Ja sam iz BiH...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#1 Ja sam iz BiH...

Post by FFK as Lucy01 »

Bas me zanima (a pitanje je i za vas u BiH i za Bosance vani) ima li neko ili nesto u BiH da vas cini ponosnim i sretnim i zbog koga vam je drago da istaknete da ste iz BiH?
Knjizevnik, pjesnik, slikar, reziser, pjevac, politicar....neko?
Citajuci po forumu, sticem utisak da ama bas ni jedna, jedina stvar tamo ne valja...rijetki su naslovi koji odaju pocast nekome, zbog onog sto su ucinili, napisali, izjavili....pa me eto, interesuje ima li neko zbog koga koga vam je drago da ste Bosanac/ka, u proslosti, sadasnjosti....

Da se odmah izjasnim: Mesa Selimovic, stecci, bogata istorija i specificna kultura....izmedju ostalih.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by Lace »

niko posebno..ja volim BiH kao svoju zemlju jer nemam drugu...i ne treba mi neko "ime" da bih bila ponosna...ne stidim se reci da sam iz BiH i u BiH :) jednostavno je volim :)
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#3

Post by Vingo »

Mirnes. :-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#4

Post by Stitch__ »

cevapi u petici :D
kendzo
Posts: 40
Joined: 09/10/2003 00:00
Contact:

#5

Post by kendzo »

Jeste jadna i cemerna, ali je nasa i jedina!!!!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#6

Post by Vodenjak »

Nije posteno pitanje...
Najmanje je bitno koja poznata licnost zivi u Bosni da bi se osjecala ljubav prema istoj..
Domovinu cini mnogo, mnogo vise od ljudi koji su u istoj poznati i svako onaj ko bi napisao da svoju zemlju voli zbog nekog poznatog lika, ne zna o svojoj zemlji nista - bas nista!
Kao i obrnuto!
Onaj ko shvata kritiku politicara, bacanje drvlja i kamenja po njima kao "dokaz" da se ne voli zemlja, ocito ima problema sa definicijom toga sta u stvari znaci voljeti svoju zemlju!
Nabildana_Baba
Posts: 215
Joined: 28/07/2004 21:35

#7

Post by Nabildana_Baba »

Htjedoh reci: na ovaj forum, jer je pun pametnih ljudi.

Ali onda pomislim na svu gomilu idiotskih sarajevskozenickih prepucavanja, sovinstickih uvreda, bolesnih nacionalizama koje citam - i predomislim se.

Uh, jesam pateticna.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#8

Post by Vingo »

Kako to Vodenjak uvijek lijepo tj. ljepse kazze.....Ja isto to pokusala jednom rijecju objasniti....Pogresna rijec...
:)
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#9

Post by r_faruk »

VODA
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#10

Post by zena21 »

Vodenjak wrote:Nije posteno pitanje...
Najmanje je bitno koja poznata licnost zivi u Bosni da bi se osjecala ljubav prema istoj..
Domovinu cini mnogo, mnogo vise od ljudi koji su u istoj poznati i svako onaj ko bi napisao da svoju zemlju voli zbog nekog poznatog lika, ne zna o svojoj zemlji nista - bas nista!
Kao i obrnuto!
Onaj ko shvata kritiku politicara, bacanje drvlja i kamenja po njima kao "dokaz" da se ne voli zemlja, ocito ima problema sa definicijom toga sta u stvari znaci voljeti svoju zemlju!
Odlicno receno...
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#11

Post by forUMASH »

....ponosan zbog hrkljusha.... 8-) ....obisao sam bijeloga svijeta al' tako dobre igre ne nadjoh nigdje.... :D :D :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12

Post by PipiDugaDevetka »

Zlaja Dizdarević, Bh. ambasador u Cro wrote:Bosna je kao najljepša pjesma sevdalinka. Teško ti, boli, a lijepo ti.
U City marketu, Kongo-Kinshasa, trgovački pomoćnik, bantu-crnac star oko 45 godina, na reveru radnog mantila napisao je svoje ime: Tito! Tako sam bio ponosan, tamo, u tuđini.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#13

Post by winetou »

Tito nije iz BiH. Misliš li na ono da je umro kao musliman?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14

Post by PipiDugaDevetka »

winetou wrote:Tito nije iz BiH. Misliš li na ono da je umro kao musliman?
Malo sam se zeznuo, pisalo je EJUP, EJUP GANIĆ...On jeste iz BiH.
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#15

Post by hamza1 »

Ponosan sam zbog duse, karaktera, talenta, kreativnosti, opstanka, smisla za humor, fizickog izgleda itd.. :-D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#16

Post by Bosanac_21 »

........svuda se Sunce radja, lijepa svaka je zemlja, kao sto je Bosna moja na svijetu ljepse nema.....
Uvijek sam bio ponosan na svoju seher Bosnu i Hercegovinu 8-)
Sta je sve pretrpila, cini mi se da je iz dana u dan sve ponosnija.
Skoro mi je sve rijeci uzeo hamza1 iz usta :) Ipak, najvise se ponosim borcima, Bosanskim herojima, koji su sve od sebe dali za opstanak ove seher drzave, malo to cjenimo a neprocjenjive je vrijednosti. Bio sam svud po svijetu, vidio svasta, pa po tome mogu reci iskreno da sam PONOSAN odakle sam. Iako se dosta nas narod promjeno, u Bosni oni ljudi koji je cine onom nasom tradcionalnom Bosnom jos postoje. To su oni koji se bore za bolje sutra, i kojima je najvazniji komad svoje zemlje.
BronhiCrew
Posts: 24
Joined: 12/09/2004 17:40
Location: USA

#17 .

