Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply

Bojkotujete li Konzum?

Da
157
52%
Ne
119
39%
Ne znam
28
9%
 
Total votes: 304

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by bach »

Kaže ovako...
Kod bh. građana konačno se probudila svijest o potrebi za domaćim brendom i domaćim proizvodom...
Nezaustavljivo prodiranje hrvatskog trgovinskog lanca Konzum na bh. tržište i nestajanje druge konkurencije, s jedne strane, te zatvaranje velikog slovenačkog lanca Tuš i uništavanje domaćih proizvođača s druge strane, kao da su konačno probudili svijest ovdašnjh građana o potrebi za domaćim brendom i domaćim proizvodom.
A istinski trgovinski domaći gigant koji u ovom trenutku može ponuditi i bogatu uslugu i niske cijene, primjerene tržišnoj (ne)moći bh. građanina, jeste Tržni centar Bingo iz Tuzle. Stoga kadrovi koji slijede u našem video prilogu, a koji su zabilježeni na svečanom otvorenju obnovljenog TC Bingo u Lukavcu, nikoga ne trebaju da iznenađuju...
Stotine ljudi strpljivo je čekalo pred vratima novog/starog objekta da bi pohrlilo unutra čim je svečano otvaranje završeno. A unutra neviđena gužva... Borba za korpu više i raznovrsne artikle koji se u ovom tržnom centru nude, prvenstveno proizvedeni u BiH.

Ovo je dio PR članka sa De - PO portala. No i pored toga što je gorenapisano plaćeni EPP, iz dan u dana sam svjesniji da ima istine u naslovu ovog članaka. Otkako je Todorić preuzeo Mekatoor odn DP Markete, nešto je u ljudima puklo, nešto se prevrnulo.Godinama se apelovalo na svijest građana da kupuju domaće, da kupuju u domaćim trgovinama, ali džaba...Sve dok Ivica Todorić nije u ovdašnjim glavam probudio inat...

Nećeš mili sine.

Živim u Vogošći. Pet je Konzuma u centru naselja. Dva ex - DP -a, i dva stara Konzuma, te bivši Merkator u WOG Hayat centru. Ovaj zaista je bio najbolje, najpristojnije mjesto za kupovinu u cijelom naselju. Više nije. Otišao sam neki dan i vjerovatno psljednju put. Vidim haos u radnji, novi vlasnici nagurali još polica, sve zbijeno, pretrpano, neuredno, dosta proizvoda na koje sam navikao nema, dosta proizvoda skuplje...

Pitam radnike, koje inače znam, šta se ovo dešava, oni sliježu ramenima i vrte glavom, ništa ne govore samo gutaju pljuvačku. Konzum je preko noći najbolju prodavnicu u naselju pretvorio u najobičniju seosku piljari.

U Konzume više ne idem. Kupujem što mi treba u Penny -u, Bingu i Klasu, te u lokalnim granapima. Bojkotujem konzuma jer je kupovina u Konzumu direktan ataka na ekonomiju ove zemlje. Preko svega mogu preći, preko ucjena koje Todorić i kompanija vrše domaćim proizvođačima, neću. Ja se u budućnosti planiram baviti uzgojem zdrave hranu i ne želim pružiti onima koji će mi u mojoj zemlji reći da ne mogu prodavati svoje proizvode samo zato jer su "made in BiH".

Ja stoga bojkotujem Konzum i čini mi se da nisam jedini. A Vi?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by spreca »

Uglavnom kupujem artikle BiH proizvodjaca....ako nema takvih onda kupujem ono sto nadjem.......od pojave Binga ja sam njihov kupac bez obzira na neke nedostatke ali svremenom i to ce se popraviti i popravlja se nabolje zato ....Kupujmo domace :thumbup:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#3 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by bach »

spreca wrote:Uglavnom kupujem artikle BiH proizvodjaca....ako nema takvih onda kupujem ono sto nadjem.......od pojave Binga ja sam njihov kupac bez obzira na neke nedostatke ali svremenom i to ce se popraviti i popravlja se nabolje zato ....Kupujmo domace :thumbup:
Svaki novi Bingo je bolji od prethodnog...Uče ljudi i to mi se sviđa...

