Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#901 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

petunija wrote:Kafanica podsjeća na unutrašnjost Rajskih vrata, mada kad bolje pogledam mogla bi biti i ona Mladost, inače snimano je na više lokaliteta Jahorine, drvena ograda npr. je u Rajskoj dolini.
Šestosjed kojim se voze je Poljica
Begonijooo et me u martu i idemo :D jedva cekam jahorinooo
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#902 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Još da nam se @coek pojavi na temi :D
Nisam sigurna da ću ove god na Jahorinu, prošle sam se baš razočarala :( jesi vidjela šta je od poljica uradio :(
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#903 Re: Jahorina!

Post by gidra »

Jel iko skijao ove hefte, kakve su staze bile, koji liftovi rade?
Ja cu u nedjelju otići...
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#904 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Ima na mojojtv webcam pa možeš pogledati, jutros je radio šestosjed na Poljicama ako nastavi padati vjerujem da bi sve trabalo pustiti
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#905 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

petunija wrote:Još da nam se @coek pojavi na temi :D
Nisam sigurna da ću ove god na Jahorinu, prošle sam se baš razočarala :( jesi vidjela šta je od poljica uradio :(
nisam skijala zbog preseljenja zadnje 2 god....ne znam viDZecu pa ako ne valja odo u norvesku :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#906 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Pretpostavljam, zato i napisah ono
Što se staza tiče, nikakvo poboljšanje, najljepšu razvalio i napravio ko fol plavu a u stvari livada, doslovno se moraš odgurivati štapovima da prođeš, horor, htjela sam plakati kad sam ono vidjela, naplaćuje parking 12KM ove godine, bez obzira ostaješ li sat ili dan, neljubazno osoblje od parkinga preko prodavača karata, do onih što rade na liftovima, traže ti podatke :shock: ako hoćeš poludnevnu, jbt kao da je sezonska, tretiraju ljude kao stoku, ali eto ima ih kojima se to sviđa. Gužve na liftovima i dalje, šestosjed malo ide malo stane, mislim najbolje da vidiš sama, ja sam bila jednom prošle god i neću više nikad gore dok god je onaj bradonja tamo. Mada ono što je "napravio" teško da će iko ikad popraviti. Ako imaš mogućnost rađe se Fataj :D Au, ili No ne znam šta ti je bliže. Nadam se da ćeš bar u februaru biti tu, jer je snijeg kvalitetniji, ne znam za mart, bude lijepih dana ali snijeg nikakav. Pozz :kiss: i sretno
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#907 Re: Jahorina!

Post by coek »

drugarice @petunija i @vjestica_na_metli, ljudi dragi, upravo sam bio na produzenom vikendu u Austriji i samo cu reci: halal im svaki dinar. Milion staza i ski liftova, staze savršeno uređene, nije čovjek na čovjeku kako kod nas, uzivas svaki momenat. Ma sve 5. Niti jedne zamjerke. Ali mi je taj odlazak totalno s@ebao želju da ovdje plaćam šarene laže. Evo npr trenutno na Jahorini radi po jedan 6-sjed i ski lift,
ali se zato plaća puna cijena karte. Genijalan koncept. Biće ove godina izgleda noćno na Ravnoj i to je to.
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#908 Re: Jahorina!

Post by petunija »

coek wrote:drugarice @petunija i @vjestica_na_metli, ljudi dragi, upravo sam bio na produzenom vikendu u Austriji i samo cu reci: halal im svaki dinar. Milion staza i ski liftova, staze savršeno uređene, nije čovjek na čovjeku kako kod nas, uzivas svaki momenat. Ma sve 5. Niti jedne zamjerke. Ali mi je taj odlazak totalno s@ebao želju da ovdje plaćam šarene laže. Evo npr trenutno na Jahorini radi po jedan 6-sjed i ski lift,
ali se zato plaća puna cijena karte. Genijalan koncept. Biće ove godina izgleda noćno na Ravnoj i to je to.
Divnoooo, baš si me obradovao kao da sam i sama bila :D ja se spremam početkom januara, standardno.
Na RP sam vikendima, na noćnom još nisam bila :( sredila koljeno na treningu pa me malo strah pošto znaš kakva je staza noću. Čuvam se za januar :D do tada samo dnevno.
Ali kad se vratim eto me i na noćno.
Samo da znaš ovih dana gore nema gužve noću pa ako si oran furaj odmah jer ne znamo kakvo nas vrijeme čeka.
Da, u nedelju je staza na RP bila :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I otvorena je cijela staza :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#909 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote: Divnoooo, baš si me obradovao kao da sam i sama bila :D ja se spremam početkom januara, standardno.
Na RP sam vikendima, na noćnom još nisam bila :( sredila koljeno na treningu pa me malo strah pošto znaš kakva je staza noću. Čuvam se za januar :D do tada samo dnevno.
Ali kad se vratim eto me i na noćno.
Samo da znaš ovih dana gore nema gužve noću pa ako si oran furaj odmah jer ne znamo kakvo nas vrijeme čeka.
Da, u nedelju je staza na RP bila :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I otvorena je cijela staza :D
Baš kontam večeras na Ravnu. Ili sutra, dok im prodje ovo takmicenje. Ili slijedece sedmice, dok "odlede" staze :)
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#910 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote: ...
Drugarice Petunija, skija li se? :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#911 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

