Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18051 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

Benjo34 wrote: 12/05/2021 09:49
Humljanin wrote: 12/05/2021 09:31 Samo otvori čovjek temu Nagorno Karabaha i ovu. Pa usporediš upise.
Skoro isti ljudi koji ovdje vapiju za svjetskom pravdom, tamo su ne samo navijali, nego orgazmično uživali na slike mrtvih Armenaca.

I onda se to poziva na Boga na moral na ovo na ono...

A kakve mi veze imamo i sa jednima i sa drugima?
Bio sam na temi tamo, nemoguce je povuci paralelu između Palestine i Karabaha, bar ne u smislu u kojem pokušavaš. Složit ćemo se da na Karabahu nisu civili ni blizu stradali kao što Palestinci stradaju od Izraela u zadnjih xy godina? Armenci su okupirali dio Karabaha, protjerali Azere, i izgubili su fer na bojnom polju. Vojnik kao vojnik uvijek strada u ratu. Sa druge strane, Izrael je formiran uz pomoc Britsa, naselili su Jevreje iz svih dijelova svijeta na taj prostor i od tad počinje stradanje Palestinaca. Karabah nikad nije priznat kao država ili dio Armenije, za razliku od Izraela koji su holokaustom dobili sve šta žele, pa i to da čine genocid nad onim koji im nisu krivi.

Mi nemamo nikakve veze, pokušavam biti objektivan. Kako biti objektivan i podržavati u prvom slučaju okupaciju druge zemlje, i u drugom slučaju decenijsko iživljavanje nad ljudima, od ubijanja, raseljavanja, izgladnjivanja ( https://www.theguardian.com/world/2012/ ... limit-gaza). Isto tako ako sam negdje napisao nešto što poziva na genocid, istrebljenje prema nekom narodu, slobodno mi quote ili posalji u dm

Gledaj, nije ovaj forum West Point da se izučava doktrina ratovanja niti je medunarodni sud da se izučava međunarodno pravo.
I na jednoj i na drugoj temi se navija. To je i više nego jasno.

Što se tiče rata, u svakom, ali bas u svakom ratu ginu i civili i vojnici.
Na onoj temi se nije samo slavilo vojne pohodne nego su se lijepile slike napada i mrtvih vojnima uz neljudske komentare.
Sada ovdje skoro isti komntatori plaču i pozivaju se na ljudskost.

Ja sam samo želio ukazati na licemjerje i ostrašćenost.

A što se tiče N.Karabaha, u pravu si. Nije priznat kao država, ali onda imaš problem isto i sa Palestinom.

Ja se ne svrstavam ni na jednu stranu. I svjestan sam da se ta dva sukoba ne mogu potpuno izjednačiti.
Ali je poanta mog upisa bila kako se tamo na osvajačke pohode Azerbejdžanaca i smrt Armenaca orgazmicno slavilo, lijepili se bolesni komentari i slike, opravdavalo se agresiju, nazivalo se Armence štakorima...itd

A ovdje potpuno druga priča iz usta istih ljudi. Sada se poziva na humanost , vapije se svijetu za pravdu, za mir...itd


Bolesno licemjerje.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18052 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

zenit dozic wrote: 12/05/2021 09:48
salik79 wrote: 12/05/2021 09:31
Ovo je bolesno
Ovi su gori od cetnika
Ovo je samo vrh ledenog brijega...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18053 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

seln wrote: 12/05/2021 09:55
Humljanin wrote: 12/05/2021 09:44
seln wrote: 12/05/2021 09:40

Civila?
Ma nije nikog briga na temi o N.Karabahu za civile. Slavilo se.
Isto kao što ni hamas nije briga za civile.
Izbjegavas odgovor, sto me ne cudi, tvoja demagogija je poznata.
Tamo su slavili kraj okupacije i legitimno oslobadjanje azerbejdzanske teritorije.
Inace, sjecam se da ste vi ("vi" ste "ne mi") navijali za armene.

