Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#826 Re: Jahorina!

Post by coek »

veliki_ah wrote:Kakva je situacija sa nocnim na bjelasnici? Rade li liftovi i moze li se skijati?
Znam da je samo odredjenim danima, ali nisam cuo da se iko hvalio.
Mislim da boljeg nocnog od onog na RP u okolini nema. Ni blizu.
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#827 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Samo da potvrdim ovo što @coek kaže, bila sinoć, znači, iz prve ruke, :thumbup:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#828 Re: Jahorina!

Post by jasko_ba »

Kakva je situacija gore sa smjestajem za dvije osobe, pogotovo period od sredine marta? Kakve su cijene?
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#829 Re: Jahorina!

Post by petunija »

jasko_ba wrote:Kakva je situacija gore sa smjestajem za dvije osobe, pogotovo period od sredine marta? Kakve su cijene?
Što se same Ravne planine tiče, tamo je samo restoran, smještaj ima u Palama, to je manje od 5 minuta autom. A možete, ako dolazite iz drugog grada, smještaj naći i u Sarajevu (zavisi šta više volite :D ) od Baščaršije je udaljeno manje od 20 minuta vožnje i put je magistralni. Za što god se odlučili, dobrodošli :mrgreen:
Što se cijena tiče, zavisi kakav smještaj želite.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#830 Re: Jahorina!

Post by jasko_ba »

petunija wrote:
jasko_ba wrote:Kakva je situacija gore sa smjestajem za dvije osobe, pogotovo period od sredine marta? Kakve su cijene?
Što se same Ravne planine tiče, tamo je samo restoran, smještaj ima u Palama, to je manje od 5 minuta autom. A možete, ako dolazite iz drugog grada, smještaj naći i u Sarajevu (zavisi šta više volite :D ) od Baščaršije je udaljeno manje od 20 minuta vožnje i put je magistralni. Za što god se odlučili, dobrodošli :mrgreen:
Što se cijena tiče, zavisi kakav smještaj želite.
Image
Kontao sam na ovo ici, ma nista posebno od smjestaja, samo da mogu normalno prespavati. Inace sator postavljam gdje god su festivali u prirodi, al gore vec ne mogu tada :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#831 Re: Jahorina!

Post by petunija »

ja kontala pitaš za RP, :-D
na Jahorini ima more hotela i vikendica. Pogledaj "Jahorina prestige" oni imaju apartmane
Sretno i lijep provod :D :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#832 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Skija li iko ovdje, @coek, @vjesticeeee gdje ste :D
Juče na RP, ujutro staza nije bila sređena ali bilo dovoljno prirodnog snijega za lijepo skijanje. Na stazi nije bila velika gužva, meni super. Vidim da se kasnije malo više zagužvalo i baš mi drago da raja dolazi. Plava staza, koja vodi od žičare prema glavnoj je radila, ali su zatvorili crvenu, onaj mali dio koji sječe plavu, ne znam zašto. Crna takođe nije radila, zbog kamenja pretpostavljam, dok je glavna staza bila sasvim ok. U glavnom poslije sedmodnevne apstinencije, bilo je lijepo osvježenje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#833 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Pa ne zivim vise u SA qq ne skijam :( mogu uci na temu da vas pozdravljam :mrgreen: :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#834 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Mislila sam da si malo tu malo tamo, pa se nadala da ćeš bar svratiti :(
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#835 Re: Jahorina!

Post by coek »

Drugarice petunija, planiram sutra na Jahorinu s jaranom. Jes da je supak ljevnaic digao cijene, ali opet, ceif je ceif ... :mrgreen:

BTW, ovi neki sto su sinoc bili na RP kazu da je bilo odlicno ....
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#836 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Danas je super dan, nadam se da ćeš uživati. Molim te detaljno opiši kakve su staze, sa posebnim osvrtom na Praču i izlazom na Poljicama?
Da, oni neki su u pravu :D bilo je super, staza utegnuta, snijeg taman kako treba, sve je bilo fenomenalno. Baš sam uživala. Jedino me ljuti što nam ne daju do vrha, :evil: nego stave neke prangije na zadnju prevojnicu, tako da ih više ne možeš ni obići kao prije :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#837 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

petunija wrote:Mislila sam da si malo tu malo tamo, pa se nadala da ćeš bar svratiti :(
ma nisam...al eto sina u martu pa mi vadi mast ode na jahorinu hahahahha...samo uzivajte :-D doCu i ja neHkad :lol: :sad:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#838 Re: Jahorina!

Post by coek »

Dakle, 16.02, rajski dan. Bio sam par puta na Jahorini ove godine i nikad nije bilo gužve, ni blizu, kao ranijih godina, ali danas jeste. Ali kad je guzva na stazi nije u kafanama na suncu .... Staze pristojne, doduše malo mekse nego sto bi trebale biti. Praca desna (gledajuci odozgo) kao i najbolja. Srednja onako, moze se, ali imala je i boljih dana. Ogorjelica sva ok, ali od pola dana je bilo tih manjih hangova, nista tragicno. A na Poljice ne idem otkako su je izravnali :) Ma cekam mart i martovsko skijanje. Ako ne bude kakvog juga, moglo bi biti jako, jako dobro.

