Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#776 Re: Jahorina!

Post by coek »

Image
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#777 Re: Jahorina!

Post by coek »

'Olimpijski centar Jahorina od sutra, 3. decembra, počinje sa radom i skijanjem. Za prve dane ski sjezone 2017/2018 pa do završetka manifestacije Ski opening važiće popust od 70% na poludnevne, jednodnevne, dvodnevne i trodnevne karte koje se iskoriste u periodu od 03.-17.12.2017. Karte se mogu kupiti na kasi u hotelu Bistrica.

Zahvaljujući dobro pripremljenim stazama koje smo uredili u prethodnom periodu, već sada vidimo prvi rezultat, pa će za ljubitelje skijanja i snoubordinga biti u funkciji staza Poljice. Na ovoj stazi, koja sutra otvara sezonu, ima 20 centimetara utabanog snijega.

Radno vrijeme skijališta je od 9 do 15
'

EDIT:
Radice lift Poljica, a ukoliko bude moguce, 6sjed Ogorjelica.

KOMENTAR: Sam lift Poljice je nidje veze i lako moguće da je ovo samo marketinški trik, a da za pravo skijanje ipak moramo još malo pričekati.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#778 Re: Jahorina!

Post by MensurM »

Cijene bazena na Jahorini?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#779 Re: Jahorina!

Post by karanana »

pa ja sam mislio da ce ova gondola ici sve do jahorine a ne vako kratko ko i postojeci ski lift.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#780 Re: Jahorina!

Post by saabsa »

karanana wrote:pa ja sam mislio da ce ova gondola ici sve do jahorine a ne vako kratko ko i postojeci ski lift.
U ovoj prvoj fazi ce ici do jezera i to valjda finansira Majnex, u kasnijoj fazi ce ovo biti međustanica a zavrsna ce biti na Jahorini u blizini Vučka. Na Google maps se vidi tacno kuda ce ici ta gondola tj vec je napravljen koridor kroz sumu.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#781 Re: Jahorina!

Post by karanana »

saabsa wrote:
karanana wrote:pa ja sam mislio da ce ova gondola ici sve do jahorine a ne vako kratko ko i postojeci ski lift.
U ovoj prvoj fazi ce ici do jezera i to valjda finansira Majnex, u kasnijoj fazi ce ovo biti međustanica a zavrsna ce biti na Jahorini u blizini Vučka. Na Google maps se vidi tacno kuda ce ici ta gondola tj vec je napravljen koridor kroz sumu.
evo vidi se na google maps. cak se i stubovi vide do jezera.
ali ima jos do jahorine ihihi. ovo je mozda tek petina konacne duzine sto sad stavljaju u upotrebu.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#782 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Kasno saznadoh da će raditi Poljice :( da sam ranije znala otišla bih :( ali zato, ako bude snijega a ne proradi RP, eto me na Jahorinu. Mada mislim da će otvoriti do subote, bar su najavili :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#783 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:Kasno saznadoh da će raditi Poljice :( da sam ranije znala otišla bih :( ali zato, ako bude snijega a ne proradi RP, eto me na Jahorinu. Mada mislim da će otvoriti do subote, bar su najavili :D
Ne znam vala sta bih ti rekao za Jahorinu. Ona stazica Poljice je premala da bi se isplatilo. Osim ako ne zelis da vrlo malo skijas i da puno pijes kafu i ostalo :) Ja se nadam nocnom na Ravnoj Planini, ali se ne oglasavaju kad bi mogli. A gledam ova sedmica je idealna ...
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#784 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Mene Jahorina sve manje i manje privlači, posebno zbog njihovog lošeg odnosa prema nama skijašima, ali mi nešto bio gušt zato što sam vidjela da nema gužve. A da je ono mala staza, jeste, samo kad nema druge onda nam i to bude dobro :D
Imam info da bi RP mogla ove sedmice početi, vidim da vrijedno spremaju staze, samo da kiša ne upropasti sav onaj trud. Jedva čekam i gore sam čim puste lift :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#785 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote: Imam info da bi RP mogla ove sedmice početi, vidim da vrijedno spremaju staze, samo da kiša ne upropasti sav onaj trud. Jedva čekam i gore sam čim puste lift :D
Bog te čuo :D
rajvosa-mitre
Posts: 69
Joined: 01/04/2013 19:19

#786 Re: Jahorina!

