Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Amela
Posts: 153
Joined: 10/05/2002 00:00

#101 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Amela »

Iskreno mi je zao svih nevinih zivota, ali me palestinska tragedija toliko dodiruje kao da je moja licna. Toliko su ti jadni ljudi propatili i jos uvijek pate.... ma molim vas, samo se sjetite nasih godina rata i sta smo morali da trpimo od agresora, a ljudi decenijama - decenijama! Stvarno uzas.
I meni uopce nije tesko da se taj napaceni svijet razumije, zar je tesko razumjeti nekoga ko vec generacijama radja djecu u kampovima, ko nema prava gotovo ni na sta, do te mjere da ce im poceti i vazduh na uzdahe davati i brojati... i to sve decenijama. :(

Jez, da li hoces da kazes da ako ja dodjem u tvoju kucu i nastanim se, da ce biti OK da nakon izvjesnog vremena ti i ja nemamo o cemu pricati, nego da ti fino dam hodnik pa ti vidi kako ces zivjeti?! Izvini sto ja ovako uprostih, ali sam tako prosto shvatila iz tvog komentara - pomiri se sa sudbinom i to ti je to. Po meni to bas i ne bi trebalo biti "to to".

Nego, ruku na srce, vraga bi Izraelci i prstom mrdnuli, bili bi manji od crkvenog misa da im nije iza ledja US i UK.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#102 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Amela wrote: Jez, da li hoces da kazes da ako ja dodjem u tvoju kucu i nastanim se, da ce biti OK da nakon izvjesnog vremena ti i ja nemamo o cemu pricati, nego da ti fino dam hodnik pa ti vidi kako ces zivjeti?! Izvini sto ja ovako uprostih, ali sam tako prosto shvatila iz tvog komentara - pomiri se sa sudbinom i to ti je to. Po meni to bas i ne bi trebalo biti "to to".
Previse si uprostila da bi odgovor na to imao smisla. Usporedba ne stoji.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#103 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by omar little »

jeza u ledja wrote:Ma ne mozemo se mi staviti u njihovu poziciju. Sta ja sad imam srat eto da sam u njihovoj poziciji. Pa nisam u njihovoj poziciji i ne zelim da se pravim da ih razumijem. Samo vidim da ovako ne ide.

Arapska mrznja prema Jevrejima nije nista manja nego jevrejska prema Arapima. Tu su isti.
Palestinci nisu ni prvi ni zadnji kojima je preoteta teritorija. Sta sad, hoce li generacijama raditi isto bez ikakvog ocitog ucinka? Cilj tih ljudi koji napadaju Izrael je potpuno unistenje te zemlje i protjerivanje Jevreja. Nije zastrasivanje Izraela da bi zaustavili okupaciju palestinskih teritorija, nije protivljenje check pointima, nije protivljenje maltretiranjima, vec unistenje Izraela. To je cilj. Mozda je tu i odgovor zasto to rade, jer neke ljude izgleda boli kurac za reakcijama Izraela, koji podize jos zidova i jos check pointa, i ispaljuje jos vise raketa. Problem je u tome sto ti ljudi misle da se i dalje bore za nesto ostvarivo, a ono nije.

Mnogi Palestinci NECE dvije drzave. Oni hoce JEDNU drzavu, u kojoj ce prirodno Jevreji postati manjina.

Umjesto toga, da bar pocnu od necega, pa naprave drzavu od ovog sto imaju. Sve bi tada bilo drukcije.

Znaju to sve i Izraelci.


Glupost je neunistiva stvarno.

pa, dobro, onda nishta.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#104 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

jeza u ledja wrote:
MUNAFIK wrote: Sta god se pricalo o svemu ovome uvjek treba imati na umu bar to DA SU IZRAELCI DOSLI NA PALESTINSKU TERITORIJU I POCELI IH PROTJERIVATI I TO RADE POLA STOLJECA VEC... Generacije i generacije Palestinaca su ODRASLE u RATNOM STANJU, sta mislite kako to utice na te ljude?
Nisu dosli Jevreji vec Englezi, 'fino' podjelili teritoriju na dva dijela i otisli. Kao i na desetine drugih mjesta u svijetu.
Uredu nema potrebe za bukvalnim tumacenjam zna se na sta mislim... i Izraelci su poceli protjerivat palestince.