U Palestini se ljudi vec 70 godina protjeruju iz domova, vrsi se pravno i fizicko nasilje...
I opet vi ("vi" ste "ne mi") manje vise otvoreno podrzavate Izrael, sve na foru nekog "legalizma, protivljenja terorizmu, qraca, palaca".
Vi, mi, ovi, oni....... Jah

Čuj slavili ste legitimno oslobađanje od okupacije azerskog teritorija od prije 30 godina?

Pa hajde se vrati 70 godina unazad, nije to toliko daleko, sve u jednom prosječnom ljudskom vijeku, pa ćeš vidjeti da Armeni isto imaju pravo na taj teritorij jer je povijesno bio njihov dok im ga SSSR nije oteo i poklonio Azerima.

Kada bi gledao tako, duže je i ranije je taj nesretni N.Karabah bio Armenski.

Ali jok, sve se uvijek gleda ovdje kroz prizmu religije.
I onda se vraća u povijest do one točke gdje svakome odgovara.

Nikakve veze vi nemate ni sa Azerima ni sa Armenima ni sa Palestincima.... Ali se tamo slavilo ubijanje Armena i agresija Azera.
A ovdje se plače za Palestince....

Kažem, licemjerje i to bolesno licemjerje.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18054 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 12/05/2021 09:56
MorningStar wrote: 12/05/2021 09:54
salik79 wrote: 12/05/2021 09:53

Evo ti Kurda, pitaj njega kako je u Iranu:

Sale twit par kurda ne znaci nista , oces da ti ja video arapa u IDFu i da napisem vidis da arapi vole i brane izrael :D
Ogromna vecina iranskih kurda su lojalni gradjani i velike patriote I.R. Iran.

Ne mozes ih porediti sa Beduinima koje spominjes.
Kao i arapi lojalni drzavljani izraela : :D
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#18055 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13651
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#18056 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

salik79 wrote: 12/05/2021 09:47
JohnnyS wrote: 12/05/2021 09:39
salik79 wrote: 12/05/2021 09:36

Evo, ja sam jedan od aktivnijih na ovoj temi...Citiraj jedan moj upis koji bi aludirao na tvoju tvrdnju!?
Naravno kad ni Iran sam nije znao koga bi tamo podržao :D
Kako to, a braca muslimani? :oops:

Iran je podrzao teritorijalni integritet i suverenitet Azerbejdzana, ali je insistirao da se to rijesi diplomatskim putem, a ne sukobom. S obje strane je intenzivno komunicirao da sto prije dodje do rjesenja i obustave krvoprolica.

Usput, u Iranu zive velike zajednice Armena i Azera (sam imam Hamenei je etnicki Azer), koje uzivaju potpuno ista prava koja uzivaju i sve ostale etnicke zajednice u Iranu.

Pa nastradala su i braća muslimani u Srebrenici pa si bio protiv rezolucije o genocidu. Mislim kako ti uopće nemaš vjersku agendu na forumu već političku kao lokalni megafon iranske politike. Zato si i bio za mirno rješenje u Azerbejdžanu i zato si za nestanak Izraela. Da sutra ajatolaha spuca moždani udar i probudi se navijajući za Izrael i ti bi počeo šalomati po forumu ;)
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#18057 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

MorningStar wrote: 12/05/2021 10:02
salik79 wrote: 12/05/2021 09:56
MorningStar wrote: 12/05/2021 09:54
Sale twit par kurda ne znaci nista , oces da ti ja video arapa u IDFu i da napisem vidis da arapi vole i brane izrael :D
Ogromna vecina iranskih kurda su lojalni gradjani i velike patriote I.R. Iran.

Ne mozes ih porediti sa Beduinima koje spominjes.
Kao i arapi lojalni drzavljani izraela : :D
Ovaj je ocigledno homosex koji podrzava bliskoistocni LGBT dernek raj, tel aviv.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#18058 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Sociolog »

mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Kakve su to orudje sad?
Zaboravih vise, napredniji lanseri?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18059 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Humljanin wrote: 12/05/2021 10:02
seln wrote: 12/05/2021 09:55
Humljanin wrote: 12/05/2021 09:44

Ma nije nikog briga na temi o N.Karabahu za civile. Slavilo se.
Isto kao što ni hamas nije briga za civile.
Izbjegavas odgovor, sto me ne cudi, tvoja demagogija je poznata.
Tamo su slavili kraj okupacije i legitimno oslobadjanje azerbejdzanske teritorije.
Inace, sjecam se da ste vi ("vi" ste "ne mi") navijali za armene.

