Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#876 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Dobro si pohvatao imena ;-) možeš li mi reći kako je bilo na izlaznim stanicama liftova Rajska i Olimpik, jel bilo dovoljno snijega ili je ogolilo? Prošle godine bilo više kamenja nego snijega. I ima li leda na Prači?
Hvala
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#877 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Na tim vrhovima snijega ima.
Penjali smo se svega 4-5 puta gore.
U pocetku je bilo fino a poslije je bio toliki vjetar magla,baca u oci snijeg,da u nekim trenucima nismo vidjeli ni kuda idemo,napamet.

Ona tanjiraca skroz lijevo (olimpik) na vrhu staza je dosta ledena,da li zbog vjetra temperature ili cega vec.
Nama nije najugodnije skijat kad je tako ledeno.
Ona srednja tanjiraca,tu je bilo ljepse se spustat,dok nije navalila magla i vjetar.

A praca je taj dan bila nesto mekanija u donjem dijelu,ne znam kako vi to nazivate.
Ta strana je bila vise na suncu haman,pa je malo odjuzila u donosu na poljice i ogorjelicu koja meni izgleda sjevernije,snijega je bilo dovoljno.
Cini mi se da se ta staza nesto ne uredjuje masinama,kao poljice i ogorjelica.

Meni najbolje bilo skijat kad se popne na vrh poljica ili ogorjelice.......pa onda sve presijeces skijas u desno .....presijeces skroz desno onim putem gdje je zatvoreno (kao zbog lavine) .....tako se najduze skija u komadu cini mi se.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#878 Re: Jahorina!

Post by coek »

Ma nema skijanja bez minusa ... a ovo sad je zivi uzas. Steta. Prebrzo dođe ovo proljeće :)
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#879 Re: Jahorina!

Post by babanovac »

jasko_ba wrote:Moze li neko preporuciti smjestaj za dvoje? Kakve su cijene po hotelima? Hvala :thumbup:
Maxwell, na Satoru. Cist i nov objekat, mnogo povoljno.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#880 Re: Jahorina!

Post by petunija »

@rovac hvala :thumbup:
sutra na RP besplatno dnevno skijanje za dame :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#881 Re: Jahorina!

Post by coek »

Prilično izgledno je novo zahlađenje slijedeći vikend. Biće i snijega, pa možda bude još koji dan skijanja
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#882 Re: Jahorina!

Post by jasko_ba »

Prvi put na Jahorini bio, vrijeme katastrofa, festival za prvo izdanje vrlo dobro. Drogiranih ljudi pun kurac, gdje god da pogledas. :|
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#883 Re: Jahorina!

Post by coek »

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#884 Re: Jahorina!

Post by Russki »

jasko_ba wrote:Prvi put na Jahorini bio, vrijeme katastrofa, festival za prvo izdanje vrlo dobro. Drogiranih ljudi pun kurac, gdje god da pogledas. :|
Biće da sam ja ćorav bio, pa nisam vidio toliko drogiranih. Sve u svemu festival dobar, vrijeme za kurac.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#885 Re: Jahorina!

Post by jasko_ba »

Russki wrote:
jasko_ba wrote:Prvi put na Jahorini bio, vrijeme katastrofa, festival za prvo izdanje vrlo dobro. Drogiranih ljudi pun kurac, gdje god da pogledas. :|
Biće da sam ja ćorav bio, pa nisam vidio toliko drogiranih. Sve u svemu festival dobar, vrijeme za kurac.
Ma oni afteri pizde materine preko dana, onoliko tableta po apotekama nema. :-)
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#886 Re: Jahorina!

Post by petunija »

I ja sam čula da je bilo puno narkomana gore, užas šta ona bradata spodoba radi od Jahorine.
Na žalost, skijaša je sve manje i manje, ovo bi mogao/trebao iskoristiti menadžment na Bjelašnici.
Bila prošle nedelje i užasnuta sam kako je razvalio Poljice, najljepšu stazu pretvorio u livadu, daj bože da na ljeto tamo ne osvane kakva močvara. Liftovi svako malo zastajkuju, osoblje neljubazno, ne znam ko može poželjeti otići u takav ambijent. Bolje da ne pišem dalje :evil:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#887 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:I ja sam čula da je bilo puno narkomana gore, užas šta ona bradata spodoba radi od Jahorine.
Na žalost, skijaša je sve manje i manje, ovo bi mogao/trebao iskoristiti menadžment na Bjelašnici.
Bila prošle nedelje i užasnuta sam kako je razvalio Poljice, najljepšu stazu pretvorio u livadu, daj bože da na ljeto tamo ne osvane kakva močvara. Liftovi svako malo zastajkuju, osoblje neljubazno, ne znam ko može poželjeti otići u takav ambijent. Bolje da ne pišem dalje :evil:
Od Poljica jeste napravio katastrofu, ono jeste prava livada - taman za nordijsko skijanje, jer za alspko nije sigurno.

