Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18576 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Point. »

I ovo utovljeno krme Netanyahu je zreo za Haškog suda.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18577 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bossona »

BrziGonzales wrote: 14/05/2021 06:54
jeza u ledja wrote: 14/05/2021 06:32 U kakvu karinu od drzave je Netanjahu pretvorio ovaj Izrael. Drzava u kojoj fasistiscka rulja slobodno hara ulicama. Najveci fasisticki sljam je kod njih mainstream, sa sve politickim predstavnicima u vlasti, regulara. Nekad se Izrael smatrao ozbiljnom drzavom, sa problematicnom politikom, ali ozbiljnom. Ovo sad je prkno. Izrael ce sam sebe unistiti ako ovako nastavi, ne treba im niko drugi.
Naravno stradace nevin narod, osim ako se ne sjeti da smakne kretene na vlasti.

U sustini, Izrael se pretvara u samo jos jednu diktaturu u regionu, sa prividom demokratije, a la Turska ili Iran.
Ono kada Jevreje nazoveš fašistima...
A šta je ovo nego fašizam, poput kristalne noći iz vremena Hitlerovog Nacizma :sad: :evil:



Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#18578 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Blizanac »

Zapadni Mostar, Banja Luka i Trebinje svim srcem uz Izrael...
Kontaju, Izrael upravlja Amerikom a Amerika stoji iza ovakve BiH, pa ko biva, treba se uvući Izraelu u šupak pa će oni nagovoriti Amere da odustano od podrške BiH...i onda na scenu stupa scenario 'europske Palestine'
Kakvi bijednici
:D
Sefket007
Posts: 150
Joined: 26/04/2021 17:29

#18579 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Sefket007 »

BrziGonzales wrote: 14/05/2021 06:54
jeza u ledja wrote: 14/05/2021 06:32 U kakvu karinu od drzave je Netanjahu pretvorio ovaj Izrael. Drzava u kojoj fasistiscka rulja slobodno hara ulicama. Najveci fasisticki sljam je kod njih mainstream, sa sve politickim predstavnicima u vlasti, regulara. Nekad se Izrael smatrao ozbiljnom drzavom, sa problematicnom politikom, ali ozbiljnom. Ovo sad je prkno. Izrael ce sam sebe unistiti ako ovako nastavi, ne treba im niko drugi.
Naravno stradace nevin narod, osim ako se ne sjeti da smakne kretene na vlasti.

U sustini, Izrael se pretvara u samo jos jednu diktaturu u regionu, sa prividom demokratije, a la Turska ili Iran.
Ono kada Jevreje nazoveš fašistima...
Pa i ja kontam da više naginju prema nacizmu, a nevjerovatno je kakve stvari ovi cionisti (obican narod) govore pred kamerama.

Oni se jednostavno ponose time sto žele da etnicki ociste teritoriju od palestinaca i u tome ne vide ni najmanji problem.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18580 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bossona »

User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#18581 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by p206 »

krme Natanyahu gubi podršku i ovo je jedan od najboljih načina da ostane na vlasti
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#18582 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Koliko me sjecanje sluzi, prije je bilo nezamislivo raketiranje Izraela u ovoj mjeri. Da ne govorim o nemirima unutar Izraela. Benjo je izgleda malo pogubio konce ...
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#18583 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by costacurta »

Sve ovo je tako čudno.
Ćutanje zemalja arpskog zaliva. Abu Dhabi, Kuvajt, Doha, Rijad ko zaliveni.
Odjednom ućuta Turska. Nešto prvi dan ko fol a onda tajac.
Amerika?! Jel neko vidio Bajdena?
Iran?
Izrael sa najjačom avijacijom u svijetu, kontroliše iz zraka bukvalno svaki metar kvadratni od ukupno 300 kvadratnih kilometara teritorije Gaze niti jednan 7ništeni raketni lanser do sada. Pogledaj samo kako izgledaju ta lansiranja u sred dana a kamoli po noći. Mjesto lansiranja, bez radara i i drugih uređaja za praćenje i otkrivanje je vidljivo golim okom sa daljine od 20km minimalno. HAMAS ne bi bio u stanju niti imao vremena upaliti agregat a nekamoli ukucati koordinate i ispaliti hiljade projetila prema Izraelu da ovi zaista hoće da se odbrane i spriječe napade.
Zašto puštaju da bude lanisarno hiljade projektila?
I ono najbitnije, odakle HAMASu ovoliko naoružanje? :shock: Kako su ga uapjeli prebaciti u Gazu neopaženo? Prije par godina Izrael je izvrnuo Turski brodić koji je dopremao humanitarnu za Gazu a da im je neopaženo prošla ovolika masa lansera i raketa?! ALO?!
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#18584 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by WRecker »

