Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45739
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#126 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Chmoljo »

sadie_forever wrote:Ilahija protiv Kukica i Radoncica od strane dede :-D

http://saff.ba/pogledajte-kako-je-hadzi ... ike-video/
je l' dedo spremio luga da ga baca četnicima u oči?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#127 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by spreca »

mostarac1905 wrote:
SimkeA wrote:Za predsjednistvo M. Hadzikadic ili B. Falatar. Odluku cu donijeti u kabini. Za ostalo nevazeci listic. Nekad glasao za Sdp, nikad vise s ovakvim likovima. Za nacionalne partije nikad. Ostali nisu vrijedni pomena
masa ljudi s kojima se susrećem kaže 'ma neću ni izaći, ionako će biti isto'.

vjerojatno, ali radije sami poništite taj listić nego da u 19:01 'mašinerija' zaokružuje nekoga za koga vi sami ni u snu ne bi glasovali.

moj glas samo za jednu listu na županijskoj razini, ostalo križam :thumbup:
:thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22902
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#128 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by drndalo »

Ja jos ne znam bas za koga cu glasati, ali znam PROTIV KOGA hocu...

Meni je to prilicno jednostavno pitanje, Jesil' zadovoljan, i jel' ti dobro ??

Jeste ? Nikom nista, glasaj opet kako jeste...

Nije ? E tu nastaju problemi... Za koga sada...?

U svakom slucaju, za nekoga ko nije sada "u kolu", i KOJI CE sigurno proci izborni prag...! Jer ako glasas za nekoga iz Stranke Mrtvih Demokratskih Penzionera, tvoj glas ce zavrsiti barem dijelom kod sada vladajucih. U skladu sa ostalim izbornim rezultatima.

E sad, unutar te stranke nemamo puno pravog izbora jer je skoro nemoguce nekoga na listi pogurati na vise, ali mozemo probati... To nije opravdanje da ne glasamo, i ostavimo sve kako jeste, a nismo zadovoljni s time...

Cinjenica je da ne znamo kako ce se taj neko "opozicioni" ponasati ako bi slucajno dosao na vlast, da li bi htio/znao bolje od ovih sada...? Mogao bi nas zahebati, pa ne biti bolji...

ALI ZA OVE SADA ZNAMO DA NE ZNAJU/NECE BOLJE od dosadasnjeg... Dakle mijenjam SIGURNO NISTA za MOZDA NISTA... :oops:

Takodjer je bitno pokusati predvidjeti da li glas nekom "okrajku" bivsih stranaka, gdje je presao dio clanstva, moze donijeti neku kasniju mogucu koaliciju sa starom "rajom", a koju ja kao birac ne zelim... Naravno da to nije tako lako skontati, ali se moze probati... Dakle da li je npr. Kifla zaista raskrstio sa SDA, ili je to bilo fingiranje zbog kupljenja dijela glasova koji bi svakako otisli od SDA, a na ovaj nacin ih se moze zadrzati u kasnijoj koaliciji, koja je moguca...? Naravno da ovo nije jedini moguci primjer takve situacije, samo su najfriskiji, pa zato njih navedoh...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#129 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Pasiflora »

KatarinaKosaca wrote:Mislila sam nevazece, pa sam mislila samo za Komsica ostalo nevazece pa sam vrceras u kuci kao Slobodan Aligrudic u Doli Bel okupila u kuci i glasovi u nedelju idu Komsicu, za Kanton NS za Federaciju i drzavu DF. Cini mi se odabir najmanjeg zla od puno zala.
Svak zna svoje, ali DF kao jedno od najmanjih zala... :roll:

NS gdje god bude moguće, a za predsjedništvo još razmišljam. Realno bih za Falatara (uz sve ono što ide uz njega), ali su njemu šanse dosta loše tako da ću vrv zaokružiti Zeleniku jer mislim da može povući dobar broj hrvatskih glasova (osim Hercegovačkih, ali i tu će valjda nešto uzeti) - još se nadam da je moguće dobiti nekog drugog osim čovića i komšića (namjerno malim slovom)
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#130 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Mišo_Kovač »

U kantonu i za drzavni parlament za Našu Stranku, ko i zadnjih 10 godina. HDZ za federalni parlament. Čoviću glas za direktora svemira :) :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#131 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by KatarinaKosaca »

Pasiflora wrote:
Svak zna svoje, ali DF kao jedno od najmanjih zala... :roll:

