Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2276 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

CPT wrote:
zomri wrote:Ti tekstovi su commonplace hip hopa bar zadnjih 20 godina, ovdje neko iščuđavanje anno domini 2019 :roll:
ne, nisu ni priblizno common place

pogotovo ne zadnjih 20 godina, to je ispod vecine mumble rapa (da o nekim starijim imenima i ne govorimo)

za ove je i MGK izmislio rap :roll:
uzmi manje više bilo koji mainstream hit i naćeš ovakav tekst. to što se takav hip hop potpuno ignoriše od vas čru hopera je druga priča.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2277 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by CPT »

zomri wrote:
CPT wrote:
zomri wrote:Ti tekstovi su commonplace hip hopa bar zadnjih 20 godina, ovdje neko iščuđavanje anno domini 2019 :roll:
ne, nisu ni priblizno common place

pogotovo ne zadnjih 20 godina, to je ispod vecine mumble rapa (da o nekim starijim imenima i ne govorimo)

za ove je i MGK izmislio rap :roll:
uzmi manje više bilo koji mainstream hit i naćeš ovakav tekst. to što se takav hip hop potpuno ignoriše od vas čru hopera je druga priča.
Future, Migos i slicni ... 10 levela iznad. A to je bas ono dno dna. Porediti ove sa 50centom.... muahahah. Da ne govorim o vecim imenima.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2278 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

cLo wrote:Bode tatuvaj porede Ushera s ova dva buzdovana :D
Yes, nemoguće jer Usher ima toliko smislenije i dubokoumne textove. Njegova najpoznatija pjesma:

***
Conversation got heavy
She had me feelin' like she's ready to blow!
(Watch out! Oh! Watch out!)
She's saying, "Come get me! Come get me."
So I got up and followed her to the floor
She said, "Baby, let's go."
Let's go
When I told her I said

[Usher:]
Yeah (yeah), shorty got down low and said come and get me
Yeah (yeah), I got so caught up I forgot she told me
Yeah (yeah), her and my girl used to be the best of homies
Yeah (yeah), next thing I knew she was all up on me screaming

Yeah, yeah, yeah! Yeah, yeah! Yeah!
Yeah, yeah, yeah! Yeah, yeah! Yeah!

****
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#2279 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by todd_smith »

92 stranice napisali, a oni sklepaju sta god sa pola mozga i vasa djeca im napune dzepove, pa vi vidite
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2280 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by KB9 »

Point. wrote:
KB9 wrote:
tvoje iskustvo kao objektivna referentna tacka :lol:

aj tutanj
Reče lik kojem se sviđa i kojem je kvalitetan ovaj turbo trash od dječije muzike. :lol:
Ismijavati samo, bebo.
sta rece?
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2281 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cLo »

alibaba_i_30_godina wrote:
cLo wrote:Bode tatuvaj porede Ushera s ova dva buzdovana :D
Yes, nemoguće jer Usher ima toliko smislenije i dubokoumne textove. Njegova najpoznatija pjesma:

***
Conversation got heavy
She had me feelin' like she's ready to blow!
(Watch out! Oh! Watch out!)
She's saying, "Come get me! Come get me."
So I got up and followed her to the floor
She said, "Baby, let's go."
Let's go
When I told her I said

[Usher:]
Yeah (yeah), shorty got down low and said come and get me
Yeah (yeah), I got so caught up I forgot she told me
Yeah (yeah), her and my girl used to be the best of homies
Yeah (yeah), next thing I knew she was all up on me screaming

Yeah, yeah, yeah! Yeah, yeah! Yeah!
Yeah, yeah, yeah! Yeah, yeah! Yeah!