HWsince93 wrote: 14/05/2021 04:45
WRecker wrote: 14/05/2021 01:06 Ubio bih sve zidove na svijetu ali ostavio sam neke da vidi svijet zasto sam ih ubijao -A.H :thumbup:
Lijeci se bolesnice
Nazalost jedini kojima ce trebati lijecenje su nevini Palestinci
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#18585 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by costacurta »

Još čudnije je da NAJAVE da će srušiti neku zgradu u kojoj se nalaze kancelarije Hamasa.
Ono,
Danas u 16 najavljeno rušenje, vi ne morate zaključavati samo pregledajte da nije pegla ostala uključena i prozore zatvorite da neće kiša namahat :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#18586 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by nosara »

costacurta wrote: 14/05/2021 08:19 Još čudnije je da NAJAVE da će srušiti neku zgradu u kojoj se nalaze kancelarije Hamasa.
Ono,
Danas u 16 najavljeno rušenje, vi ne morate zaključavati samo pregledajte da nije pegla ostala uključena i prozore zatvorite da neće kiša namahat :-)
To bas nije cudno.

Ovo gore jeste na prvu, ali kad skontas i nije. Pare mogu sve.

Obicni ljudi su samo kusur, sica, nebitni, bilo kome. Njihovi zivoti, imovina... Nista, prasina.
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#18587 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by splinter »

p206 wrote: 14/05/2021 07:49 krme Natanyahu gubi podršku i ovo je jedan od najboljih načina da ostane na vlasti
Natanyahu je lider kojeg je pregazilo vrijeme. Sa svojim izuzetno militariziranim stavom u vođenju države i odnosu prema Palestincima ne može doprinijeti ničemu pozitivnom niti je on tip političara koji je sposoban sjesti i dijalogom riješiti problem.
Zapravo on nije državnik nego bivši vojnik i takva mu je doktrina.
U Izraelu postoji dovoljna kritična masa da se započne dijalog i spriječi krvoproliće uz pronalazak trajnog rješenja.
Dugo godina pratim rad NVO Breaking the silence, koju vode bivši IDFovci uglavnom učesnici dešavanja tokom prve i druge Intifade i oni imaju izrazito kritički odnos prema svemu što radi zvanični TelAviv i sramotnom odnosu prema Palestincima.
Na kraju će se morati naći neko zajedničko rješenje kroz dijalog i iz posredstvo međunarodne zajednice.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#18588 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

Jebiga ljudi ako ima opravdanje za ovo gore upadanje u palestinske kuće i izbacivanje ljudi onda stvarno ne znam. Iskreno onda je i Hamas Freedom Fighters, kapu im skidam sa kakvim fašizmom i nacizmom imaju posla.
Last edited by Milenkov buraz on 14/05/2021 08:41, edited 1 time in total.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#18589 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by costacurta »

nosara wrote: 14/05/2021 08:25
costacurta wrote: 14/05/2021 08:19 Još čudnije je da NAJAVE da će srušiti neku zgradu u kojoj se nalaze kancelarije Hamasa.
Ono,
Danas u 16 najavljeno rušenje, vi ne morate zaključavati samo pregledajte da nije pegla ostala uključena i prozore zatvorite da neće kiša namahat :-)
To bas nije cudno.

Ovo gore jeste na prvu, ali kad skontas i nije. Pare mogu sve.

