Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#76 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by kmirsad »

beni-bu-man wrote:
Idemedosumom wrote:SDA do bagro. I možda Komšić :thumbup:
moSa FahrudIN 8-)
Dobri su, pravi mehlemi... meni sinoč đaba izmjrili šečer i pritisak... a i ne znamo se...
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#77 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by muha_sa »

kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#78 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote:
kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
Ode nam muha u RS za Željku da glasa :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#79 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by beni-bu-man »

kmirsad wrote:
beni-bu-man wrote:
Idemedosumom wrote:SDA do bagro. I možda Komšić :thumbup:
moSa FahrudIN 8-)
Dobri su, pravi mehlemi... meni sinoč đaba izmjrili šečer i pritisak... a i ne znamo se...
Fahrini shalabajzeri one kockaste glOve neku noc oko pola 12 na parkingu ture reklame stranke kaceci za brisace, valjda ih stid po danu :-) :-) :-)
Rizvan
Posts: 1283
Joined: 27/11/2013 09:25

#80 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Rizvan »

muha_sa wrote:
kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
Znači Zelenika za Predsjedništvo. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#81 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote:
kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
Evo je, nema dalje :)

https://alfa.avaz.ba/emisije/414011/naj ... icku-scenu
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#82 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by kmirsad »

muha_sa wrote:
kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
:lol: :lol: :lol: ... što li me to ne iznenađuje... :lol:
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#83 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by art vandeley »

Jeste li vi od neke stranke dobili one logistike tipa upaljači, olovke, privjesci?
Dijele li više to uopće? Ili je samo za članove i privilegirane. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#84 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Tomahawk11 »

art vandeley wrote:Jeste li vi od neke stranke dobili one logistike tipa upaljači, olovke, privjesci?
Dijele li više to uopće? Ili je samo za članove i privilegirane. :lol:
Dobio sam olovku, neki privjesak, vlažne maramice, ceker :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#85 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by beni-bu-man »

art vandeley wrote:Jeste li vi od neke stranke dobili one logistike tipa upaljači, olovke, privjesci?
Dijele li više to uopće? Ili je samo za članove i privilegirane. :lol:
nema toga ove godine, akcize ovo ono
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#86 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by BajramBarecula »

Tomahawk11 wrote:
muha_sa wrote:
kmirsad wrote:Koji su ostali za koje nečeš... :-D
ostali su muškarci--samo za žene glasam :D
Evo je, nema dalje :)

https://alfa.avaz.ba/emisije/414011/naj ... icku-scenu
Jarane za ovu bih glaso svaki dan, misica
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#87 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by mali jomu »

Ja nikad ne znam za koga necu glasat, jer vazda znam za koga cu glasat :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#88 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by sumirprimus »

paaa jos sam u dvojbi za clana predsjednistva.
i za kanton i federaciju
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by sumirprimus »

A NIJE ISTINA, :lol:
evo ja sam u dilemi :D
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#90 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Truba »

mislio sam za fahru da vas sjebem ali nisam takav...
za predsjednišvo ne znam za koga možda zeleniku tako mi rekoše iz centrale...ali ako se ne varam ona je prevagnmula za akcize...

za federalnu razinu opet ne znam...ima plejada stranaka neku s hrvatskim predznakom ako je bude a da nije kradeze

za kantonalnu razinu nekog od bošnjaka ili manjina


ocjena... nema

gdje se glasuje za brunu i zlatka :sax: :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#91 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Truba »

ako neko ima prijedlog za kantonalnu razinu za sarajevo nek ponudi

samo da nije osmanlija i komunjara
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#92 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Roccohljup »

Black swan wrote:ako neko ima prijedlog za kantonalnu razinu za sarajevo nek ponudi

samo da nije osmanlija i komunjara
e bas si ga suzio sa tim :D :D :D :D

pretpostavljam da su ti ovi novokomponovani tipa kifla i hadžibajrić ipak blizi osmanlijama :) Imas NS koji su navodno liberali ili GS koji su sad ko neka radikalna ljevica.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#93 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Alfons Kauders »

Znate, nije sramota ne izaći na izbore ako već ne znate za koga bi.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#94 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Roccohljup »

Alfons Kauders wrote:Znate, nije sramota ne izaći na izbore ako već ne znate za koga bi.
A nije sramota (nekad cak i pozeljno) izaci i napraviti nevažeći listić sa nekom sočnom psovkom spram svih ili samo nekih kandidata........zna biti lakse malo :=)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#95 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Alfons Kauders »