****
Koherentan je, at least. Najtoplije se nadam da nemas ambiciju dubokoumnost i naobrazbu crpiti kroz r'n'b lyrics, jeez :D. Od te nakane neces profitirat. Nije nepoznanica da obiluju sexualnim aluzijama, kromiranim felgama, dijamantima, zlacanim zubima, swagger stajlinzima. Al' ljudi pjevaju i plesu i trude se da dobro izgledaju, ne da zijevaju i kotrljaju se k'o debeljuskasti fokani bez volje za aranzmanom i koreografijom. :p
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2282 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by insomnia78 »

Mosa DJ Khaled
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#2283 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by bunk »

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2284 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by SmokingMan »

Jao brada kao da su zalijepil viledine četke za vilice,nikako im ne stoje.... :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2285 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

cLo wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
cLo wrote:Bode tatuvaj porede Ushera s ova dva buzdovana :D
Yes, nemoguće jer Usher ima toliko smislenije i dubokoumne textove. Njegova najpoznatija pjesma:

***

****
Koherentan je, at least. Najtoplije se nadam da nemas ambiciju dubokoumnost i naobrazbu crpiti kroz r'n'b lyrics, jeez :D. Od te nakane neces profitirat. Nije nepoznanica da obiluju sexualnim aluzijama, kromiranim felgama, dijamantima, zlacanim zubima, swagger stajlinzima. Al' ljudi pjevaju i plesu i trude se da dobro izgledaju, ne da zijevaju i kotrljaju se k'o debeljuskasti fokani bez volje za aranzmanom i koreografijom. :p
Naravno da ne, učinilo mi se da ti pokušavaš da znatno uzdigneš Ushera iznad ove dvojice. U jednom si u pravu, Amerikanac crče od skakanja i nekakvih pokreta, dok ova dvojica crkoše od hrane. Ali, kao što reče insomnia, pogledaj onog DJ Khaled i npr. Pitbull i slične.
Sve je to manje-više isto. Samo što ovi ''pjevaju'' na našem jeziku.

S druge strane imamo i primjer Sean Paul-a. Njega ni njegovi ne razumiju. Bio sam doduše na njegovom koncertu i lik napravi ok show. :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2286 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dječak sa šibicama »

Meni je iz ovog zanra interesantna jedino ona Senida, zenska ima glas slican kao Dua Lipa, onako dubok. I pjesme su joj simpaticne, nisu cisti tresh bar koliko ja mogu procijeniti.

A ovo... sta reci

User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2287 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Edin H. »

dječak sa šibicama wrote: A ovo... sta reci
Mislim da imamo hit :oops:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2288 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

Čini mi se da se nešto izgubi u prijevodu kad američki r'n'b i hip-hop/rap dođe na ove prostore. :mrgreen:
wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#2289 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by wowausername »

dječak sa šibicama wrote:Meni je iz ovog zanra interesantna jedino ona Senida, zenska ima glas slican kao Dua Lipa, onako dubok. I pjesme su joj simpaticne, nisu cisti tresh bar koliko ja mogu procijeniti.

A ovo... sta reci

What about... Mimi Mercedez? :D Nisu joj ove jale i bube ni do koljena, razvalila bi ih u freestyle-u.

Podsjeca me malo na Bitcharke, bez dlake na jeziku.

User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2290 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cLo »

alibaba_i_30_godina wrote: Naravno da ne, učinilo mi se da ti pokušavaš da znatno uzdigneš Ushera iznad ove dvojice. U jednom si u pravu, Amerikanac crče od skakanja i nekakvih pokreta, dok ova dvojica crkoše od hrane. Ali, kao što reče insomnia, pogledaj onog DJ Khaled i npr. Pitbull i slične.
Sve je to manje-više isto. Samo što ovi ''pjevaju'' na našem jeziku.

S druge strane imamo i primjer Sean Paul-a. Njega ni njegovi ne razumiju. Bio sam doduše na njegovom koncertu i lik napravi ok show. :mrgreen:
Isto??? ISTO? Zvat cu policiju! :D Npr. ako zamislis raketu, imaginarna raketa, eh Usher je reaktivna sila, a oni su rak. 'Naci nemaju veze sa raketom, ali se ipak usudjuju. :D Nevaspitani su.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2291 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dječak sa šibicama »



ja mislim da ova mala ima sanse i na zapadu uspjeti, a ionako je "Slovenka" istina sandzak trans ali slovenci rade sve po zapadnim standardima :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2292 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by KB9 »

ona razvaljuje :thumbup:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2293 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cLo »

