Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#351 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Ironmen wrote: 12/04/2024 11:46
sumirprimus wrote: 11/04/2024 23:54 I tu se vec razilazimo. Jel njih rusi podrzavaju u trenutnoj podjeli snaga u svijetu... :-)
Sto ne znaci da je u redu ovo sto vlada B.N radi u gazi .
Rusija i Izrael su zlocinacke drzave sa politickog gledista, stanovnici Rusije i Izraela nisu svi nacistsi i fasisti ali su politike ove dvije zemlje iste a to je nacisticka i fasisticka, agresija koju Izrael provodi 70+ godina a Rusija na Ukrajinom u etapama nesto u SSSR nesto od 2012 godine pa do sada.

Pravdati agresiju, genocid i zlocine protiv covjecnosti nad 33 000 civila radi stava Rusije u agresiji Izraela na Palestinom je blago receno bolesno.
Aha opet o nacistima i fasistima. Zanimljivo a sto fasisti?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12471
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#352 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Ironmen wrote: 12/04/2024 11:46
sumirprimus wrote: 11/04/2024 23:54 I tu se vec razilazimo. Jel njih rusi podrzavaju u trenutnoj podjeli snaga u svijetu... :-)
Sto ne znaci da je u redu ovo sto vlada B.N radi u gazi .
Rusija i Izrael su zlocinacke drzave sa politickog gledista, stanovnici Rusije i Izraela nisu svi nacistsi i fasisti ali su politike ove dvije zemlje iste a to je nacisticka i fasisticka, agresija koju Izrael provodi 70+ godina a Rusija na Ukrajinom u etapama nesto u SSSR nesto od 2012 godine pa do sada.

Pravdati agresiju, genocid i zlocine protiv covjecnosti nad 33 000 civila radi stava Rusije u agresiji Izraela na Palestinom je blago receno bolesno.
I ono najvaznije, podrska cionistickom rezimu opada u citavoj Europi, pa cak i NJemackoj!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55737
Joined: 15/12/2008 16:53

#353 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote: 12/04/2024 09:56
ultima_palabra wrote: 12/04/2024 03:04

To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Pa jebga otisao si da zivis u drustvu koje je izrazito i otvoreno proizraleski naklonjeno, i sve ratova sto imaju na BI imali su protiv arapskih rezima. Aktivno ih podrzavaju i od poreza koji sada i ti placas placaju im svake godine naoruzanje i opremu, dakle i ti sda finansiras izraelsku pomoc i potporu . I nije problem, sto bi bio?
E sad zasto je problem moje misljenje na jednom nebitnom forumu, koje je jos i pa ne mogu reci neutralno, ali realno u odnosu na ostatak komentara neutralno?
Po kafanama ne hodam :)
A isto mislim i djelujem bez obzira na sve, prvi put kad se osjetim ugrozeno radi svog misljenja i stava, znaci da smo ko drustvo propali skroz, red bi tada bio da se ispali iz takvog sistema.
Vidis tuzla je oduviek bila otvorenija sredina, dosad. :)
Zivim u gradu sa velikim irskim utjecajem, a zna se kako Irci gledaju na ovo pitanje.

Pa jedino ga na forumu mozes i reci, bilo gdje drugo neko bi te nasamarao da bi ti doslo iz guzice u glavu.
JovicSA
Posts: 216
Joined: 14/03/2024 09:01

#354 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by JovicSA »

Ovo izgleda Iran ozbiljno misli napasti Izrael kao odgovor na nedavni napad Izraela. Jebeno ako se desi, ulazimo u dešavanja bez kontrole tada ni nuklearke neće biti tabu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45315
Joined: 29/12/2005 01:20

