Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1051 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Lijep je dan, bar to :D
Ja volim Jahorinu, ali ne volim tretman koji imaju prema nama, dok je god otimački režim tamo mene neće vidjeti :)
RP se naravno ne može porediti sa Jahorinom ali se bar osjećaš kao dobrodošao gost kad dođeš tamo.
Nego, planiraš li gdje vanka :D na skijanje
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1052 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Ne planiram ovaj x ....al docu tamo tebi 8) :lol:
Ma dan je ko na moru :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1053 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Divno, uživaj :kiss:
sad gledam web kameru, samo rade Poljice i Ogorjelica, ne znam zašto nisu pustili Želju? Mora da je kamenje na vrhu :cry:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1054 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Jutros se moglo al sad krateri na stazama :lol: pijemo pa kuci...dobro je opet :lol: samo zdrOvlja :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1055 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Ma ja, sunce čini svoje :D
sreća da ste ujutro bili, tako sam i ja svojevremeno, nema gužve, cijela planina tvoja :D
Vidim sad se zagužvalo, najpametnije je razguliti, pa opet ujutro :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1056 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Ma mi ustajemo u 7 kad je skijanje :lol: ko na oranje :lol: pola 9 ja parkiram iza termaga :lol: dobro je bilo
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1057 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:lol: isto :lol: kao da će mi nešto biti ako nisam među prvima na liftu
Ni na posao toliko ne žurim :lol:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#1058 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote: 03/01/2020 14:08 :lol: isto :lol: kao da će mi nešto biti ako nisam među prvima na liftu
Ni na posao toliko ne žurim :lol:
Svi smo ovdje razvili taj refleks jer se staze po pravilu razvale. Dok nisam jednom otisao u Austriju, i to na neko no-name skijaliste, gdje je staza ujutro i popodne bila ISTA. Tu sam skontao da ne moram biti prvi na zici :)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1059 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Svejedno, meni je nekako ujutro uvijek manje gužve, bilo ovdje ili u Fr, jurišam kao da me kakve zvijeri ganjaju :D
Inače, kad sam u Fr, volim otići što dalje, tako da mi je uvijek frka hoću li stići nazad, ako žičare prestanu raditi. Jednom sam tako bukvalno u 5 minuta stigla na zadnju :lol:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#1060 Re: Jahorina!

Post by coek »

Na Jahorini juče popodne organizovali radnu akciju (?!) skupljanja kamenja sa staze. A karta je i dalje 55, parking 15 :izet:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#1061 Re: Jahorina!

Post by coek »

Skupština akcionara Olimpijskog centra (OC) “Jahorina” usvojila je, na sjednici održanoj 1. juna, odluku da se OC zaduži za 99 miliona KM.

https://www.capital.ba/jahorina-zaduzen ... i-bijesni/
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1062 Re: Jahorina!

Post by petunija »

E odavno ne bi lješpšeg dana i goreg skijanja :D
Ako se ko zaputi na Jahorinu samo da znate da je cesta puna rupa i odrona, Prača je od samog jutra neupotrebiva, zapravo, ubilo se za slomiti nogu, ostalo onako
Nevjerovatne gužve iako je radni dan :( mogu tek zamisliti šta će biti za vikend
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#1063 Re: Jahorina!

Post by splinter »

petunija wrote: 24/02/2021 17:01 E odavno ne bi lješpšeg dana i goreg skijanja :D
Ako se ko zaputi na Jahorinu samo da znate da je cesta puna rupa i odrona, Prača je od samog jutra neupotrebiva, zapravo, ubilo se za slomiti nogu, ostalo onako
Nevjerovatne gužve iako je radni dan :( mogu tek zamisliti šta će biti za vikend
Znači Bjelašnica jedina ostaje
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1064 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Vjerujem da je i na Bjelašnici gužva, u principu jedino skijališta na Balkanu rade :D (mi,CG, SRB i BG ) pa su svi došli gdje prije nisu ni pomislili doći :D
Ne znam kako je tamo radnim danima, ali na Jahorini je pravo ludilo, staze pune, kafane pune i to ne samo da su zauzeti svi stolovi nego raja i po ogradama sjedi a "sto" im je gomila snijega ispred :D koja ujedno služi i kao frižider za one kojima treba hladno "osvježenje" :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1065 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Danas na Jahorini staze samo takve, bilo je supeeeer
Samo da podsjetiim, večeras je besplatno noćno za dame, @coek, nadam se da čitaš ovo :D
Ako bude ko išao, krajnji oprez na dionici između triangi i dvorišta, cesta je puna ne rupa nego kratera, a ima i kamenja ponegdje
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1066 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Na Jahorini vjetar radi samo Praca, ne prepoucujem odlazak, sad se vratila
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#1067 Re: Jahorina!