Odem u Konzume nekad prije, kad tamo Sarajevki kiseljak - MARKA. Njihova robna marka, Agrokor Koncern, Jamnica...U svim drugim prodavnicama, jeftinije je za 10 - 15 feninga do kojih mi nije stalo, koliko je stvar principa.

Ne ide to gospon Todorić...
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#4 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by walter kurtz »

joooj wrote:U mom gradu i nema Konzuma vec nekoliko godina, ali eto sad je tu ex DP odnosno Konzum u koji nisam nijednom usla nakon preuzimanja.
Podrzavam i kupujem domace proizvode kad god mogu, a i kupujem u Bingu koji je i najjeftiniji.
Bas nekidan gledam, prave razmjestaj, mijenjaju police. Ide to nabolje :zoka:
zar postoji grad u kojemu nema konzuma :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#5 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne,iako rijetko kupujem u konzumu
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#6 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by bach »

Ukucajte Konzum.ba i nećete vjerovati šta će se desiti...Ludilo...

konzum.ba

Anbilivabl

Do jaja, do balčaka

Ivica Todorića ima milijarde eura i pola ex juge, ali ne može kupiti stranicu Konzum.ba...Nju izgleda drži vlasnik Binga...


konzum.ba

:izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
Last edited by bach on 23/11/2014 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja sam na polu bojkotu, odem baš kada moram a i tada samo forsiram domaće proizvođače.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#8 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by Kemal Malovčić »

Joj bingo najjači. :mrgreen: Samo zbog ovog odsad kupujem u bingu. :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

bach wrote:Ukucajte Konzum.ba i nećete vjerovati šta će se desiti...Ludilo...

konzum.ba

Anbilivabl

Do jaja, do balčaka

Ivica Todorića ima milijarde eura i pola ex juge, ali ne može kupiti stranicu Konzum.ba...Nju izgleda drži vlasnik Binga...


konzum.ba

:izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
Ma oni ti imaju konzum.co.ba, budale ostavile državnu ".ba" domenu. Konzum.ba pokazuje negdje da se hosta u Njemačkoj, registrovana 2007. godine a neko od vlasnika domene postavio ovaj članak. Aferim.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#10 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by rekla-kazala »

Ne bojkotujem Konzum ali sve manje novca ostavljam tamo.
Kad je otvoren Kunzum u TC Džananović u Zenici to je bila trgovina za koju se moglo reći da je u premium klasi i po europskim standarima.
U toj trgovini sam u periodu 2008. - 2011. god. ostavljao mjesečno minimalno 800 KM. Kako je vrijeme prolazilo tako su oni smanjivali broj artikala i površinu trgovine. Sad je taj Konzum na pola prvobitne površine sa par stotina K proizvoda, skoro 50 % izložene robe je iz Agrokor koncerna i bez mnogo kvalitetnih artikala. Sad trošim 300 KM u Konzumu a 500 KM u Bingu koji ima bolji izbor nego Konzum.
User avatar
M e m o
Posts: 821
Joined: 08/08/2014 09:27
Location: Tuzla

#11 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by M e m o »

slaba je to samosvjest Bosanca, Bošnje
nikad on nije ni imo pameti za take stvari
ajd, ne mora ni bojkotovat, ali bar kad uđe tamo da bira da kupi domaće proizvode,kojih istina na policama Konzuma i nema nešto
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#12 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by kakavdanakneiskustvu »

rekla-kazala wrote:Ne bojkotujem Konzum ali sve manje novca ostavljam tamo.
Kad je otvoren Kunzum u TC Džananović u Zenici to je bila trgovina za koju se moglo reći da je u premium klasi i po europskim standarima.
U toj trgovini sam u periodu 2008. - 2011. god. ostavljao mjesečno minimalno 800 KM. Kako je vrijeme prolazilo tako su oni smanjivali broj artikala i površinu trgovine. Sad je taj Konzum na pola prvobitne površine sa par stotina K proizvoda, skoro 50 % izložene robe je iz Agrokor koncerna i bez mnogo kvalitetnih artikala. Sad trošim 300 KM u Konzumu a 500 KM u Bingu koji ima bolji izbor nego Konzum.


