Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#951 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

Ma ja se smrzo od vjetra dole u gradu (jaknicu obuko), mogu misliti gore :lol: A da, to im bas zamjeram sto i dalje drze cijene iako je pri samom kraju sezona, bezobrazni su... :-)
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#952 Re: Jahorina!

Post by petunija »

maliq53 wrote:Ma ja se smrzo od vjetra dole u gradu (jaknicu obuko), mogu misliti gore :lol: A da, to im bas zamjeram sto i dalje drze cijene iako je pri samom kraju sezona, bezobrazni su... :-)
:lol: ma i ja gore, ne da je duvalo nego nosilo, ono idem nizbrdo a vjetar me gura nazad :lol: zato je i ostala staza netaknuta. Na Ogorjelici kao da je druga planeta, nista, sunce przilo, raja tamo isla da se zagriju :D
Danas sam zato odmah odfurala na Ogorjelicu, dok nije bila kasasta, a onda se vratila na Poljice, profurala kroz sve staze i kuci. Vrlo malo ljudi je bilo na momente sam cak i sama bila na stazi :sretan:
Parking i dalje naplacuju :evil: cijene karata kao da je sve u funkciji, a zapravo radili samo Ogorjelica1, Poljice i tanjiaca.
Kako god, skijanje ova dva dana je vrijedilo da covjek predje preko brojnih nedostataka kojima nas je ovaj novi "pocastio".
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#953 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

petunija wrote: :lol: ma i ja gore, ne da je duvalo nego nosilo, ono idem nizbrdo a vjetar me gura nazad :lol: zato je i ostala staza netaknuta. Na Ogorjelici kao da je druga planeta, nista, sunce przilo, raja tamo isla da se zagriju :D
Danas sam zato odmah odfurala na Ogorjelicu, dok nije bila kasasta, a onda se vratila na Poljice, profurala kroz sve staze i kuci. Vrlo malo ljudi je bilo na momente sam cak i sama bila na stazi :sretan:
Parking i dalje naplacuju :evil: cijene karata kao da je sve u funkciji, a zapravo radili samo Ogorjelica1, Poljice i tanjiaca.
Kako god, skijanje ova dva dana je vrijedilo da covjek predje preko brojnih nedostataka kojima nas je ovaj novi "pocastio".
Ja sam Ogorjelica guy i nikad nisam parkirao na Poljice :lol: danas si mogla platit 3-4 marke zavisi koliko si ostala jer je gore na Ogorjelici 1h - markica... Gledam jutros isto na Bjelasnici sabak ski po treci put ali ja ostavio skije jer mi zao onaj zadnji dan kvarit koliko je bio dobar tako da do sljedece sezone mirujem :-D
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#954 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Razmisljala sam o Ogorjelici ali nisam bila sigurna da li tamo radi ski kasa ppa zato ne odoh. Imacu to na umu sljedeci put, ako uopste odlucim ici gore, hvala za hint ;-)
Da, uvijek zaboravim napomenuti, najviše me nervira što za kupovinu karte, čak i poludnevne, traže ime i prezime. Pravo mi to odvratno, osjećam se kao da sam došla u zatvor a ne na skijanje, još samo da mi pukne serijski broj na čelo i veselje kompletno :evil: To mi je jedno od najvećih poniženja kojima nas papančina sa istoka izlaže. Ne znam šta ostali o ovome misle, ali meni je baš fuj.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#955 Re: Jahorina!

Post by petunija »

U nedelju zatvaranje sezone, kažu biće besplatno :D
ako uopšte ostane snijega
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#956 Re: Jahorina!

Post by Naslovnica »

Hoće li biti besplatno i za "panoramsko"?!
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#957 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Trebalo bi, ako je besplatno, besplatno je za sve :D
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#958 Re: Jahorina!

Post by Naslovnica »

petunija wrote:Trebalo bi, ako je besplatno, besplatno je za sve :D
:thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#959 Re: Jahorina!

Post by coek »

Odjavna špica za ovu sezonu, od 31.3. (izvinjaJEm se :) )

Image
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#960 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Evo kako se troše naše pare:
https://www.klix.ba/biznis/pocela-izgra ... /190529046
umjesto da se prave staze, kojih je manjak (a mnogo su jeftinije) lik "gradi" vertikalni transport koji je i bez buduće žičare predimenzioniran. :(
Pri tome niko ne spominje uvezivanje Jahorine i RP a to je trebalo raditi. Valjda potrošili pare pa nam sad zamazuju oči ovom smijurijom :evil:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#961 Re: Jahorina!

Post by baja »

evo ide i gondola 30.11 otvorenje...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#962 Re: Jahorina!

Post by skafiskafsnjak »

Jel ko isao na ovaj coaster ? Kako da dodjem iz Sarajeva do gore ? Gdje je onaj lift?
User avatar
van Basten
Posts: 7530
Joined: 21/09/2006 02:59

#963 Re: Jahorina!

Post by van Basten »

I ako ko bude odgovarao nek kaze ima li dvosjed kao na sunylandu? Ono da se mozes sa djetetom spustiti?
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#964 Re: Jahorina!