NS gdje god bude moguće, a za predsjedništvo još razmišljam. Realno bih za Falatara (uz sve ono što ide uz njega), ali su njemu šanse dosta loše tako da ću vrv zaokružiti Zeleniku jer mislim da može povući dobar broj hrvatskih glasova (osim Hercegovačkih, ali i tu će valjda nešto uzeti) - još se nadam da je moguće dobiti nekog drugog osim čovića i komšića (namjerno malim slovom)
Prvo da te pozdravim.. ja nikad, kao sto sam pisala uvijek, ne glasam zajapurenog lica i sretnog pogleda, jer je ovdje korupcija, nepotizam i kradja usla vec toliko u mentalitet da se smatra sposobnoscu, a ne kaznjivom radnjom i moralnim odronom tako taman da dodje na vlast najpostenija stranka iz bajke trebace joj bar 10 godina da nesto pomakne. I u takvoj konstalaciji samo gledam da skinem Murtu, makar me krao Kurta, jer nemam iluzija da nece, pa gledam gladati ko ima najvise sansi za pobjedu. Da glasam simpatijom bio bi NS na svim razinama i mozda bas Zelenika kao zena, ali mislim da ona nema sansi uci u Predsjednistvo, kao ni da NS nema sansi van KS. Da Covic nije napravio deal sa Dodikom i jasnom porukom palestinizacije Bosnjaka jer zeli treci ne dirajuci RS i tako 50% stanovnistva staviti na 16% teritorije. E, jel to hoces Covicu? Imaces Komsica... sa svim njegovim nula rezultatima. A od Bosnjackih kandidata mi se bas nijedan ne svidja. Raj Amer koji se pojavio niotkud (osim toga da glasam nekog ko je bio vani i nije prozivljavao ovdje sva s**nja i nepravde, odbijam), Becirevic Lagumdzijin klon koji jeste promijenio zakon o prebivalistu i zakomlicirao obicnu stvar svakom gradjaninu za usko stranacki odnosno osobni Lagumdzijin interes i fotekju, o dzaferovicu (sad malim) da i ne trosim rijeci, prestrasno. Da mi je ijedan Bosnjak dobar da imam povjrrenje ne bih ni u tom slucaju Komsica. Ovako... neka bude sta ce bitu
User avatar
Altsa
Posts: 7384
Joined: 19/03/2004 18:31

#132 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Altsa »

@KatarinaKosaca
Da Covic nije napravio deal sa Dodikom i jasnom porukom palestinizacije Bosnjaka jer zeli treci ne dirajuci RS i tako 50% stanovnistva staviti na 16% teritorije. E, jel to hoces Covicu? Imaces Komsica... sa svim njegovim nula rezultatima. A od Bosnjackih kandidata mi se bas nijedan ne svidja. Raj Amer koji se pojavio niotkud (osim toga da glasam nekog ko je bio vani i nije prozivljavao ovdje sva s**nja i nepravde, odbijam), Becirevic Lagumdzijin klon koji jeste promijenio zakon o prebivalistu i zakomlicirao obicnu stvar svakom gradjaninu za usko stranacki odnosno osobni Lagumdzijin interes i fotekju, o dzaferovicu (sad malim) da i ne trosim rijeci, prestrasno. Da mi je ijedan Bosnjak dobar da imam povjrrenje ne bih ni u tom slucaju Komsica. Ovako... neka bude sta ce bitu
Isti slucaj sam i ja.
User avatar
Altsa
Posts: 7384
Joined: 19/03/2004 18:31

#133 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Altsa »

mostarac1905 wrote:
SimkeA wrote:Za predsjednistvo M. Hadzikadic ili B. Falatar. Odluku cu donijeti u kabini. Za ostalo nevazeci listic. Nekad glasao za Sdp, nikad vise s ovakvim likovima. Za nacionalne partije nikad. Ostali nisu vrijedni pomena
masa ljudi s kojima se susrećem kaže 'ma neću ni izaći, ionako će biti isto'.

vjerojatno, ali radije sami poništite taj listić nego da u 19:01 'mašinerija' zaokružuje nekoga za koga vi sami ni u snu ne bi glasovali.

moj glas samo za jednu listu na županijskoj razini, ostalo križam :thumbup:
veoma bistro i pametno od obojice. :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#134 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by triconja »

Ja sam vec jednom reko da cu glasat za sda ali nakon pomnijeg pracenja nista od toga :lol: :lol: :lol: .

Cekam kad ce mi oci ispast :D
User avatar
travar
Posts: 2765
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#135 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by travar »

Bio sam pripremio cijeli referat zašto i kako, ali goni ga, glas ide Komši.

Ne zato što je neki aman zaman političar i vođa, već iz razloga što nam trenutno treba neko ko ima "muda" da reaguje, kaže ono što misli i ko bi mogao, potencijalno, zaustaviti ono što je krivousti počeo (i što bi sigurno završio da opet zasjedne u fotelju). Svi znamo kakvu će politiku voditi srpski član, tako da je go generalno izgubljen slučaj, a Falatar mi onako izgleda...mlitavo.