Nikada i ne mozemo znati kako je palestincima, mozemo znati kako su americki vojnici kukali nakon nekoliko godina provedenih u Vijetnamu, kako sada kukaju u Iraqu i kakve psihicke posljedice to na njih ostavlja. Znamo kako su UN snage kukale nakon 4 godine rata u BiH i kakve je posljedice to na njihove ljude a radi se o VOJNICIMA.

Mozemo samo ZAMISLITI kako je kada se rodis u RATU, provedes DJETINSTVO u RATU, napravis svoj DOM I POORODICU u RATU. dobijes dijete U RATU i neko ti ga UBIJE u istom tom ratu koji traje jos od i PRIJE NEGO STO SI SE I SAM TI RODIO! i onda se NEKO cudi sto se neko RAZNESE bombom.... :( :( :(

sirom svijeta ljudi sami sebe ubijaju i raznose radi nekih depresija izazvanih puno PUNO PUNOOOO blazim frustracijama od onih koje jedan palestinac SVAKI DAN prolazi.

Volio bih kada bi nam neko ko je malo upucen u tematiku, objasnio sta znaci za Jevreje taj zid placa i veliki hram, i za muslimane ta dzamija Al aqsa, i sta vjerski spisi i religiski autoriteti kazu o tome, i sta se TREBA desiti u buducnosti oko svega toga?
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#105 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

jeza u ledja wrote:
MUNAFIK wrote: Sta god se pricalo o svemu ovome uvjek treba imati na umu bar to DA SU IZRAELCI DOSLI NA PALESTINSKU TERITORIJU I POCELI IH PROTJERIVATI I TO RADE POLA STOLJECA VEC... Generacije i generacije Palestinaca su ODRASLE u RATNOM STANJU, sta mislite kako to utice na te ljude?
Nisu dosli Jevreji vec Englezi, 'fino' podjelili teritoriju na dva dijela i otisli. Kao i na desetine drugih mjesta u svijetu.
Nije tacno. Dosli su Jevreji i to u nekoliko talasa, masovnih, a politika planskog naseljavanja Jevreja je bila regulisana (zabranjena) od strane britanske uprave jedno vrijeme dok nisu popustili pod pritiskom jevrejskog lobija. I sve bi bio super da nisu poceli sa 1. ubijanjem palestinaca, 2. tjeranjem palestinaca iz njihovih domova 3. naseljavanjem jevreja u kuce gdje su boravili palestinci, a sve pod okriljem "proglasenja drzave izrael".
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#106 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

homo_sapiens wrote:
jeza u ledja wrote:
nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
Jesu li Palestinci ikad razmišljali o trajnoj uspostavi mira, dogovorom, arbitražom svjetskih sila (ukoliko prvi insistiraju i Izrael bi bio primoran, a vjerujem da ni njima nije do rata), a ne da po svaku cijenu forsiraju osvajanje ili povrat teritorija raketama ili bombastičnim pojasevima, pa i da postignu zajedničku državu, da možda dobiju neku autonomiju, poseban status, ali da imaju pravo glasa, da ostvare mogućnost ulaska u vladu i td. Da i oni, sa svoje strane, utiču da se zaustavi rat, da ne ginu, ili im je ideologija i istorijsko brdo i zid važniji od života, kako djece im, tako i sopstvenih. Možda bi država Izrael bila najrazvijenija država na svijestu, samo ako i jedni i drugi to zaista žele.
Izrael je do sada prekrsio oko 60 rezolucija UN-a. Pitanje je postavljeno na pogresnu adresu. Dakle, treba pitati jesuli Izraelci ikad razmisljali o uspostavi trajnoj mira. Odgovor: Jesu, pod uslovom da Palestinci nestanu.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#107 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

jeza u ledja wrote: I, ko je to donji? Palestinci koji ginu ili Izraelci koji 'zive u strahu'? Da li je cijena toliko ljudskih zivota vrijedna, pogotovo kada nema ocite koristi od toga? Neko drugi je odgovorio da Izraelcima odgovara stalno ratno stanje, prvo to nema smisla jer im je ratno stanje u dvoristu, drugo, ako je vec to tacno, onda znaci da im 'zivljenje u strahu' i ne pada nesto narocito tesko.

