Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#15801 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hafis »

normala brate wrote:Ovdje svaki put kad se desi neki sukob omjer mrtvih bude recimo 10 palestinaca i 1 izraelac..
Pa normala.
I u vestern filmovima je na jednog poginulog kauboja ili vojnika išlo 10 -15 poginulih indijanaca
A tek Sutjeska ili Neretva.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#15802 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by normala brate »

Hafis wrote:
normala brate wrote:Ovdje svaki put kad se desi neki sukob omjer mrtvih bude recimo 10 palestinaca i 1 izraelac..
Pa normala.
I u vestern filmovima je na jednog poginulog kauboja ili vojnika išlo 10 -15 poginulih indijanaca
A tek Sutjeska ili Neretva.

2018
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15803 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Ja i sta? I 2118-e ce u ovakvim situacijama profesionalna, bolje naoruzana i obucenija vojska trpjeti manje gubitke nego protivnik
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15804 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

insomnia78 wrote:Ja i sta? I 2118-e ce u ovakvim situacijama profesionalna, bolje naoruzana i obucenija vojska trpjeti manje gubitke nego protivnik
... pogotovo ako su protivnici civili.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15805 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Pa izmedju ostalog i to
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#15806 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by normala brate »

Može Hamas napraviti dosta štete, al' se boje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15807 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Sanjarko »

Ja sam cak citao da je Hamas stvoren od strane Mosada. Ne kazem da vjerujem da je to istina i da je istina. Samo kazem da sam i to citao negdje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#15808 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hafis »

Ima logike. Isto kao što je i NOVJ stvorena od strane Gestapa.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15809 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

insomnia78 wrote:
BHCluster wrote:
insomnia78 wrote:‘oćel tražiti i od Jordana?
Cudi me da i po Jordanu i Egiptu ne prave ilegalna naselja i ne naseljavaju doseljenike? Zasto?
Stra’ ih?
Ili nije kosher?
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15810 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

U Jordanu se ti Arapi smatraju Jordancima, isto kao sto se ti isti Arapi u Palestini smatraju Palestincima, jedina razlika izmedju njih je sto su kod crtanja granice jedni zavrsili s jedne strane, a drugi s druge strane granice.
Last edited by aratet on 18/11/2018 10:34, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15811 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#15812 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by normala brate »

Vizionar 1985 wrote:Ja sam cak citao da je Hamas stvoren od strane Mosada. Ne kazem da vjerujem da je to istina i da je istina. Samo kazem da sam i to citao negdje.

Negdje si citao..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15813 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Sanjarko »

normala brate wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja sam cak citao da je Hamas stvoren od strane Mosada. Ne kazem da vjerujem da je to istina i da je istina. Samo kazem da sam i to citao negdje.

Negdje si citao..
Ja. Ne kazem da je istina niti da vjerujem u to.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#15814 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by normala brate »

Vizionar 1985 wrote:
normala brate wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja sam cak citao da je Hamas stvoren od strane Mosada. Ne kazem da vjerujem da je to istina i da je istina. Samo kazem da sam i to citao negdje.

Negdje si citao..
Ja. Ne kazem da je istina niti da vjerujem u to.
Sve što procitaš na internetu ili cuješ u pravom životu uvijek uzmi s dozom opreza, daleko ces dogurati.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15815 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

Generalna skupština UN-a u petak je sa 150 glasova za usvojila rezoluciju kojom se osuđuje izraelska okupacija Golanske visoravni. Protiv su glasali SAD i Izrael, a suzdržano je bilo 14 zemalja, uključujući Australiju, Kamerun i Kanadu.

Rezolucijom se sve aktivnosti Izraela na Golanskoj visoravni tretiraju ilegalnim i oprečnim međunarodnim normama.
Antisemitizam na djelu.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#15816 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nadzornik »

Hamas otkrio identitet IDF agenata koji su se infiltrirali u Gazu i izazvali 48-satni rat prosle sedmice.

Image
Image
Image
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#15817 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bosanski_kralj »

Je li stvarno tako, ili mi se samo čini, da Izrael više ne smije tako lako napasti Gazu i Hamas?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15818 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Stvarno je tako. Stra hin Nasralaha
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#15819 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by normala brate »

Bosanski_kralj wrote:Je li stvarno tako, ili mi se samo čini, da Izrael više ne smije tako lako napasti Gazu i Hamas?
Imaju bolje rakete nego ranije u najmanju ruku mogu ubiti dosta civila..
U ovih 500 raketa koje su ispalili cini mi se pola ih zaustavljeno samo.