a bingo je i jeftiniji nego konzum,izvini na pitanju,zar čak 800 km potrošiš u supermarketima?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#13 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by dinooh »

U Konzumu kupim ako je nesto jeftinije nego kod domacih supermarketa. Ali vecinom kupujemo po domacim supermarketima. Ne mislim na Bingo, jer ga nema ovdje. E o domacim proizvodima se moze raspravljati. Zasto bih kupovao domace ako mi se ne svida po okusu ili slicno. Primjer nutella, kupujem i kupovat cu i dalje. Znaci kupujem sta mi se svida, bez obzira cije je.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#14 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by StupskaBitanga »

walter kurtz wrote:
joooj wrote:U mom gradu i nema Konzuma vec nekoliko godina, ali eto sad je tu ex DP odnosno Konzum u koji nisam nijednom usla nakon preuzimanja.
Podrzavam i kupujem domace proizvode kad god mogu, a i kupujem u Bingu koji je i najjeftiniji.
Bas nekidan gledam, prave razmjestaj, mijenjaju police. Ide to nabolje :zoka:
zar postoji grad u kojemu nema konzuma :shock:
Bio je Kakanj pa su ga zatvorili jer je taj objekat propao tj firma. Sad kako su preuzeli dp imaju mali Konzum. Mimo njih u Kaknju se nije zadržao mercator koji je zatvoren a umjesto Merkura tu je sada Robot. Bingo, robot, best i Konzum
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#15 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by rekla-kazala »

kakavdanakneiskustvu wrote:
rekla-kazala wrote:Ne bojkotujem Konzum ali sve manje novca ostavljam tamo.
Kad je otvoren Kunzum u TC Džananović u Zenici to je bila trgovina za koju se moglo reći da je u premium klasi i po europskim standarima.
U toj trgovini sam u periodu 2008. - 2011. god. ostavljao mjesečno minimalno 800 KM. Kako je vrijeme prolazilo tako su oni smanjivali broj artikala i površinu trgovine. Sad je taj Konzum na pola prvobitne površine sa par stotina K proizvoda, skoro 50 % izložene robe je iz Agrokor koncerna i bez mnogo kvalitetnih artikala. Sad trošim 300 KM u Konzumu a 500 KM u Bingu koji ima bolji izbor nego Konzum.


a bingo je i jeftiniji nego konzum,izvini na pitanju,zar čak 800 km potrošiš u supermarketima?
Da, tu negdje, kupujem dosta skupih artikala,..jedan manji dio, 100 do 150 KM pomoć roditeljima.
Last edited by rekla-kazala on 23/11/2014 11:00, edited 1 time in total.
User avatar
M e m o
Posts: 821
Joined: 08/08/2014 09:27
Location: Tuzla

#16 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by M e m o »

nije problem ni kupit nešto "strano" kad realno nemaš dobru alternativu među domaćim proizvodima, primjer Nutele

ali kupit na primjer vodu Janu, pored Oaze,BH2O ili bilo koje druge domaće vode....je za roknut debila štocem u tikvu ondje direktno na kasi kad dođe da plati
User avatar
M e m o
Posts: 821
Joined: 08/08/2014 09:27
Location: Tuzla

#17 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by M e m o »