Da su pametni, kao sto nisu, promjenili bi do sada taktiku.
Fakat nema smisla, ovako se kolju generacijama. Neko opet rece eto oni su pametniji od nas jer nemaju svoj Dayton?!?!? :? Nidje veze. Taj neko ocigledno apsolutno nije svjestan kakav je jad i bijeda u Palestini, pogotovo u Gazi, i u kakvim sizofrenim uslovima oni zive. Neka hvala, radije bi se preselio u Banja Luku nego u Gazu.
I kakva bi to bila nova taktika Palestinaca? Hajde svega ti reci mozda dobijes Nobelovu nagradu za prijedlog?
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#108 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

tuzlak-x wrote:
osa wrote:
RIZVA wrote:i šta sad?
vojnici u ratu su legitiman cilj.

vecina strijeljanih na ovcari su bili vojna lica.


vukovar je vrvio od vojnih uniformi i sad, smatramo li ligetimnim napad JNA na Vukovar?

samo uporedi ove dvije tragicne situacije i ako ti je vukovar opravdan cilj zasto si imao uniformu hrvatskog palestinca?
Stari most je legitiman vojni cilj rece jedan general-reziser i udje u antologiju ratnih zlocinaca :run:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#109 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by 2407 »

jeza u ledja wrote:
Amela wrote: Jez, da li hoces da kazes da ako ja dodjem u tvoju kucu i nastanim se, da ce biti OK da nakon izvjesnog vremena ti i ja nemamo o cemu pricati, nego da ti fino dam hodnik pa ti vidi kako ces zivjeti?! Izvini sto ja ovako uprostih, ali sam tako prosto shvatila iz tvog komentara - pomiri se sa sudbinom i to ti je to. Po meni to bas i ne bi trebalo biti "to to".
Previse si uprostila da bi odgovor na to imao smisla. Usporedba ne stoji.
Ma ja ba trebaju sleci ramenima i gledati kako se izrael siri na njihovoj teritoriji, kako ih izrael ogradjuje, kako ih izrael istrebljuje. Samo sleci ramenima i reci "Fuck it, let's go bowlin'." Jebiga, ne znam koji kurac se mi onda ne pomirismo sa sudbinom kada se goloruki suocismo sa JNA, kada nam svjet fino stavi embargo, kada evropa zjevnu "boring" i prebaci kanal. Trebali smo i mi sleci ramenima jer jebiga nemeres se s rogatim bost...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#110 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Pa za pocetak, trebaju prestati razmisljati, tj. promovisati unistenje Izraela. Pod dva, trebaju raditi na dobijanju kakve takve, medjunarodno priznate drzave, barem na ovo malo jada sto imaju.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#111 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zgembo_sa »

Prestati? Ja mislim da trebamo poceti i pojacati teznje za nestanak te tvorevine zasnovane na genocidu.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#112 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

jeza u ledja wrote:Pa za pocetak, trebaju prestati razmisljati, tj. promovisati unistenje Izraela. Pod dva, trebaju raditi na dobijanju kakve takve, medjunarodno priznate drzave, barem na ovo malo jada sto imaju.
Da li ti mislis da izrael ne radi nista kako bi palestince sprijecio da se ujedine i da naprave tu drzavu?

Da li mislis da Izraelu znaci sto je neka drzava DRZAVA kada zeli da je napadne?

Da li mislis da je moguce nakon TOLIKO godina MUCENJA, UBIJANJA, MALTRETIRANJA, POROBLJAVANJA, ISTREBLJIVANJA, PROTJERIVANJA, RUSENJA i svega jos sta je Izrael provodio, i provodi nad tim narodom, ne razmisljati o UNISTENJU Izraela.

