Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#3976 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by oruzana_pobuna »

zippoo87 wrote: 16/05/2021 21:17
oruzana_pobuna wrote: 16/05/2021 20:35 danas mi coek trazi za dubinsko ciscenje 350 maraka ko da je auto u govnima plivalo...

pa eto ako koga zanima to bi ispalo na kraju 120 maraka dnevnice....
hahah dobar komad budaletine :D

moj brat prosle godine radio dubinsko ciscenje auta...ali bas ono detaljno,12 sati posla...cijelidan bukvalno...i naplacivao 80-100 KM,zavisno od velicine auta i to je gornja granica...jer neki rade vec i od 50 KM...mada to je ono,koliko para toliko muzike.
Realno svako ko radi ispod 80 KM bolje je i ne vuci,jer neces biti zadovoljan uradjenim ...jer stvarno ima posla ,moras svaki milimetar preci i rasklopiti pola auta.

Ali ta cijena od 350 KM je pretjerana u svakom pogledu...osim ako covjek ne pere samo gazdama nekim koji ce te pare uzeti odradnika,pa ga boli za cijenu :D
ne znam eto... lijepo sam se zapito jesam li fukara tolika pa ne dam 350 maraka za ciscenje auta, gledam u auto nije bas cist - al vala ne treba ni govna vadit iz sjedista pa da je tolika katastrofa..... jos uvijek imam upitnik iznad glave.....
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#3977 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Ako si ti iole održavao i čistio svoje auto, ono dubinsko od 50ak maraka je sasvim dovoljno... osim ako neko baš nije picajzla.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3978 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mk ultra »

oruzana_pobuna wrote: 16/05/2021 20:35 danas mi coek trazi za dubinsko ciscenje 350 maraka ko da je auto u govnima plivalo...

pa eto ako koga zanima to bi ispalo na kraju 120 maraka dnevnice....
Majstori ako su u guzvi imaju taj obicaj da bubnu cijenu da odjebu covjeka, ili mu bude mrsko da radi :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#3979 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by oruzana_pobuna »

znam i za to.... al eto ne znam osta mu je da me zove da dodjem i da mi jebe vrijeme i gorivo za dolazak.. no eto ima svega pod nebeskim svodom
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3980 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Sydnor wrote: 16/05/2021 21:27 Ako si ti iole održavao i čistio svoje auto, ono dubinsko od 50ak maraka je sasvim dovoljno... osim ako neko baš nije picajzla.
Fazon je sto se ne moze brzo i dobro uraditi a ako podijelis 50 KM na 12 h posla ...onda se bas be isplati,jer imas i hemijska sredstva,mirise,mlijeko za plastiku i milion drugih stvari.
Onda ko ne zna dobro odraditi,moze ti odlijepiti "nebo",tj. Tapacirung na krovu pa veci belaj .

To za 50 KM nije dubinsko i detaljno ciscenje...to je ciscenje sjedista dubinski i malo detaljnije pranje svega ostalog...pa sve zavisi sada ata ko hoce.

Pod pravim dubinskim se podrazumjeva dubinsko svih tapqcirunga,ajedista,neba i gepeka,onda pranje svih plastika i ventilacionih otvora i na kraju lickanje svega,stavljanje sredstva za zastitu i sjaj plastika/koze,mirisa .

12 sati posla ako radis kako treba.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3981 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

350 cega ba
:lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#3982 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by oruzana_pobuna »

zippoo87 wrote: 16/05/2021 22:25
Sydnor wrote: 16/05/2021 21:27 Ako si ti iole održavao i čistio svoje auto, ono dubinsko od 50ak maraka je sasvim dovoljno... osim ako neko baš nije picajzla.
Fazon je sto se ne moze brzo i dobro uraditi a ako podijelis 50 KM na 12 h posla ...onda se bas be isplati,jer imas i hemijska sredstva,mirise,mlijeko za plastiku i milion drugih stvari.
Onda ko ne zna dobro odraditi,moze ti odlijepiti "nebo",tj. Tapacirung na krovu pa veci belaj .

