska albuma. Sada se oporavljaju i nastavljaju svoj hejt. Do podne mrze sebe a poslijepodne cijeli svijet. :wink:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4066 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by pici »

nisam gey al volim bubu brata :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3213
Joined: 28/01/2012 11:38

#4067 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by kamberovica polje »

pici wrote:nisam gey al volim bubu brata :mrgreen:
Pici nije te bilo u ponedjeljak i utorak. Šo si ba zavidan na uspjehu imperije? :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4068 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by pici »

kamberovica polje wrote:
pici wrote:nisam gey al volim bubu brata :mrgreen:
Pici nije te bilo u ponedjeljak i utorak. Šo si ba zavidan na uspjehu imperije? :D
e nadoknadit cu ja to, ja se izvinjajem duboko štovateljima dvojca i grand tv kuce imperija...
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#4070 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by MTV »

Sutra u 13:00h na kanalu Imperia TV - Specijal posvecen rep legendi GRU-u.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4072 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cassius »

point je barem dosjetljiv koliko toliko :D ali ovi ostali trolovi su presmijesni :lol: al ajd svi bi da vozaju g klasu :lol:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#4073 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

Raja vidimo li se na Brown Sugaru večeras?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4075 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

Pichetine fine.
finih beba sa pakashima.

Post Reply