Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#51 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by in33sa »

Jug Izraela odnosno civilna zidovska naselja su vec danima pod raketnom paljbom Hamasa, Izrael ih je upozorio vise puta, Hamasov odgovor je "boricemo se do zadnje kapi krvi".

Sad placu i cmizdre.

Sam pao, sam se ubio... zao mi je samo civilnih zrtava.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#52 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by mostarac »

osa wrote:
mostarac wrote:
osa wrote:gledajući snimke poginulih čini mi se da je većina u vojnim odorama.
sasvim sam siguran da je obrnuta situacija da bi komentar bio potpuno drugaciji. Kad se uzme opus tvog pisanja na forumu ne moze se a ne oteti utisku da je tvoj jedini putokaz u politickom zivotu patoloska mrznja prema bosni i muslimanima uopste. Nemam pojma cime je to izazvano, ali sve sto pises "tukne" na to da se daleko osjeti.
komentar bi bio onakav kakav vidim u medijima, dakle nisam iznosio mišljenja i stavove, a to što ti vjerovatno sve koji ne misle kao ti i nemaju iste interese kao ti optužuješ za mržnju, govori o dozi određenih problema kod tebe, ne bih ih detaljizirao iako sam psihologiju na faksu položio s vrlo dobrim.
ma ja, a ti zalos' tolerantan i pun zelje za dobrim odnosima sa bosnjacima i muslimanima uopste, a tek sto ti je bosna u srcu uuuuuuu :D
User avatar
to sam ja
Posts: 605
Joined: 04/09/2008 10:29

#53 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by to sam ja »

pure_love wrote:Renatta@ necu reci nista osim-Dabogda i ti onako plakala i trazila svoju djecu kako to cine palestinske majke!
Tebi taj nic nikako ne odgovara...gdje ces tako nesto reci...ako je ona izvalila ne moras ti jos gore- smirite se!!!
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#54 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

in33sa wrote:Jug Izraela odnosno civilna zidovska naselja su vec danima pod raketnom paljbom Hamasa, Izrael ih je upozorio vise puta, Hamasov odgovor je "boricemo se do zadnje kapi krvi".

Sad placu i cmizdre.

Sam pao, sam se ubio... zao mi je samo civilnih zrtava.
pa i nije bas tako
hamas je potpisao 6 mjeseci primirija sa izraelom i u tih 6 mjeseci se nista nije promjenilo i dalje je izrael vrsio blokadu gaze,te sprijecavao ulaz hrane,lijekova i goriva i povremeno su dopustali da konvoji udju u gazu
i hamas je objavio da ce da poslije pririja obnove ratne aktivnosti i ovaj sukob ce da eskalira
da je izrael ukinuo blokadu gazi,te da su dozvolili slobodan ulaz za hranu,lijekove i gorivo,sigurno nebi ni hamas raketirao jug izraela

ali ovdje ima i drugih faktora
izrael i IDF su dobili zestok samar 2006 od hizbullaha i sad zele da to nadoknade,jer su palestinci u gazi mnogo,mnogo slabije naoruzani i spremni od hizbullaha,te ih smatraju ,,meksom,, metom

svasta je ocekivati narednih dana
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#55 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

ovo je fakat grehota sta se radi dole :(
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#56 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Umjetnik a »

Hezbollah je nešto bio miran, mogao bi se opet aktivirati

iako ih ne simpatišem
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#57 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by in33sa »

Pa nije bas ni da je Izrael blokirao hranu i humanitarnu pomoc za Gazu.

Puno se o tome moze citati na internetu, ali cemu o tome raspravljati, kada ce se uvijek naci pametnjakovic sa "ja ne vjerujem cionistickim medijima".