coek wrote:drugarice @petunija i @vjestica_na_metli, ljudi dragi, upravo sam bio na produzenom vikendu u Austriji i samo cu reci: halal im svaki dinar. Milion staza i ski liftova, staze savršeno uređene, nije čovjek na čovjeku kako kod nas, uzivas svaki momenat. Ma sve 5. Niti jedne zamjerke. Ali mi je taj odlazak totalno s@ebao želju da ovdje plaćam šarene laže. Evo npr trenutno na Jahorini radi po jedan 6-sjed i ski lift,
ali se zato plaća puna cijena karte. Genijalan koncept. Biće ove godina izgleda noćno na Ravnoj i to je to.
ja sam u SA 5 marta pa cu svakako gore a u decembru idemo u norvesku skijati pa vidjecemo....hvala za info drug svakako idem :-D jahorina mora pasti i rajska kafana
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#912 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

coek wrote:
petunija wrote: ...
Drugarice Petunija, skija li se? :)
begonijo u petak na ravnoj DZabno za zene....jeeee
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#913 Re: Jahorina!

Post by coek »

vjesticanametli wrote:
coek wrote:
petunija wrote: ...
Drugarice Petunija, skija li se? :)
begonijo u petak na ravnoj DZabno za zene....jeeee
I na Jahorini i Bjelasnici
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#914 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Fala aahhhh odo na jahornu :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#915 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Na Jahorini besplatno :shock: ne mogu vjerovati :D
Sad ste mi zadali zadaću da razmislim :D možda i dođem, za Ravnu znam bilo i prošle god, uzela slobodan dan i bila jedina na skijanju :lol: osim neke dječice koja su se spremala za neko takmičenje. Samo, bojim se da će na Jahorini biti gužva :( pogotovo jer je petak
Hvala za info :kiss:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#916 Re: Jahorina!

Post by coek »

Tesko da će biti guzva - lokalni gosti ne dolaze, a raspusti stranih su zavrsili :)
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#917 Re: Jahorina!

Post by petunija »

coek wrote:Tesko da će biti guzva - lokalni gosti ne dolaze, a raspusti stranih su zavrsili :)
U pravu si bio, zaista nije bilo frke, ali ni staze nisu cemu tako da nije bilo nekog uzivanja
A mozda smo i mi malo razmazeni poslije visegodisnjih putesestvija :D
Vjestice, ako mislis ici sutra pripremi se za kafane, skijanja ce slabo biti
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#918 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:
coek wrote:Tesko da će biti guzva - lokalni gosti ne dolaze, a raspusti stranih su zavrsili :)
U pravu si bio, zaista nije bilo frke, ali ni staze nisu cemu tako da nije bilo nekog uzivanja
A mozda smo i mi malo razmazeni poslije visegodisnjih putesestvija :D
Vjestice, ako mislis ici sutra pripremi se za kafane, skijanja ce slabo biti
Drugarice, ti si stvarno optimista ako si mislila da se po ovom jugu može skijati :) Nego, iza nedjelje ide opet snijeg :)
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#919 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:razz: najavljuju ga odavno, trebao prvobitno pasti u cetvrtak, iako ne vjerujem previse lijepo je cuti :mrgreen:
I bas se radujem :D
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#920 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Dupli
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#921 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Bogovski dan i staze i vino i vrijeme :-D zivila jaorna
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#922 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Jesi to danas bila, aj kako ti zavidiiiim :evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#923 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Ev u rajskim pa picimo opet.... :thumbup: extra je :kiss:
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#924 Re: Jahorina!

Post by petunija »

mogu misliti, baš jutros gledam i komentarišem blago onome ko danas ide na skijanje, dan je predivan
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#925 Re: Jahorina!

Post by coek »

vjesticanametli wrote:Ev u rajskim pa picimo opet.... :thumbup: extra je :kiss:
Treba prijaviti administratoru da te banuje. Čuj objavljivati ovakve postove radnim danom :mrgreen:
Post Reply