Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#676 Re: Jahorina!

Post by Alfons Kauders »

The BEN10 wrote: Znaš kako kažu: za dobru svinju loše pomije ne postoje. Ne očekuješ valjda 2m snijega da bi mogao skijati?
bilo je snijega, nemoj zezat. Bio sam ja lani gore. ;-)
Bilo je nesto malo, i nije mi se poklopilo (nisam bio u Sarajevu), tako da prosle godine nisam stao na skije...

Ne trebaju mi 2 metra - 75cm je sasvim dovoljno :D
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#677 Re: Jahorina!

Post by amir79 »

ko hoce da skija, nek se uputi na Alpe
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#678 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Alfons Kauders wrote:
The BEN10 wrote: Znaš kako kažu: za dobru svinju loše pomije ne postoje. Ne očekuješ valjda 2m snijega da bi mogao skijati?
bilo je snijega, nemoj zezat. Bio sam ja lani gore. ;-)
Bilo je nesto malo, i nije mi se poklopilo (nisam bio u Sarajevu), tako da prosle godine nisam stao na skije...

Ne trebaju mi 2 metra - 75cm je sasvim dovoljno :D
Prošle godine ni jednog trenutka nije bilo 75cm :( ali se ipak skijalo. Malo zaobiđeš drače i kamenje, malo izgrebeš skije i eto radosti :sretan:
Bojim se da ni ove godine neće biti bolje, ali daj šta daš ;-)
@Amir79, da Alpe su divne ali mi smo ipak emotivno vezani za Jahorinu :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#679 Re: Jahorina!

Post by Alfons Kauders »

petunija wrote:
Alfons Kauders wrote:
The BEN10 wrote: Znaš kako kažu: za dobru svinju loše pomije ne postoje. Ne očekuješ valjda 2m snijega da bi mogao skijati?
bilo je snijega, nemoj zezat. Bio sam ja lani gore. ;-)
Bilo je nesto malo, i nije mi se poklopilo (nisam bio u Sarajevu), tako da prosle godine nisam stao na skije...

Ne trebaju mi 2 metra - 75cm je sasvim dovoljno :D
Prošle godine ni jednog trenutka nije bilo 75cm :( ali se ipak skijalo. Malo zaobiđeš drače i kamenje, malo izgrebeš skije i eto radosti :sretan:
Bojim se da ni ove godine neće biti bolje, ali daj šta daš ;-)
@Amir79, da Alpe su divne ali mi smo ipak emotivno vezani za Jahorinu :D
Ni blizu 75.

Necu da idem na kamenje, ne da mi se. Imam stare skije za te stvari ali sam prestao - nije vrijedno truda, nije mi merak, a nije vala ni sigurno.

Pretprosle godine sam se svalio u punoj brzini i puko glavom u snijeg. Da sam sa 100 kila i 50km/h glavom zakacio kamen, pitanje je kako bi zavrsio. :D Stoga neka hvala :D

75cm mi je minimum. :)
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#680 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Tačno je to da nije sigurno, na Prači je prošle godine bilo baš puno lomljave i sama sam pala zbog leda i kamenja, ali se digla i nastavila :D
Kao što rekoh bojim se da više nećemo imati famoznih 75cm visine ili više. Valja se prilagoditi novim klimatskim uslovima :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#681 Re: Jahorina!

Post by petunija »

U subotu počelo skijanje na RP, dio staze koji je osnježen je super uređen. Na noćnom skijanju je takođe super, nema leda iako je vještački snijeg, baš sam puna lijepih utisaka.
Sad za ovu subotu je planirano otvaranje sezone na Jahorini, saznajem (preko radio-mileva :D ) da topovi uveliko rade, nadam se da će nešto napraviti.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#682 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Što ovo niko ne piše, nije valjda da smo svi prešli na RP?
Gledam kameru, danas pravo gužva na Jahorini, je li neko bio? Kakva je Prača?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#683 Re: Jahorina!

Post by Banksy »

Nikakva, ništa, putevi zatrpani, a žice stoje, ništa ne radi, nigdje nikog, ''znate, sezona još nije počela'' :-)
Katastrofa...
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#684 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Juče gledala na web kameri, sve puno, Poljice, Rajska, sa kolibe Mladost se vide i neki skijaši, ne znam jel poziraju samo ili stvarno skijaju...Koliko znam, od vertikalnog transporta radi samo Prača/Skočine, ali ne znam je li juče radio...Interesovalo me kakva je staza, ako je neko skijao, je li zaleđena, ima li kamenja i tako to...
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#685 Re: Jahorina!

Post by Puf »

I mene zanima kakvo je stanje, vidim ovde u Sa pada snijeg, vjerovatno i gore pada, kada bi se moglo ocekivati da prorade svi sestosjedi :D
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#686 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Juče su radili staze, očekujem da će pustiti u subotu, ali treba nazvati i provjeriti s njima.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#687 Re: Jahorina!