Roccohljup wrote:
Alfons Kauders wrote:Znate, nije sramota ne izaći na izbore ako već ne znate za koga bi.
A nije sramota (nekad cak i pozeljno) izaci i napraviti nevažeći listić sa nekom sočnom psovkom spram svih ili samo nekih kandidata........zna biti lakse malo :=)
Da, može i to ako čovjeku nije mrsko i ako ima dobru ideju za psovku ili dobro crta :)
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#96 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by svi u napad »

Moram priznati da sam jos u dilemi za koga glasati. Strasno mi je krivo i zao sto se gradjanski blok nije ujedinio. Na zalost nacionalisti su ih (pojedince) kupili i tako sjebali stvar da u narednom periodu imamo koliko toliko normalne ljude u strukturama vlasti. Moja dilema je kao i kod vecine vas da li kao patriota dati glas Komsicu ili kao Bosnjak zaokruziti izmedju Hadzikadica ili Becirevica.
Licno razmisljam kao Spreca a to je da i pored nerada i slabih rezultata Komsica on nikad nece raditi protiv drzave i to mi je u ovom trenutku zaista najvaznije i zbog toga mislim 90% da ce patriotizam odluciti. Sto se tice bosnjackog clana Hadzikadic je najjaci kandidat ali meni kao malo iskusnijem i starijem nesto tu ne stima. Jos uvijek ne znam ciji je on covjek. Samo naivni mogu pusiti foru dosao ja iz USA gdje mi je dobro i trosim svoju lovu da bi spasio BiH. Necu dalje siriti pricu jer ce se nakalemiti masa komentara polupismenog svijeta i Mirsinih navijaca a ja nemam vremena i zivaca da se objasnjavam sa istima. Becirevic je populista ali mora se priznati da je kao poslanik bio veoma aktivan i neke stvari odradio prilicno dobro. On je patriota kao i Zeljko i ima stranku iza sebe. Istina stranka je dosta oslabila ali opet ima neku bazu. Glasati izmedju njih dvojice je dobro bez obzira za koga jer ce se onda sprijeciti ulazak nekog od dvojca Radoncic ili Dzaferovic. Najgore bi bilo da Scepo udje u Predsjednistvo no zbog ovakve situacije on ima velike sanse jer ima bazu i ima lovu da kupi glasove a pored toga i Beograd ce odraditi svoj dio posla za njega.
Da ne duzim vec da ponovim da cu najvjerovatnije dati svoj glas Komsicu jer i ako Dzaferovic udje bice manja steta nego kad imate Covica i Dodika. Znam samo da necu dati svoj glas NS koji mi je ideoloski veoma drag i za koga bi normalno trebalo glasati ali njihovo kukvicije jaje zvano Falatar je samo dokaz da im se jebe zbog licnih sujeta za BiH ili ih je Cirilicar bezobrazno kupio. Licno mislim da je Falatar odlican kandidat i da zasluzuje po svojim sposobnostima mjesto u Predsjednistvu ali dovesti ga u ovom trenutku bez zajednicke platforme gradjanske opcije i potrositi takvog kandidata u ovom trenutku je drsko i bezobrazno od strane rukovodstva NS. Zivjeli
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2546
Joined: 16/06/2014 20:33

#97 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by Dosadno mii »

svi u napad wrote:Moram priznati da sam jos u dilemi za koga glasati. Strasno mi je krivo i zao sto se gradjanski blok nije ujedinio. Na zalost nacionalisti su ih (pojedince) kupili i tako sjebali stvar da u narednom periodu imamo koliko toliko normalne ljude u strukturama vlasti. Moja dilema je kao i kod vecine vas da li kao patriota dati glas Komsicu ili kao Bosnjak zaokruziti izmedju Hadzikadica ili Becirevica.
Licno razmisljam kao Spreca a to je da i pored nerada i slabih rezultata Komsica on nikad nece raditi protiv drzave i to mi je u ovom trenutku zaista najvaznije i zbog toga mislim 90% da ce patriotizam odluciti. Sto se tice bosnjackog clana Hadzikadic je najjaci kandidat ali meni kao malo iskusnijem i starijem nesto tu ne stima. Jos uvijek ne znam ciji je on covjek. Samo naivni mogu pusiti foru dosao ja iz USA gdje mi je dobro i trosim svoju lovu da bi spasio BiH. Necu dalje siriti pricu jer ce se nakalemiti masa komentara polupismenog svijeta i Mirsinih navijaca a ja nemam vremena i zivaca da se objasnjavam sa istima. Becirevic je populista ali mora se priznati da je kao poslanik bio veoma aktivan i neke stvari odradio prilicno dobro. On je patriota kao i Zeljko i ima stranku iza sebe. Istina stranka je dosta oslabila ali opet ima neku bazu. Glasati izmedju njih dvojice je dobro bez obzira za koga jer ce se onda sprijeciti ulazak nekog od dvojca Radoncic ili Dzaferovic. Najgore bi bilo da Scepo udje u Predsjednistvo no zbog ovakve situacije on ima velike sanse jer ima bazu i ima lovu da kupi glasove a pored toga i Beograd ce odraditi svoj dio posla za njega.
Da ne duzim vec da ponovim da cu najvjerovatnije dati svoj glas Komsicu jer i ako Dzaferovic udje bice manja steta nego kad imate Covica i Dodika. Znam samo da necu dati svoj glas NS koji mi je ideoloski veoma drag i za koga bi normalno trebalo glasati ali njihovo kukvicije jaje zvano Falatar je samo dokaz da im se jebe zbog licnih sujeta za BiH ili ih je Cirilicar bezobrazno kupio. Licno mislim da je Falatar odlican kandidat i da zasluzuje po svojim sposobnostima mjesto u Predsjednistvu ali dovesti ga u ovom trenutku bez zajednicke platforme gradjanske opcije i potrositi takvog kandidata u ovom trenutku je drsko i bezobrazno od strane rukovodstva NS. Zivjeli
:run:
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#99 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by svi u napad »