dale cooper wrote:Čini mi se da se nešto izgubi u prijevodu kad američki r'n'b i hip-hop/rap dođe na ove prostore. :mrgreen:
Bijeli ljudi se, generalno, ne bi trebali petljati u black music, neovisno o zanru, jer je ta rabota od starta osudjena na propast. Nista se ne izgubi u prevodu, prevoda nema. Ova muzika je duboko integrirana u korijene, historiju i kulturu crnog naroda, bijeli covjek moze pokusati improvizirati i parafrazirati, ali je nemoguce preslikati inherent trait i tu je ta fula.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2294 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

cLo wrote:
dale cooper wrote:Čini mi se da se nešto izgubi u prijevodu kad američki r'n'b i hip-hop/rap dođe na ove prostore. :mrgreen:
Bijeli ljudi se, generalno, ne bi trebali petljati u black music, neovisno o zanru, jer je ta rabota od starta osudjena na propast. Nista se ne izgubi u prevodu, prevoda nema. Ova muzika je duboko integrirana u korijene, historiju i kulturu crnog naroda, bijeli covjek moze pokusati improvizirati i parafrazirati, ali je nemoguce preslikati inherent trait i tu je ta fula.
Reci to Eminemu, kako ga samo nije stid što se petljao u rap žanr. :oops:

A raketa Usher koju uzdižeš toliko u zvijezde odavno nije izbacio ništa posebno. Uvijek je bio odličan plesač tho.

User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2295 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

alibaba_i_30_godina wrote:
cLo wrote:
dale cooper wrote:Čini mi se da se nešto izgubi u prijevodu kad američki r'n'b i hip-hop/rap dođe na ove prostore. :mrgreen:
Bijeli ljudi se, generalno, ne bi trebali petljati u black music, neovisno o zanru, jer je ta rabota od starta osudjena na propast. Nista se ne izgubi u prevodu, prevoda nema. Ova muzika je duboko integrirana u korijene, historiju i kulturu crnog naroda, bijeli covjek moze pokusati improvizirati i parafrazirati, ali je nemoguce preslikati inherent trait i tu je ta fula.
Reci to Eminemu, kako ga samo nije stid što se petljao u rap žanr. :oops:
Da, ali i on se pretvorio u sopstvenu parodiju.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2296 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cLo »

alibaba_i_30_godina wrote:Reci to Eminemu, kako ga samo nije stid što se petljao u rap žanr. :oops:

A raketa Usher koju uzdižeš toliko u zvijezde odavno nije izbacio ništa posebno. Uvijek je bio odličan plesač
Piskutavac :D Solidan delivery, dovoljna doza ludila i doticaja sa jezgrom da se komercijalizira. Sto si blize core-u sanse za dobru improvizaciju rastu.
Usher je raketa u dvoboju s topuzima iz naslova. Inace ga ne glorificiram toliko.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2297 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

dale cooper wrote: Da, ali i on se pretvorio u sopstvenu parodiju.
Prije bih rekao da je čovjek u koraku s vremenom i onim što je sada popularno i što se traži. Kao da bi sada ova djeca slušala onaj rap kojim je on postao popularan prije 20-ak godina. Pa čak i tadašnji rap se razlikovao od onoga sa početka 90-tih kada je u suštini i osnovan.
Novac je taj koji pokreće ovaj svijet, a preferencije potrošača se sa novim generacijama mijenjaju i ništa ne čudi da će i umjetnici pratiti taj korak ukoliko žele da ostanu poznati i popularni. Ima i veliki broj koji to ne žele i jednostavno ništa više ne snimaju odavno, kao što je Dre i ostali.
cLo wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Reci to Eminemu, kako ga samo nije stid što se petljao u rap žanr. :oops:

A raketa Usher koju uzdižeš toliko u zvijezde odavno nije izbacio ništa posebno. Uvijek je bio odličan plesač
Piskutavac :D Solidan delivery, dovoljna doza ludila i doticaja sa jezgrom da se komercijalizira. Sto si blize core-u sanse za dobru improvizaciju rastu.
Usher je raketa u dvoboju s topuzima iz naslova. Inace ga ne glorificiram toliko.
Čini mi se da ne razumijete baš najbolje šta želim reći. Ne poredim ja Ushera i ovu dvojicu direktno, već kažem da je to manje-više slično, tj. da je i strana muzika njesra kao i ovo što se ovdje nudi. I jedni i drugi gledaju kako će za ovo par minuta svoje slave izmusti što više novca. Iskreno, u tome ne vidim ništa loše. Ko hoće da sluša, neka sluša.