To za 50 KM nije dubinsko i detaljno ciscenje...to je ciscenje sjedista dubinski i malo detaljnije pranje svega ostalog...pa sve zavisi sada ata ko hoce.

Pod pravim dubinskim se podrazumjeva dubinsko svih tapqcirunga,ajedista,neba i gepeka,onda pranje svih plastika i ventilacionih otvora i na kraju lickanje svega,stavljanje sredstva za zastitu i sjaj plastika/koze,mirisa .

12 sati posla ako radis kako treba.
pa lik je hladno izjavio 3 dana posla :roll:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3983 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

To je nehljeb neki teski...ne bi mu ja dao da mi biciklo opere.

Dva dana se moze raditi,ako si skidao sjedista pa da se suse,pa sutradan da vratis ali tri dana je bas ono kada ti je mrsko i cistis 3 sata dnevno.
Bas me zanima da li je on nekada ocistio kome auto po toj cijeni i ko mu je klijentela?
Pa kod nas pola auta na putevima su vrijednosti do 1000 KM i sada ce neko davati 350 za pranje
LOL
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3984 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

nego jeli se ko skoro zaposlio od raje sa ove teme?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3985 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

El_comadante wrote: 19/05/2021 21:26 nego jeli se ko skoro zaposlio od raje sa ove teme?
Nešto zamrlo pisanje...biće da je po onoj raja ćuti sad je dogorilo :hmpf:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3986 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

medo-medo wrote: 20/05/2021 18:10
El_comadante wrote: 19/05/2021 21:26 nego jeli se ko skoro zaposlio od raje sa ove teme?
ja znam jednog zaposlio se 2008-e i to na 2 sata + topli sendvić
Pa sjedeci u kuci i nadajuci se da ti neko pokuca na vrata i pita te hoces radit, tim tempom nikad niko.

Sjedi u podrumu citav zivot, i taman da si Brad Pitt, neces jebat nikad. :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3987 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

deogest wrote: 20/05/2021 18:12 Pa sjedeci u kuci i nadajuci se da ti neko pokuca na vrata i pita te hoces radit, tim tempom nikad niko.

Sjedi u podrumu citav zivot, i taman da si Brad Pitt, neces jebat nikad.
Evo job gurua :mrgreen: ti pretpostavljam ga vadiš samo kad pišaš? :izet: Jebi nešto osim nas može?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3988 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Lajavikrelac wrote: 20/05/2021 18:28
deogest wrote: 20/05/2021 18:12 Pa sjedeci u kuci i nadajuci se da ti neko pokuca na vrata i pita te hoces radit, tim tempom nikad niko.

Sjedi u podrumu citav zivot, i taman da si Brad Pitt, neces jebat nikad.
Evo job gurua :mrgreen: ti pretpostavljam ga vadiš samo kad pišaš? :izet: Jebi nešto osim nas može?
Super sam ja raspolozenja, zato ti necu prijavit post ko sto ti meni prijavljujes brkonja. :mrgreen: :lol:

A ti jarane probaj nekog psihologa naci da te digne iz te depresije, nije to sramota, pa u Americi svak svog psihica ima. :thumbup: :bih:

A onda tek neki posao trazi.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3989 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Što bi ti ja post prijavio :?

De nešto ljudima pametno i smisleno predloži, pošto i ti pajdo klepate lovu iz snova streamingom i YouTube klipovima, pa de i nama prebaci te mudrosti... :oops:
markopd
Posts: 869
Joined: 01/12/2019 23:08

#3990 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Jedino pametno u ovim vremenima je po mogućnosti otvoriti vlastiti obrt,ako se traži brzo i sigurno zaposlenje.Bude se polako sajtovi za zapošljavanje sa većim brojem oglasa,ali valja napomenuti da je broj ljudi koji aplicira neuporedivo veći u odnosu na ranije,pa je samim tim mnogo teže i dobiti posao na taj način.Možda se neko i usreći sa foruma,ali zaista grozomorna vremena i dalje traju,na žalost.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3991 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Najbolje je neki zanat ako imalo predznanja imas
Struja voda laminat...zidanje
I lagano
Jbg
Lako je pametovati ali...ko ima slifa treba pokusati
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3992 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

deogest wrote: 20/05/2021 18:12
medo-medo wrote: 20/05/2021 18:10
El_comadante wrote: 19/05/2021 21:26 nego jeli se ko skoro zaposlio od raje sa ove teme?
ja znam jednog zaposlio se 2008-e i to na 2 sata + topli sendvić
Pa sjedeci u kuci i nadajuci se da ti neko pokuca na vrata i pita te hoces radit, tim tempom nikad niko.

