Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13626 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

insomnia78 wrote:
seln wrote:
seln wrote: Sta ga imam pitati, zasto ti licis na RAVENA?
Evo, pitam tebe: otkud ta bezrezervna podrska Izraelu, bez obzira o cemu se radi?
U tome nisi ni mrvu drugaciji od bradonja koji vicu "smrt Izraelu".
Ima li nekog odgovora?
Postavicu-neke-slike-da-zaobidjem-odgovor
Nisam pitao za misljenje Martina Luthera Kinga o Izraelu, ni za misljenje Jasmina Imamovica o Kingu.
Direktno pitanje tebi je: otkud ta bezrezervna podrska Izraelu, bez obzira o cemu se radi?
Ni najveci prijatelji Izraela ne mogu poreci da je Izrael cinio ( i cini) zlocine protiv covjecnosti, da krsi obicaje i zakone ratovanja, da zaobilazi juristicke norme i uskracuje prava Palestincima... i opet, od tebe ni rijeci o tome, samo neka apologetika tipa " a sta Palestinci rade".
Otprilike kao ono srpsko " a sta su oni nama radili".
dema225
Posts: 107
Joined: 18/11/2012 01:11

#13627 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by dema225 »

seln wrote:
seln wrote:
insomnia78 wrote:Pitaj kolegu Salika
Sta ga imam pitati, zasto ti licis na RAVENA?
Evo, pitam tebe: otkud ta bezrezervna podrska Izraelu, bez obzira o cemu se radi?
U tome nisi ni mrvu drugaciji od bradonja koji vicu "smrt Izraelu".
Ima li nekog odgovora?
Vjerovatno mu francuski arapi razvlače pamet pa ih je izjednačio sa palestincima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13628 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

E oni su tek posebna skupina. :lol:
Ko je devero s njima dzenet mu je zagarantovan a ni dzehenem mu ne bi tesko pao :D
sumirprimus
Posts: 81478
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13629 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

a ima i kontra pitanje zasto bosnjaci toliko zapinju kontra izraela?
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#13630 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by derion »

U biti, ono što je M. Luther King rekao, je tačno i danas. Je li Izrael fenomenalna država bez greške? Nije. Čini li Izrael nepravdu protiv Palestinaca. Čini. Ugnjetavaju li vojnici Palestince na okupiranim područjima. Da.
Ipak, Izrael je kao državna tvorevina desetljećima ispred svojih arapskih susjeda po svemu: stepenu demokratije, ljudskih sloboda, progresivnih ideja, ulaganja u društvo, zdravstvo, školstvo, nauku...
Ne mora se biti ljubitelj Izraela da se čovjek složi sa ovim gore navedenim. S druge strane, Izrael pravi veliku nepravdu (ali ništa manju od arapskih zemalja i njihovog ciničnog odnosa) prema Palestincima, naročito kada je riječ o okupaciji i kontroli palestinskih područja na Zapadnoj obali. Ono što naši balkanski znalci zaboravljaju je to da je tamošnji konflikt izrazito komplikovan, jer je uključeno desetine zemalja i njihovih interesa. Ono što mi posebno smeta kada se sva kritika usredotoči isključivo na jednu stranu (često Izrael). A pogotovo kada veliki broj osporava postojanje Izraela kao države. Veliku odgovornost za današnje stanje snose još više arapske zemlje, kao i velike sile, ne samo Izrael.
Da se ja pitam, vratiti granice na 1967., priznati Državu Palestinu, arapske zemlje da priznaju Izrael i to je to. :) To bi se moglo uraditi da hoće SAD, Rusija, EU, Velika Britanija i Arapska Liga.

Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13631 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

sumirprimus wrote:a ima i kontra pitanje zasto bosnjaci toliko zapinju kontra izraela?
Bosnjaci ne zapinju toliko kontra Izraela, posto je vecina politicki nezainteresovana, cak i ako je rijec o BiH politici, koja ih se direktno tice...
o geopolitici da ne govorimo.
Izrael dodje na tapet tek kao prica pri kafi ili picu, negdje izmedju psovanja porodice nasim politicarima i najnovijim haberima sa "Farme".
Ultrasi koji gaze izraelsku zastavu cine ono sto svi ultrasi u cijelom svijetu rade: pisaju uz vjetar, na ovaj ili onaj nacin.
Na poricem da u Bosni postoje antisemiti (pisao sam vec o tome), ali sam prilicno siguran da su rasporedjeni u sva tri naroda, s tim sto su TRENUTNO srbi i hrvati mrvicu manje antisemitski nastrojeni, jer vide Jevreje kao prirodne saveznike u borbi protiv balija.
Ako mislis na specijalno Bosnjacku solidarnost sa Palestincima: to nije KONTRA Izraela, vec PRO Palestinaca. Da je umjesto Izraela Venecuela, bilo bi isto.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13632 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