Valjda danas imamo svi jako mnogo izbora i lako dostupnih stvari. To što se u prolazu u gradu negdje nešto čuje ili za par minuta dok sjedim i pijem kafu me apsolutno ne tangira, niti pretjerano smeta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2298 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

alibaba_i_30_godina wrote:
dale cooper wrote: Da, ali i on se pretvorio u sopstvenu parodiju.
Prije bih rekao da je čovjek u koraku s vremenom i onim što je sada popularno i što se traži. Kao da bi sada ova djeca slušala onaj rap kojim je on postao popularan prije 20-ak godina. Pa čak i tadašnji rap se razlikovao od onoga sa početka 90-tih kada je u suštini i osnovan.
Novac je taj koji pokreće ovaj svijet, a preferencije potrošača se sa novim generacijama mijenjaju i ništa ne čudi da će i umjetnici pratiti taj korak ukoliko žele da ostanu poznati i popularni. Ima i veliki broj koji to ne žele i jednostavno ništa više ne snimaju odavno, kao što je Dre i ostali.
Pa nije se on puno promijenio u odnosu na početke, niti nešto posebno ganja nove trendove, nije u tome stvar. Nego se jednostavno
izlizalo ono što su mu u početku bili jaki aduti. On pati od onog što se zove "law of diminishing returns". Njegov peak je bio negdje između
1999 i 2002 (The Slim Shady LP, The Marshall Mathers LP, The Eminem Show i 8 Mile), sve posle je bilo varijacija na sličnu temu uz prosječne
i lošije rezultate.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2299 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dječak sa šibicama »



idem za Englesku sretnem Eminema kako plese ja mu radim najtinajn

bolje parodije od originala
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2300 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by alibaba_i_30_godina »

dale cooper wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
dale cooper wrote: Da, ali i on se pretvorio u sopstvenu parodiju.
Prije bih rekao da je čovjek u koraku s vremenom i onim što je sada popularno i što se traži. Kao da bi sada ova djeca slušala onaj rap kojim je on postao popularan prije 20-ak godina. Pa čak i tadašnji rap se razlikovao od onoga sa početka 90-tih kada je u suštini i osnovan.
Novac je taj koji pokreće ovaj svijet, a preferencije potrošača se sa novim generacijama mijenjaju i ništa ne čudi da će i umjetnici pratiti taj korak ukoliko žele da ostanu poznati i popularni. Ima i veliki broj koji to ne žele i jednostavno ništa više ne snimaju odavno, kao što je Dre i ostali.
Pa nije se on puno promijenio u odnosu na početke, niti nešto posebno ganja nove trendove, nije u tome stvar. Nego se jednostavno
izlizalo ono što su mu u početku bili jaki aduti. On pati od onog što se zove "law of diminishing returns". Njegov peak je bio negdje između
1999 i 2002 (The Slim Shady LP, The Marshall Mathers LP, The Eminem Show i 8 Mile), sve posle je bilo varijacija na sličnu temu uz prosječne
i lošije rezultate.
Ne bih se baš složio da se nije promijenio, pogotovo kada uporediš LP Marshall MAthers eru i ovo sada. Prije je u tekstovima i klipovima pljuvao sve živo, niko od tada najpoznatijih nije ostao pošteđen, počev od Marilyn Mansona, Britney, par onih par boy bandova i ostalih. Sada sa takvim snima pjesma i sve je fino, primjer Ed i Rihanna koji su na neki način to što su ovi ranije pomenuti bili u to vrijeme krajem 90-tih. Tek u ponekoj pjesmi malo popljuje ove nove rap generacije, ali politički korektno.
Dakle, promijenio se, evoluirao na neki način. Opet ne vidim tu ništa loše. Imao je on dobrih pjesama i nakon 8 Mile i Lose Yourself u kojima je već polako počeo sa tranzicijom od pljuvatora i negativnog ka pozitivnijem što je ovo danas.

A ova dvojica, nosioci naziva teme, su mi više za poređenje sa Pitbullom i tim trashem.
Post Reply