Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3351 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Tu priču "treba raditi bilo šta" okačim na vršnjaka :izet: ...zdravlje se jednom izgubi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3352 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Ako ćemo realno, zdravlje ne vrijedi izgubiti ni ako si plaćen tako da... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3353 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by insomnia78 »

Apsolutno podrzavam dzaba sjedenje :thumbup:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3354 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by amko761 »

medvjed23 wrote:stara dilema: džaba ležati ili džaba raditi? iskusih podosta i jednog i drugog.. razumijem i jedan i drugi izbor te neću reći da je jedan bolji od drugog, ali hoću da je poželjno biti oprezan, okrenuti se sebi i procijeniti svoje mogućnosti i potrebe.. popovanje sa strane zanemariti ili uzeti sa rezervom.. niko od moralista koji zagovaraju rad bilo gdje, pod bilo kojim uslovima neće ti pružiti ni p od pomoći ako sjebeš zdravlje radeći neki sjeban poso (nek mi oproste dječaci i curice).. kad treba donijeti bitnu odluku, prisutno je hiljadu ljudi punih "dobronamjernih" savjeta.. kad se treba nositi sa negativnim posljedicama odluke, u pravilu si prepušten sam sebi..
U prevodu na narodski, lako je tuđim k***** gloginje mlatiti.

Nije baš da si otkrio Ameriku :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#3355 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

pa nisam :D stvar je bezbroj puta objašnjena, al opet nedovoljno prihvaćena.. znam, desilo mi se (i ne samo meni) da dam dosta značaja mišljenju osobe kojoj je svejedno hoću li živjeti ili umrijeti..
ExNihilo wrote:Ako ćemo realno, zdravlje ne vrijedi izgubiti ni ako si plaćen tako da... :D
tačno.. bilo bi prikladnije da sam post počeo dilemom: nikakav ili užasan posao..

muzički intermeco:

Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#3356 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Puf »

Naslov teme jadi nas nezaposlenih, a vecina koja pise, pise sa posla jer im je dosadno (kao ja). hahaha
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#3357 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by james28 »

za mene je to sasvim jasno, bolje je džaba sjediti nego džaba raditi, znam neke poslodavce koji traže lovu da bi se kod njih radilo, da kao stekneš iskustvo kod najboljih, ma marš, isto ko da ljudi od have žive
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#3358 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by exampLe. »

james28 wrote:za mene je to sasvim jasno, bolje je džaba sjediti nego džaba raditi, znam neke poslodavce koji traže lovu da bi se kod njih radilo, da kao stekneš iskustvo kod najboljih, ma marš, isto ko da ljudi od have žive
A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#3359 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mirsek »

Puf wrote:Naslov teme jadi nas nezaposlenih, a vecina koja pise, pise sa posla jer im je dosadno (kao ja). hahaha
:lol: :lol: :lol: :lol:
Stani malo :?
Jeb se :D , jel to mozes da ne radis toliko cesto na poslu i da se dosadjujes a da primas 3000 milje :D ?
Gdje su nove tehnologije, procesi, automatizacija ili ako nista refaktoring i malo da se na backend prebacujes ?
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#3360 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by james28 »

exampLe. wrote:
james28 wrote:za mene je to sasvim jasno, bolje je džaba sjediti nego džaba raditi, znam neke poslodavce koji traže lovu da bi se kod njih radilo, da kao stekneš iskustvo kod najboljih, ma marš, isto ko da ljudi od have žive
A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
ne govorim o sebi, ja radim, nego generalno, prije bih džaba sjedio nego džaba radio
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#3361 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by exampLe. »

james28 wrote:
exampLe. wrote:
james28 wrote:za mene je to sasvim jasno, bolje je džaba sjediti nego džaba raditi, znam neke poslodavce koji traže lovu da bi se kod njih radilo, da kao stekneš iskustvo kod najboljih, ma marš, isto ko da ljudi od have žive
A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
ne govorim o sebi, ja radim, nego generalno, prije bih džaba sjedio nego džaba radio
I ja bi, ali bi to dzaba sjedenje iskoristio na gore navedene nacine. Problem je sto se kod nas uglavnom bukvalno dzaba sjedi, visi se po kladionicama, kafama, nargilama i sl.
User avatar
Cecilija
Posts: 124
Joined: 06/11/2010 20:59
Location: Kingdom of red panda

#3362 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Cecilija »

TRANCE wrote: Kako da ne, pomoćni radnici u kuhinji, spremačice, pizza majstori i sl. baš onako kod nas dobiju milju KM mjesečno :lol:
Upravo tako.
Pa dragi ljudi, kontinentalni Balkanci, ako niste sposobni tri mjeseca živjeti na kineski način, tj. rad i samo rad uz minimum trošenja onda isključite internet i ne javljajte se više na ovu temu.

