Jadranka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#51 Re: Jadranka

Post by high_volume »

konektovan wrote: Kad spomenu ove kolace iz trznih centara, MBA pekara, inace neko mi rece da je to isti gazda kao i slstko i slano, pravi odlicne krempite, i prodaju se na komad u gotovo svim vecim centrima. Krempita je vrh, i ja je cesto kuoim u amko marketu na mojmilu, a i belgijski kolac je takodjet dobar. Uvihek friško i ukusno.
Je li MBA pekara u stvarnom vlasništvu i pod upravom Asima Kraljića, menadžera Dine Merlina, ili je to Dinin projekat koji markira Asim Kraljić?

U oba slučaja, svejedno je, proizvodi su odlični :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#52 Re: Jadranka

Post by Ned071 »

Sasa je dobar covjek i zao mi sto mu propade posao... Ali kolaci su bili losi... Torte iz 85-e ne mogu proci danas, ni ukusom ni izgledom... Ljudi danas u kuci prave torte za rođendan ukusnije, ljepse, u obliku stajaznam munjevitog jurica... Kod njih jos haman pa one plasticne ruze bile po kolacima... Jbg...
User avatar
nepass1
Posts: 9701
Joined: 06/07/2017 07:35

#53 Re: Jadranka

Post by nepass1 »

konektovan wrote:
O'zone wrote:Da. Zatvorena je.

Kapitalizam je jednostavan. Što ima profit to opstaje što nema to nestaje.

Što @karanana kaže tužno je kad prođeš i vidiš prazne vitirne ali....sad su neke druge stvari modernije..niko više ne izvodi dragu na kolač a ni djecu vala. Kad gosti dolaze ode se do Konzuma ili Binga i uzme onih gotovih 600 grama za 4-5 marki...

Život ide dalje.
Kad spomenu ove kolace iz trznih centara, MBA pekara, inace neko mi rece da je to isti gazda kao i slstko i slano, pravi odlicne krempite, i prodaju se na komad u gotovo svim vecim centrima. Krempita je vrh, i ja je cesto kuoim u amko marketu na mojmilu, a i belgijski kolac je takodjet dobar. Uvihek friško i ukusno.
Belgijski je bas extra
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#54 Re: Jadranka

Post by holowey »

ne kontam ni radovanje sto se nesto otvara (kao da imaju licni finansijski interes) a jos manje kontam piskanje u gace od srece zbog zatvaranja nekog objekta...
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#55 Re: Jadranka

Post by black »

Ned071 wrote:Sasa je dobar covjek i zao mi sto mu propade posao... Ali kolaci su bili losi... Torte iz 85-e ne mogu proci danas, ni ukusom ni izgledom... Ljudi danas u kuci prave torte za rođendan ukusnije, ljepse, u obliku stajaznam munjevitog jurica... Kod njih jos haman pa one plasticne ruze bile po kolacima... Jbg...
to je sva poenta, nije dovoljno samo otvoriti 'poznati' lokal iz nekog drugog vremena i ocekivati da radi samo zarad 'imena' i neke stare slave
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#56 Re: Jadranka

Post by geralt »

Vijest zbog koje mi je zao, ali koja me ne iznenadjuje. Ono jednostavno nije lokacija na kojoj slasticarna moze uspjesno raditi u danasnje vrijeme. Da su se premjestili npr. na Vils ili Aleju Lipa i malo modernizovali ponudu kolaca, puno bi bolje radili.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#57 Re: Jadranka

Post by uglavnomja »

holowey wrote:ne kontam ni radovanje sto se nesto otvara (kao da imaju licni finansijski interes) a jos manje kontam piskanje u gace od srece zbog zatvaranja nekog objekta...
:thumbup:

pogotovo ovaj drugi dio
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#58 Re: Jadranka

Post by Edin H. »

Naslovnica wrote:Šta će sada Kike Budalike...
:lol:
Zasto Kike? :D

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59 Re: Jadranka

Post by mk ultra »

Kike je tamo intervjue snimao :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#60 Re: Jadranka

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote:Kike je tamo intervjue snimao :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#61 Re: Jadranka

Post by insomnia78 »

Kako se hinjski provlaci prica da su ovog upropastile zle balijetine
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#62 Re: Jadranka

Post by bitanga_sa_otesa »

kvalitet kolaca ga je izgleda dotukao...
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#63 Re: Jadranka

Post by felichi »

geralt wrote:Vijest zbog koje mi je zao, ali koja me ne iznenadjuje. Ono jednostavno nije lokacija na kojoj slasticarna moze uspjesno raditi u danasnje vrijeme. Da su se premjestili npr. na Vils ili Aleju Lipa i malo modernizovali ponudu kolaca, puno bi bolje radili.
kako onda objasnjavas da gioia u hrasnici radi ko sat. slasticarna na livadi ali zato kolaci prvoklasni. jadranka em je imala lose kolace em je ona teta bila uvijek namrgodjena. pored desserta, mba, gioia, palme pa i chipasa, ne mozes sa onakvom arhaicnom ponudom. steta sto su upropastili "brend"
RJ57
Posts: 3402
Joined: 10/04/2017 15:12

