Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15751 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by rajv0sa »

Pa držati pod okupacijom i biti unutra nije isto. "Trebaju ovo trebaju ono, trebaju oformit vojsku...2, pa misliš da na zapadnoj obali nebi oformili da mogu ? Sve što dospjeva od naoružanja u Gazu je šverc, i ne postoji nikakav drugi način da se bore nego ovako. Da nema ovoga fino bi ih počistili i nebi ni postojali nikako, završili bi u kampovima po susjednim zemljama, kao što su završili mnogi. "Izvinite što nas tučete" bi po nekima bila prava politika.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15752 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

rajv0sa wrote:Pa držati pod okupacijom i biti unutra nije isto. "Trebaju ovo trebaju ono, trebaju oformit vojsku...2, pa misliš da na zapadnoj obali nebi oformili da mogu ? Sve što dospjeva od naoružanja u Gazu je šverc, i ne postoji nikakav drugi način da se bore nego ovako. Da nema ovoga fino bi ih počistili i nebi ni postojali nikako, završili bi u kampovima po susjednim zemljama, kao što su završili mnogi. "Izvinite što nas tučete" bi po nekima bila prava politika.
:thumbup:
Izvinite sto morate da nas protjerujete sa privatne imovine silom, evo mi cemo sami, trebali li vam platiti ucesce u gradnji novog nelegalnog naselja ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15753 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

burgundy wrote:Palestinci ako zele vratiti svoju zemlju nazad,moraju se prvo razviti,ojacati vojno,bar da su u rangu sa izraelskom armijom, praviti saveze sa drugim zemljama.Treba im covjek sa vizijom.Sta oni rade jeste da samo gube ljude i resurse.Ostale muslimanske zemlje nisu uspjele da im pomognu,dok Izrael ima pomoc Amerike.
Koju tacno zemlju?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#15754 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Humljanin »

insomnia78 wrote:
burgundy wrote:Palestinci ako zele vratiti svoju zemlju nazad,moraju se prvo razviti,ojacati vojno,bar da su u rangu sa izraelskom armijom, praviti saveze sa drugim zemljama.Treba im covjek sa vizijom.Sta oni rade jeste da samo gube ljude i resurse.Ostale muslimanske zemlje nisu uspjele da im pomognu,dok Izrael ima pomoc Amerike.
Koju tacno zemlju?
Ja tek sad skonto koliki si ti zajebant :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23376
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15755 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

insomnia78 wrote: Koju tacno zemlju?
Okupiranu, gdje su ilegalna doseljenicka naselja izgradjena itd...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15756 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

‘oćel tražiti i od Jordana?
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#15757 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by burgundy »

Ne čačkaj mečku kažu.Izrael smatra hamas teroristickom organizacijom i ucinice sve da je uniste.Ne priznaju Izrael kao drzavu,zelja im je da oslobode Palestinu od izraelske okupacije.Kako, cime, to samo oni znaju.Najgore je sto palestincima niko ne moze priskocit u pomoc,prepusteni su sami sebi.Oni sami protiv Izraela nemaju nikakve sanse.A ako slucajno neko i pokusa da im pomogne suocit ce se sa Amerikom.Ako su zbog nafte bili spremni ici u vojnu akciju,za Izrael bi bili spremni i atomske upotrijebiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15758 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:
славянин wrote:
mirsek wrote:Cionisti maskirani kao zene autima usli u Gazu i ubili vodju hamasa i njegove tjelohranitelje , zar nije to povod ovom raketiranju od strane hamasa ?
I to usred pregovora o prekidu vatre, nema sta zele mir ko lanjski snijeg. :oops:
A sta dobiju raketiranjem ? Dobiju to da dadnu opravdanje da ih ovi opet poklope ...
Dobiju to da nece da mirno sute i saginju glavu tlacitelju koji ih ubija i protjeruje lagano ali sigurno, prije se to cjenilo sad se to zove biti budala i naivac.
Sto smo mi bili budale pa krenuli protiv do zuba naoruzanih Srba, trebali smo biti pametni pridruziti im se ili makar se usutiti nadajuci se da ce nakog od nas preskociti u svom krvavom pohodu.
Je li isti ovakav stav imas za slobodarske pokrete koji se bore protiv iranske teroristicke drzave? :izet: :D

Slobodarski Jerusalem Post redovno izvjestava o borbi potlacenog naroda protiv despotskog i teroristickog rezima u Teherenu.