Mislim da luksuz "pametnih" članova možemo priuštiti tek kad sva 3 člana budu radila za, a ne protiv države ili kad budemo imali jednog predsjednika (jašta).
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#136 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by SimkeA »

KatarinaKosaca wrote:, Becirevic Lagumdzijin klon koji jeste promijenio zakon o prebivalistu i zakomlicirao obicnu stvar svakom gradjaninu za usko stranacki odnosno osobni Lagumdzijin interes i fotekju, o dzaferovicu (sad malim) da i ne trosim rijeci, prestrasno. Da mi je ijedan Bosnjak dobar da imam povjrrenje ne bih ni u tom slucaju Komsica. Ovako... neka bude sta ce bitu
Ov za zakon o prebivalistu je tacno 100%. Npr u debatnoj emisiji Sefik je rekao Denisu:
"Vi skrećete s teme, vi ste glasali za Zakon o prebivalištu. Čovjek je normalno mogao da ode u administraciju i kaže: “ja od danas živim tu”, da niko ne može ništa da ga pita. Vi, i rad stranaka u Predstavničkom domu glasali su za takav zakon"

Al hajmo realno, u kojoj normalnoj drzavi je moguce otici u opcinu ili neku ekvivalentnu administracju i reci evo ja tu zivim, a da te niko nista vise ne pita?

Ovu opciju nisu koristili samo povratnici. Nazalost, stotine ako ne i hiljade kriminalaca su se prijavljivali na izmisljene ili stvarne adrese (npr. Predjsednistvo BIH) i niko ih nije nista vise pitao.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#137 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by SimkeA »

travar wrote:Bio sam pripremio cijeli referat zašto i kako, ali goni ga, glas ide Komši.

Ne zato što je neki aman zaman političar i vođa, već iz razloga što nam trenutno treba neko ko ima "muda" da reaguje, kaže ono što misli i ko bi mogao, potencijalno, zaustaviti ono što je krivousti počeo (i što bi sigurno završio da opet zasjedne u fotelju). Svi znamo kakvu će politiku voditi srpski član, tako da je go generalno izgubljen slučaj, a Falatar mi onako izgleda...mlitavo.

Mislim da luksuz "pametnih" članova možemo priuštiti tek kad sva 3 člana budu radila za, a ne protiv države ili kad budemo imali jednog predsjednika (jašta).
A Reis? Ne brine te sta ce on reci na to?
User avatar
travar
Posts: 2765
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#138 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by travar »

SimkeA wrote:
travar wrote:Bio sam pripremio cijeli referat zašto i kako, ali goni ga, glas ide Komši.

Ne zato što je neki aman zaman političar i vođa, već iz razloga što nam trenutno treba neko ko ima "muda" da reaguje, kaže ono što misli i ko bi mogao, potencijalno, zaustaviti ono što je krivousti počeo (i što bi sigurno završio da opet zasjedne u fotelju). Svi znamo kakvu će politiku voditi srpski član, tako da je go generalno izgubljen slučaj, a Falatar mi onako izgleda...mlitavo.

Mislim da luksuz "pametnih" članova možemo priuštiti tek kad sva 3 člana budu radila za, a ne protiv države ili kad budemo imali jednog predsjednika (jašta).
A Reis? Ne brine te sta ce on reci na to?
Nek je živ i zdrav, ali ne.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#139 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by KatarinaKosaca »

SimkeA wrote:
KatarinaKosaca wrote:, Becirevic Lagumdzijin klon koji jeste promijenio zakon o prebivalistu i zakomlicirao obicnu stvar svakom gradjaninu za usko stranacki odnosno osobni Lagumdzijin interes i fotekju, o dzaferovicu (sad malim) da i ne trosim rijeci, prestrasno. Da mi je ijedan Bosnjak dobar da imam povjrrenje ne bih ni u tom slucaju Komsica. Ovako... neka bude sta ce bitu
Ov za zakon o prebivalistu je tacno 100%. Npr u debatnoj emisiji Sefik je rekao Denisu:
"Vi skrećete s teme, vi ste glasali za Zakon o prebivalištu. Čovjek je normalno mogao da ode u administraciju i kaže: “ja od danas živim tu”, da niko ne može ništa da ga pita. Vi, i rad stranaka u Predstavničkom domu glasali su za takav zakon"

Al hajmo realno, u kojoj normalnoj drzavi je moguce otici u opcinu ili neku ekvivalentnu administracju i reci evo ja tu zivim, a da te niko nista vise ne pita?