O čemu vi govorite? Pa neću ja sad po Vodicama posjećivati koktel partije, po Dubrovniku muzeje ili na Hvaru igrat tenis...o čemu vi to...zna se koji je modus rada sezonskih radnika, osiguran smještaj i hrana, bakšiš ti sigurno može pokrit pokoju porciju skuplje hrane i butelju vina kad imaš slobodan dan...i pokoji suvenir da doneseš sebi i svojima...ostatak vremena se radi i ne zagleda okolo.

Zato je Kineza milijardu a nas ni 4 miliona.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3363 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by perfect_guy »

exampLe. wrote: A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
i za to najčešće trebaju pare
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#3364 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by cendlerbing »

Ova tema postala preračunavanje oko toga dal se više isplati džaba radit il džaba sjedit.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3365 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moonca »

james28 wrote:
exampLe. wrote:
james28 wrote:za mene je to sasvim jasno, bolje je džaba sjediti nego džaba raditi, znam neke poslodavce koji traže lovu da bi se kod njih radilo, da kao stekneš iskustvo kod najboljih, ma marš, isto ko da ljudi od have žive
A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
ne govorim o sebi, ja radim, nego generalno, prije bih džaba sjedio nego džaba radio
A sta te to natjeralo da radis :wink:
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#3366 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by exampLe. »

perfect_guy wrote:
exampLe. wrote: A koristis li to dzaba sjedenje da se obrazujes i dodatno usavrsavas kako sutra ne bi dzaba radio?
i za to najčešće trebaju pare
Treba ti samo internet i da umjesto pisanja po forumima i selfijanja po instagramu krenes uciti ono sto te zanima.

Milijardu knjiga, savjeta, pisanih i video tutoriala je dostupno online, samo se treba natjerati.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#3367 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Puf »

mirsek wrote:
Puf wrote:Naslov teme jadi nas nezaposlenih, a vecina koja pise, pise sa posla jer im je dosadno (kao ja). hahaha
:lol: :lol: :lol: :lol:
Stani malo :?
Jeb se :D , jel to mozes da ne radis toliko cesto na poslu i da se dosadjujes a da primas 3000 milje :D ?
Gdje su nove tehnologije, procesi, automatizacija ili ako nista refaktoring i malo da se na backend prebacujes ?
Pa dobro nije toliko dosadno da ne radim citav dan, ali desi se period da ima slabo taskova, ma nema rada bez taska haha, ako hoce novu tehnologiju napravi task i primjeniti cemo novu tehnologiju, ako hoces refaktoring, napravi task i bice refaktoring uradjen itd...

al haj da ne spamamo temu, uglavnom desi se period dana kada se moze malo odmoriti i svrljati po netu. Mislim jbo ti IT firmu ako ne mozes otvoriti u browseru sta hoces, samo ne treba biti bezobrazan pa to iskoristavati, treba imati u svemu mjeru :-D .
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3368 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Cecilija wrote: Pa dragi ljudi, kontinentalni Balkanci, ako niste sposobni tri mjeseca živjeti na kineski način, tj. rad i samo rad uz minimum trošenja onda isključite internet i ne javljajte se više na ovu temu.

O čemu vi govorite? Pa neću ja sad po Vodicama posjećivati koktel partije, po Dubrovniku muzeje ili na Hvaru igrat tenis...o čemu vi to...zna se koji je modus rada sezonskih radnika, osiguran smještaj i hrana, bakšiš ti sigurno može pokrit pokoju porciju skuplje hrane i butelju vina kad imaš slobodan dan...i pokoji suvenir da doneseš sebi i svojima...ostatak vremena se radi i ne zagleda okolo.

