Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 3038
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#851 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Meni rekla prijateljica koja radi kao ski-instruktor gore, ali nisam skontala kako to rade. Zato sam pitala, hvala ti u svakom slučaju ;-)
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#852 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:Hvala, Ali_G i vesela_sveska
Užas, dođe džukela sa strane i onemogući prostup nama koji smo tu svoji na svome :(
Ne mislim samo na parking već sve u kompletu. Jedino što odobravam, ali ne znam jel tačno, je to što sam čula da alkotestiraju skijaše, pa se ne može više piti i skijati. Može li ovo neko potvrditi/demantovati?
nisam to vidio ...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#853 Re: Jahorina!

Post by karanana »

da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#854 Re: Jahorina!

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
Ides li cesto gore? Ima li sta?
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#855 Re: Jahorina!

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
Ides li cesto gore? Ima li sta?
ove godine nijednom. zato mi je parking naplata novost. inace koristim jednu vikendicu gore, pa me zato interesuje da li recimo i vlasnici i gosti vikendica moraju na rampi platiti ulaz/parking.
bude dobrih stvari gore. kao da su probali i neki striptiz klub gore prosle godine, kao ogranak ovog iz holidaya. ne znam ima li ista od tog.
ali generalno na stazama, nema nista bolje od finih curica u skijaskim odjelima. iako se cini kao da imaju previse na sebi, neka sexipilnost dodje do izrazaja u onim kombinezonima. mene to nekad vise pali od kupacih kostima....skije, pancerice, kretanje tijela pri skijanju, guze u kombinezonima, rumenilo od zraka.....sve u kompletu.
moram otvoriti temu na 18+...djevojke na skijanju.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#856 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

karanana wrote:da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
Imas rampu na raskrsnici prema sestosjedu Ogorjelica, lijevo za Rajsku a pravo prema sestosjedu e tu ti je rampa 5KM parking cijeli dan, na Poljicama stavili 10KM ne znam sto ali eto tako je :D
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#857 Re: Jahorina!

Post by splinter »

karanana wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
Ides li cesto gore? Ima li sta?
ove godine nijednom. zato mi je parking naplata novost. inace koristim jednu vikendicu gore, pa me zato interesuje da li recimo i vlasnici i gosti vikendica moraju na rampi platiti ulaz/parking.
bude dobrih stvari gore. kao da su probali i neki striptiz klub gore prosle godine, kao ogranak ovog iz holidaya. ne znam ima li ista od tog.
ali generalno na stazama, nema nista bolje od finih curica u skijaskim odjelima. iako se cini kao da imaju previse na sebi, neka sexipilnost dodje do izrazaja u onim kombinezonima. mene to nekad vise pali od kupacih kostima....skije, pancerice, kretanje tijela pri skijanju, guze u kombinezonima, rumenilo od zraka.....sve u kompletu.
moram otvoriti temu na 18+...djevojke na skijanju.
:lol: :lol:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#858 Re: Jahorina!

Post by coek »

maliq53 wrote:
karanana wrote:da li parking naplacuju odmah na ulazu na jahorinu gdje je rampa i policijska kucica?
Imas rampu na raskrsnici prema sestosjedu Ogorjelica, lijevo za Rajsku a pravo prema sestosjedu e tu ti je rampa 5KM parking cijeli dan, na Poljicama stavili 10KM ne znam sto ali eto tako je :D
Poljice I zona 10 KM, Ogorjelica II zona 5 KM
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#859 Re: Jahorina!