U Palestini se ljudi vec 70 godina protjeruju iz domova, vrsi se pravno i fizicko nasilje...
I opet vi ("vi" ste "ne mi") manje vise otvoreno podrzavate Izrael, sve na foru nekog "legalizma, protivljenja terorizmu, qraca, palaca".
Blablabla...
Kao sto rekoh, tvoja demagogija mi je poznata.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18060 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Mislis civilima
Israeli army says that an anti-tank guided missile was fired from northern Gaza towards Israel. According to reports it struck a civilian vehicle near Netiv Ha'Asara. Three people said to be severely wounded, one critical
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#18061 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

Sociolog wrote: 12/05/2021 10:06
mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Kakve su to orudje sad?
Zaboravih vise, napredniji lanseri?
Obicne navodece protivoklopne rakete, tipa americki tow ili maljutka, samo sto ovi koriste moderne ruske verzije.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#18062 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hakiz »

Humljanin wrote: 12/05/2021 10:02

Ali jok, sve se uvijek gleda ovdje kroz prizmu religije.
I onda se vraća u povijest do one točke gdje svakome odgovara.
I to bi bilo to.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#18063 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by LBVIEW »

nKrkan wrote: 12/05/2021 00:32
MorningStar wrote: 12/05/2021 00:28
nKrkan wrote: 12/05/2021 00:20
Upravo , nemoguce je ,nema načina
I bez pomoci SAD Izrael je sposban ratovati godinama i godinama sa svim zemljama koje ih okruzju
Jos samo da palestinci tj. Da ovi sto ih vode da skontaju da neko rjesenje moraju da nadju tj. Da ce morati mir njima nepovoljan jer nitko im nece doci u pomoc.. Djaba ginu. Izrael konvencionalno nitko ne moze ugroziti u okolini a i kad bi mogao ko ce kad imaju nuklearno oruzje.. Zato sluze twitovi,selami i jake izjave lidera iz irana,turske i slicno da se ubere poena kod muslimana u regionu i posmatraju tako palestince dok ovi opet ne istrehaju po gazi i zapadnoj obali i tako u krug.
Ima li su vremena od 1947 i mogucnosti nije mi jasno zasto je tamo iko ostao, arapska liga ili ko vec neka ih raseli ako ih je 2 mil u Izraelu u arapske zemlje da ne ginu dzaba desetljecima
I dobijes mir , nit bi Izrael mogao dalje da ubija jer ne bi imao koga imali bi cistu zemlju
Odlican prijedlog, evo predlazem da ga primjenis kod sebe u kuci, kad ti neko u istu provali.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18064 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

salik79 wrote: 12/05/2021 09:50
Mirsek je na istom fonu kao i ja, a isto tako je aktivan na ovoj temi. Bas kao i Challenger, bogoljub, swanfilter,... Pa se nesto ne sjecam njihovog orgijanja na onoj temi...

Ne prozivam nikog poimenice.
Ako si izgubio pamćenje, poviri samo na temu o N.Karabahu pa ćeš sve vidjeti.
Skoro na svakoj stranici od par stotina iskucanih stranica su slike ili videi ubijenih Armena uz neljudske navijačke komentare.

Za sve ostalo tu je Ginko Forte. :thumbup:

Pazi, ja ne prozivam direktno tebe niti imam išta protiv tebe. Ti se čak (iako po meni sa čudne pozicije proiranskog političkog stava) doimaš kao relativno uljuđen i razuman komentator.
Kažem relativno ne da vrijedam nego zato jer nisam čitao sve tvoje upise pa nemam pojma kakvi su, ali ono malo što sam čitao iako se ne slažem, ne mogu ti prigovoriti neljudskost.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#18065 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