Sjedi u podrumu citav zivot, i taman da si Brad Pitt, neces jebat nikad. :lol:
ja neznam o čemu ti pričaš i pomalo vrijeđaš, jer odkud ti znaš da li neko, bilo ko, od raje sa foruma predaje na konkurs ide na razgovore ili sejdi kući? i na kraju krajeva šta tebe interesuje da li ja sjedim kući ili tražim posao to je moja stvar i problem ne tvoj. ne finansiraš me ti.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3993 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

Black swan wrote: 20/05/2021 20:34 Najbolje je neki zanat ako imalo predznanja imas
Struja voda laminat...zidanje
I lagano
Jbg
Lako je pametovati ali...ko ima slifa treba pokusati
dobro sad je ovde i pitanje konkurencije, a da li ima mjesta za sviju?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3994 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ma sad kako idu u njemacku svga fali
Ja volim sve te radove pogotovo zidanje

Kacio sam na forum slike...ti zidovi sto sam ja zidao :mrgreen: to je ukrivo i pomijesam cement i pogresan pijesak...ljepota :mrgreen: ne moze se gledati
markopd
Posts: 869
Joined: 01/12/2019 23:08

#3995 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

El_comadante wrote: 20/05/2021 21:09 ja neznam o čemu ti pričaš i pomalo vrijeđaš, jer odkud ti znaš da li neko, bilo ko, od raje sa foruma predaje na konkurs ide na razgovore ili sejdi kući? i na kraju krajeva šta tebe interesuje da li ja sjedim kući ili tražim posao to je moja stvar i problem ne tvoj. ne finansiraš me ti.
Ne "etiketiram" nikoga ovde na forumu,ali generalno u mojoj okolini su ljudi(čitaj poslodavci) počeli iskorištavati i vrijeđati ljude zbog čitave ove situacije.Mnogo sam čuo od ljudi tipa "ima posla ko hoće da radi", "neće ljudi svašta da rade,čekaju samo sadaku,pomoć" .Sve bi to bilo u redu da to ne govore ljudi koji su poslodavci na "veoma lošem glasu" po gradu,pa sad iz bijesa i hira što i dalje teško nalaze ljude za "iskorištavanje",svoje komplekse liječe na ljudima koji su u ozbiljnoj krizi i bez posla.Znao sam da smo šljam od naroda,ali ovo je za ne povjerovati.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3996 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

markopd wrote: 20/05/2021 21:35
El_comadante wrote: 20/05/2021 21:09 ja neznam o čemu ti pričaš i pomalo vrijeđaš, jer odkud ti znaš da li neko, bilo ko, od raje sa foruma predaje na konkurs ide na razgovore ili sejdi kući? i na kraju krajeva šta tebe interesuje da li ja sjedim kući ili tražim posao to je moja stvar i problem ne tvoj. ne finansiraš me ti.
Ne "etiketiram" nikoga ovde na forumu,ali generalno u mojoj okolini su ljudi(čitaj poslodavci) počeli iskorištavati i vrijeđati ljude zbog čitave ove situacije.Mnogo sam čuo od ljudi tipa "ima posla ko hoće da radi", "neće ljudi svašta da rade,čekaju samo sadaku,pomoć" .Sve bi to bilo u redu da to ne govore ljudi koji su poslodavci na "veoma lošem glasu" po gradu,pa sad iz bijesa i hira što i dalje teško nalaze ljude za "iskorištavanje",svoje komplekse liječe na ljudima koji su u ozbiljnoj krizi i bez posla.Znao sam da smo šljam od naroda,ali ovo je za ne povjerovati.
e ovo je več kulturnije objašnjenje. sa napisananim se slažem.
belfy
Posts: 7561
Joined: 06/08/2007 09:00