Ovu opciju nisu koristili samo povratnici. Nazalost, stotine ako ne i hiljade kriminalaca su se prijavljivali na izmisljene ili stvarne adrese (npr. Predjsednistvo BIH) i niko ih nije nista vise pitao.
u ovom nije bitno gdje se moze a gdje ne. Nego da je to bio jasan ustupak Dodiku jer je to Dodikova zelja tj zahtijev. Tad se sve cinilo i predavao suverenitet BIH samo za Lagumdzijino mjesto MVP u kojem je on napravio NISTA za BIH. Bio je NAJGORI mvp u kratkoj historiji BIH.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8250
Joined: 27/01/2016 12:36

#140 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Krokodajl »

dulekrele wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Krokodajl wrote:Predsjedništvo: niko (poništiti listić)
Predsjednik RS: Ćamil Duraković
PSBiH: SDA
NSRS: Zajedno za BiH (SDA)
Sto ne zaokruzis Ivanica? Ipak malo bolja opcija od Dodika
Ivanica svakako nego ponistiti listic. svaki ponisteni listic u rs je glas za dodika.
(Da ne idemo u off na onoj temi).

Da je normalna situacija nam u državi ko što nije, ja bih mogao glasati za Bošnjačkog člana i onda bih glasao za Bećirovića, ali nije.

Ovako smo prinuđeni glasati za SDA, jer od ostalih pro-Bosanskih stranaka se i nisu baš potrudili da naprave nekakve normalne liste, a mi u RS jednostavno moramo imati nekog ko će znati ustati u NSRS i reći, halo.

Ne mogu glasati za Srpskog člana predsjedništva iz jednostavnog razloga, ko god da bude izabran će u svojstvu člana predsjednitšva i vrhovnog zapovjednika OSBiH doći na proslavu dana VRS i govoriti kako je tu branjena Srpska i Srpski narod.

I sada ja treba da slušam, nekoga za koga sam ja glasao, kako hvali VRS i kakvu je ona humanu misiju imala, ista ta koja me sa kućnog praga protjerala, zbog koje sam izgubio dobar dio porodice, zbog koje mi je život uništen i slično...

Ima ljudi koji mogu, i svaka im čast ako mogu, ja ne mogu, a znam dosta ljudi koji isto tako ne mogu.

Ima na ovim Srpskim listama "normalnih ljudi" ali ja bih prije sebi metak u glavu sasuo nego glasao za nekog koga podržava SDS pa taman da mi je brat rođeni.

Eto tako...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#141 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by славянин »

Ko ima najvise sanse pored SDA da osvoji - SDP,SBB ili NS ?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#142 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by KatarinaKosaca »

славянин wrote:Ko ima najvise sanse pored SDA da osvoji - SDP,SBB ili NS ?
Mislim u KS da NS ce imati dobar rezultat. Ostalo SDP. Jbg steta sto se nisu okrupnili, ovako ce opet smrsdovi SDA imati najvise glasova. Onda siroko koaliranje i nitko nije odgovoran.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#143 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by SimkeA »

KatarinaKosaca wrote: ovom nije bitno gdje se moze a gdje ne. Nego da je to bio jasan ustupak Dodiku jer je to Dodikova zelja tj zahtijev. Tad se sve cinilo i predavao suverenitet BIH samo za Lagumdzijino mjesto MVP u kojem je on napravio NISTA za BIH. Bio je NAJGORI mvp u kratkoj historiji BIH.
Slazem se.da je trgovao interesima BiH za pisljivu fotelju. Zato nije dobio moj glas 2014 a ni ove godine, jer samo nema ZL-a, svi ostali igraci-saucesnici su tu
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#144 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by славянин »

sadie_forever wrote:Ilahija protiv Kukica i Radoncica od strane dede :-D

http://saff.ba/pogledajte-kako-je-hadzi ... ike-video/
Oce dedo da biberi i da onog svijeta nije dosta sto je biberio za zivota :evil:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#145 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by mali jomu »

Glasooooooo :sretan:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#146 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by beni-bu-man »

I kad je ovo glasanje ?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#147 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by mali jomu »

beni-bu-man wrote: I kad je ovo glasanje ?

sad u nedelju 7. od 7 do 7 :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#148 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by beni-bu-man »

mali jomu wrote:
beni-bu-man wrote: I kad je ovo glasanje ?

sad u nedelju 7. od 7 do 7 :mrgreen:
ih nemerem ja nedeljom :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#149 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by mali jomu »

beni-bu-man wrote: ih nemerem ja nedeljom :mrgreen:


ako ne mozes doci, reci meni za koga ces, pa cu ti ja to precrtat :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#150 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by beni-bu-man »

mali jomu wrote:
beni-bu-man wrote: ih nemerem ja nedeljom :mrgreen:


ako ne mozes doci, reci meni za koga ces, pa cu ti ja to precrtat :mrgreen:
ma tvom izboru :mrgreen:
Locked