MorningStar wrote: 12/05/2021 10:07
mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Mislis civilima
Israeli army says that an anti-tank guided missile was fired from northern Gaza towards Israel. According to reports it struck a civilian vehicle near Netiv Ha'Asara. Three people said to be severely wounded, one critical
Ne, ipak vojno vozilo, ima u updajtovanim vijestima. Bilo je jos gadjanja sa ATGM, vidjecemo jesu li sta pogodili. Poceli su i minobacace da koriste.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18066 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

seln wrote: 12/05/2021 10:07
Humljanin wrote: 12/05/2021 10:02
seln wrote: 12/05/2021 09:55

Izbjegavas odgovor, sto me ne cudi, tvoja demagogija je poznata.
Tamo su slavili kraj okupacije i legitimno oslobadjanje azerbejdzanske teritorije.
Inace, sjecam se da ste vi ("vi" ste "ne mi") navijali za armene.

U Palestini se ljudi vec 70 godina protjeruju iz domova, vrsi se pravno i fizicko nasilje...
I opet vi ("vi" ste "ne mi") manje vise otvoreno podrzavate Izrael, sve na foru nekog "legalizma, protivljenja terorizmu, qraca, palaca".
Blablabla...
Kao sto rekoh, tvoja demagogija mi je poznata.
Na žalost i tvoje pisanje po forumu je i meni od ranije poznato.
Sve skupa bezveznjak.
Haj vozdra.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18067 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

MorningStar wrote: 12/05/2021 10:07
mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Mislis civilima
Israeli army says
Pametnom dosta.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18068 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

mirsek wrote: 12/05/2021 10:05
MorningStar wrote: 12/05/2021 10:02
salik79 wrote: 12/05/2021 09:56

Ogromna vecina iranskih kurda su lojalni gradjani i velike patriote I.R. Iran.

Ne mozes ih porediti sa Beduinima koje spominjes.
Kao i arapi lojalni drzavljani izraela : :D
Ovaj je ocigledno homosex koji podrzava bliskoistocni LGBT dernek raj, tel aviv.
:mrgreen:

Image
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18069 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

seln wrote: 12/05/2021 10:11
MorningStar wrote: 12/05/2021 10:07
mirsek wrote: 12/05/2021 10:03 Poceli su da koriste ATGM. Jedno vozilo sa izraelskim vojnicima pogodjeno.
Mislis civilima
Israeli army says
Pametnom dosta.
Naravno , nebi hamas opalio raketu na civile :mrgreen: ovih par stotina sto padaju po kucama to je omaklo se , a izrael nije arapsko pleme da moze sakriti pogibiju vojnika ;)
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#18070 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Benjo34 »

Humljanin wrote: 12/05/2021 09:57
Benjo34 wrote: 12/05/2021 09:49
Humljanin wrote: 12/05/2021 09:31 Samo otvori čovjek temu Nagorno Karabaha i ovu. Pa usporediš upise.
Skoro isti ljudi koji ovdje vapiju za svjetskom pravdom, tamo su ne samo navijali, nego orgazmično uživali na slike mrtvih Armenaca.

I onda se to poziva na Boga na moral na ovo na ono...

A kakve mi veze imamo i sa jednima i sa drugima?
Bio sam na temi tamo, nemoguce je povuci paralelu između Palestine i Karabaha, bar ne u smislu u kojem pokušavaš. Složit ćemo se da na Karabahu nisu civili ni blizu stradali kao što Palestinci stradaju od Izraela u zadnjih xy godina? Armenci su okupirali dio Karabaha, protjerali Azere, i izgubili su fer na bojnom polju. Vojnik kao vojnik uvijek strada u ratu. Sa druge strane, Izrael je formiran uz pomoc Britsa, naselili su Jevreje iz svih dijelova svijeta na taj prostor i od tad počinje stradanje Palestinaca. Karabah nikad nije priznat kao država ili dio Armenije, za razliku od Izraela koji su holokaustom dobili sve šta žele, pa i to da čine genocid nad onim koji im nisu krivi.