Vjerujem da bi ih bombardirali još 10tak dana u suprotnom.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15820 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Zaustavljaju se samo rakete iznad naselja
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15821 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Grean »

seln wrote:
BHCluster wrote:Image
Prije nego sto krenu dusobriznici sa uobicajenom patetikom, ne radi se o kolaboraciji nego spasavanju jevreja od strane nacista.
Kako? Nista o jerusalemskom muftiji, kao vrhovnom dokazu da su muslimani nacisti? :shock:
Upravo citam Jergovicev Sarajavo, plan grada i i on se svako malo dohvati muftije, Handzar divizije, necijeg cvijeca. Vidljiv je taj kriticizam spram onog kako su oni kojima pripada po rodjenju stali uz Antu sa Bradine sto je pohvalno ali i potreba da se ta krivica s nekim podijeli pod svaku cijenu pa cak ako treba da se sluzi ptroizvoljnim insinuacijama. Cisti samodopadljivi populizam, na zalost. A dobar je i rjecit pisac i zbog toga nazalost.

Nema veze sa temom ali ima. Nije to samo forumska potreba da se Bosnjacima koji jedini nisu imali svoju vojsku prisiju nacisticke i antsemitske simpatije.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15822 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Izrael je odbio da prizna nezavisnost Kosva iako je Hashim Thaci vladi Benjamina Netanyahua dao dobru ponudu.

Prema riječima direktora za Balkan pri Ministarstvu spoljnih poslova Izraela Dan Oriana Thaci je prije dva mjeseca predložio da Kosovo otvori svoju diplomatsku misiju u Jerusalimu u zamjenu za priznanje kosovske nezavisnosti.

- Naša pozicija je potpuno jasna. Nećemo priznati nezavisnost Kosova i, koliko ja znam, nema razloga za promjenu našeg stava. Izrael je sasvim svjestan koliko je ovo pitanje osjetljivo na Balkanu, rekao je portparol izraelskog ministarstva inostranih poslova Emmanuel Nason, navodi Koha u onlajn izdanju.

Navodi se i da je Orian obavijestio srpskog predsjednika Aleksandra Vučića da će Kosovo u Izraelu otvoriti trgovinsko predstavništvo, kojim će rukovoditi izraelski biznismen, piše prištinaska Koha

Brothers in arms...

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15823 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

seln wrote:
Izrael je odbio da prizna nezavisnost Kosva iako je Hashim Thaci vladi Benjamina Netanyahua dao dobru ponudu.

Prema riječima direktora za Balkan pri Ministarstvu spoljnih poslova Izraela Dan Oriana Thaci je prije dva mjeseca predložio da Kosovo otvori svoju diplomatsku misiju u Jerusalimu u zamjenu za priznanje kosovske nezavisnosti.

- Naša pozicija je potpuno jasna. Nećemo priznati nezavisnost Kosova i, koliko ja znam, nema razloga za promjenu našeg stava. Izrael je sasvim svjestan koliko je ovo pitanje osjetljivo na Balkanu, rekao je portparol izraelskog ministarstva inostranih poslova Emmanuel Nason, navodi Koha u onlajn izdanju.

Navodi se i da je Orian obavijestio srpskog predsjednika Aleksandra Vučića da će Kosovo u Izraelu otvoriti trgovinsko predstavništvo, kojim će rukovoditi izraelski biznismen, piše prištinaska Koha

Brothers in arms...

Image
Stani malo od Doboja Mujo i mi konja za trku imamo
BEOGRAD - Iran neće priznati jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova iako pojedine članice Organizacije islamske saradnje to od nje traže, izjavio je večeras pomoćnik ministra spoljnih poslova Irana za pravna i međunarodna pitanja Muhamed Mehdi Akondzadeh.

"Mi kao Iran ne priznajemo Kosovo", rekao je Akondzadeh tokom vačere sa novinarima u rezidenciji iranskog ambasadora u Beogradu.

On je dodao da i pojedini parlamentarci u Iranu postavljaju pitanje "islamske solidarnosti" i traže da Teheran prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova.

Akondzadeh, koji je predvodio iransku delegaciju na dvodnevnom ministarskom skupu Pokreta nesvrstanih u Beogradu, čestitao je našoj zemlji na organizaciji jubilarne 50. godišnjice.

"Prvi put sam došao u ovaj grad. Stekao sam utisak da je srpski narod hrabar i častan... Video sam zgrade urušene u bombardovanju i stekao utisak da ni takve akcije nisu uspele da unište identitet naroda", kazao je Akondzadeh.

On je rekao i da se nada da će Srbija i Iran u budućnosti unaprediti prijateljske odnose i da će to pomoći "izgradnju prijateljskih veza između naroda".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15824 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Koji je ono stav Palestine prema Kosovu? Sto Spanija ne prizna isto? To naravno, rijetko ima veze sa ljubavlju no sa medjudrzavnim prepucavanjima i interesima
Kad je onomad Srbija glasala za prijem Palestine u UNESCO Izrael je izjavio da je pitanje o priznanju Kosova zamrseno i da bi trebali mozda razmisliti o promjeni stava :-D
Kada je Palestina pozvala pravoslavne lidere u Betlehem izrael je Milosevicu porucio da za njim postoji medjunarodna potjernica i da ce biti uhapsen ako stupu na Izraelsko tlo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15825 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Npr na glasanju za prijem Kosova u Interpol. Izrael je bio suzdrzan za razliku od Irana, Tunisa, Jordana, Malezije, Sirije... koji su glasali protiv
Locked