Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15526 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

To su one sto se samo za instagrama slikaju
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15527 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

armin071 wrote:Pa Listica je za ove zapad. Nevjerovatno koji fanatici :run:
Sta bi bilo da se po carsiji ovakvi nadju pa krenu pozivati narod da predje na pravu vjeru :sabur: :sabur:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#15528 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by klosar pravi »

славянин wrote:
armin071 wrote:Pa Listica je za ove zapad. Nevjerovatno koji fanatici :run:
Sta bi bilo da se po carsiji ovakvi nadju pa krenu pozivati narod da predje na pravu vjeru :sabur: :sabur:

:thumbup: :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#15529 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by klosar pravi »

Hafis wrote:Nije se zajebavati s Hizbullahom. Iran je uz njiha.
E Tito dragi...ljudi gledaju na Mars da odu iduće godine, a ovi još fantomke nosaju i paradiraju s kalašima.

I dalekometnim raketama. :D
armin071
Posts: 5291
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#15530 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by armin071 »

славянин wrote:
armin071 wrote:Pa Listica je za ove zapad. Nevjerovatno koji fanatici :run:
Sta bi bilo da se po carsiji ovakvi nadju pa krenu pozivati narod da predje na pravu vjeru :sabur: :sabur:
Pa sta bi bilo narod bi ih ismijao isto ko i jehovine svjedoke i sl. i kad bi vidjeli propala fora pokupili bi se i otisli. Ovima na ocima vidis da im nesto ne stima u glavi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15531 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

славянин wrote:
BHCluster wrote:
Probaj ovo u bilo kojem Arapskom gradu , da hodas okolo sa megafonom i pricas o pravom spasitelju (pozivas na prelazak na drugu vjeru) , znam da je u par Arapskih zemalja kazna za pokusaj preobracenja muslimana - smrt.Ovi su namjerno dosli da izazovu negodovanje naroda okolo...
Zasto bi izazvali bilo kakvo negodovanje kad se radi o judeo-kršćanskoj religiji. :oops:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15532 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by asker »

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15533 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

asker wrote:
Pogledao sam dio klipa, izgleda kao profesionalno ponasanje od strane vojnika....
armin071
Posts: 5291
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#15534 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by armin071 »

славянин wrote: Pogledao sam dio klipa, izgleda kao profesionalno ponasanje od strane vojnika....

Pa ovo je njih Hitler naucio da se ponasaju ovako „profesionalno“. Sve bih ja vas sto mislite da je ovo „profesionalno“ smjestio u Gazu pa da uzivate u ovoj profesionalnosti svaki dan.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15535 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

armin071 wrote:
славянин wrote: Pogledao sam dio klipa, izgleda kao profesionalno ponasanje od strane vojnika....

Pa ovo je njih Hitler naucio da se ponasaju ovako „profesionalno“. Sve bih ja vas sto mislite da je ovo „profesionalno“ smjestio u Gazu pa da uzivate u ovoj profesionalnosti svaki dan.
Vidis da se radi o periodu kada su se desili neredi/konflikt u Jeninu i da ovo nije stalna tacka kontrole... To mos primjetiti po vojniku koji govori "zao ti djece a nije ti zao sto ja ovdje moram stojati jer oni prave s*anje u Jeninu." Ocito ni vojniku se ne stoji tu na +35 onako od ciste mrznje prema nekome :oops:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#15536 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Tvrtko II Kotromanić »

славянин wrote:
asker wrote:
Pogledao sam dio klipa, izgleda kao profesionalno ponasanje od strane vojnika....
pogledaj, ako imas vremena, cijeli film pa ces vidjeti da li je profesionalno ponasanje

inace ovaj dokumentarac se prikazuje u toku obuke vojnika, narocito tih kakoseveczovu granicara
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15537 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by asker »

славянин wrote:
asker wrote:
Pogledao sam dio klipa, izgleda kao profesionalno ponasanje od strane vojnika....
Uh, ovo ti je dno dna!
Tako nesto bi rekla ekipa u Hagu :run:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15538 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

Pa sta su konkretno uradili ? Tukli,maltretirali ?? Vidis da im je naredjeno da ne pustaju muskarce odredjenog profila ili civile bez razloga.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#15539 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Tvrtko II Kotromanić »