derion wrote: Da se ja pitam, vratiti granice na 1967., priznati Državu Palestinu, arapske zemlje da priznaju Izrael i to je to. :) To bi se moglo uraditi da hoće SAD, Rusija, EU, Velika Britanija i Arapska Liga.
To je to.
Vise i pravednije nije moguce, jer bi neka visa pravda rodila novu nepravdu.
Eventualno jos neko obestecenje za palestinske izbjeglice.
sumirprimus
Posts: 81478
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13633 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

ja ti kazem ono sto cujem u prici s ljudima skoro svakodnevno, bilo koja tema ocesu se o izrael :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13634 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cyprus »

derion wrote:Image
Ima dosta ovakvih karata koje jednostavno lažu... Iz njih bi se nedvosmisleno dalo naslutiti da je 1967. godine postojala Palestina, što baš i ne odgovara istini...
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#13635 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rampage »

Za određene grupe ljudi na našim prostorima je "istina", između ostalog, da su Bošnjaci odgovorni za rat na prostoru bivše Jugoslavije i agresiju na BiH. Nije onda ni čudo što imaju neku svoju istinu za dešavanja na BI.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#13636 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rampage »

derion wrote: Da se ja pitam, vratiti granice na 1967., priznati Državu Palestinu, arapske zemlje da priznaju Izrael i to je to. :) To bi se moglo uraditi da hoće SAD, Rusija, EU, Velika Britanija i Arapska Liga.
:thumbup:

Jednstavno rješenje.

Ali nema ništa od toga, nažalost.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13637 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cyprus »

Rampage wrote:Za određene grupe ljudi na našim prostorima je "istina", između ostalog, da su Bošnjaci odgovorni za rat na prostoru bivše Jugoslavije i agresiju na BiH. Nije onda ni čudo što imaju neku svoju istinu za dešavanja na BI.
Obzirom da si se javio odmah poslije mog posta u kojem sam iskoristio imenicu 'istina' u dativu, slutim da bi se ovaj tvoj post mogao odnositi na mene... Ukoliko je to slučaj, onda ti mogu reći da nije uredu da tako frapantno lažeš i insinuiraš... Ukoliko pak nekim čudom nisi mislio na mene, onda ti dugujem izvinjenje za reakciju...
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#13638 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rampage »

Šta frapantno lažem?

Da postoje ne samo grupe ljudi nego gotovo kompletni narodi koji smatraju Bošnjake krivcima za agresiju na BiH?

Nažalost, ja tebi ne mogu pomoći ako si se našao u mom postu koji je činjenica a koja je, btw, zasnovana na nekom statističkom istraživanju koje si baš TI, glavom i bradom, postavio na jednoj temi.

Živ bio, da ne idemo u off :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13639 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cyprus »

Kažem da frapantno lažeš ukoliko si na mene indirektno htio ubojiti u tu grupu... Ukoliko pak nisi (što je čini mi se malo vjerovatno), onda ništa...

To o 'gotovo kompletnim narodima' ti je također izjava koja mnogo mnogo smrdi, ali nećemo o tome, jer zaista jeste offtopic :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23381
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13640 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

Postoji li informacija o Izraelskoj granici po kojoj je priznat/a kat drzava?
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#13641 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rampage »

cyprus wrote:Kažem da frapantno lažeš ukoliko si na mene indirektno htio ubojiti u tu grupu... Ukoliko pak nisi (što je čini mi se malo vjerovatno), onda ništa...

To o 'gotovo kompletnim narodima' ti je također izjava koja mnogo mnogo smrdi, ali nećemo o tome, jer zaista jeste offtopic :thumbup:
Hajde Bogati, koliko tvojih izjava mnogo mnogo smrdi kad se odmotaju iz celofana u koji ih lijepo umotaš pa nikom' ništa :thumbup:
_______

Jedna trivija - prva država s kojom je Tito prekinuo diplomatske odnose je Izrael.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13642 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

BHCluster wrote:Postoji li informacija o Izraelskoj granici po kojoj je priznat/a kat drzava?
Po onoj dokle su tenkovi dosli :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13643 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

sumirprimus wrote:ja ti kazem ono sto cujem u prici s ljudima skoro svakodnevno, bilo koja tema ocesu se o izrael :lol:
Ocigledno se druzis sa losim ljudima.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13644 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

