Jadranka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#151 Re: Jadranka

Post by Zizi505 »

Mea_parvitas wrote:Boljih tulumbi u BiH, od ovih u Pazaricu i Tarcinu (2 brata), jednostavno nema. 0.5 KM komad
Ako ih procjenjuješ samo po cijeni nema, a što se tiče ukusa meni ima itekako boljih, npr. Carigrad na Baščaršiji.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2597
Joined: 18/03/2015 01:36

#152 Re: Jadranka

Post by Mea_parvitas »

zizi505 wrote:
Mea_parvitas wrote:Boljih tulumbi u BiH, od ovih u Pazaricu i Tarcinu (2 brata), jednostavno nema. 0.5 KM komad
Ako ih procjenjuješ samo po cijeni nema, a što se tiče ukusa meni ima itekako boljih, npr. Carigrad na Baščaršiji.
Nijesam te probao, ali ne procjenjujem samo po cijeni, ko god je probao, kome god sam donio, a uzimam uvijek 30 komada minimalno, rekao je da nije bolje jeo. Jednostavno su savrsene, hrskave korice, nisu toliko preslatke osim ako ih ne uvaljas u onu agdu, uvijek svjeze.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#153 Re: Jadranka

Post by Zizi505 »

Mea_parvitas wrote:
zizi505 wrote:
Mea_parvitas wrote:Boljih tulumbi u BiH, od ovih u Pazaricu i Tarcinu (2 brata), jednostavno nema. 0.5 KM komad
Ako ih procjenjuješ samo po cijeni nema, a što se tiče ukusa meni ima itekako boljih, npr. Carigrad na Baščaršiji.
Nijesam te probao, ali ne procjenjujem samo po cijeni, ko god je probao, kome god sam donio, a uzimam uvijek 30 komada minimalno, rekao je da nije bolje jeo. Jednostavno su savrsene, hrskave korice, nisu toliko preslatke osim ako ih ne uvaljas u onu agdu, uvijek svjeze.
Imam dvoje koji ih isto tako kao ti kupuju po punu kutiju, pa sam kod njih probala. Dobre su, samo se meni više svidja ukus ovih iz Carigrada.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2597
Joined: 18/03/2015 01:36

#154 Re: Jadranka

Post by Mea_parvitas »

A dobro, o tome se ne raspravlja, ja jos bolje nisam probao, kad budem onda cu i apdejtovati post ostavljen ovdje :)
User avatar
drndalo
Posts: 22790
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#155 Re: Jadranka

Post by drndalo »

dobar osjecaj wrote:
Henry Chinaski wrote:
konektovan wrote:Meni je najvaznije da su kolaci jeftini, a tu nisu.. :mrgreen:
Svaka roba ima svoje mušterije. Neko gleda cijenu, a neko kvalitet.
Ne mora značiti da je skupo uvijek kvalitetno ali ja bježim od jeftinoće. Jeftino ne može nikad biti dobro.
Mogu krempite u Abruzzu :)
Abruzzo odavno nije jeftin, em je poskupio, em su mu se krempite smanjile ko da ih centrifugira... :evil:
User avatar
mk ultra
Posts: 19442
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#156 Re: Jadranka

Post by mk ultra »

Bio danas u Jadranci, fino je sređeno
Kolači vrh, doduše za 4KM po kolaču da ne valja bilo bi naopako :mrgreen:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#157 Re: Jadranka

Post by braca »

dobar osjecaj wrote:
vanjki wrote: Kada su bili pravi Jadrank kolaci nije dobro radio a sada kada je dosao novi vlasnik ne valjaju niti ovi. Mi smo majstori kritike. meni jako lijepo izgleda novi objekat i novi vlasnik je sacuvao i ime. Naravno da ne moze biti sve kao prije niti ce!
Mislim da pišeš komentar u prazno jer lik iznad koji je napisao komentar piše o Jadranki iz (najmanje) prošle ili pretprošle godine koja nema nikakve veze s ovom današnjom.
Ja nisam napisala nikakvu kritiku, samo šta sam pročitala u ponudi kolača i kakav sam osjećaj imala dok sam sjedila tu. Meni je drago što je renoviran prostor i što lijepo izgleda umjesto prostora koji je zjapio i drago mi je što se po pločniku oko Jadranke više ne mogu penjati vozila. O vlasniku ne znam ništa, niti me (više) pretjerano zanima.
Pisao sam o "Jadranki" kao o starom "brendu", zadnji puta sam tamo jeo kolace kod prijetratnog vlasnika prije par godina, nosen nostalgijom, koji je tom prilikom srao po Sarajevu i Sarajlijama, a kolaci su mu bili - Boze me oprosti - za qrac. Nisam dugo bio tamo i ne znam ko je novi vlasnik niti kakvi su mu kolaci, prijasnji vlasnik mi je zgadio lokaciju, ali rado cu otici i "oprobati" nove kolace...
Post Reply