Post by krofnaa* »

Postoji li autobuski prevoz iz Sarajeva ili Istočnog Sarajeva za Jahorinu Subotom ili Nedjeljom?
Znam da imaju sezonske linije zimi, ali šta je sa ljetnim periodom? Zna li ko?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#965 Re: Jahorina!

Post by Banksy »

Radi li Termag Koliba vikendom, ljeti, je li neko išao?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#966 Re: Jahorina!

Post by skafiskafsnjak »

van Basten wrote:I ako ko bude odgovarao nek kaze ima li dvosjed kao na sunylandu? Ono da se mozes sa djetetom spustiti?
ja otisao ....dvosjed nisam vidio.. Ali zakleo bih se da sam sliku negdje vidio da zena s djetetom ide...potrazim.

ev nasao sam ovo , iako ne vidim da je dvosjed...

Image
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#967 Re: Jahorina!

Post by baja »

Jahorina nove cijene

izdvajam 50/55KM srednja i vrh sezone
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#968 Re: Jahorina!

Post by coek »

baja wrote:Jahorina nove cijene

izdvajam 50/55KM srednja i vrh sezone
Hvala. Evo i detaljno:
http://jahorinainfo.com/ski-pass-jahorina-2019-20/
User avatar
van Basten
Posts: 7530
Joined: 21/09/2006 02:59

#969 Re: Jahorina!

Post by van Basten »

skafiskafsnjak wrote:
van Basten wrote:I ako ko bude odgovarao nek kaze ima li dvosjed kao na sunylandu? Ono da se mozes sa djetetom spustiti?
ja otisao ....dvosjed nisam vidio.. Ali zakleo bih se da sam sliku negdje vidio da zena s djetetom ide...potrazim.

ev nasao sam ovo , iako ne vidim da je dvosjed...

Image
Ma ja... Vidio sam i ja nesto slicno... Nije klasicni dvosjed nego uzmi u krilo... Al garant daj pare kao da je covjek od 18ocm i 80kg :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#970 Re: Jahorina!

Post by coek »

Cijene karata (još malo pa evropske):
https://ibb.co/n7Mnkq9

Novosti:
- nova gondola Partizan, koja polazi ispod Ogorjelice, pa ukoso prema vrhu šestosjeda Poljice.
- noćno skijanje će biti na čitavoj stazi Poljica, sa šestosjedom
- novi lift Poljica
Last edited by coek on 10/10/2019 16:17, edited 3 times in total.
User avatar
ElRe
Posts: 10787
Joined: 12/12/2011 11:28

#971 Re: Jahorina!

Post by ElRe »

Da li je popravljen/asfaltiran put od Pala do Jahorine? Prosle zime je ostao u lošem stanju, puno rupa.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#972 Re: Jahorina!

Post by Porodice Foht »

coek wrote:
baja wrote:Jahorina nove cijene

izdvajam 50/55KM srednja i vrh sezone
Hvala. Evo i detaljno:
http://jahorinainfo.com/ski-pass-jahorina-2019-20/
Pa bas 110 eura za 6 dana a nuditi samo 35 km piste... :-) Razumijem da je ciljna grupa BiH, Srbija i Hrvatska prije svih, ali ocekivati strance za taj novac -tesko.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#973 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

ElRe wrote:Da li je popravljen/asfaltiran put od Pala do Jahorine? Prosle zime je ostao u lošem stanju, puno rupa.
Kao da jest na nekim dijelovima malo, ali opet ima dosta neravnina koje su uzasne i ne mogu se rijesiti malo intervencijom vec zahtjeva da se digne asfalt i stavi novi kako treba
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#974 Re: Jahorina!

Post by petunija »

ElRe wrote:Da li je popravljen/asfaltiran put od Pala do Jahorine? Prosle zime je ostao u lošem stanju, puno rupa.
Nije i vjerovatno neće nikad, rupe koje su bile prije nekoliko godina još stoje. A isto tako i šahtovi na sred krivine prije samog dolaska na Poljice
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#975 Re: Jahorina!

Post by coek »

Investiciono – razvojna banka (IRB) Republike Srpske sama je kupila sve obveznice OC „Jahorina“ u iznosu od sedam miliona maraka, iako joj Olimpijski centar ni ranije nije redovno plaćao obaveze po osnovu ranije kupljenih obveznica, zbog čega je morala da podnese tužbu, saznaje portal CAPITAL.

Javna ponuda obveznica OC „Jahorina“ završena je 15. oktobra pri čemu je upisano i uplaćeno svih 7.000.000 obveznica. Cijena po kojoj su obveznice realizovane na berzi je jedna KM.

Za obveznice OC “Jahorina” niko nije bio zainteresovan, pa je nastupila IRB koja je kupila obveznice.

Obaveze po osnovu obveznica u OC ranije nisu redovno izmirivane, a to su potvrdili i u Društvu za upravljanje investicionim fondovima „Managament solutions“ ispred „VIB fonda“ kada su na Skupštini ackionara OC glasali protiv odluke o emisiji obveznica

.....
Post Reply