StupskaBitanga wrote:
walter kurtz wrote:
joooj wrote:U mom gradu i nema Konzuma vec nekoliko godina, ali eto sad je tu ex DP odnosno Konzum u koji nisam nijednom usla nakon preuzimanja.
Podrzavam i kupujem domace proizvode kad god mogu, a i kupujem u Bingu koji je i najjeftiniji.
Bas nekidan gledam, prave razmjestaj, mijenjaju police. Ide to nabolje :zoka:
zar postoji grad u kojemu nema konzuma :shock:
Bio je Kakanj pa su ga zatvorili jer je taj objekat propao tj firma. Sad kako su preuzeli dp imaju mali Konzum. Mimo njih u Kaknju se nije zadržao mercator koji je zatvoren a umjesto Merkura tu je sada Robot. Bingo, robot, best i Konzum
:lol: :lol:
ispadoše i pokazaše se Kakanjci prave patriote
sve stranjsko propalo
svaka im čast
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#18 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by kakavdanakneiskustvu »

rekla-kazala wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
rekla-kazala wrote:Ne bojkotujem Konzum ali sve manje novca ostavljam tamo.
Kad je otvoren Kunzum u TC Džananović u Zenici to je bila trgovina za koju se moglo reći da je u premium klasi i po europskim standarima.
U toj trgovini sam u periodu 2008. - 2011. god. ostavljao mjesečno minimalno 800 KM. Kako je vrijeme prolazilo tako su oni smanjivali broj artikala i površinu trgovine. Sad je taj Konzum na pola prvobitne površine sa par stotina K proizvoda, skoro 50 % izložene robe je iz Agrokor koncerna i bez mnogo kvalitetnih artikala. Sad trošim 300 KM u Konzumu a 500 KM u Bingu koji ima bolji izbor nego Konzum.


a bingo je i jeftiniji nego konzum,izvini na pitanju,zar čak 800 km potrošiš u supermarketima?
Da, tu negdje, kupujem dosta skupih artikala,..jedan manji dio, 100 do 150 KM pomoć roditeljima.


ok :thumbup:
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#19 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by alanx »

Konzum je najskuplji, najmrskiji, najneljubazniji, najgori trgovinski centar sto ga ima.

- Udjes u Konzum i nemas kupiti Olimpiju ili ove nase vode od pola litre. Imas samo kupiti one od litar i po i to negdje zavucene u cosku, trazis je pola sata. Zato Jane od po litre i Jamnice strse sa svih strana...

- Primjer je i sa krstavcima. Vitinka je 387 marka i kada udjes u konzum nemas kupiti malu ili srednju teglu kiselih krstavaca Vitinke vec samo onu ogromnu na zadnjim policama koje niko ne kupuje jer su preteske za nositi, a i ljudima ne treba onolika kolicina...Ali zato imas redove i redove 385 malih i srednjih tegli kiselih krstavaca koje ljudi najcesce kupuju.

Raznim poganostima se sluze i treba ih izbjegavati svim silama...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by StupskaBitanga »

Kardinalna greška je sto su sve stavili pod Konzum
Konzum je trebao ostao za mini i supermarkete a mercator za mega poput onog u Lozionickoj i za premium klasu poput u Alti
Sada imamo suludu situaciju da je asortiman isti kao u Bingu amku bestu a cijene skuplje. To se zove bezobrazluk
Ponavljam super Konzum mi je prekoputa i on je doslovce prazan i vise ima šetača radnika nego kupaca. Kad se ovo naselje pravilo prije 12 godina bio je vf i wisa je bilo sjest iz grada i doci ali je uvijek bila puna. Sada to je sve prazno
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#21 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by alanx »