Post by rajvosa-mitre »

Kakva je funkcija gondole na Ravnoj planini? Jel ove zime u funkciji za skijase ili je ko i prosle godine onaj tanjir?
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#787 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Hvala, @coek, slažemo se :D
@rajvosa-mitre
da, gondola će biti prvenstveno za skijaše, ali mogu je regularno koristiti i ostali koji žele samo prošetati oko jezera ili doći u prelijepu brvnaru gore. A tanjir će svakako biti i ove godine. Dobrodošao :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#788 Re: Jahorina!

Post by coek »

" Ski centar "Ravna planina" u petak 08.12.2017. godine, otvoriće svoje staze za sve zainteresovane skijaše! Svim posjetiocima biće dostupan ski lift i ostali prateći sadržaji. Staze će biti otvorene i za noćno skijanje !!!

Gondola sad za početak neće biti odmah dostupna, a svečanim puštanjem gondole, što će se desiti u skorije vrijeme, biće i zvanično otvorena sezona na Ravnoj planini!
"

Petunija je jako dobro informisana ... :D
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#789 Re: Jahorina!

Post by petunija »

jedva čekam :D nadam se da neće biti gužva
U koliko sati počinje noćno? Prošle god. je bilo od 19 ali su često puštali lift ranije
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#790 Re: Jahorina!

Post by petunija »

User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#791 Re: Jahorina!

Post by coek »

Image

Prvo noćno ove godine na Ravnoj Planini :-D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#792 Re: Jahorina!

Post by zunazu »

User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#793 Re: Jahorina!

Post by coek »

Image

Divan dan danas, dok nije poceo jugo. A karta humanih 12 KM. Eeee, da je uvijek tako ... :D
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#794 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Hej coek, mora da smo se onda sreli na noćnom, :D
Jel se plaćao parking u nedelju? Vidim radila i Prača :P jesu li pustili sve tri staze ili je radila samo ona kraj jezera?
U nedelju sam bila na RP, nije mi se dalo peglati po Jahorini, jel bar bio očišćen put?
Sreća pa danas radim, ne mogu na noge :lol:
@zunazu :thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#795 Re: Jahorina!

Post by coek »

Drugarice petunija, naravno da smo se sreli na noćnom, ali se nismo prepoznali :)

BTW, na putu do Jahorine je bilo snijega, i to je problem ako nemaš dobre gume :)
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#796 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Bitno je da je svima bilo lijepo :D
Hvala za info, bojala sam se da situacija na cesti neće biti sjajna. Imam odlične gume, ali me svejedno strah :(
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#797 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Gledam sad na web kameri, rade šestosjedi Ogorjelica i Poljice a na ski-info piše da ni jedna žica ne radi :roll: ko li im vodi onu web stranicu, trebalo bi ga :amazonka:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#798 Re: Jahorina!

Post by coek »

Ma zapio se admin ... Ne odgovorih ti: da, plaćao se parking na Jahorini. Kod Ogorjelice 5 KM, a na Poljicama cak 10 KM
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#799 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Nešto im se često zapija taj admin, web str je očajna, kako misle privući raju? Možda je vrijeme da traže drugog?
Nego, postavio si sliku Prače pa me interesovalo da li su radile sve tri staze ili samo ona kraj jezera? Mislim bilo je snijega da puste sve tri...
Inače ona najnovija, lijevo od jezera, im je stalno zatvorena, ne znam zašto. A ona desno, (ženski slalom ili tako nešto) kroz šumu mi je najdraža :D Pogotovo kad se zafura sa vrha Ogorjelice :sretan:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#800 Re: Jahorina!

Post by coek »

Nisam postavio sliku Prače, pogledaj bolje :-D Slika je sa sestosjeda Ogorjelica, nekako odmah iznad one kafane na po puta.
Post Reply