Mi nemamo nikakve veze, pokušavam biti objektivan. Kako biti objektivan i podržavati u prvom slučaju okupaciju druge zemlje, i u drugom slučaju decenijsko iživljavanje nad ljudima, od ubijanja, raseljavanja, izgladnjivanja ( https://www.theguardian.com/world/2012/ ... limit-gaza). Isto tako ako sam negdje napisao nešto što poziva na genocid, istrebljenje prema nekom narodu, slobodno mi quote ili posalji u dm

Gledaj, nije ovaj forum West Point da se izučava doktrina ratovanja niti je medunarodni sud da se izučava međunarodno pravo.
I na jednoj i na drugoj temi se navija. To je i više nego jasno.

Što se tiče rata, u svakom, ali bas u svakom ratu ginu i civili i vojnici.
Na onoj temi se nije samo slavilo vojne pohodne nego su se lijepile slike napada i mrtvih vojnima uz neljudske komentare.
Sada ovdje skoro isti komntatori plaču i pozivaju se na ljudskost.

Ja sam samo želio ukazati na licemjerje i ostrašćenost.

A što se tiče N.Karabaha, u pravu si. Nije priznat kao država, ali onda imaš problem isto i sa Palestinom.

Ja se ne svrstavam ni na jednu stranu. I svjestan sam da se ta dva sukoba ne mogu potpuno izjednačiti.
Ali je poanta mog upisa bila kako se tamo na osvajačke pohode Azerbejdžanaca i smrt Armenaca orgazmicno slavilo, lijepili se bolesni komentari i slike, opravdavalo se agresiju, nazivalo se Armence štakorima...itd

A ovdje potpuno druga priča iz usta istih ljudi. Sada se poziva na humanost , vapije se svijetu za pravdu, za mir...itd


Bolesno licemjerje.
Opet ti kažem, svaki moj post u kojem sam imao bilo kakav izljev u smislu pozivanja na nečije ubistvo, istrebljenje, genocid nad nekim, slobodno mi quote i obećavam da nikad više neću ništa nikad napisati na ovom forumu. Odgovorno stojim iza svojih riječi, meni se tamo smučilo na kakav način su Armenci žrtvovali svoju vojsku, zbog čega? Zbog tuđe zemlje. Uvijek će zelja za oslobađanjem zemlje biti veća od one za okupacijom.

Prostor današnje Palestine - Izraela, su dobili Jevreji kao nagradu za ono što ih saveznici nisu spasili od holokausta. Oni to koriste čineći genocid. Većina Jevreja na tom prostoru, pa bar 80% njih uopste nema korijene sa tih prostora, nego su ih naselili iz drugih dijelova svijeta, i onda na ovakav način su promijenili totalno demografsku sliku tog prostora. Pored naseljavanja, uglavnom ubijanjem,iživljavanjem. Zar nije fer da se uvijek poziva na humanost?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#18071 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by LBVIEW »

MorningStar wrote: 12/05/2021 00:35
nKrkan wrote: 12/05/2021 00:32
MorningStar wrote: 12/05/2021 00:28
Jos samo da palestinci tj. Da ovi sto ih vode da skontaju da neko rjesenje moraju da nadju tj. Da ce morati mir njima nepovoljan jer nitko im nece doci u pomoc.. Djaba ginu. Izrael konvencionalno nitko ne moze ugroziti u okolini a i kad bi mogao ko ce kad imaju nuklearno oruzje.. Zato sluze twitovi,selami i jake izjave lidera iz irana,turske i slicno da se ubere poena kod muslimana u regionu i posmatraju tako palestince dok ovi opet ne istrehaju po gazi i zapadnoj obali i tako u krug.
Ima li su vremena od 1947 i mogucnosti nije mi jasno zasto je tamo iko ostao, arapska liga ili ko vec neka ih raseli ako ih je 2 mil u Izraelu u arapske zemlje da ne ginu dzaba desetljecima
I dobijes mir , nit bi Izrael mogao dalje da ubija jer ne bi imao koga imali bi cistu zemlju
Ne treba niti ima potrebe da se rasele svi palestinci, izrael je vec otjerao koliko su htjeli. Zapelo se oko nekih dijelova na zapadnoj obali i jeruzalemu dje su ovi uprli nece da prihvate gubitke teritorije a jos ih loze arapi sa strane da nedaju jeruzalem iz vjerskih razloga i eto...
De bolan legitimni, kakvih dijelova teritorije, radi se o privatnoj imovini koju otimaju Palestincima uz izgovor kako je ista pripadal Jevrejima prije par stotina godina, vjerovatno dobili gruntovni list od Rimljana. Nego, sta mislis da tebi neko dodje u Husino i napenali te nogom u dupe "jer neces da prihvatis gubitak teritorije". Hebeni licemjer.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#18072 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