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote: ove godine nijednom. zato mi je parking naplata novost. inace koristim jednu vikendicu gore, pa me zato interesuje da li recimo i vlasnici i gosti vikendica moraju na rampi platiti ulaz/parking.
bude dobrih stvari gore. kao da su probali i neki striptiz klub gore prosle godine, kao ogranak ovog iz holidaya. ne znam ima li ista od tog.
ali generalno na stazama, nema nista bolje od finih curica u skijaskim odjelima. iako se cini kao da imaju previse na sebi, neka sexipilnost dodje do izrazaja u onim kombinezonima. mene to nekad vise pali od kupacih kostima....skije, pancerice, kretanje tijela pri skijanju, guze u kombinezonima, rumenilo od zraka.....sve u kompletu.
moram otvoriti temu na 18+...djevojke na skijanju
.
Otvorio si mi skroz nova vrata percepcije. :thumbup:

Jbga ja sam na planini ili pjan ko cuskija, ili sam u nekoj kres kombinaciji nazalost dosta rjedje nego prva varijanta...tako da nemam bas vremena za skijanje....a nekako ih najvise volim van sezone...planine mislim....pichiche volim uvijek....
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#860 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

petunija wrote:Hvala, Ali_G i vesela_sveska
Užas, dođe džukela sa strane i onemogući prostup nama koji smo tu svoji na svome :(
Ne mislim samo na parking već sve u kompletu. Jedino što odobravam, ali ne znam jel tačno, je to što sam čula da alkotestiraju skijaše, pa se ne može više piti i skijati. Može li ovo neko potvrditi/demantovati?

DZukela molicu :mrgreen:

oj cuj alkotestiranje pa daaaaaaaaaaaaaaaaj hahah nismo pjani skijalai ali pilo se uvijek :D jos i u DZepu pljoska :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#861 Re: Jahorina!

Post by karanana »

cuj alkotestiranje?
pa nije jahorina dzamahirija. nisu se za to borili.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#862 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

Meni su redovno nudili dok se 'ventramo' na sestosjedu ... Izvadi cojk pljosku iz jakne i laganica, valja ubit vrijeme dok se penjes pa jel? :D :D :D
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#863 Re: Jahorina!

Post by vesela_sveska »

maliq53 wrote:Meni su redovno nudili dok se 'ventramo' na sestosjedu ... Izvadi cojk pljosku iz jakne i laganica, valja ubit vrijeme dok se penjes pa jel? :D :D :D
ubit' vrijeme i zagrijat' se da bude bolji spust :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#864 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Pa da dok se penjes cugnes a uvijek su nudili hahahhaha ja bez pljoske ne id3m
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#865 Re: Jahorina!

Post by Edin H. »

splinter wrote:
karanana wrote:
ove godine nijednom. zato mi je parking naplata novost. inace koristim jednu vikendicu gore, pa me zato interesuje da li recimo i vlasnici i gosti vikendica moraju na rampi platiti ulaz/parking.
bude dobrih stvari gore. kao da su probali i neki striptiz klub gore prosle godine, kao ogranak ovog iz holidaya. ne znam ima li ista od tog.
ali generalno na stazama, nema nista bolje od finih curica u skijaskim odjelima. iako se cini kao da imaju previse na sebi, neka sexipilnost dodje do izrazaja u onim kombinezonima. mene to nekad vise pali od kupacih kostima....skije, pancerice, kretanje tijela pri skijanju, guze u kombinezonima, rumenilo od zraka.....sve u kompletu.
moram otvoriti temu na 18+...djevojke na skijanju.
:lol: :lol:
Bjezi ba karanana :lol: :lol:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#866 Re: Jahorina!

Post by jasko_ba »

Moze li neko preporuciti smjestaj za dvoje? Kakve su cijene po hotelima? Hvala :thumbup:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#867 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Gdje pratite vremensku prognozu za jahorinu.
Kojoj najvise vjerovat.

Planirali smo doci skijati jedan dan za vikend.
Ali prognoze su skroz konfuzne.
Jedna kaze sutra lijepo,druga kaze sutra kisa,pa subota snijeg,a ni jedna se ne podudara.

Dosli bi i sutra da znamo da nece padat kisa.
Vec smo jednom dzaba dosli.
Tri sata voznje tamo i tri ovamo....dzaba......katastrofa.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#868 Re: Jahorina!

Post by coek »

rovac13 wrote:Gdje pratite vremensku prognozu za jahorinu.
Kojoj najvise vjerovat.