славянин wrote:
BHCluster wrote:Postoji li informacija o Izraelskoj granici po kojoj je priznat/a kat drzava?
Po onoj dokle su tenkovi dosli :lol:
Kao i srpska... dokle su jame i kame.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13645 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

cyprus wrote:
To o 'gotovo kompletnim narodima' ti je također izjava koja mnogo mnogo smrdi, ali nećemo o tome, jer zaista jeste offtopic :thumbup:
Napravi anketu u Srbiji... mislim da bi se iznenadio.
TomANDJerry
Posts: 1153
Joined: 21/09/2012 18:23

#13646 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by TomANDJerry »

derion wrote:U biti, ono što je M. Luther King rekao, je tačno i danas. Je li Izrael fenomenalna država bez greške? Nije. Čini li Izrael nepravdu protiv Palestinaca. Čini. Ugnjetavaju li vojnici Palestince na okupiranim područjima. Da.
Ipak, Izrael je kao državna tvorevina desetljećima ispred svojih arapskih susjeda po svemu: stepenu demokratije, ljudskih sloboda, progresivnih ideja, ulaganja u društvo, zdravstvo, školstvo, nauku...
Ne mora se biti ljubitelj Izraela da se čovjek složi sa ovim gore navedenim. S druge strane, Izrael pravi veliku nepravdu (ali ništa manju od arapskih zemalja i njihovog ciničnog odnosa) prema Palestincima, naročito kada je riječ o okupaciji i kontroli palestinskih područja na Zapadnoj obali. Ono što naši balkanski znalci zaboravljaju je to da je tamošnji konflikt izrazito komplikovan, jer je uključeno desetine zemalja i njihovih interesa. Ono što mi posebno smeta kada se sva kritika usredotoči isključivo na jednu stranu (često Izrael). A pogotovo kada veliki broj osporava postojanje Izraela kao države. Veliku odgovornost za današnje stanje snose još više arapske zemlje, kao i velike sile, ne samo Izrael.
Da se ja pitam, vratiti granice na 1967., priznati Državu Palestinu, arapske zemlje da priznaju Izrael i to je to. :) To bi se moglo uraditi da hoće SAD, Rusija, EU, Velika Britanija i Arapska Liga.

Image
Slazem se sa svime osim ovim da je rjesenje problema tako jednostavno ---- priznanje Palestinske drzave tek tako je bilo jednostavno mozda prije 30 godina , danas je to skoro nemoguce .... na zapadnoj obali imas preko pola miliona doseljenika koji su izgradili cijele gradove i naselja , ako Palestincima daš drzavu pitanje je sta ce biti sa tim ljudima. Imas opciju da ih vratis u Izrael znaci Izraelska vlada da ih prisili da napuste svoje kuce (jer je vecina i rodjena tu) i smjesti ih negdje u Izrael - to je skoro nemoguce naravno jer kako prebaciti toliki broj ljudi i koja vlada bi imala hrabrosti i politicke snage da donese takvu odluku. Sa druge strane ostaviti te ljude da zive u buducoj Palestinskoj drzavi bi znacili da cim se desi prvi napad na njih (vjerovatno u prvoj sedmici priznanja te drzave) Izrael bi reagovao i poslao svoje snage - to bi znacilo novu okupaciju i vjerovatno puno goru situaciju nego sto je sada. Ja bih volio vidjeti Palestinsku drzavu, ali iskreno ne vidim kako rijesiti ovaj gore problem (a to je samo jedan od nekoliko problema)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13647 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

sumirprimus wrote:a ima i kontra pitanje zasto bosnjaci toliko zapinju kontra izraela?
Zbog Mose Pijade i zbog izraelske podrske cetaljima u posljednjoj agresiji na BiH.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13648 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Sto jest jest. Moše je donio prevagu. Nije nijsko zbog stava samog islama prema njima
User avatar
BHCluster
Posts: 23381
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13649 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

insomnia78 wrote:Sto jest jest. Moše je donio prevagu. Nije nijsko zbog stava samog islama prema njima
Kakav je stav Islama prema njima?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13650 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Sto jest jest. Moše je donio prevagu. Nije nijsko zbog stava samog islama prema njima

Umalo da donese prevagu. Da ne bi Edvarda Kardelja i bosanskih drugova, da mu se suprotstave, velika je vjerovatnoca da bi bili dio srbije, u vidu pokrajine.
Locked