Bez obzira koliko nasi lanci ili radnje ne valjali ili bili ovakvi ili onakvi mi nemamo druge i samo idiot moze kupovati negdje drugo van nasih lanaca, a zivjeti u ovoj zemlji i pricati sto mu ne valja drzava, a ucestvovati u njenom nistenju. Ko ima imalo mozga kupovati ce 387 proivode ako ih ima jer tom kupovinom ce njemu biti bolje, a ne nekoj drugoj drzavi. Kad kupujes prozivode 385, 381, 383, a imas opciju za 387 proizvodima ti pomazes da ljudi u tim drugim zemljama zive bolje, a sam svoju nipodastavas. Znaci idiot si.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#22 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by bach »

alanx wrote:Bez obzira koliko nasi lanci ili radnje ne valjali ili bili ovakvi ili onakvi mi nemamo druge i samo idiot moze kupovati negdje drugo van nasih lanaca, a zivjeti u ovoj zemlji i pricati sto mu ne valja drzava, a ucestvovati u njenom nistenju. Ko ima imalo mozga kupovati ce 387 proivode ako ih ima jer tom kupovinom ce njemu biti bolje, a ne nekoj drugoj drzavi. Kad kupujes prozivode 385, 381, 383, a imas opciju za 387 proizvodima ti pomazes da ljudi u tim drugim zemljama zive bolje, a sam svoju nipodastavas. Znaci idiot si.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:

Upravo razmišljam, naumpade mi jedna ideja...

Kako bi bilo otvoriti prodavnicu u kojoj bi bili isključivo proizvodi "Made in BiH"?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#23 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by StupskaBitanga »

to smo već imali i propalo je
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#24 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by bach »

StupskaBitanga wrote:to smo već imali i propalo je
Znam i to, to je onaj kapo nešto bio pokrenuo prije nekid 10 - 12 godina.

To su bila druga vremena kada se imal para i za gluposti i kada smo kao posljednje levatine hrlili u meraktore i konzume...

Danas je malo drugačija situacija, čini mi se da ljudi malo dolaze pameti,

Evo ljudi bojkotuju Konzum, propao Tuš, otišao Interex, otišao Delhaize...

Uz pametan marketing možda bi ovaj put moglo uspjeti...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#25 Re: Ja bojkotujem Konzum...A vi?

Post by Ridjobrki »

ako vazda kupujem domaće proizvode, otkako su počeli prosvjedi poljoprivrednika NAROČITO obraćam pažnju na porijeklo proizvoda koje kupujem. Zato sam se danas frapirao kad sam pokušao neke uvozne proizvode sa shopping liste na koje do sad nisam obraćao pažnju zamijeniti njihovim domaćim konkurentima. Nije ih bilo.

Današnja lista za kupovinu je izgledala:
- mlijeko
- margarin tipa stoni
- maslac (250 g)
- vegeta
- kocke za supu
- koncentrat paradajza
- corn flakes
- omekšivač
- deterdžent za posuđe

Uzmemo li u obzir da hemikalije tipa Fairy i Lenor domaća proizvodnja teško može nadomjestiti, zapanjilo me da sam od ostatka liste našao SAMO MLIJEKO domaće proizvodnje i neki koncentrat paradajza koji je ni na šta nalik ali zadovoljava potrebe.

Čekaj malo. Kontate li vi da izgleda niko u ovoj zemlji ne proizvodi margarin??? Niko ne pravi maslac??? Pa oca mu očinjeg jebem, ne moramo se i mi spuštati po kometama ali maslac i nena u Golubiću zna napraviti! Niko ne pravi kocku za supu??? Pa ne mora biti k'o Knorrova ali posrkao bi je valjda neko...

Šta hoću reći... Nije za to kriva ni vlada ni proizvođač. Nije kriv proizvođač što ne može potući Švabu, Čeha i Švicarca kvalitetom i cijenom. Nije kriva ni vlada što pušta da se uvoze i slonov but i voda česmovača i subvencionirana varenika i zečje salo i šta god ko hoće. Kriv je onaj ko to kupuje. Dakle ti lično.

Nema te vlade ni Brisela koja će uništiti domaću proizvodnju u zemlji u kojoj narod ne žali dati 20 feninga više za litru dobrog mlijeka koje je pomuženo iz vimena krave koja je pasla travu koja je nikla iz zemlje za koju bi taj isti narod vazda bio spreman poginuti. Nemoj gin'ti - nabaci 20 feninga, kupi svoje mlijeko i smatraj ratu duga domovini plaćenom.
Post Reply