Obicni ljudi su samo kusur, sica, nebitni, bilo kome. Njihovi zivoti, imovina... Nista, prasina.
Izrael nabij na Hašima, ali
Proveo sam par godina dole i znam na šta sve su ti ljudi spremni na šaku dolara. Zašto?
90% njih je gola bijeda, dok 10% ne zna šta će od bogatstva i sjaja i manipuliše sa ovom bijedom,
ovih 90% sirotinje njih najmanje 75% je nepismeno i toliko agresivno i tvrdoglavo da je to nevjerovatno.
Najkorumpiraniji ljudi na svijetu su arapi, daš 100$ policajcu moš raditi šta hoš. Zavisi od zemlje do zemlje ali u 5g sve.
Mi smo ovdje ratovali, bilo svega i svačega i onda sjeli opet, koridor, šverc, kafane druženja jbga tako je kako je. Kod njih bato moj nema te solucije "de da vidimo kako ćemo" već samo GRUUUH!! I to nažalost ova sirotinja, nepismena, neobrazovana, needucirana pod uticajem ovih govana bogatih. Ljudi moji koji je to licemjerluk, ovamo selame nazivaju, ti imaš osjećaj da je to toliko čisto i iskreno a iza scene kurvaluk i sve drugo zabranjeno. Fuj
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#18590 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

costacurta wrote: 14/05/2021 08:41
nosara wrote: 14/05/2021 08:25
costacurta wrote: 14/05/2021 08:19 Još čudnije je da NAJAVE da će srušiti neku zgradu u kojoj se nalaze kancelarije Hamasa.
Ono,
Danas u 16 najavljeno rušenje, vi ne morate zaključavati samo pregledajte da nije pegla ostala uključena i prozore zatvorite da neće kiša namahat :-)
To bas nije cudno.

Ovo gore jeste na prvu, ali kad skontas i nije. Pare mogu sve.

Obicni ljudi su samo kusur, sica, nebitni, bilo kome. Njihovi zivoti, imovina... Nista, prasina.
Izrael nabij na Hašima, ali
Proveo sam par godina dole i znam na šta sve su ti ljudi spremni na šaku dolara. Zašto?
90% njih je gola bijeda, dok 10% ne zna šta će od bogatstva i sjaja i manipuliše sa ovom bijedom,
ovih 90% sirotinje njih najmanje 75% je nepismeno i toliko agresivno i tvrdoglavo da je to nevjerovatno.
Najkorumpiraniji ljudi na svijetu su arapi, daš 100$ policajcu moš raditi šta hoš. Zavisi od zemlje do zemlje ali u 5g sve.
Mi smo ovdje ratovali, bilo svega i svačega i onda sjeli opet, koridor, šverc, kafane druženja jbga tako je kako je. Kod njih bato moj nema te solucije "de da vidimo kako ćemo" već samo GRUUUH!! I to nažalost ova sirotinja, nepismena, neobrazovana, needucirana pod uticajem ovih govana bogatih. Ljudi moji koji je to licemjerluk, ovamo selame nazivaju, ti imaš osjećaj da je to toliko čisto i iskreno a iza scene kurvaluk i sve drugo zabranjeno. Fuj
Vjerujem da ima toga, to se manje-više zna. Ima i kod nas tog mentaliteta, selam, alaha mi, kurana mi, ramazana mi a ovamo zavrne stotine hiljada na tenderu i ukrade, poznato za ne?
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#18591 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by p206 »

splinter wrote: 14/05/2021 08:29
p206 wrote: 14/05/2021 07:49 krme Natanyahu gubi podršku i ovo je jedan od najboljih načina da ostane na vlasti
Natanyahu je lider kojeg je pregazilo vrijeme. Sa svojim izuzetno militariziranim stavom u vođenju države i odnosu prema Palestincima ne može doprinijeti ničemu pozitivnom niti je on tip političara koji je sposoban sjesti i dijalogom riješiti problem.
Zapravo on nije državnik nego bivši vojnik i takva mu je doktrina.
U Izraelu postoji dovoljna kritična masa da se započne dijalog i spriječi krvoproliće uz pronalazak trajnog rješenja.
Dugo godina pratim rad NVO Breaking the silence, koju vode bivši IDFovci uglavnom učesnici dešavanja tokom prve i druge Intifade i oni imaju izrazito kritički odnos prema svemu što radi zvanični TelAviv i sramotnom odnosu prema Palestincima.
Na kraju će se morati naći neko zajedničko rješenje kroz dijalog i iz posredstvo međunarodne zajednice.
ne znam.. ne pratim dovoljno, ali mislim da je za vrijeme njegove vladavine uzgojeno dovoljno onih koji će u budućnosti podržavati njegove nasljednike. Konkretno mislim na ova nelegalna izgrađena naselja kao i ona oteta. To su sve porodice sa po 4+ djece kojima je to dato džaba. I oni će u budućnosti voditi politiku Izraela a ne progresivne snage koje žive u urbanim mjestima.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#18592 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bogoljub »

Sve što je oteto je prokleto i nema nikakvu normalnu budućnost.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#18593 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

bogoljub wrote: 14/05/2021 09:39 Sve što je oteto je prokleto i nema nikakvu normalnu budućnost.
Upravo. Moze trajati jos stoljece, al ovakva zloba i fasizam kao da su zivotinje u pitanju, vrate se kao bumerang.