славянин wrote:Pa sta su konkretno uradili ? Tukli,maltretirali ?? Vidis da im je naredjeno da ne pustaju muskarce odredjenog profila ili civile bez razloga.
buraz ne pustaju djecu malu koja se bez majke onda sama vracaju kuci (ona zena sa 3 mala djeteta), djevojku maltretira onaj gad odvratni ne da joj haman da prodje dok mu ne da, covjek na kisi ceka da moze kuci se vratiti dok mu se derle koje sluzi vojni rok ne smiluje
itd itd
gledao sam dokumentarac prije par mjeseci pa sve iz glave, ne znam kada tacno na snimku dodju, ali pregledaj definitivno :)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15540 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
славянин wrote:Pa sta su konkretno uradili ? Tukli,maltretirali ?? Vidis da im je naredjeno da ne pustaju muskarce odredjenog profila ili civile bez razloga.
buraz ne pustaju djecu malu koja se bez majke onda sama vracaju kuci (ona zena sa 3 mala djeteta), djevojku maltretira onaj gad odvratni ne da joj haman da prodje dok mu ne da, covjek na kisi ceka da moze kuci se vratiti dok mu se derle koje sluzi vojni rok ne smiluje
itd itd
gledao sam dokumentarac prije par mjeseci pa sve iz glave, ne znam kada tacno na snimku dodju, ali pregledaj definitivno :)
Daleko od toga da ja tvrdim da mrznje nema i slicno,ali vidi se da hijerarhija i komanda diktiraju situaciju- dok je vojniku obicnom ostavljena “siva zona” u kojoj ni sam ne zna jeli ili nije uredu nekoga pustiti..
Mora se uzeti u racunicu da tu djecu salju majmuni da bacaju kamenje ... sve se ovo desava dok su u Jeninu trajali nemiri - i vidi se da odvracaju ljude,djecu i sve koji bi mogli sudjelovati u istim.Propustise bus pun djece ali vratise djecu za koju sumnjaju da ce ih slati na demonstracije.Sve sto kazem jeste da ako se uzme u obzir sukob dole i mrznja izmedju naroda - primjeti se ipak da IDF ima jak lanac komande i da je samovolja na veoma niskom nivou.

Dovoditi u pararelu ove vojnike kao sto je par postova iznad uradjeno sa koljacima koji su streljali,poklali,popalili stotine ljudi ipak nije fer jel.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15541 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by asker »

славянин wrote:
Tvrtko II Kotromanić wrote:
славянин wrote:Pa sta su konkretno uradili ? Tukli,maltretirali ?? Vidis da im je naredjeno da ne pustaju muskarce odredjenog profila ili civile bez razloga.
buraz ne pustaju djecu malu koja se bez majke onda sama vracaju kuci (ona zena sa 3 mala djeteta), djevojku maltretira onaj gad odvratni ne da joj haman da prodje dok mu ne da, covjek na kisi ceka da moze kuci se vratiti dok mu se derle koje sluzi vojni rok ne smiluje
itd itd
gledao sam dokumentarac prije par mjeseci pa sve iz glave, ne znam kada tacno na snimku dodju, ali pregledaj definitivno :)
Daleko od toga da ja tvrdim da mrznje nema i slicno,ali vidi se da hijerarhija i komanda diktiraju situaciju- dok je vojniku obicnom ostavljena “siva zona” u kojoj ni sam ne zna jeli ili nije uredu nekoga pustiti..
Mora se uzeti u racunicu da tu djecu salju majmuni da bacaju kamenje ... sve se ovo desava dok su u Jeninu trajali nemiri - i vidi se da odvracaju ljude,djecu i sve koji bi mogli sudjelovati u istim.Propustise bus pun djece ali vratise djecu za koju sumnjaju da ce ih slati na demonstracije.Sve sto kazem jeste da ako se uzme u obzir sukob dole i mrznja izmedju naroda - primjeti se ipak da IDF ima jak lanac komande i da je samovolja na veoma niskom nivou.

Dovoditi u pararelu ove vojnike kao sto je par postova iznad uradjeno sa koljacima koji su streljali,poklali,popalili stotine ljudi ipak nije fer jel.