#355 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by jeza u ledja »

sumirprimus wrote: 12/04/2024 09:56
ultima_palabra wrote: 12/04/2024 03:04

To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Pa jebga otisao si da zivis u drustvu koje je izrazito i otvoreno proizraleski naklonjeno, i sve ratova sto imaju na BI imali su protiv arapskih rezima. Aktivno ih podrzavaju i od poreza koji sada i ti placas placaju im svake godine naoruzanje i opremu, dakle i ti sda finansiras izraelsku pomoc i potporu . I nije problem, sto bi bio?
E sad zasto je problem moje misljenje na jednom nebitnom forumu, koje je jos i pa ne mogu reci neutralno, ali realno u odnosu na ostatak komentara neutralno?
Po kafanama ne hodam :)
A isto mislim i djelujem bez obzira na sve, prvi put kad se osjetim ugrozeno radi svog misljenja i stava, znaci da smo ko drustvo propali skroz, red bi tada bio da se ispali iz takvog sistema.
Vidis tuzla je oduviek bila otvorenija sredina, dosad. :)
Ono sto ti nikako da shvatis, a ni ovi s kojima se non stop svadjas - podrska Izraelu kao drzavi koja ima pravo na postojanje ne znaci automatski podrsku za sve sto Izrael radi. Kritika Zapada ponasanja Izraela i optuzbe za ratni zlocin i genocid ne znaci nuzno poziv za unistenjem ili nestanak istog.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45315
Joined: 29/12/2005 01:20

#356 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by jeza u ledja »

JovicSA wrote: 12/04/2024 16:02 Ovo izgleda Iran ozbiljno misli napasti Izrael kao odgovor na nedavni napad Izraela. Jebeno ako se desi, ulazimo u dešavanja bez kontrole tada ni nuklearke neće biti tabu.
lol
User avatar
Ludzak
Posts: 5515
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#357 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Ludzak »

JovicSA wrote: 12/04/2024 16:02 Ovo izgleda Iran ozbiljno misli napasti Izrael kao odgovor na nedavni napad Izraela. Jebeno ako se desi, ulazimo u dešavanja bez kontrole tada ni nuklearke neće biti tabu.
Iran misli ozbiljno :lol:
Moenx
Posts: 1664
Joined: 26/06/2013 10:36

#358 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Moenx »

Bas to mi je nekako suhveli
Zasto Izrael ne moze ispusiti par raketa a da ne po....i
Mislim tako znaju bacati a ne primati
Daleko od toga da to treba primati neko
User avatar
SmokingMan
Posts: 18751
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#359 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Nuklearno naoružanje je neka vrsta garancije smanjenja rizika od rata većeg opsega.
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#360 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

jeza u ledja wrote: 12/04/2024 18:56
sumirprimus wrote: 12/04/2024 09:56
ultima_palabra wrote: 12/04/2024 03:04

To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Pa jebga otisao si da zivis u drustvu koje je izrazito i otvoreno proizraleski naklonjeno, i sve ratova sto imaju na BI imali su protiv arapskih rezima. Aktivno ih podrzavaju i od poreza koji sada i ti placas placaju im svake godine naoruzanje i opremu, dakle i ti sda finansiras izraelsku pomoc i potporu . I nije problem, sto bi bio?
E sad zasto je problem moje misljenje na jednom nebitnom forumu, koje je jos i pa ne mogu reci neutralno, ali realno u odnosu na ostatak komentara neutralno?
Po kafanama ne hodam :)
A isto mislim i djelujem bez obzira na sve, prvi put kad se osjetim ugrozeno radi svog misljenja i stava, znaci da smo ko drustvo propali skroz, red bi tada bio da se ispali iz takvog sistema.
Vidis tuzla je oduviek bila otvorenija sredina, dosad. :)
Ono sto ti nikako da shvatis, a ni ovi s kojima se non stop svadjas - podrska Izraelu kao drzavi koja ima pravo na postojanje ne znaci automatski podrsku za sve sto Izrael radi. Kritika Zapada ponasanja Izraela i optuzbe za ratni zlocin i genocid ne znaci nuzno poziv za unistenjem ili nestanak istog.
Naravno, i slazem se, pa ni ja ne podrzavam sve sto izrael radi. U vezi gaze i ZO dosta toga ne podrzavam, ali ono sto vi ne razumijete koji zivite vani, ako pokusas biti objektivan cak i ako i samo pokusate realno i objektivno razluciti info od propagande ,osudjen si kao cionoljubac. I ja se sa time ne slazem, tonemo duboko, s tim da ja ne pristajem na tonjenje bez glasa.(U bosni)
Ova vlada b.n je katastroficna i daj boze da ih sami izraelci skinu, ali nikada cak i sa b.n necu pristati na narativ da izrael i zidovi treba da nestanu. A to je ovde narativ,... to the see.
Last edited by sumirprimus on 12/04/2024 21:24, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#361 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

ultima_palabra wrote: 12/04/2024 15:34
sumirprimus wrote: 12/04/2024 09:56
ultima_palabra wrote: 12/04/2024 03:04