Post by splinter »

petunija wrote: 14/03/2021 09:20 Na Jahorini vjetar radi samo Praca, ne prepoucujem odlazak, sad se vratila
Pa vidiš bona da je jugovina. Gdje si pošla?
Tako sam i ja prošle godine taman nekad u ova doba otišao pun nade. Na kraju samo Prača radila a prema vrhu par sati gondola ali gužva nenormalna. Kad su nju na kraju zatvorili sve prešlo na Praču. Tolika planina a sve se slije na jednu žičaru
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1068 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Poletila, :lol: ali na parkingu gore je mirno, ko bi rekao da je na vrhu tako :mrgreen:
Kako god, samo se okrenula i pravac RP :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1069 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Danas fantastičan dan :sretan: staze solidno urađene, nije bilo gužve i baš se moglo guštati.
Iako je pisalo da je parking besplatan, patuljak se predomislio i poslao "ekipu" na teren, 5 KM, što je podnošljivo, a poludnevna je 22 KM, sa depozitom
Ono što me je jako naljutilo je što nisu pustili Ogorjelicu i Rajsku, :evil: :evil: :evil: ima snijega, kažu staze nisu urađene, ali su bile vrlo solidne i da je radio vertikalni transport moglo se komotno skijati.
Noćno ne radi, put je i dalje pun ne rupa nego kratera a na povratku sam primjetila i odrone koji ujutro nisu bili na cesti (ovo važi za dionicu između triangi i Poljica)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1070 Re: Jahorina!

Post by petunija »

I još jedan fantastičan dan :D
Juče i danas divno vrijeme, staze odlično urađene, dok su držale :D poslije se skašilo, ali svejedno se moglo uživati.
Danas optimalan broj ljudi na stazi, u glavnom ski klubovi pa je baš bila uživancija, posebno jer se nije moralo čekati u redu :D za razliku od juče kad je bio haos od gužve.
Ako i sutra bude ovako lijepo jutro, ne propuštajte ;-) :sax:
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1071 Re: Jahorina!

Post by Cossack »

@petunija jesi li skijala na Bjelašnici dok je bio lockdown u RS-u? :?
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1072 Re: Jahorina!

Post by petunija »

...
Last edited by petunija on 27/04/2021 09:11, edited 1 time in total.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#1073 Re: Jahorina!

Post by splinter »

petunija wrote: 26/04/2021 13:27 I još jedan fantastičan dan :D
Juče i danas divno vrijeme, staze odlično urađene, dok su držale :D poslije se skašilo, ali svejedno se moglo uživati.
Danas optimalan broj ljudi na stazi, u glavnom ski klubovi pa je baš bila uživancija, posebno jer se nije moralo čekati u redu :D za razliku od juče kad je bio haos od gužve.
Ako i sutra bude ovako lijepo jutro, ne propuštajte ;-) :sax:
Ti si baš dosljedna Ja sam završio s prošlim vikendom za ovu sezonu, doduše nisam nikako išao na Jahorinu, samo RP i Bjelašnica i definitivno najbolja sezona do sada.
Radnim danaima ne mogu, a vikendom su sad na red doši drugi prioriteti. A iskreno nekako i oosjetim da ne bi to više bilo to, ako neću uživati baš 100 % onda i ne odem.
Mada je šminka recimo skijati sa krajem aprila, a onda nekad u maju brčnuti se u jadranu, makar do koljena, pa to nema ni Kaliforniji :-D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1074 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Bitno je da si uživao :D :thumbup:
Nisam ni ja očekivala previše, ali bilo je baš iznenađenje. Ove sezone sam bar 3 puta pomislila, evo kraj a onda opet nove padavine i :sretan:
Pošto ove god nisam nigdje vani išla ostala mi bruka dana od GO, pa sam "sjeckala" :D dan po dan i zato sam mogla ovoliko radnim danima, :D
Naravno radujem se i toplijim danima, moru i tako to, ali kad nas vrijeme već ovoliko "časti" :D padavinama grehota ne iskoristiti :-D
Bila sam i na Bjelašnici nepar puta, čak sam i jedan poduži komentar napisala, no nešto sam pogrešno pritisnula :lol: i komentar "nestao" :( a mrsko mi bilo ponovo pisati,
U svakom slučaju, slažemo se, sezona je bila više nego dobra :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1075 Re: Jahorina!

Post by petunija »

I, za kraj :D
https://rs.n1info.com/lifestyle/prvomaj ... e-u-neumu/

Nerma, :kiss: :kiss: :kiss: zadali ste mi zadaću, divnooooo
Post Reply