#3997 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by belfy »

El_comadante wrote: 20/05/2021 21:10
Black swan wrote: 20/05/2021 20:34 Najbolje je neki zanat ako imalo predznanja imas
Struja voda laminat...zidanje
I lagano
Jbg
Lako je pametovati ali...ko ima slifa treba pokusati
dobro sad je ovde i pitanje konkurencije, a da li ima mjesta za sviju?
za sviju uvijek je vjerovatno teze od svih onih koji koriste ispravno rijeci kao sto su... recimo "sve". doduse kakva nam je drzava mozda je sada vise cijenjeno "sviha".
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3998 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

Lajavikrelac wrote: 20/05/2021 18:38 Što bi ti ja post prijavio :?

De nešto ljudima pametno i smisleno predloži, pošto i ti pajdo klepate lovu iz snova streamingom i YouTube klipovima, pa de i nama prebaci te mudrosti... :oops:
Necu ustvari nista reci, shvatit ce me ova normalna raja u belaju pogresno radi ovog depro-pesimiste :thumbup:
Last edited by soha96 on 20/05/2021 22:44, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3999 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Radi se privatno pomalo...vise stvari se radi da se namakne lova.
Ima i nekih pomaka preko ljeta za zaraditi novce...pa se nadam da ce sve proci dobro .
Krizna su vremena,treba se snalaziti na vise nacina.

Mada sto se tice srece i zadovoljstva.zadovoljniji sam sada kada ne radim ono standardno 8-9h svaki dan,psihicki sam odmoran i nema mobinga...nema ljepseg osjecaja nego kada ne moras raditi kada ti neko kaze,nego kada posao potjera...pa nekada se radi 12 sati,nekada 10,nekada 3-4 a nekada 2-3 dana odmora :D
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4000 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

soha96 wrote: 20/05/2021 22:39
Lajavikrelac wrote: 20/05/2021 18:38 Što bi ti ja post prijavio :?

De nešto ljudima pametno i smisleno predloži, pošto i ti pajdo klepate lovu iz snova streamingom i YouTube klipovima, pa de i nama prebaci te mudrosti... :oops:
Pun ti internet foruma, tutoriala, e knjige. Izvoli druze i edukuj se. On bi da mu neko na gotovo donese i prebaci mudrosti za koje se ljudi godinama muce dok uspiju :run:
Stvarno se nekada preseravas na ovoj temi...necu da ulazim u diskusiju,ali nadji ba sebi neku drugu temu i sprdaj se,nije da ih nemas.
Ovdje nisi produktivan i smaras ljude koji citaju temu.
Pusti te price,tutorijale i gluposti...dodjes gazdi koji je kriminalac,boli ba njega za tehnikom,tehnologijom,naukom,internetom,olaksicama,zastitom na radu...on gleda samo da sta i koga klepi i ukrade sta,smulja...zahebe radnika,drzavu,poslovnog partnera koji mu je dao materijal na odgodu i tako.
Ti ocito u zivotu nisi radio vise od 2 razlicita posla pa nemas pojma kako stvari funkcionisu.Pa nisu oni ljudi na TVu sto strajkuju iz Krivaje,iz rudnika i ostali sami sebi pokrali plate ,doprinose i ostalo...neko je to drugi njima uradio i neko te kriminalce stiti od politike.

Pusti tu suplju stvarno...ako si nasao nacin da lagano zaradjujes lovu,to je super ali de ti te svoje cake pokazi jos nekome,nauci jos nekoga,pa da i neko drugi isto zaradjuje od svog rada i kreativnosti...napravi neku firmu pa zaposli jos koga i tako.

I ovdje pisu ljudi iz raznih gradova BiH...nisu svi iz Sarajeva i da imaju milion mogucnosti...razmisli malo o stvarima o kojima pises.
Post Reply