To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Pa jebga otisao si da zivis u drustvu koje je izrazito i otvoreno proizraleski naklonjeno, i sve ratova sto imaju na BI imali su protiv arapskih rezima. Aktivno ih podrzavaju i od poreza koji sada i ti placas placaju im svake godine naoruzanje i opremu, dakle i ti sda finansiras izraelsku pomoc i potporu . I nije problem, sto bi bio?
E sad zasto je problem moje misljenje na jednom nebitnom forumu, koje je jos i pa ne mogu reci neutralno, ali realno u odnosu na ostatak komentara neutralno?
Po kafanama ne hodam :)
A isto mislim i djelujem bez obzira na sve, prvi put kad se osjetim ugrozeno radi svog misljenja i stava, znaci da smo ko drustvo propali skroz, red bi tada bio da se ispali iz takvog sistema.
Vidis tuzla je oduviek bila otvorenija sredina, dosad. :)
Zivim u gradu sa velikim irskim utjecajem, a zna se kako Irci gledaju na ovo pitanje.

Pa jedino ga na forumu mozes i reci, bilo gdje drugo neko bi te nasamarao da bi ti doslo iz guzice u glavu.
Aha zivis u irskoj. Ili usa? Sto se vadis na irce?
Evo kazem otvoreno , i??? Bujrum za samaranje
Kontam ja da je nase drustvo zadnjih godina galvanizirano i radikalzirano, ali nije fer da ti koji si otisao u bolje to potenciras
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#362 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Dakle ti ultima koji si otisao iz travnika u sarajevo , iz sarajeva u ameriku, prigovaras meni za slobodu misli koji sam ostao citavo vrijeme u tuzli ,bosni. Kao ako imam slobodu misli kao sto imam, a vezano za bliski istok, izrael, palestince, mogao bi biti bjen :thumbup: aferim ljudino
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#363 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Radi iron dome kao doksa, eno sve veceras zaustavljaju :thumbup:
ragib
Posts: 2344
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#364 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ragib »

sumirprimus wrote: 12/04/2024 21:34 Radi iron dome kao doksa, eno sve veceras zaustavljaju :thumbup:
Nadat se da ce se umorit iron
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55737
Joined: 15/12/2008 16:53

#365 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote: 12/04/2024 21:29 Dakle ti ultima koji si otisao iz travnika u sarajevo , iz sarajeva u ameriku, prigovaras meni za slobodu misli koji sam ostao citavo vrijeme u tuzli ,bosni. Kao ako imam slobodu misli kao sto imam, a vezano za bliski istok, izrael, palestince, mogao bi biti bjen :thumbup: aferim ljudino
Jao lika :lol: Pa tebi je balkon svemir...

Kao drugo, nije relevantno ko je gdje za ovu pricu, ali nameces to cijelo vrijeme pa je red da ti se odgovori.

Kao trece, sve je ovo debeli off topic... sto se mene tice nek sefica obrise.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18751
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#366 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Jučer u selima oko Ramale započele racije doseljenika potpomognuti najmoralnijom vojskom lokalne super skupine galsksija ikada. Naime oko 1.500 doseljenika je u vozilima krenula u potragu za 14 godišnjakom, za kojeg sumnjaju da su ga oteli palestinci. Za sobom su u petak u večernjim satima u selu Al Mugyajir uspjeli da unište nekih 20 tak vozila i kuća palestinaca, pri tom usmrtivši 25 godišnju osobu, dok ih je 25.ero ranjenih. Tokom subotnjih jutarnjih sati doseljenička diližansa je nastavila svoju svetu misiju maltretiranja lokalnog stanovništva.
User avatar
alijagoro
Posts: 3353
Joined: 06/03/2008 18:02

