Jajce

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#101 Re: Jajce, jos jedan od gradova bisera u Bosni i Hercegovini!

Post by Turism »

Juce sam bio u gradu Jajce, moram reci grad mi se jako dopao, osjecaj u Jajcu je bio vrhunski, bilo mi je zaista lijepo, a razlog zasto sam zelio posjetiti grad je vodopad, ali iako sam sa razlogom da vidim vodopad, meni se dopadne sve oko grada i u njemu.
Na linku je jedan moj snimak upravo iz grada Jajce.

https://youtu.be/g8dMmGubY60

https://youtu.be/uVIhYI8ITdw
Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#102 Re: Jajce

Post by Turism »

Vox_liberi wrote: 03/07/2022 11:00 Pozdrav raja. Može li me neko uputiti kakav je put od Jajca do Teslića/Tešnja, a ako se ide preko Skender Vakufa (Kneževo danas). Na mapsu mi izbacuje da je kao najkraći (2,5 sata). Ako bi išao na Zenicu to mi je 3,5 sati. Hvala unaprijed.
Bgm bolje na Zenicu, zavisi opet pogledaj na mapi, ako ima puno krivina ja to zaobilazom (iz iskustva jednog teskog) . Inace sad kad bi isao iz tuzle ka sarajevu, isao bi pravcem zenica, put je ljepsi i sve vozis pravo, ukljucis tempomat i uzivas.
malasavjetnica
Posts: 67
Joined: 08/06/2021 13:48

#103 Re: Jajce

Post by malasavjetnica »

Planiramo iduću nedjelju na izlet u Jajce pa me zanima ima li šta novo od prošle godine. Neki novi restoran, pub, događaj, nas sve interesuje. Vjerovatno ćemo u restoran Slapovi na ribu, ali ako neko ima bolji prijedlog možemo se i predomisliti. Može i neki novi fensi kafić sa dobrim kolačima i sl. I da li radi Fabrika na malom jezeru ili je to samo ljeti otvoreno?
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#104 Re: Jajce

Post by Ci-Nick »

Danas poslije tri godine ponovio izlet u Jajce.
Utisci pomješani. Što se tice prirode sve ok, grad izgleda bolje, sviđa mi se sto su postavljeni parking automati, dnevna karta 5 KM, sviđa mi se sto uz ulaznice ispod vodopada ili katakombe dobijes fiskalni racun.
Kafići u gradu su uredniji ali,..
Gastronomija je i dalje nula bodova.
Bili smo u Konobi Slap,.. katastrofa, od cekanja i usluge do kvaliteta hrane.
Jedino jestivo bilo predjelo, ustipci sa kajmakom koje smo cekali oko sat vremena. Teletina ispod saća, riba, i ostala jela i prilozi, katastrofa, hrana ko u bolnici ili zatvoru.
Skoro sve smo ostavili a platili 160 maraka za 6 osoba.
Amaterizam teški. Poslije bili i u motelu Plaza na piću i tu je usluga losa, konobar se ljuti jer je on pogresno zapamtio narudzbu. A ne zapisuje..
Nazalost u restoranima u BiH uglavnom radi priuceno i bezvoljno osoblje, takva su i jela.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#105 Re: Jajce

Post by HelaS »

Ci-Nick wrote: 22/07/2023 21:17 Danas poslije tri godine ponovio izlet u Jajce.
Utisci pomješani. Što se tice prirode sve ok, grad izgleda bolje, sviđa mi se sto su postavljeni parking automati, dnevna karta 5 KM, sviđa mi se sto uz ulaznice ispod vodopada ili katakombe dobijes fiskalni racun.
Kafići u gradu su uredniji ali,..
Gastronomija je i dalje nula bodova.
Bili smo u Konobi Slap,.. katastrofa, od cekanja i usluge do kvaliteta hrane.
Jedino jestivo bilo predjelo, ustipci sa kajmakom koje smo cekali oko sat vremena. Teletina ispod saća, riba, i ostala jela i prilozi, katastrofa, hrana ko u bolnici ili zatvoru.
Skoro sve smo ostavili a platili 160 maraka za 6 osoba.
Amaterizam teški. Poslije bili i u motelu Plaza na piću i tu je usluga losa, konobar se ljuti jer je on pogresno zapamtio narudzbu. A ne zapisuje..
Nazalost u restoranima u BiH uglavnom radi priuceno i bezvoljno osoblje, takva su i jela.
"kol'ko para, tol'ko i muzike" :-)
Post Reply