Iranian Kurds increase campaign against Tehran regime

https://www.jpost.com/Middle-East/Irani ... ime-561800
In early July, members of the Democratic Party of Iranian Kurdistan, a Kurdish group, came down from the mountains into the town. A commander from the group emerged and spoke to hundreds of residents in a video the Kurds put online. “The Kurdish people are ready to stand up against the Islamist regime in Iran,” a spokesman tweeted.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15759 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

славянин wrote:
klosar pravi wrote:
mirsek wrote: Slabi su oni nego su arapi razjedinjeni i rade jedni orotiv drugih.

I da se udruže ne bi ništa mogli
Udruzili su se bili pa su kolektivno nalupani a od tada su razjedinjeni :D
Zivelo srpsko-jevrejsko prijateljstvo!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15760 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

славянин wrote:
klosar pravi wrote:
mirsek wrote: Slabi su oni nego su arapi razjedinjeni i rade jedni orotiv drugih.

I da se udruže ne bi ništa mogli
Udruzili su se bili pa su kolektivno nalupani a od tada su razjedinjeni :D
Zivelo srpsko-jevrejsko prijateljstvo!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15761 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

славянин wrote:
Opet ratujete u krevetu i brojite koliko ce ko djece imati... ajd jos malo pa stignete indiju :D
Ko? Mi Arapi? Mi Turci? Mi balije?
Najdraze mi je kad se salonci otkriju :wink:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15762 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

Austrijanac, moras priznati, kod ovih boraca za 'islamsku stvar', specificno je da sline i rone suze kada drugi ugnjetavaju muslimane, kao sto rade Izraelci, Kinezi ili Burmanci, a raduju se (ili ignorisu) kada muslimani gaze druge narode, kao sto je slucaj u Turskoj, Iranu, Pakistanu, Iraku itd.

Recimo, otvorio sam temu o Jezidima, zrtvama posljednjeg genocida u svijetu. Nikome nije bilo zanimljivo. Nemaju Jezidi Al Dzaziru da za njih radi propagandu i tako imamo slucaj da njihov zivot ne vrijedi pisljivu bobu.

Ljudi su veliki licemjeri, velikiiiii, nebitno da li se radi o Srbima, Arapima ili Amerikancima.

A meni jedan od omiljenih hadisa glasi 'vako:

'Prije ce se kamila provuci kroz iglene usi nego ce licemjer uci u dzenet'.

Dzenet ce neminovno biti pust od ljudi. U zivotu sam upoznao gomilu ljudi, mnogi se deklarisu kao vjernici, a samo na prste mogu izbrojati one koji nisu licemjeri, koji ne praktikuju dvostruke standarde.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15763 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:Austrijanac, moras priznati, kod ovih boraca za 'islamsku stvar', specificno je da sline i rone suze kada drugi ugnjetavaju muslimane, kao sto rade Izraelci, Kinezi ili Burmanci, a raduju se (ili ignorisu) kada muslimani gaze druge narode, kao sto je slucaj u Turskoj, Iranu, Pakistanu, Iraku itd.

Recimo, otvorio sam temu o Jezidima, zrtvama posljednjeg genocida u svijetu. Nikome nije bilo zanimljivo. Nemaju Jezidi Al Dzaziru da za njih radi propagandu i tako imamo slucaj da njihov zivot ne vrijedi pisljivu bobu.

Ljudi su veliki licemjeri, velikiiiii, nebitno da li se radi o Srbima, Arapima ili Amerikancima.

A meni jedan od omiljenih hadisa glasi 'vako:

'Prije ce se kamila provuci kroz iglene usi nego ce licemjer uci u dzenet'.

Dzenet ce neminovno biti pust od ljudi. U zivotu sam upoznao gomilu ljudi, mnogi se deklarisu kao vjernici, a samo na prste mogu izbrojati one koji nisu licemjeri, koji ne praktikuju dvostruke standarde.
Imamo mi i precih genocida ali o tome nisi otvorio temu. To ni ne spominjes. Tebe valjda u tvojim visinama ne dotice patnja sugradjana
PS: to nije hadis nego ajet i ne odnosi se na licemjere.
Ima i onaj iz biblije. Ni on se ne odnosi na licemjere
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15764 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Kikibombona wrote:Austrijanac, moras priznati, kod ovih boraca za 'islamsku stvar', specificno je da sline i rone suze kada drugi ugnjetavaju muslimane, kao sto rade Izraelci, Kinezi ili Burmanci, a raduju se (ili ignorisu) kada muslimani gaze druge narode, kao sto je slucaj u Turskoj, Iranu, Pakistanu, Iraku itd.

Recimo, otvorio sam temu o Jezidima, zrtvama posljednjeg genocida u svijetu. Nikome nije bilo zanimljivo. Nemaju Jezidi Al Dzaziru da za njih radi propagandu i tako imamo slucaj da njihov zivot ne vrijedi pisljivu bobu.