Planirali smo doci skijati jedan dan za vikend.
Ali prognoze su skroz konfuzne.
Jedna kaze sutra lijepo,druga kaze sutra kisa,pa subota snijeg,a ni jedna se ne podudara.

Dosli bi i sutra da znamo da nece padat kisa.
Vec smo jednom dzaba dosli.
Tri sata voznje tamo i tri ovamo....dzaba......katastrofa.
Ove godine su svi modeli, a na kojima se baziraju ove prognoze, prilično fulali. Ali i atmosfera je bila nestabilna, pa skoro da se ne može yigurno znati dan prije.
Inace za ovaj vikend najavljuju otopljenje, pa nisam siguran koliko ce biti za skijanje - zbog juga i moguce kise.

Dobra stranica je yr.no jer imas prognozu za mikrolokaciju

Edit: u Sarajevu jutros pada ledena kiša
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#869 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

I kako prodje danas dan ?

Da li bi bilo sanse sutra ili prekosutra skijat.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#870 Re: Jahorina!

Post by maliq53 »

rovac13 wrote:I kako prodje danas dan ?

Da li bi bilo sanse sutra ili prekosutra skijat.
http://www.snow-forecast.com/resorts/Jahorina/6day/mid

Evo ovdje neka prognoza i veceras najavljuje neki mali snijeg, dovoljno je samo da ne pada kisa da sacuva staze jer je napadalo prethodnih dana puno snijega... Uglavnom ova prognoza navodi visinu smrzavanja od veceras na nekih 1300mnv sto je relativno dobro i drzace to do skoro ponedjeljka ta visina smrzavanja ali opet obzirom da je nemoguce tacno odrediti smjer vjetra, da li ce biti jugo, ovo bi se sve moglo promjeniti u par sati.

Stoga, znam da je top ski vikend i snizene karte i ja sam planirao u cetvrtak ali sam odustao jer je lutrija posebno tebi sto si dalje, moze se potrefiti sasvim solidna situacija ali eto ocijeni prema sebi sta ti odgovara :-D
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#871 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Dolazi nam se sutra.
Prognoze se cine bolje sutra nego prekosutra.
Najvise zato sto znamo ako ne dodjemo tek je sledeca prilika za 15ak dana.
Zbog obaveza.

Samo da se ne dodje dzaba,pa u auto i nazad.
Ne moraju bit ni idealni uslovi,samo da ne propadne dan,da je moguce skijat.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#872 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Gledao sam i ja te prognoze.......samo sto pokazuju totalno razlicito :)

Image
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#873 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Jel moguce da se vrijeme puno razlikuje na bjelasnici i jahorini.
Blizu su :?

Za bjelasnicu sutra izgleda bolja prognoza

Image
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#874 Re: Jahorina!

Post by coek »

s ovim temperaturama, bojim se da je sa skijanjem za ovu godinu gotovo osim ako ne bude bilo kakvog zahlađenja da drzi temperature ispod nule ...
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#875 Re: Jahorina!

Post by rovac13 »

Mi smo u subotu cijeli dan skijali na jahorini bilo je sasvim ok.
Mi skijamo rekreativno pa mozda ne znamo najbolje ocijenit sta su dobri uslovi a sta ne.
Ali znam da je bilo puno ljudi na skijanju.
U trenutku kad je sestosjed poljice zatvoren (kratko) na sestosjedu ogorjelica je nastao kolaps :)
Sreca pa radila je sestosjed praca (valjda se tako zove) gdje nije bilo puno guzve,kao i tanjirace prema vrhu olimpik i rajska dolina.
Valjda budem dobro pohvatao ova imena :lol:

I dalje me zanima da li je moguce da se toliko razlikuje prognoza za jahorinu i bjelasnicu kao po acuweather.
Za jahorinu oni prognoziraju poprilicne plus temperature dok za bjelasnicu drasticno nize.
Te planine nisu daleko jedna od druge,da li je uopce moguca tolika razlika :?
Post Reply