Post by BronhiCrew »

otpor bosne za vrijeme rata.
passenger
Posts: 26
Joined: 06/04/2006 05:28

#18

Post by passenger »

Ponosan sam na bosanske zene, kao sto je moja majka.
Ponosan sam na nacin na koji se razlikujemo od vecine nacija oko nas koje ne mogu da izadju iz filma osvajanja i nacionalizma. Zelio bih da toga ima puno manje i medju Bosnjacima. Mi smo tolerantni ljudi i ne smijemo to izgubiti. Nikad ne smijemo postati kao neki od onih koji nas okruzuju.
Jer mi kao potomci faraona......... !!!!!......shalim se...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#19

Post by kub lajkan »

PipiDugaDevetka wrote:
Zlaja Dizdarević, Bh. ambasador u Cro wrote:Bosna je kao najljepša pjesma sevdalinka. Teško ti, boli, a lijepo ti.
U City marketu, Kongo-Kinshasa, trgovački pomoćnik, bantu-crnac star oko 45 godina, na reveru radnog mantila napisao je svoje ime: Tito! Tako sam bio ponosan, tamo, u tuđini.
:thumbup:

:thumbup:


Nedavno gledao pejzaze postavljene ovdje na nekoj ekolosko-turisticko-planinarskoj temi pa ne mogoh vjerovati da je to kod nas...

Izgleda da je u B&H pravo lijepo... :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#20

Post by kriticarka_nikova »

Nisam ponosna na BiH jer nemam zasto.Nije mi nista dala,sem krvi,bola,suza,patnje,gladi,depresije....cekanje u redovima za vizu........ne volim zemlju u kojoj sam rodjena,ali kad sam daleko od nje onda je branim od drugih jer je to moja kuca.Nek je najgora,nek je najciganskija ona je moja kuca i ne stidim je se,no,ne volim je.........

Moje porijeklo je iz Madjarske,ali otuda moji djedovi dodjose davnooooo :(
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#21

Post by forUMASH »

......tako mlada..................a vec Madjarica....... :oops:
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#22 Re: Ja sam iz BiH...

Post by spongebob »

Lucy01 wrote:Bas me zanima (a pitanje je i za vas u BiH i za Bosance vani) ima li neko ili nesto u BiH da vas cini ponosnim i sretnim i zbog koga vam je drago da istaknete da ste iz BiH?
Knjizevnik, pjesnik, slikar, reziser, pjevac, politicar....neko?
Citajuci po forumu, sticem utisak da ama bas ni jedna, jedina stvar tamo ne valja...rijetki su naslovi koji odaju pocast nekome, zbog onog sto su ucinili, napisali, izjavili....pa me eto, interesuje ima li neko zbog koga koga vam je drago da ste Bosanac/ka, u proslosti, sadasnjosti....

Da se odmah izjasnim: Mesa Selimovic, stecci, bogata istorija i specificna kultura....izmedju ostalih.
Danis Tanovic i Oskar
Jasmila Zbanic i MeDjeD
Sergej Barbarez i njegovi golovi u Bundesligi

na ove ljude ne samo da treba biti ponosan, nego ih kovati u zvijezde. Oni su za promociju Bosne i Hercegovine u zadnjih par godina ucinili vise nego sto to sebi mozemo i zamisliti. Oni su zasluzni da nismo crna tacka poput mnogih evropskih zemalja. Iako objektivno pripadamo samom dnu
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#23

Post by spongebob »

PS. Emir Kusturica i Goran Bregovic

i kod njih obavezno uputim na bosansku krv :)

za jednu tako malo zemlju po glavi stanovnika i previse lavova, oskara, medjeda, nobela etc... :-)

:)
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#24 Re: Ja sam iz BiH...

Post by senada »

Lucy01 wrote:Bas me zanima (a pitanje je i za vas u BiH i za Bosance vani) ima li neko ili nesto u BiH da vas cini ponosnim i sretnim i zbog koga vam je drago da istaknete da ste iz BiH?
Knjizevnik, pjesnik, slikar, reziser, pjevac, politicar....neko?
Citajuci po forumu, sticem utisak da ama bas ni jedna, jedina stvar tamo ne valja...rijetki su naslovi koji odaju pocast nekome, zbog onog sto su ucinili, napisali, izjavili....pa me eto, interesuje ima li neko zbog koga koga vam je drago da ste Bosanac/ka, u proslosti, sadasnjosti....

Da se odmah izjasnim: Mesa Selimovic, stecci, bogata istorija i specificna kultura....izmedju ostalih.
...ima ih mnogo ali niko iz proslih vremena... samo zivi ljudi... pa i medju politicarima, politicarkama, reziserima, glumcima, pjevacima, hip hoperima, rokerima.... samo ih nema medju turbo folk rokerima, slikarima i pjesnicima...
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#25

Post by upala »

kriticarka_nikova wrote:Nisam ponosna na BiH jer nemam zasto.Nije mi nista dala,sem krvi,bola,suza,patnje,gladi,depresije....cekanje u redovima za vizu........ne volim zemlju u kojoj sam rodjena,ali kad sam daleko od nje onda je branim od drugih jer je to moja kuca.Nek je najgora,nek je najciganskija ona je moja kuca i ne stidim je se,no,ne volim je.........

Moje porijeklo je iz Madjarske,ali otuda moji djedovi dodjose davnooooo :(
ti se sigurno salis osim sto si kontradiktorna zabrinjavas me....
isto ko da si iz RS ocam

ja sam ponosna na svoju zemlju i bez stida cu uvijek reci odakle sam...pa covjece nas predak je amon ba :D
sala naravno...cuj jos nemogu sebi doci da neko mrzi zemlju u kojoj si rodzen :? pa taman da mi je dzed iz kine dosao
Post Reply