P.S Kad budem isao na nocno na RP, zovem :)
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#839 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Hej vjestice :D nema ti šta vaditi mast, vidiš šta coek kaže :D izravnali Poljice :shock: naplaćuju sve, uključujući i vazduh :cry: :evil: zar ne reče da ćete u No na skijanje?
@Coek, hvala za info, čula sam i ja od prijateljice da je u petak bila strašna gužva, bio nekakv praznik u Srbiji, kaže došlo 300 autobusa na Jahorinu :skoljka:
Sviđa mi se jedino to što kažeš da onomad :D nije bilo gužve, mora da si išao radnim danima. I ja planiram, nekad u martu, otići radni dan mada me svi u kući odgovaraju od toga :D Mnogo volim Jahorinu, ali eto nađe se neko ko ima mogućnost to pokvariti :cry:
Na Ogorjelici su hangovi uobičajeni, čim je malo više skijaša, odmah se stvore. Čula sam da su i onaj dio skroz desno, gledajući od gore, izravnali. Tamo je uvijek bilo leda i kamenja, ne znam kako je sad? Drago mi je da je proradila i Prača desno (ženski veleslalom) ta staza je najljepša. Na žalost ona radi samo kad padne dosta snijega jer je ne osnježavaju. Ne znam što ne urede i onu lijevo od jezera, samo jedne godine je radila koliko se sjećam.
Svakako otiđi na noćno na RP, napadalo je snijega, čim malo stegne furaj gore. Ja ove sedmice neću moći jer putujem, ali čim se vratim, eto me :D
Inače bila sam oba dana vikenda, proradila je i ona crvena, kratka kad se izađe iz žičare, ali još ima kamenja. Crna je zatvorena, mislim da će se preko ljeta morati ozbiljnije pozabaviti tom stazom. A baš sam se nešto na nju namjerila :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#840 Re: Jahorina!

Post by shake69 »

coek wrote:Dakle, 16.02, rajski dan. Bio sam par puta na Jahorini ove godine i nikad nije bilo gužve, ni blizu, kao ranijih godina, ali danas jeste. Ali kad je guzva na stazi nije u kafanama na suncu .... Staze pristojne, doduše malo mekse nego sto bi trebale biti. Praca desna (gledajuci odozgo) kao i najbolja. Srednja onako, moze se, ali imala je i boljih dana. Ogorjelica sva ok, ali od pola dana je bilo tih manjih hangova, nista tragicno. A na Poljice ne idem otkako su je izravnali :) Ma cekam mart i martovsko skijanje. Ako ne bude kakvog juga, moglo bi biti jako, jako dobro.

P.S Kad budem isao na nocno na RP, zovem :)
I ja cujem kako nema guzve kao prije ali onaj direktor na AJB veli da je sve duplo, od posjete u konkretnim brojkama do 3 miliona kaemova zarade do sada. :?
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#841 Re: Jahorina!

Post by coek »

Direktor laze. Sad je za vikend bila guzva, ali ni prije ni poslije je nije bilo. Bio sam i radnim danima i vikendom tako da .... A kako petunija kaze da je bio neki praznik u Srbiji i zato je bila guzva, to onda ima smisla.

BTW, za slijedeca dva vikenda:
Image
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#842 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Sledeća dva vikenda ću imati puno bolji provod :D na skijama, dakako :D
Nego kad smo kod Jahorine, jesi li vidio ovo :lol:
https://mnemagazin.me/2018/01/02/i-to-s ... -jahorini/
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#843 Re: Jahorina!

Post by coek »

Odavno :D

P.S. Javi kako je bilo :)
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#844 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Prije nego javim :D samo da kažem da sam se predomislila i ipak ću otići na noćno, sutra :D
A kad se vratim, svakako opišem :D
P.S. nadam se da ću se predomisliti i za Jahorinu i ipak otići, nekad kasnije :D
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#845 Re: Jahorina!

Post by Ali_G »

Danas ocajno. K’o da ratrak nije ni pros’o stazama
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#846 Re: Jahorina!

Post by petunija »

@Ali,
da li naplaćuju parking radnim danom ili su ne daj bože :D prestali?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#847 Re: Jahorina!

Post by Ali_G »

Na poljicama se placa, za dalje ne znam
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#848 Re: Jahorina!

Post by vesela_sveska »

petunija wrote:@Ali,
da li naplaćuju parking radnim danom ili su ne daj bože :D prestali?
naplacuju i radnim i neranim danom,ne,nisu ne daj boze prestali :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#849 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Hvala, Ali_G i vesela_sveska
Užas, dođe džukela sa strane i onemogući prostup nama koji smo tu svoji na svome :(
Ne mislim samo na parking već sve u kompletu. Jedino što odobravam, ali ne znam jel tačno, je to što sam čula da alkotestiraju skijaše, pa se ne može više piti i skijati. Može li ovo neko potvrditi/demantovati?
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#850 Re: Jahorina!

Post by vesela_sveska »

petunija wrote:Hvala, Ali_G i vesela_sveska
Užas, dođe džukela sa strane i onemogući prostup nama koji smo tu svoji na svome :(
Ne mislim samo na parking već sve u kompletu. Jedino što odobravam, ali ne znam jel tačno, je to što sam čula da alkotestiraju skijaše, pa se ne može više piti i skijati. Može li ovo neko potvrditi/demantovati?
ja ovo alkotestiranje skijasa ne vidjeh ni na jednoj stazi :?
Post Reply