Post by Heller »

Pitam imal bus SA-Jahorina, kae nema nije sezona, pa kad ce sezona u Avgustu :lol:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#688 Re: Jahorina!

Post by klixo »

Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#689 Re: Jahorina!

Post by petunija »

klixo wrote:Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
Jesi li ti siguran da si bio na Jahorini :D eki nema lifta.
Na Prači ima šestosjed radi trenutno, uskoro će pustiti i šestosjede Ogorjelica i Poljice, pošto snijeg pada. Lift Poljice već odavno radi. Čeka se još lift u Rajskoj i Lift Olimpik
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#690 Re: Jahorina!

Post by klixo »

petunija wrote:
klixo wrote:Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
Jesi li ti siguran da si bio na Jahorini :D eki nema lifta.
Na Prači ima šestosjed radi trenutno, uskoro će pustiti i šestosjede Ogorjelica i Poljice, pošto snijeg pada. Lift Poljice već odavno radi. Čeka se još lift u Rajskoj i Lift Olimpik
Bilo to prije 2-3 god. , ja htjedoh krenuti niz Pracu kad mi drug rece da nema lifta dole.
Bjelasnica zakon za skijase polu-prof. i profesionalne skijase nek prica ko sta hoce :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#691 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Na Prači ima šestosjed. Možda nije radio tad kad si bio. U svakom slučaju lijepa je i Bjelašnica, bitno je uživati :D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#692 Re: Jahorina!

Post by Heller »

klixo wrote:Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
Ne znam ni ja vala ja se zapijem u onoj krcmi na vrhu :lol: :lol: :lol:
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#693 Re: Jahorina!

Post by okanomalo »

gdje dobro jesti a da cijene budu pristojne na jahorini.nekad je to bilo ognjicte a sad ne znam gdje mogu pojesti pristojan obrok :? .
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#694 Re: Jahorina!

Post by klixo »

Heller wrote:
klixo wrote:Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
Ne znam ni ja vala ja se zapijem u onoj krcmi na vrhu :lol: :lol: :lol:
Ja sam cuo da po Walteru visis :mrgreen:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#695 Re: Jahorina!

Post by Heller »

klixo wrote:
Heller wrote:
klixo wrote:Bio sam 2x na Jahorini i ja ne znam sta je skijasima tamo zanimljivo.
Pa ono je vise trcanje nizbrdo nego skijanje , potpuno nezanimljive i spore staze.
Eh sad ima neka staza , Praca mislim da se zove ,ali mi rekose da nema lifta u podnozju te da moram hodati Bog zna koliko.
Nek me neko prosvjetli :mrgreen:
Ne znam ni ja vala ja se zapijem u onoj krcmi na vrhu :lol: :lol: :lol:
Ja sam cuo da po Walteru visis :mrgreen:
Ja konto neko komunjarsko mjesto :evil:
User avatar
ronnie
Posts: 3196
Joined: 22/10/2013 19:28

#696 Re: Jahorina!

Post by ronnie »

-
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#697 Re: Jahorina!

Post by petunija »

vjesticeee, gdje si, nešto te nema na ovoj temi, jesi li to bila u LaPlagne?
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#698 Re: Jahorina!

Post by Naslovnica »

http://www.oslobodjenje.ba/auto-put/tur ... adi/191750

U ime naroda: Igman pun turista, a nijedan toalet ne radi

Radakciji Oslobođenja javio se čitalac koji je danas bio na Velikom Polju na Igmanu.

22.01.2017 17:12
Piše: Oslobođenje PORTAL
0
Foto: Čitatelj oslobođenja
Uz napomenu da je bilo prisutno oko 2.000 ljudi, naš čitalac je naveo kako niti jedan toalet ne radi, te da se posjetioci nemaju gdje parkirati.

"Pješačke staze nisu uređene, a dovoljno je da samo jednom prođe ratrak pa ljudi mogu šetati. Zbog toga se posjetioci kreću na skijama, a šetače sa staze tjeraju skijaši. Umjesto odmora svi se svađaju i nerviraju", navodi naš čitalac i pita se/konstatuje: Nije za nas turizam?
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#699 Re: Jahorina!

Post by vesela_sveska »

okanomalo wrote:gdje dobro jesti a da cijene budu pristojne na jahorini.nekad je to bilo ognjicte a sad ne znam gdje mogu pojesti pristojan obrok :? .
ognjiste je jos uvijek dobro,zlatna zita (prosla zima vrh),ma ja poslije skijanja i valjanja po snijegu mogu i u zelji cevape pojesti :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#700 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

:idea:
petunija wrote:vjesticeee, gdje si, nešto te nema na ovoj temi, jesi li to bila u LaPlagne?
Eto me u subotu hahahhah nisam isla u laplablabla bila mjesec u njemciji.....u subotu sam gore def.
Post Reply