O Hamasu je suvisno i raspravljati, razularena gomila koja se pozdravlja fasistickim pozdravima (uzdignuta desnica) :-)

Image

Image
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#58 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

pure_love wrote:izvinjavam se,ovo sam procitao na zakljucanoj temi-jednostavno moram odgovoriti ovom "insanu"
Samo cu reci sto kazem i svaki put, da Izrael uvijek na napad uzvraca gorim napadom, to je bilo tako , jeste i bit ce
I da, ovo je samo pocetak i neka je, drukcije i ne zasluzuju! Nit ih zalim, nit hajem za Palestinom, Gazom nit Arapskom ligom
Renatta@ necu reci nista osim-Dabogda i ti onako plakala i trazila svoju djecu kako to cine palestinske majke!
Pa zar tamo onda nisi pročitao da je i ona tražila svoju rodbinu pod ruševinama nakon raketiranja od strane Palestinaca ?
A njena rodbina je bila izbjegla iz ratnog Sarajeva ...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#59 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by mostarac »

ja ne mogu shvatiti da jos uvijek postoje ljudi koji izjednacavaju krivicu palestine i izraela. Ja fakat to ne mogu vjerovati. Ja dodjem u tvoju kucu, konstantno ti zlostavljam ukucane, dajem ti hranu i lijekove samo kad ja hocu, ponekad ti opalim i samar i kao mi smo dvije strane u sporu i tu je svako jednako kriv, jer ti se nekad drznes i da sagnes glavu kako bi izbjegao samar.
Ja fakat ne mogu shvatiti tu logiku, al fakat ne mogu i ne mogu shvatiti cime je vodjena logika covjeka koji podrzava Izrael. Izrael je sinonim za nepravdu, fasizam (kako li je ovo ironicno i tuzno ) i ugnjetavanje i surovu demonstraciju sile ne gledajuci na ciljeve i potencijalne zrtve. Kad Izrael ubija djecu, zene i starce to je borba protiv terorizma, a kad se isti usude da dignu glas protiv toga, to je antisemitizam i terorizam i ne dao bog da neko drugacije kaze. Ja ne branim ovdje samoubilacke napade i raznosenje u autobusima gdje isto tako ginu djeca, al osvetnicke vojne pohode i djelovanje po principu Vermahta 100 za 1 nije nista drugo nego fasizam na djelu i nikako mi nije jasno kako neko moze da izjednaci palestinu i izrael. Jedino logicno objasnjenje mi je to da Izrael u Palestini ubija, porobljava i tlaci muslimane. Nista drugo mi se ne namece ko objasnjenje.
Last edited by mostarac on 27/12/2008 23:11, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#60 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by mostarac »

homo_sapiens wrote:
pure_love wrote:izvinjavam se,ovo sam procitao na zakljucanoj temi-jednostavno moram odgovoriti ovom "insanu"
Samo cu reci sto kazem i svaki put, da Izrael uvijek na napad uzvraca gorim napadom, to je bilo tako , jeste i bit ce
I da, ovo je samo pocetak i neka je, drukcije i ne zasluzuju! Nit ih zalim, nit hajem za Palestinom, Gazom nit Arapskom ligom
Renatta@ necu reci nista osim-Dabogda i ti onako plakala i trazila svoju djecu kako to cine palestinske majke!
Pa zar tamo onda nisi pročitao da je i ona tražila svoju rodbinu pod ruševinama nakon raketiranja od strane Palestinaca ?
A njena rodbina je bila izbjegla iz ratnog Sarajeva ...
To nikako ne moze opravdati ono sto je ona izjavila. Preko ovog foruma su defilovali razni likovi i veci i manji idioti, al ono sto je ona izjavila se ne moze procitati ni na forumu srpskih radikala i slicnim forumima, a pogotovo nisam sreo onakvu izjavu na ovom forumu. Ono je grozota jedna.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#61 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by neprilagodjena »