Sta se desava sa covjekom koji je rodjen u svemu tome, koji danas ima 40 godina i 3 sina jer su mu 2 poginula, brata UBIJENOG, MAJKU UBIJENU, i jos 10 CLANOVA blize PORODICE UBIJENIH, KUCU UNISTENU, ZEMLJU OTETU, DJETINSTVO UNISTENO, ZIVOT OTET... sta se desava sa njim i sta je u njegovoj glavi? I sve to sto se njemu desilo desava se i skoro SVIM drugim palestincima. Zar smijemo suditi nekome sto sve to prozivljava i bespomocno CEKA kad ce doci na red da bude UBIJEN sto zeli Unistenje Izraela?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#113 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Air Ramiz wrote:
jeza u ledja wrote:
MUNAFIK wrote: Sta god se pricalo o svemu ovome uvjek treba imati na umu bar to DA SU IZRAELCI DOSLI NA PALESTINSKU TERITORIJU I POCELI IH PROTJERIVATI I TO RADE POLA STOLJECA VEC... Generacije i generacije Palestinaca su ODRASLE u RATNOM STANJU, sta mislite kako to utice na te ljude?
Nisu dosli Jevreji vec Englezi, 'fino' podjelili teritoriju na dva dijela i otisli. Kao i na desetine drugih mjesta u svijetu.
Nije tacno. Dosli su Jevreji i to u nekoliko talasa, masovnih, a politika planskog naseljavanja Jevreja je bila regulisana (zabranjena) od strane britanske uprave jedno vrijeme dok nisu popustili pod pritiskom jevrejskog lobija. I sve bi bio super da nisu poceli sa 1. ubijanjem palestinaca, 2. tjeranjem palestinaca iz njihovih domova 3. naseljavanjem jevreja u kuce gdje su boravili palestinci, a sve pod okriljem "proglasenja drzave izrael".
Mislio sam, Englezi su ti koji su odlucili kome ide i sta, naravno i pod pritiskom jevrejskog lobija, ali svakako najvise zahvaljujuci Hitleru i haverima mu. Nisu svi evropski Jevreji imali namjeru da odu u Izrael. Na to su ih primorali drugi. Da je san svakog Jevreja neka cionisticka ubleha, ne bi ih i dan danas bilo ovoliko u Americi, odakle ih niko nije tjerao. Da nije svega toga, Izrael ne bi bio danas ono sto jeste, zar ne?
Ti si rekao, 'sve bi bilo super' da nije bilo ovog pod 1), 2) i 3), ali KLJUCNI problem za Palestince nije originalno bio 1), 2) i 3) vec uopste postojanje Izraela. 1), 2) i 3) se (nadam se) moze rijesiti, ali ovo pod 'nula' nece.
Zbog svega toga, ne mogu da prihvatim da je Palestincima, onim koji vrse ove napade, cilj rjesenje 1), 2) i 3), vec upravo ovog pod 0). Zato cijeli konflikt stoji u mjestu. Ako pogledas historiju zadnjih 60 godina, 1), 2) i 3) su nastali NAKON sto Arapi nisu prihvatili ni ovo 0) i NAKON sto su sami odlucili napasti Izrael.

Pojednostavljeno, Englezi (i UN) su kao neko solomonsko rjesenje odlucili podjeliti Palestinu, a Arapi nisu htjeli da je dijele, jer su mislili da Jevreji nisu imali pravo na svoj dio. Od tada nastaju svi problemi. Zbog ovog protivljenja Arapa da daju dio zemlje.