Sto se tice ostalog, dobre stvari su poveznice izmedju staza (koje ranije nisu) bile, a i redovnije peglanje staza - sada se ne moze desiti da se neka staza ne uradi.

Ali ignorisi negativne, a koncentrisi se na pozitivne stvari - za vikend skijanje :D
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#888 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Ni slučajno, Ravna zakon,
skijam danju, skijam noću
skijam sele, kad god hoću :D :kontrabas:
Što se tiče poveznica, viđoh samo onu sa Ogorjelice do Poljica, moglo se i prije kosim smukom. Iskreno, nisam ništa dobro vidjela gore, ali bez zezancije
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#889 Re: Jahorina!

Post by coek »

Ravna je ok, ali Jahorina je Jahorina. Ništa, slaću ti slike : )
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#890 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Znam da je Jahorina prelijepa, zato ovoliko i vrištim na svaki pokušaj devastiranja. A ovaj samo protjeruje skijaše i pravi teferiče, zašto to nije uradio u svojoj kući kad je već tako sposoban? Eno mu Kopaonik pa nek tamo sprovodi svoje "vizionarske" ideje.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#891 Re: Jahorina!

Post by Russki »

jasko_ba wrote:
Russki wrote:
jasko_ba wrote:Prvi put na Jahorini bio, vrijeme katastrofa, festival za prvo izdanje vrlo dobro. Drogiranih ljudi pun kurac, gdje god da pogledas. :|
Biće da sam ja ćorav bio, pa nisam vidio toliko drogiranih. Sve u svemu festival dobar, vrijeme za kurac.
Ma oni afteri pizde materine preko dana, onoliko tableta po apotekama nema. :-)
Nisam išao na te dnevne varijante. Nekako mi mrsko bilo.

A navečer su me par puta zaustavljali i pitali imam li gudre da prodam.

Okati oni, oči kao u Powerpuff klix.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#892 Re: Jahorina!

Post by coek »

Petunija, danas se sjetih tebe - na rade Zeljo, Olimpic, dvosjed Ogorjelica, Praca, a milion ljudi doslo na završetak sezone. Staze solidne do 12h, a poslije se nije moglo skijati što zbog guste magle na vrhu što zbog staza.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#893 Re: Jahorina!

Post by petunija »

@coek, žao mi je što je tako proteklo, kažem ja da onaj samo ima ideju da devastira Jahorinu, zato mu ne treba pomagati idući gore. Bojkot, iz raja izašao.
Da je pameti, pa vlasniku RP dati Jahorinu na upravljanje, to bi bio raj za skijaše. On bi uvezao stazom i žičarom RP i Jahorinu i to bi bio fantastičan podvig, a dobili bismo najdužu stazu u ovom dijelu Evrope :D
S druge strane, ovdje sve staze bile otvorene a nije bilo gužve, čak sam se drznula da se niz onu crnu strmeknem :D neprocjenjivo.
Mislim da za sad ostaje samo opcija noćnog ukoliko još ponešto ne padne, a nadam se da hoće pa da bar još jedan vikend provedem ovako.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#894 Re: Jahorina!

Post by The BEN10 »

Šta se žalite, oni koji su u dva dana bili na obje planine kažu da je Jaha daleko bolja od Bjelašnice sa uređenjem staza.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#895 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Jahorina je uvijek bila bolja :D
ali to ne znači da onom mamlazu treba oprostiti ono što radi gore :evil:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#896 Re: Jahorina!

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:.....
Gdje je ono Haris Dzinovic snimao spot za pjesmu Jos sam neko tvoj? Neka kafanica na Jahorini u rustikalnom stilu? Ili je vikendica?
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#897 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Kafanica podsjeća na unutrašnjost Rajskih vrata, mada kad bolje pogledam mogla bi biti i ona Mladost, inače snimano je na više lokaliteta Jahorine, drvena ograda npr. je u Rajskoj dolini.
Šestosjed kojim se voze je Poljica
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#898 Re: Jahorina!

Post by shake69 »

“Sezonska ski-karta s Jahorine važi i na skijalištima u Sloveniji”!! :shock:
Koji majstori, kakva lekcija Zoi84 i nasim uhljebima!
Dok Jahorina jebe, ti se Bjelasnico...
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#899 Re: Jahorina!

Post by alibaba_i_30_godina »

shake69 wrote:“Sezonska ski-karta s Jahorine važi i na skijalištima u Sloveniji”!! :shock:
Koji majstori, kakva lekcija Zoi84 i nasim uhljebima!
Dok Jahorina jebe, ti se Bjelasnico...
Stvarno ljudima svaka čast šta su u ove posljednje 2 godine uradili.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#900 Re: Jahorina!

Post by addem »

Al zato na bjelasnici ima kamenja po stazama. I to je nesto.
Post Reply