Zar slicna tema nije zakljucana??
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#62 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

mostarac wrote:ja ne mogu shvatiti da jos uvijek postoje ljudi koji izjednacavaju krivicu palestine i izraela. Ja fakat to ne mogu vjerovati. Ja dodjem u tvoju kucu, konstantno ti zlostavljam ukucane, dajem ti hranu i lijekove samo kad ja hocu, ponekad ti opalim i samar i kao mi smo dvije strane u sporu i tu je svako jednako kriv, jer ti se nekad drznes i da sagnes glavu kako bi izbjegao samar.
Ja fakat ne mogu shvatiti tu logiku, al fakat ne mogu i ne mogu shvatiti cime je vodjena logika covjeka koji podrzava Izrael. Izrael je sinonim za nepravdu, fasizam (kako li je ovo ironicno i tuzno ) i ugnjetavanje i surovu demonstraciju sile ne gledajuci na ciljeve i potencijalne zrtve. Kad Izrael ubija djecu, zene i starce to je borba protiv terorizma, a kad se isti usude da dignu glas protiv toga, to je antisemitizam i terorizam i ne dao bog da neko drugacije kaze. Ja ne branim ovdje samoubilacke napade i raznosenje u autobusima gdje isto tako ginu djeca, al osvetnicke vojne pohode i djelovanje po principu Vermahta 100 za 1 nije nista drugo nego fasizam na djelu i nikako mi nije jasno kako neko moze da izjednaci palestinu i izrael. Jedino logicno objasnjenje mi je to da Izrael u Palestini ubija, porobljava i tlaci muslimane. Nista drugo mi se ne namece ko objasnjenje.
Djelim identicno misljenje. Izrael je danas jedna dobro organizovana teroristicka drzava koja se koristi nacistickim metodama ugnjetavanja drugog naroda na zemlji koju im je otela. Poredjene Izraelskog visedecenijskog terorizma sa reakcijama Hamasa ili PLO-a ili sa sieg-heil pozdravima (na ovoj gore slici) je u najmanju ruku pateticno i bezdusno. Samoubilacki napadi su rjesenje ocajnika koji nema sta izgubit jer su mu uzeli djetinjstvo, pobili familiju, bagerima i tenkovima razorili dom, ogradili mu narod zidom (to je cak prevazislo i Hitlera - gradit zid oko jedne enklave?!), unistili mu vegetaciju namjerno, kako ne bi mogao drzati stoku ili obradjivat zemlju, i naravno fanaticna propaganda koja je prevazisla gebelsa.
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#63 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by KemooSA »

"I will play music and celebrate what the Israeli air force is doing." Those were the words, spoken on Al Jazeera today by Ofer Shmerling, an Israeli civil defense official in the Sderot area adjacent to Gaza, as images of Israel's latest massacres were broadcast around the world.

:x :x :x :x :x :x
oni su ZLO!!!
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#64 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

neprilagodjena wrote:Zar slicna tema nije zakljucana??

Zaključan je rječnik kojim su se pojedini useri služili, tema ne treba biti zaključana, nema razloga
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#65 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

homo_sapiens wrote:
pure_love wrote:izvinjavam se,ovo sam procitao na zakljucanoj temi-jednostavno moram odgovoriti ovom "insanu"
Samo cu reci sto kazem i svaki put, da Izrael uvijek na napad uzvraca gorim napadom, to je bilo tako , jeste i bit ce
I da, ovo je samo pocetak i neka je, drukcije i ne zasluzuju! Nit ih zalim, nit hajem za Palestinom, Gazom nit Arapskom ligom
Renatta@ necu reci nista osim-Dabogda i ti onako plakala i trazila svoju djecu kako to cine palestinske majke!
Pa zar tamo onda nisi pročitao da je i ona tražila svoju rodbinu pod ruševinama nakon raketiranja od strane Palestinaca ?
A njena rodbina je bila izbjegla iz ratnog Sarajeva ...
Nema srece u radovanju ljudskoj nesreci, smrti i patnji. Niti je lijepo ono sto govori Renata niti je lijepo ono sto zele Renati. Sta treba jos da se desi da se uspostavi mir između Izraela i Palestine? USA da to zeli za ovih 50 godina je to mogla napraviti X puta. Ocito je da nema volje niti snage jer u ovom sukobu su gubitnici Palestinci. Danas u Palestini ne postoji covjek koji pamti razdoblje mira. To je porazno za sve kvazi demokratske principe na koje se pociva danasnji svjetski poredak. Tuzno, a moglo je biti mnogo bolje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#66 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#67 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by mostarac »