#64 Re: Jadranka

Post by RJ57 »

bilo kako bilo ovim je nestao još jedan dio onoga sarajeva koje je bilo bolje.

jebiga, izgleda da više nikada nećemo pojesti najbolje šamponeze na svijetu! bio sam zadnji put prije mjesec dana, pojeo dvije .... nisam imao pojma da je to to! šteta!
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#65 Re: Jadranka

Post by mayab »

Ne znam , ja i moja porodicam u principu, nemamo navike ici po slasticarnama, maksimalni domet je naruciti tortu za djetetov rođendan! :mrgreen:
Jednom sam usao u Jadranku nakon novootvorenja, i meni se čini da su cijene bile malo veće žara :shock: , e sad ne znam jel to vrijedilo ili nije, uglavnom ja im ne ostavih ni pfeninga....
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#66 Re: Jadranka

Post by VladaFBiH »

bitanga_sa_otesa wrote:kvalitet kolaca ga je izgleda dotukao...
upravo... imali su neodoljiv okus "prošlih" vremena i kolača koji su za osnovu koristili margarin (čitaj jako loše)...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#67 Re: Jadranka

Post by van Basten »

Naravno... Sva prica o lokaciji, proslosti, ratnim vremenima... Na jednu stranu. Kvalitet uvijek ispliva. 2X sam na rodjendanima probao njihove torte- na granici jestivosti, realno
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#68 Re: Jadranka

Post by Cossack »

Ubila ih (ne)kvaliteta. Kratko i jasno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#69 Re: Jadranka

Post by bitanga_sa_otesa »

VladaFBiH wrote: upravo... imali su neodoljiv okus "prošlih" vremena i kolača koji su za osnovu koristili margarin (čitaj jako loše)...
meni ti kolaci prije/ poslije rata nikakve slicnosti nisu imali....2 razlicita svijeta...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#70 Re: Jadranka

Post by VladaFBiH »

bitanga_sa_otesa wrote:
VladaFBiH wrote: upravo... imali su neodoljiv okus "prošlih" vremena i kolača koji su za osnovu koristili margarin (čitaj jako loše)...
meni ti kolaci prije/ poslije rata nikakve slicnosti nisu imali....2 razlicita svijeta...
ja ipak mislim da smo se samo navikli na bolje (probali bolje) a da se oni nisu značajno razlikovali već da naš mozak "čini" da su neka sjećanja ljepša nego to zaista jesu (isti ih je čovjek svakako pravio i prije rata).

Dosta stvari mi u sjećanjima ima bolji ukus nego što je to fakt (npr. Eurokrem, Euroblok, Poli salama :), i sl.)
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#71 Re: Jadranka

Post by radiša »

Odron od kolaca,cudi me kako ranije nisu zatvorili,ne znam ko mi je gori oni ili egipat,kojeg samo vadi lokacija a kolaci niđe veze.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#72 Re: Jadranka

Post by bitanga_sa_otesa »

VladaFBiH wrote: ja ipak mislim da smo se samo navikli na bolje (probali bolje) a da se oni nisu značajno razlikovali već da naš mozak "čini" da su neka sjećanja ljepša nego to zaista jesu (isti ih je čovjek svakako pravio i prije rata).

Dosta stvari mi u sjećanjima ima bolji ukus nego što je to fakt (npr. Eurokrem, Euroblok, i sl.)
a ne znam sta bi ti rekao,poletio sam ja odmah cim se otvorila da probam,ali nije mi to bilo to...kasnije poslije 2-3 god probam opet,jos gori... :(
eurokrem mi je bio na zadnjem mjestu uvijek,kinder lada prva,pa par mjesta,onda viki ,pa opet 5 mjesta pa eurokrem :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#73 Re: Jadranka

Post by bitanga_sa_otesa »

radiša wrote:Odron od kolaca,cudi me kako ranije nisu zatvorili,ne znam ko mi je gori oni ili egipat,kojeg samo vadi lokacija a kolaci niđe veze.
u egiptu nikad nisam probao kolac,meni na izgled su nikakvi...al zato sladoled uvijek isti :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#74 Re: Jadranka

Post by Banksy »

Kombinacija više faktora... Nekad je u gradu bilo nekoliko dobrih slastičarni, danas svaki granap ima dobre gotove kolače. Kolači su im bili malo 'teži', danas su moderni oni 'lajt'. Cijena relativno visoka za količinu i kvalitet. Itd. Uzimala sam ih redovno, ali, iskreno, više iz navike. Boemi, žito, šamponjeza i voćne korpice. Taman sam pred 1. april uzela veću količinu, nisam ni znala... Ni prvi ni zadnji koje je pojela tranzicija. Žao mi je.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#75 Re: Jadranka

Post by Banksy »

bitanga_sa_otesa wrote:
u egiptu nikad nisam probao kolac,meni na izgled su nikakvi...al zato sladoled uvijek isti :thumbup:
:thumbup:

I tahan halva, najbolja u gradu.
Post Reply