Ljudi su veliki licemjeri, velikiiiii, nebitno da li se radi o Srbima, Arapima ili Amerikancima.

A meni jedan od omiljenih hadisa glasi 'vako:

'Prije ce se kamila provuci kroz iglene usi nego ce licemjer uci u dzenet'.

Dzenet ce neminovno biti pust od ljudi. U zivotu sam upoznao gomilu ljudi, mnogi se deklarisu kao vjernici, a samo na prste mogu izbrojati one koji nisu licemjeri, koji ne praktikuju dvostruke standarde.
Svakog mjeri posebnim arsinom.
Munafike munafickim arsinom, apologete zlocina njihovim arsinom, a sebe po savjesti...
Je li neko na temi o Jezidima napisao "neka, neka, samo nek' ih rokaju"?
Postavljao thumb up i smiley? Napisao " i oni napadaju ISIS"?
A na ovoj temi neki opravdavaju, neki relativiziraju, a neki i otvoreno navijaju.
A neki, kad ih povuce kokarda, bace u isti kos sve muslimane, koji "samo leze u krevetu i razmnozavaju se".
Izjava bi glatko mogla biti od Karadzica.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#15765 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Lincoln-Burrows »

Valjda bogataš a ne licemjer, bar je tako u Bibliji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15766 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

A ‘uti ratuju protiv Daesha?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15767 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

insomnia78 wrote:Imamo mi i precih genocida ali o tome nisi otvorio temu. To ni ne spominjes. Tebe valjda u tvojim visinama ne dotice patnja sugradjana
PS: to nije hadis nego ajet i ne odnosi se na licemjere.
Ima i onaj iz biblije. Ni on se ne odnosi na licemjere
Mozda vi imate, ja nemam. Meni je svaki covjek jednako vazan.

A u pravu si. Od nekoga sam cuo da postoji takav hadis, neko me krivo poducio, ne mogu se sjetiti ko. Takav hadis ne postoji - sada vidim. Sada vidim da nesto slicno, ali opet razlicito, ima u Kur'anu i Bibliji.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15768 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

seln wrote:
славянин wrote:
Opet ratujete u krevetu i brojite koliko ce ko djece imati... ajd jos malo pa stignete indiju :D
Ko? Mi Arapi? Mi Turci? Mi balije?
Najdraze mi je kad se salonci otkriju :wink:
Vi kojima je bitnije ko dira “bracu” u Palestini nego vlastiti narod , kojima je vjera vaznija od nacije i drzave - ti “vi”
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15769 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by rajv0sa »

Eki to

Netanijahu: Prijateljstvo Srba i Jevreja traje nekoliko milenijuma, još od doba Rimske republike
https://www.blic.rs/vesti/svet/netanija ... ke/xp46nz8
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15770 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

Netanyahu je debil.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15771 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

Hajde de prijateljstvo, ali iz antičkog perioda!? Na osnovu kojih izvora lik zasniva ovakve izjave?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15772 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Image
Iz Kalkute moji znas ti dobro koji
Last edited by insomnia78 on 14/11/2018 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15773 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

Srbi skontali da su Srbi oko 700e godine a prijateljstvo ide unazad milenijima .. zvuci kredibilno :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15774 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

Natanjahu je upoznat sa srpskom mitomanijom o nebeskom narodu starom par miliona godina, pa ih trola sa tim u vezi. :D

Inace, clanak je star cetiri godine.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#15775 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by asurbanipal »

"Vojska u sjeni: Palestinska saradnja s cionizmom, 1917. - 1948." je knjiga koju je 2004. godine objavio istoričar Hillel Cohen o prodaji zemlje i drugoj saradnji između Arapa i Jevreja u Palestini prije uspostave Države Izrael. U ovoj knjizi Hillel Cohen, stručnjak na Trumanovom institutu za unapređenje mira na Hebrejskom sveučilištu u Jerusalemu, dokumentira hiljade Arapa, od bogatih zemljoposjednika do malih vlasnika koji su prodavali zemlju cionističkim organizacijama. Tu se dokazuje da su svi shvatili da je nadzor nad zemljom nužan preduslov za ispunjenje nacionalnih ciljeva, kako jevrejskih tako i arapskih. Cohen objašnjava razne motive prodavača: Neki su tražili novac, neki su prodavali zemljište jer su djelovali kao obavještajni agenti za cioniste, dok su s druge strane javno osuđivali prodaju zemljišta. Neki su mislili da će saradnja s cionistima poboljšati život kod svojih klanova i u selima. Drugi su smatrali da je nemoguće pobijediti cioniste i da je stoga mudrije sarađivati ​​s njima.


Image
Locked