MorningStar wrote: 12/05/2021 10:11
mirsek wrote: 12/05/2021 10:05
MorningStar wrote: 12/05/2021 10:02

Kao i arapi lojalni drzavljani izraela : :D
Ovaj je ocigledno homosex koji podrzava bliskoistocni LGBT dernek raj, tel aviv.
:mrgreen:

Image
Dzaba mu praksa ako mu je vjera slaba. :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18073 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

Hakiz wrote: 12/05/2021 10:08
Humljanin wrote: 12/05/2021 10:02

Ali jok, sve se uvijek gleda ovdje kroz prizmu religije.
I onda se vraća u povijest do one točke gdje svakome odgovara.
I to bi bilo to.
Pa zar nije?

Malo pospeš religijskog začina i svaki kurac ovom zaostalom narodu u BiH možeš prodati.

Navija tamo i troši vrijeme, energiju, emocije na neke sukobe udaljene tisućama kilometara, a pred nosom mu kuća u kurcu.
Ogrezli smo u korupciji, nepotizmu, neradu, zavisti, mržnji, nesposobnosti, podobnosti....raspada se sve po šavovima, a ono navija tamo što negdje neki ljudi ginu.

Hebe me se i za jedne i za druge. Mislim, volio bi da je mir, ali imam i svojih problema, neće mi oni kruh dat da prehranim djecu.

Da budem iskren i samo forumanje mi je gubljenje vremena, ali hajde...barem se emocionalno ne trošim na gluposti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18074 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 12/05/2021 10:02
salik79 wrote: 12/05/2021 09:56
MorningStar wrote: 12/05/2021 09:54
Sale twit par kurda ne znaci nista , oces da ti ja video arapa u IDFu i da napisem vidis da arapi vole i brane izrael :D
Ogromna vecina iranskih kurda su lojalni gradjani i velike patriote I.R. Iran.

Ne mozes ih porediti sa Beduinima koje spominjes.
Kao i arapi lojalni drzavljani izraela : :D
Tzv. Pustinjski Arapi, iliti Beduini.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18075 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

Benjo34 wrote: 12/05/2021 10:13
Humljanin wrote: 12/05/2021 09:57
Benjo34 wrote: 12/05/2021 09:49

Bio sam na temi tamo, nemoguce je povuci paralelu između Palestine i Karabaha, bar ne u smislu u kojem pokušavaš. Složit ćemo se da na Karabahu nisu civili ni blizu stradali kao što Palestinci stradaju od Izraela u zadnjih xy godina? Armenci su okupirali dio Karabaha, protjerali Azere, i izgubili su fer na bojnom polju. Vojnik kao vojnik uvijek strada u ratu. Sa druge strane, Izrael je formiran uz pomoc Britsa, naselili su Jevreje iz svih dijelova svijeta na taj prostor i od tad počinje stradanje Palestinaca. Karabah nikad nije priznat kao država ili dio Armenije, za razliku od Izraela koji su holokaustom dobili sve šta žele, pa i to da čine genocid nad onim koji im nisu krivi.

Mi nemamo nikakve veze, pokušavam biti objektivan. Kako biti objektivan i podržavati u prvom slučaju okupaciju druge zemlje, i u drugom slučaju decenijsko iživljavanje nad ljudima, od ubijanja, raseljavanja, izgladnjivanja ( https://www.theguardian.com/world/2012/ ... limit-gaza). Isto tako ako sam negdje napisao nešto što poziva na genocid, istrebljenje prema nekom narodu, slobodno mi quote ili posalji u dm

Gledaj, nije ovaj forum West Point da se izučava doktrina ratovanja niti je medunarodni sud da se izučava međunarodno pravo.
I na jednoj i na drugoj temi se navija. To je i više nego jasno.