I jos nesto, ako pogledas konkretno, ako imas drzavu iza sebe tvoje akcije imaju vise smisla. To vrijedi za Liban, Siriju, Jordan, Egipat, cak i ako ne djelujes pod pokroviteljstvom te drzave (Hezbolah). Hezbolahu nije cilj unistenje Izraela, kao niti ovim drugim zemljama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#114 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

zgembo_sa wrote:Prestati? Ja mislim da trebamo poceti i pojacati teznje za nestanak te tvorevine zasnovane na genocidu.
'Trebamo'??? Ko to mi. Ne kontam.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#115 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote:
jeza u ledja wrote:Pa za pocetak, trebaju prestati razmisljati, tj. promovisati unistenje Izraela. Pod dva, trebaju raditi na dobijanju kakve takve, medjunarodno priznate drzave, barem na ovo malo jada sto imaju.
Da li ti mislis da izrael ne radi nista kako bi palestince sprijecio da se ujedine i da naprave tu drzavu?

Da li mislis da Izraelu znaci sto je neka drzava DRZAVA kada zeli da je napadne?

Da li mislis da je moguce nakon TOLIKO godina MUCENJA, UBIJANJA, MALTRETIRANJA, POROBLJAVANJA, ISTREBLJIVANJA, PROTJERIVANJA, RUSENJA i svega jos sta je Izrael provodio, i provodi nad tim narodom, ne razmisljati o UNISTENJU Izraela.

Sta se desava sa covjekom koji je rodjen u svemu tome, koji danas ima 40 godina i 3 sina jer su mu 2 poginula, brata UBIJENOG, MAJKU UBIJENU, i jos 10 CLANOVA blize PORODICE UBIJENIH, KUCU UNISTENU, ZEMLJU OTETU, DJETINSTVO UNISTENO, ZIVOT OTET... sta se desava sa njim i sta je u njegovoj glavi? I sve to sto se njemu desilo desava se i skoro SVIM drugim palestincima. Zar smijemo suditi nekome sto sve to prozivljava i bespomocno CEKA kad ce doci na red da bude UBIJEN sto zeli Unistenje Izraela?
Pa naravno da i Izraelu to odgovara. Ali ja ti garantujem da Izraelce vise interesuje rjesenje dvije drzave nego Palestince. Razmisljanje o unistenju Izraela postoji od samog pocetka, to je korijen konkretnog sukoba.

Izraelu naravno nista ne znaci sto postoji drzava. Ali ako se Palestinci bore za nesto, onda barem trebaju poceti iz necega. Ne samo radi rata, vec radi mnogih drugih stvari. Ovako se ne zna ni ko pije ni ko placa (Hamas, Islamski Dzihad, Fatah) (sto je jedan od glavnih razloga izraelskih napada u zadnjih desetak godina)
User avatar
Amela
Posts: 153
Joined: 10/05/2002 00:00

#116 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Amela »

jeza u ledja wrote:Pa za pocetak, trebaju prestati razmisljati, tj. promovisati unistenje Izraela. Pod dva, trebaju raditi na dobijanju kakve takve, medjunarodno priznate drzave, barem na ovo malo jada sto imaju.
....da, i mozemo li jos uprostiti? ... ne, ne ocekujem odgovor.
Ovo je cisto US/UK stanoviste: Palestina je ta koja treba prestati, prihvatiti, uzeti.... bla, bla..., a Izraelci su bogom dani. :roll:

Preporucujem knjigu od Cartera "Palestina, mir ne aparthejd" (ne znam da li postoji na bosanskom, citala sam eng. izdanje) i odlican je osvrt na desavanja i to hronoloski predstavljeno. Knjiga je solidan izvor informacija onima koje zanimaju sve rezulucije, historijat, ali je interesantan i osvrt Carterov kao nekoga ko je shvatio patnju, progon i potcinjenost palestinaca.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#117 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by exliberal »