Posto ti je Dosadno i neces da citas sa razumjevanjem vec vadis iz konteksta 2-3 recenice pokusacu da ti malo pojasnim ili nacrtam moj komentar. Kao prvo ja zaista stojim na gradjanskoj opciji i smpatisao sam NS medjutim ovi izbori pokazuju da oni ne zele i nemaju hrabrosti da preuzmu odgovornost. Zasto su dosli sa Falatarom kao kandidatom i zasto mu ne pruzaju vecu podrsku od dosadasnje? O tome nisi vjerovatno razmisljao. Hadzikadic koji nema stranke iza sebe se pojavljuje svaki dan u medijima i ima preko 100 stran ovdje na klixu. Ponovit cu da su Falatar i Hadzikadic najbolji kandidati (moje misljenje) za clanove Predsjednistva kako zbog svog obrazovnog statusa tako i zbog neokaljanosti i orjentaciji prema Zapadu. No zasto je kukavicije jaje?
Kao prvo Komsic ih je u maniru pravog sarajevskog sibicara i sanera navukao sviju na tanak led proglasivsi se samostalno kandidatom gradjanske opcije. Sta radi NS u ovom slucaju? Ide sa svojim kandidatom koji nema podrsku gradjanskih stranaka. Zasto to rade kad znaju da ne mogu uspjeti (mozda ti imas odgovor na ovo). Tu imas vise opcija tj. razloga i ja cu ti navesti neke kao licna sujeta i netrpeljivost prema Komsicu; zele se prikazati kao velika stranka koja ima kandidate za sve nivoe vlasti ili su u talu (neko iz rukovodstva) sa HDZ pa im pomazu protiv necistog Hrvata Komsica. E sad je veliko pitanje zasto je jedan covjek kao Falatar pristao na ovu igru. Covjek njegovog ranga i iskustva ne pada tako lako i ne fata se u kolo ako tu nema necega. Znas CIA ima jedno zlatno pravilo koje glasi: "svaki covjek ima svoju cijenu." Koja je njegova cijena ja ne znam ali i ja ti znamo da on nema sansi da pobjedi Covica ili Komsica iako je puno jaci kao covjek od njih. Nadam se da sad shvatas zasto je kukavicije jaje.
NS je trebala kao ozbiljna stranka i ako joj je drzava BiH na prvom mjestu uci u koaliciju gradjanskih stranaka traziti da Falatar bude zajednicki kandidat svih stranaka ili prihvatiti populistu Komsica ovaj put kao jedinstvenog kandidata a da slijedeci ciklus to bude Falatar te da se sve stranke potpisu na ovaj dogovor. Ovakvim svojim ponasanjem oni i dalje zele biti gradjanska opcija samo u intelektualnim krugovima i u gradu Sarajevu.
Eto toliko o mojim nekim nelogicnim stavovima za tebe. Sad opet izvadi 2-3 recenice iz konteksta ne obrazlazuci svoje stavove. Nadam se ipak da ce ti ovo kratko obrazlozenje pojasniti moja razmisljanja. Zivjeli
User avatar
SmokingMan
Posts: 18719
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#100 Re: Ja znam za koga cu glasat, ima li iko da ne zna?

Post by SmokingMan »

mostarac1905 wrote:moj glas za https://m.youtube.com/watch?v=ptGCymhugF0
Je li ovo 'afis na 1:24. :D
Locked