Što se tiče rata, u svakom, ali bas u svakom ratu ginu i civili i vojnici.
Na onoj temi se nije samo slavilo vojne pohodne nego su se lijepile slike napada i mrtvih vojnima uz neljudske komentare.
Sada ovdje skoro isti komntatori plaču i pozivaju se na ljudskost.

Ja sam samo želio ukazati na licemjerje i ostrašćenost.

A što se tiče N.Karabaha, u pravu si. Nije priznat kao država, ali onda imaš problem isto i sa Palestinom.

Ja se ne svrstavam ni na jednu stranu. I svjestan sam da se ta dva sukoba ne mogu potpuno izjednačiti.
Ali je poanta mog upisa bila kako se tamo na osvajačke pohode Azerbejdžanaca i smrt Armenaca orgazmicno slavilo, lijepili se bolesni komentari i slike, opravdavalo se agresiju, nazivalo se Armence štakorima...itd

A ovdje potpuno druga priča iz usta istih ljudi. Sada se poziva na humanost , vapije se svijetu za pravdu, za mir...itd


Bolesno licemjerje.
Opet ti kažem, svaki moj post u kojem sam imao bilo kakav izljev u smislu pozivanja na nečije ubistvo, istrebljenje, genocid nad nekim, slobodno mi quote i obećavam da nikad više neću ništa nikad napisati na ovom forumu. Odgovorno stojim iza svojih riječi, meni se tamo smučilo na kakav način su Armenci žrtvovali svoju vojsku, zbog čega? Zbog tuđe zemlje. Uvijek će zelja za oslobađanjem zemlje biti veća od one za okupacijom.

Prostor današnje Palestine - Izraela, su dobili Jevreji kao nagradu za ono što ih saveznici nisu spasili od holokausta. Oni to koriste čineći genocid. Većina Jevreja na tom prostoru, pa bar 80% njih uopste nema korijene sa tih prostora, nego su ih naselili iz drugih dijelova svijeta, i onda na ovakav način su promijenili totalno demografsku sliku tog prostora. Pored naseljavanja, uglavnom ubijanjem,iživljavanjem. Zar nije fer da se uvijek poziva na humanost?

E gledaj sad ovu foru...
Približno isto je vremenski udaljeno i palestinski gubitak zemlje (okupacija) i armenski gubitak njihovog N.Karabaha.
Nećemo sada cjepidlačiti, ali oboje se dogodilo prije manje od 100 godina.

Poslje toga nekad 90-ih Armeni napadnu Azers i vrate taj N.Karabah koji je oduvijek bio njihov. I sada ti kažeš da je to okupirano i navijaš da ih Azeri sataru sa zemljom i opet uzmu N.Karabah.

Sa druge strane, Palestincima je također oteta zemlja, približno jednako vremenski udaljeno (manje od ljudskog vijeka) a tu podrzavaš Palestince da vrate svoju zemlju.

Shvaćaš li da si na jednoj strani pristran. Odaberi koja.

Ja jesam blago naklonjen Izraelcima kao kršćanin imam neke pozitivne sentimente prema njima, ali isto i zbog holokausta u kojem je nažalost i moj narod učestvovao.
Ali nemam problem da vidim i da kažem da nije u redu sto izrael radi, što otima naselja i silom se širi.
Moralna pozicija Palestinaca je po meni jača i ispravnija.
ALI, treba biti svjestan i da dosta arapskog svijeta ne želi dole mirnu koegzistenciju Izraela i Palestine nego žele potpuni nestanak Izraela i unistenje izraelskog naroda. To je veliki problem.
Suma summarum, imam razumijevanje i za jednu o za drugu stranu, imaju neki razlogzi koji idu u prilog i jednima i drugima. Ali nisam ostrašćeno pristran niti navijam ko luđak.

Drago bi mi bilo da se usijane glave ohlade i dogovre za stolom trajni mir i koegzistenciju.
Locked