#367 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

SmokingMan wrote: 13/04/2024 13:59 Jučer u selima oko Ramale započele racije doseljenika potpomognuti najmoralnijom vojskom lokalne super skupine galsksija ikada. Naime oko 1.500 doseljenika je u vozilima krenula u potragu za 14 godišnjakom, za kojeg sumnjaju da su ga oteli palestinci. Za sobom su u petak u večernjim satima u selu Al Mugyajir uspjeli da unište nekih 20 tak vozila i kuća palestinaca, pri tom usmrtivši 25 godišnju osobu, dok ih je 25.ero ranjenih. Tokom subotnjih jutarnjih sati doseljenička diližansa je nastavila svoju svetu misiju maltretiranja lokalnog stanovništva.
Jevrejski fanatici.
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#368 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

SmokingMan wrote: 13/04/2024 13:59 Jučer u selima oko Ramale započele racije doseljenika potpomognuti najmoralnijom vojskom lokalne super skupine galsksija ikada. Naime oko 1.500 doseljenika je u vozilima krenula u potragu za 14 godišnjakom, za kojeg sumnjaju da su ga oteli palestinci. Za sobom su u petak u večernjim satima u selu Al Mugyajir uspjeli da unište nekih 20 tak vozila i kuća palestinaca, pri tom usmrtivši 25 godišnju osobu, dok ih je 25.ero ranjenih. Tokom subotnjih jutarnjih sati doseljenička diližansa je nastavila svoju svetu misiju maltretiranja lokalnog stanovništva.
A šta je bilo 7. 10...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18751
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#369 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

A šta je bilo prije 7.10?
User avatar
alijagoro
Posts: 3353
Joined: 06/03/2008 18:02

#370 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

I Jevreji su tu bili prije 2000 godina,bas bi volio da znam kako bi ta logika isla,da dodje neki Indijanac nekom Jevreju u New Yorku ili New Jerseyu i kaze izlazi iz mog stana, tu je moj pra,pra,pra dedo lovio ribu i bizone.
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#371 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

SmokingMan wrote: 13/04/2024 14:16 A šta je bilo prije 7.10?
Sveto pravo Izraela, božijeg izabranog naroda, da se nastani na zemlji koju mu je bog obećao. Jedan narod, Palestinci, je mala cijena za ispunjenje božijeg nauma.
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#372 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

alijagoro wrote: 13/04/2024 14:23 I Jevreji su tu bili prije 2000 godina,bas bi volio da znam kako bi ta logika isla,da dodje neki Indijanac nekom Jevreju u New Yorku ili New Jerseyu i kaze izlazi iz mog stana, tu je moj pra,pra,pra dedo lovio ribu i bizone.
Treba sačekati da se jave Kanaanci i kažu Izraelcima "Ako ćemo o tome ko polaže pravo ne zamlju na kojoj je bio prije, hold my beer".
User avatar
alijagoro
Posts: 3353
Joined: 06/03/2008 18:02

#373 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Hakiz wrote: 13/04/2024 14:27
alijagoro wrote: 13/04/2024 14:23 I Jevreji su tu bili prije 2000 godina,bas bi volio da znam kako bi ta logika isla,da dodje neki Indijanac nekom Jevreju u New Yorku ili New Jerseyu i kaze izlazi iz mog stana, tu je moj pra,pra,pra dedo lovio ribu i bizone.
Treba sačekati da se jave Kanaanci i kažu Izraelcima "Ako ćemo o tome ko polaže pravo ne zamlju na kojoj je bio prije, hold my beer".
Kod Izraelaca samo su opticaju tri datuma.Sta je bilo prije 2000 godina,1948 kad su priznati i 7.10 ovo ostalo izmedju nije bitno
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#374 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

alijagoro wrote: 13/04/2024 14:44
Hakiz wrote: 13/04/2024 14:27
alijagoro wrote: 13/04/2024 14:23 I Jevreji su tu bili prije 2000 godina,bas bi volio da znam kako bi ta logika isla,da dodje neki Indijanac nekom Jevreju u New Yorku ili New Jerseyu i kaze izlazi iz mog stana, tu je moj pra,pra,pra dedo lovio ribu i bizone.
Treba sačekati da se jave Kanaanci i kažu Izraelcima "Ako ćemo o tome ko polaže pravo ne zamlju na kojoj je bio prije, hold my beer".
Kod Izraelaca samo su opticaju tri datuma.Sta je bilo prije 2000 godina,1948 kad su priznati i 7.10 ovo ostalo izmedju nije bitno
Pa, dobro, nije da im 1936. - 1945. nisu bitni.
Post Reply