Meni je neshvatljivo da su Jevreji izabrali ovaj put i guraju sa mnogo mrznje, a svi znamo kroz sta su prosli. A, kao, pametni ljudi ...
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#18594 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arman1 »

karanana wrote: 14/05/2021 04:50
Ne meres se s njima na ovaj nacin bosti niti tuci. Neka nova strategija ce se morati naci jer ovako svakih 5-6 godina ovi sravne pola gaze i imaju opravdanje. Kako ne mogu prokrijumcariti i provuci kakve stingere koji bi mozda mogli bar malo zaprijetiti ovim avionima ili kako nemaju neke diverzante koji bi mogli sad napadati ove topove i vojsku koja ae gomila? Ali nisu ni oni tako naivni, vjerovatno imaju strategiju koja ih stiti i nadgleda sve pokrete iz gaze preko dronova i ko zna cega jos. Koja je to preciznost jebote. Prvo posalju manju raketu da upozori stanovnike i dadnu im malo vremena da bjeze i onda tako precizno pogode neboder da se urusi sam podase kao kad se zgrade ruse dinamitom. Tu su donekle fer mada su zlocinci ukupno gledano.
Nema tu ništa FER. Raketa upozorenja pogodi objekat 5 - 15 sekundi prije one koja ruši. Ako spavaš, jedeš ili si u WC dok se snađeš već si živ u kaburu.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#18595 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by p206 »

swanfilter wrote: 14/05/2021 09:49
bogoljub wrote: 14/05/2021 09:39 Sve što je oteto je prokleto i nema nikakvu normalnu budućnost.
Upravo. Moze trajati jos stoljece, al ovakva zloba i fasizam kao da su zivotinje u pitanju, vrate se kao bumerang.

Meni je neshvatljivo da su Jevreji izabrali ovaj put i guraju sa mnogo mrznje, a svi znamo kroz sta su prosli. A, kao, pametni ljudi ...
njima nije cilj samo cijela Palestina nego i šire, jer planiraju da imaju puno više stanovnika. A to realno ne moze sve stati na nekih 30000 kvalitetne zemlje bez pustinje...ja sam uvjeren da sutra svi Palestinci isele iz Gaze i "Zapadne Obale" i da nemaju više taj unutrašnji "problem" da bi Izrael vodio rat protiv Sirije, Jordana i Egipta za još teritorije i resursa i da bi to lobiranjem opravdao kao borba protiv terorizma i sl.
Taj put je izabran i tako odgajaju mlade, a gdje mu je kraj..
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#18596 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

Sutra da mogu Izrael bi iscenirao da je neka extremna struja unutar vojske preuzela kontrolu nad nuklearnim naoružanjem i ispalila nuklearku na pojaz Gaze, samo da znaju da radijacija neće pobiti i Jevreje. I sve bi se završilo na verbalnim osudama svijeta, mnogi bi našli i za takav postupak opravdanje, oni kao poduzeli kontrolu, filmski osudili počinioce i pojela maca sve, ljudi pobijeni a oni preuzeli kontrolu nad Gazom. Vjerujem da imaju i takav scenarij negdje na dnu fioke.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#18597 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

p206 wrote: 14/05/2021 09:58
swanfilter wrote: 14/05/2021 09:49
bogoljub wrote: 14/05/2021 09:39 Sve što je oteto je prokleto i nema nikakvu normalnu budućnost.
Upravo. Moze trajati jos stoljece, al ovakva zloba i fasizam kao da su zivotinje u pitanju, vrate se kao bumerang.