Zato je Kineza milijardu a nas ni 4 miliona.
Kinezi? :? :izet: te led....A šta fali da tri mjeseca radimo i živimo kao recimo Šveđani, Austrijanci ili Njemci? I oni rade, ali su plaćeni za svoj rad više nego korektno.... :roll:
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#3369 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Puf »

Lajavikrelac wrote:
Cecilija wrote: Pa dragi ljudi, kontinentalni Balkanci, ako niste sposobni tri mjeseca živjeti na kineski način, tj. rad i samo rad uz minimum trošenja onda isključite internet i ne javljajte se više na ovu temu.

O čemu vi govorite? Pa neću ja sad po Vodicama posjećivati koktel partije, po Dubrovniku muzeje ili na Hvaru igrat tenis...o čemu vi to...zna se koji je modus rada sezonskih radnika, osiguran smještaj i hrana, bakšiš ti sigurno može pokrit pokoju porciju skuplje hrane i butelju vina kad imaš slobodan dan...i pokoji suvenir da doneseš sebi i svojima...ostatak vremena se radi i ne zagleda okolo.

Zato je Kineza milijardu a nas ni 4 miliona.
Kinezi? :? :izet: te led....A šta fali da tri mjeseca radimo i živimo kao recimo Šveđani, Austrijanci ili Njemci? I oni rade, ali su plaćeni za svoj rad više nego korektno.... :roll:
Fali ti mentalitet tih ljudi, odnosno njihove drzave koje su ljudi SEBI napravili svojim mentalitetom. A ovaj pogani balkanski mentalitet i ne zasluzuje nista drugo nego sto imamo.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3370 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ziv se covjek na sve adaptira :oops: Divljaspora approved :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3371 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

forum je mjesto gdje državni namještenici i dijasporci s dobrim poslovima govore ljudima u ozbiljnim godinama da rade poslove koje su oni radili s 19. ili uopće nisu htjeli raditi
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#3372 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by james28 »

Ne kontam pitanje, kako misliš šta me natjeralo? Radim, zaposlen sam u firmi, imam finu platu, ali ovo govorim za inače, da ne bih nikad dao da me neko izrabljuje i da budem taj sezonski radnik
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3373 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Black swan wrote:forum je mjesto gdje državni namještenici i dijasporci s dobrim poslovima govore ljudima u ozbiljnim godinama da rade poslove koje su oni radili s 19. ili uopće nisu htjeli raditi
Tačno. Hajde ti njima, naročito ovim preko grane, objasni da je 99,9% poslova u BIH od danas do sutra bez ikakve pravne i socijalne sigurnosti. Osim ako nisi mlatimud na državnim jaslama :oops:
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#3374 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by james28 »

Lajavikrelac wrote:
Black swan wrote:forum je mjesto gdje državni namještenici i dijasporci s dobrim poslovima govore ljudima u ozbiljnim godinama da rade poslove koje su oni radili s 19. ili uopće nisu htjeli raditi
Tačno. Hajde ti njima, naročito ovim preko grane, objasni da je 99,9% poslova u BIH od danas do sutra bez ikakve pravne i socijalne sigurnosti. Osim ako nisi mlatimud na državnim jaslama :oops:
svaki je posao više manje neizvjestan, ništa nije vječno i uvijek se treba prilagođavat promjenama, raja bi ko u socijalizmu, jednom se zaposliš i sve četiri u zrak do kraja života, e ne može
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#3375 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nagibSA »

exampLe. wrote: Treba ti samo internet i da umjesto pisanja po forumima i selfijanja po instagramu krenes uciti ono sto te zanima.

Milijardu knjiga, savjeta, pisanih i video tutoriala je dostupno online, samo se treba natjerati.
Pa brate nije svaki rad, IT sektor, gdje treba samo racunar i net. i nije svako stvoren za to, niti treba nesto forsirati ako nema hemije... :)

Nije narod ovde lijen, nego nema motiva da uci kad vidi da ljudi bez truda, dobijaju placenije poslove.

A i ti tutorijali, youtube, savjeti po forumima, malo literaturice da nije deblje od par stranica, i sl. zayebancije sto vecina 'strucnjaka' ganja su vise povrsno 'znanje'... Da im je do ucenja kao sto nije, upisali bi kakvu skolu.
Post Reply