Zasto imas potrebu braniti ovo covjece? Nisu ti ni rod ni pomoz Bog. Dokumentarac je uradjen od samih vojnika, nije montirana propaganda. I sta ti to znaci lanac komande, hijerarhija, disciplina? Kakve su to gluposti? I onaj SS vojnik je pisao gace pred nardredjenim, morao bit' strogo disciplinovan, cist, obrijan i sprovoditi naredbe do perfekcije. Mislim wtf :-)

Dehumanizacija zivih ljudi, tretiranje ko za stoku na klaonici. Vidis kako vojnici uzivaju, gospodari zivota i smrti. Pustaju majku sa djecom (poslije natezanja na kisi) al' otac nemoze, kao Mladicevci u Srebrenici. Ti znas ko bi bacao kamenje ako prodje a ko ne. Preventivna tortura jel'? Nisu ovi jadnici s Marsa pali, zele iz svog sela u selo, iz grada u grad, u bolnicu, na posao, onaj prosao na jednom check pointu s punim kamionom nekog voca al' na drugom nemoze, vracaj se nazad. Vidis li uplasenost u ovim ljudima, gledas li one zene s djecom, mlade djevojke koje drhte? Sta da ti jedna od njih sestra?

Jos jednom, dehumanizacija, koja je evo vidimo u nekim slucajevima uspjela. Ko ih hebe, nek' ginu, nek' placu, nek' su ponizeni, manje vrijede, nisu to ljudska bica, sa zivotinjama i treba tako,

I onda neki malac sa ovog videa sve to posmatra, i tako godinama, i garant pomisli kad odrastem voljet cu Izrael i jevrejski narod.
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15542 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

nije mi samo jasno kakve veze s ovom pričom ima grad koji su komunjare preimenovale silovanjem zdravog razuma u rijeku lišticu

trebali su i sarajevo u miljacku preimenovati


ajd da ste naveli stolac ili mostar... vitez ili kiseljak gradovi u kojima možda ima segregacije i majorizacije

:roll:
smeta vam srbinje i srpsko sarajevo a ne smeta lištica... kada drugog umno siluju to je ok
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#15543 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by breuer »

Titova Lištica
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15544 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

pederalno sarajevo :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15545 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Black swan wrote:pederalno sarajevo :D
Treba imati fakat debeo obraz, pa vlastiti grad zvati ovako ili onako.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15546 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

славянин wrote:
BHCluster wrote:
Probaj ovo u bilo kojem Arapskom gradu , da hodas okolo sa megafonom i pricas o pravom spasitelju (pozivas na prelazak na drugu vjeru) , znam da je u par Arapskih zemalja kazna za pokusaj preobracenja muslimana - smrt.Ovi su namjerno dosli da izazovu negodovanje naroda okolo...
A "jedina demokratija", kurci-palci?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15547 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

Ici uokolo i vristati ma megafon “predjite na pravu vjeru” generalno izaziva nemir okoline.Demokratija da ali to ne znaci radi sta oces- po toj logici onda bi bilo Ok da ide covjek kroz pola New Yorka i vice zivio Osama ...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15548 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

славянин wrote:Ici uokolo i vristati ma megafon “predjite na pravu vjeru” generalno izaziva nemir okoline.Demokratija da ali to ne znaci radi sta oces- po toj logici onda bi bilo Ok da ide covjek kroz pola New Yorka i vice zivio Osama ...
U cemu je problem?

Image

Interesantno je da ti najradje pises o necemu o cemu blage veze nemas!? Ili vrlo, vrlo, vrlo malo napambircis negdje nesto i onda k'o kakav ekspert....
Last edited by salik79 on 23/07/2018 17:50, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15549 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

славянин wrote:Ici uokolo i vristati ma megafon “predjite na pravu vjeru” generalno izaziva nemir okoline.Demokratija da ali to ne znaci radi sta oces- po toj logici onda bi bilo Ok da ide covjek kroz pola New Yorka i vice zivio Osama ...
Nidje veze ti poredjenje, zasto je ovo problem u Izrelu ako uzmemo u obzir da se radi o judeo-kršćanskoj religiji?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15550 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

@Salik


I 300 policajaca oko njih ih drzi na jednom mjestu, sprjecava sukobe - i vidis da su u nekom parku ili sta vecc.Vidim slazes se da je Amerika demokratija sto je dobro :thumbup: ,sto se tice uredjenja zemlje i vladavine zakona Izrael je ostrvo “zapadnog” sistema u moru teokratija,diktatura i “Kraljevstava”
Last edited by славянин on 23/07/2018 17:51, edited 1 time in total.
Locked