Meni je neshvatljivo da su Jevreji izabrali ovaj put i guraju sa mnogo mrznje, a svi znamo kroz sta su prosli. A, kao, pametni ljudi ...
njima nije cilj samo cijela Palestina nego i šire, jer planiraju da imaju puno više stanovnika. A to realno ne moze sve stati na nekih 30000 kvalitetne zemlje bez pustinje...ja sam uvjeren da sutra svi Palestinci isele iz Gaze i "Zapadne Obale" i da nemaju više taj unutrašnji "problem" da bi Izrael vodio rat protiv Sirije, Jordana i Egipta za još teritorije i resursa i da bi to lobiranjem opravdao kao borba protiv terorizma i sl.
Taj put je izabran i tako odgajaju mlade, a gdje mu je kraj..
Pa naravno, to se zna. Ima negdje mapa koja pokazuje kranji cilj, dijelovi Sirije, Jordana i Egipta su krajnji cilj...što znamo a koliko još kriju.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#18598 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bogoljub »

Josep Borrell, zastupajući vanjsku politiku EU, je kazao je izbacivanje palestinskih obitelji iz jeruzalemskog kvarta Sheikh Jarrah “ilegalno prema međunarodnom pravu i predmet oziubljne zabrinutosti, a služi samo za podizanje napetosti.”
....,......,........,
On govori kao da se radi o nekom eto slučajnom incidentu a ne višedecenijskoj torturi koju provodi Izrael. Govori u jednini, jednoj porodici. Tako da ova njegova zabrinutost je zapravo žestoko iskrivljavanje činjenica. Čuj Izrael iseljavao jednu Palestinsku porodicu!
STRAŠNO!
STRAŠNO!
IZRAEL ISELJAVA I PROTJERUJE ČITAVA SELA I NASELJA PALESTINACA. O tome je snimljeno hiljade minuta dokumentarnog filma neovisnih novinara i sa zapada i sa istoka, koji se usude staviti svoju glavu u torbu i otići tamo snimiti realno stanje.
Free Palestina!!!
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#18599 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by p206 »

Milenkov buraz wrote: 14/05/2021 10:00
p206 wrote: 14/05/2021 09:58
swanfilter wrote: 14/05/2021 09:49

Upravo. Moze trajati jos stoljece, al ovakva zloba i fasizam kao da su zivotinje u pitanju, vrate se kao bumerang.

Meni je neshvatljivo da su Jevreji izabrali ovaj put i guraju sa mnogo mrznje, a svi znamo kroz sta su prosli. A, kao, pametni ljudi ...
njima nije cilj samo cijela Palestina nego i šire, jer planiraju da imaju puno više stanovnika. A to realno ne moze sve stati na nekih 30000 kvalitetne zemlje bez pustinje...ja sam uvjeren da sutra svi Palestinci isele iz Gaze i "Zapadne Obale" i da nemaju više taj unutrašnji "problem" da bi Izrael vodio rat protiv Sirije, Jordana i Egipta za još teritorije i resursa i da bi to lobiranjem opravdao kao borba protiv terorizma i sl.
Taj put je izabran i tako odgajaju mlade, a gdje mu je kraj..
Pa naravno, to se zna. Ima negdje mapa koja pokazuje kranji cilj, dijelovi Sirije, Jordana i Egipta su krajnji cilj...što znamo a koliko još kriju.
i tako dolazimo do zaključka da je arapskim vlastima iz okolnih zemalja dobro dok ima Palestinaca koji će biti ubijani malo po malo.. to odgovara i njima, jer da ih nema Izrael bi se okrenuo agresivno prema njima. Ti ljudi su izdani onda kad je potpisano da priznaju Izrael,a ovi se povukli iz Sinaja i drugih mjesta.
Time je Izrael kupio mir dok ove ne istrijebe. I vjerujem da bi do sad bili istrebljeni da ne postoji nešto kao što je internet i da se svako ko imalo hoce moze informisati.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18600 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by 90minut »

JohnnyS wrote: 14/05/2021 10:27 A onda zbog nekog idiota vi ostali odgovarate točno onako kako on očekuje. Svaka vam čast.
Ne nego ga ismijavamo i korigujemo tvrdnje koje on nije ni provjeravao jesu li tacne ti si jedini koji si se upecao mi ismijavamo što je oduzeo sebi vremena da napiše ovo i da bude rahmetlija. :lol:
Locked