jeza u ledja wrote:Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
Nema svrhe nikakve i samo sebi nanose stetu, al ja mislim da su ti ljudi u stanju jednog kolektivnog ocaja izazvanog visedecenijskom golgotom koju prozivljavaju sto ne moze opravdati njihove napade na civile.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#68 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Sta treba jos da se desi da se uspostavi mir između Izraela i Palestine? USA da to zeli za ovih 50 godina je to mogla napraviti X puta. Ocito je da nema volje niti snage jer u ovom sukobu su gubitnici Palestinci. Danas u Palestini ne postoji covjek koji pamti razdoblje mira. To je porazno za sve kvazi demokratske principe na koje se pociva danasnji svjetski poredak. Tuzno, a moglo je biti mnogo bolje.
Danas haman nema Palestinca koji nije rodjen ili mu je neko rodjen u izbjeglickom kampu. Medjutim Amerika ne zeli mir u Palestini, zbog toga sto americkom politikom dominira evaneglisticka struja koja za razliku od katolika ili pravoslavaca, smatra da treba postici zaveznistvo sa izraelom s ciljem unistenja muslimana u Jerusalemu tj. Palestini kako bi se na mjestu Kudsa ponovo izrastao Herodov hram koji oni smatraju preduslovom za ponovni dolazak Isusa na zemlju. George Bush ima licnog duhovnog ucitelja koji zastupa ovu gore tezu, koja je vec odavno poznata. Drugi razlog je jevrejski lobi u americi koji ima isti cilj kao i evangelisticki, jer oni zele uklanjanje Al Kudsa po svaku cijenu.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#69 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

mostarac wrote:
jeza u ledja wrote:Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
Nema svrhe nikakve i samo sebi nanose stetu, al ja mislim da su ti ljudi u stanju jednog kolektivnog ocaja izazvanog visedecenijskom golgotom koju prozivljavaju sto ne moze opravdati njihove napade na civile.
Koja je svrha? Svrha je da se da doznanja Izraelcima da ce zivjet u nesigurnosti dok god ne prestanu sa okupacijom Palestine, barem onog dijela od 68. Drugo pitanje je imal to smisla ili ne.
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#70 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by BaileyS »

jeza u ledja wrote:Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
Valjda isto ono sto je svrha prosirivanja doseljenickih naselja na okupiranim teritorijama, neprihvatanje odredaba medjunarodnog prava, ratovanje betonom umjesto granatama itd.itd.

Arapi su ponudili mir Izraelu, oni na to nikad nisu odgovorili niti ce jer ne zele da se vrate na medjunarodno priznate granice iz 67'. Palestinci nikad nisu potpisali nikakav Deyton a ne vjerujem ni da hoce pod Izraelskim uslovima. Puno su zilaviji od nas, evo trpe 40' godina ali ne potpisuju kapitulaciju.
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#71 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by KemooSA »

Cionistima nije u cilju mir,njima trebaju razlozi za rat jer su oni stvorili hamas,hezbolah,al kaidu,njima odgovara ratno stanje na istoku.
U Americi kad spomenes islam odmah se misli na terorizam,tim strahom oni upravljaju i vladaju,911 je bio njihov razlog da zauzmu naftu u Iraku,da porobe Afganistan zbog vode i usput trgovine drogom...
Amerika da hoce mir rijesili bi problem preko noci,ali cionisti vladaju i Amerikom tako da je izrael samo njihova produzena ruka...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#72 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Air Ramiz wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Sta treba jos da se desi da se uspostavi mir između Izraela i Palestine? USA da to zeli za ovih 50 godina je to mogla napraviti X puta. Ocito je da nema volje niti snage jer u ovom sukobu su gubitnici Palestinci. Danas u Palestini ne postoji covjek koji pamti razdoblje mira. To je porazno za sve kvazi demokratske principe na koje se pociva danasnji svjetski poredak. Tuzno, a moglo je biti mnogo bolje.
Danas haman nema Palestinca koji nije rodjen ili mu je neko rodjen u izbjeglickom kampu. Medjutim Amerika ne zeli mir u Palestini, zbog toga sto americkom politikom dominira evaneglisticka struja koja za razliku od katolika ili pravoslavaca, smatra da treba postici zaveznistvo sa izraelom s ciljem unistenja muslimana u Jerusalemu tj. Palestini kako bi se na mjestu Kudsa ponovo izrastao Herodov hram koji oni smatraju preduslovom za ponovni dolazak Isusa na zemlju. George Bush ima licnog duhovnog ucitelja koji zastupa ovu gore tezu, koja je vec odavno poznata. Drugi razlog je jevrejski lobi u americi koji ima isti cilj kao i evangelisticki, jer oni zele uklanjanje Al Kudsa po svaku cijenu.
Ovo mi je poznato ali se nekako iskreno nadam da se ne vode ovom fundamentalistickom i fasistickom idejom.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#73 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Air Ramiz wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Sta treba jos da se desi da se uspostavi mir između Izraela i Palestine? USA da to zeli za ovih 50 godina je to mogla napraviti X puta. Ocito je da nema volje niti snage jer u ovom sukobu su gubitnici Palestinci. Danas u Palestini ne postoji covjek koji pamti razdoblje mira. To je porazno za sve kvazi demokratske principe na koje se pociva danasnji svjetski poredak. Tuzno, a moglo je biti mnogo bolje.
Danas haman nema Palestinca koji nije rodjen ili mu je neko rodjen u izbjeglickom kampu. Medjutim Amerika ne zeli mir u Palestini, zbog toga sto americkom politikom dominira evaneglisticka struja koja za razliku od katolika ili pravoslavaca, smatra da treba postici zaveznistvo sa izraelom s ciljem unistenja muslimana u Jerusalemu tj. Palestini kako bi se na mjestu Kudsa ponovo izrastao Herodov hram koji oni smatraju preduslovom za ponovni dolazak Isusa na zemlju. George Bush ima licnog duhovnog ucitelja koji zastupa ovu gore tezu, koja je vec odavno poznata. Drugi razlog je jevrejski lobi u americi koji ima isti cilj kao i evangelisticki, jer oni zele uklanjanje Al Kudsa po svaku cijenu.
Ovo mi je poznato ali se nekako iskreno nadam da se ne vode ovom fundamentalistickom i fasistickom idejom.
To je nazalost tako. Najveci religijski fanatik danasnjice nije Bin Laden, nego je G. Bush. Cini mi se da je Majkl Mur u svom dokumentarcu izvukao najinteresantnije Bushove izjave koji se ticu njegovog vjerskog backgrounda. To je strasno! Medjutim mediji su cudo, o tome CNN nikad nije pricao, ali zato je od 2001. do 2009. vazio danonocno o Ladenu, s cijim polubratom je btw Bush licni haver, sa zajednickim udjelom u industriji oruzja. Medjutim mi obicni ljudi smo ovce, i jedina dobra stvar globalizacije je Internet koji nam omogucava slobodu razmjene informacija, ali mainstream mediji nikada nece biti slobodni, a oni jos uvijek formiraju sliku svijeta.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#75 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by arzuhal »

A nije davno bilo (prije nekoliko godina) kada je Izrael nudio stipendije mladim Palestincima, za najprestižnije univerzitete u svijetu, pod uslovom da se podvrgnu hemijskoj kastraciji.
Nije najgore kad te ubijaju, već ponižavaju do besmisla. Smutnja je gora od ubijanja, El-Bekara.
Naslov jedne od knjiga koju je izdao CID (Centar za istraživanje i dokumentaciju), a koja iznosi svjedočenja silovanih Bošnjakinja i Hrvatica u četničkim logorima, je "Molila sam ih da me ubiju". I taj naslov je najbolje tumačenje gore citiranog ajeta.
Smutnja, nered, rušenje vrijednosti, oskvrnuće logike i svetosti života je gore od samog ubijanja. A Palestinci su niža rasa, najjadnije goye od svih. Zato ih se može zatuć'. Zato ništa nije važno.
A cijeli svijet će i dalje javno osuđivati, oštro protestovati, izražavati otvorene strahove, etc.
Locked