KemooSA wrote:Najebali smo svi od reda ako se Iran ukljuci ,za novu godinu bi mogli gledati vatromet u obliku gljive... :run:
pa posto je ovo tema na politici i posto si spomenuo iran da malo prodiskutujemo o tome.
Sta je cilj iranske podrske hamasu?
Zasto ostale islamske/arapske zemlje nezele da podrze hamas ( iran) i njegove ciljeve i nacine borbe?
Sta je to Iran uradio po pitanju podrske palestinaca osim sto ih zavaljuju sa hamasom zbog njihovih ciljeva?
Dali je to odbijanje podrske hamasu skriveno iza netrepeljivosti izmedju sija i sunita ( ovdje mi moraju objasniti oni sto znaju zbog cega je taj sukob toliko intezivan)
Nemojte me krivo shvatit, nisam na strani izraela niti metoda kojima se sluze ali da se razumjemo ni palestinici kao narod neznaju sta hoce.Imali su Arafata koji je, vidjelismo kad je umro, ostavio milione svojoj familiji koja je cijelo vrijeme bila u Parizu...podsjeti me na Harisa koji je ispali o familiju napolje a on izigravao "heroja" po Sarajevu.Sad su podjeljeni izmedju vise frakcija....nemaju lidera koji ce da stane ispred naroda....
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#118 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zgembo_sa »

jeza u ledja wrote:
zgembo_sa wrote:Prestati? Ja mislim da trebamo poceti i pojacati teznje za nestanak te tvorevine zasnovane na genocidu.
'Trebamo'??? Ko to mi. Ne kontam.
Svi! Cijeli svijet! Ovakve zlocine mora osuditi svako razumno bice na planeti.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#119 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

ovdje je u pitanju puno veca stvar od politike i novca i ekonomije... nije bez razloga tolika krv prolivena na tom mjestu i tom malom podruciju... puno toga gadnog nam se sprema :(
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#120 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Amela wrote:
jeza u ledja wrote:Pa za pocetak, trebaju prestati razmisljati, tj. promovisati unistenje Izraela. Pod dva, trebaju raditi na dobijanju kakve takve, medjunarodno priznate drzave, barem na ovo malo jada sto imaju.
....da, i mozemo li jos uprostiti? ... ne, ne ocekujem odgovor.
Ovo je cisto US/UK stanoviste: Palestina je ta koja treba prestati, prihvatiti, uzeti.... bla, bla..., a Izraelci su bogom dani. :roll:

Preporucujem knjigu od Cartera "Palestina, mir ne aparthejd" (ne znam da li postoji na bosanskom, citala sam eng. izdanje) i odlican je osvrt na desavanja i to hronoloski predstavljeno. Knjiga je solidan izvor informacija onima koje zanimaju sve rezulucije, historijat, ali je interesantan i osvrt Carterov kao nekoga ko je shvatio patnju, progon i potcinjenost palestinaca.
Palestina ne treba prestati, halo!?!? Palestincima je dat dio teritorije, drugi dio im je uzet. Oni i od ovoga sto imaju nisu htjeli/mogli praviti drzavu, vec su htjeli uzeti sve. Prihvatanje ideje o DVIJE drzave je kljuc rjesenja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#121 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

zgembo_sa wrote:
jeza u ledja wrote:
zgembo_sa wrote:Prestati? Ja mislim da trebamo poceti i pojacati teznje za nestanak te tvorevine zasnovane na genocidu.
'Trebamo'??? Ko to mi. Ne kontam.
Svi! Cijeli svijet! Ovakve zlocine mora osuditi svako razumno bice na planeti.
Pa osudili smo. Vecina nas ovdje. I sta sad?
Ma probavano je svasta nesto, pa bez uspjeha. Izrael ne mozes ukinuti. Ali ono pod 1), 2) i 3) iz prethodnog posta mozes, ali ne nasiljem, jer je ono zbog tog nasilja i pocelo.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#122 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zgembo_sa »

jeza u ledja wrote:
zgembo_sa wrote:
jeza u ledja wrote:'Trebamo'??? Ko to mi. Ne kontam.
Svi! Cijeli svijet! Ovakve zlocine mora osuditi svako razumno bice na planeti.
Pa osudili smo. Vecina nas ovdje. I sta sad?
Ma probavano je svasta nesto, pa bez uspjeha. Izrael ne mozes ukinuti. Ali ono pod 1), 2) i 3) iz prethodnog posta mozes, ali ne nasiljem, jer je ono zbog tog nasilja i pocelo.
Mozes, mozes. Kad je mogao silom nastati, moze silom i nestati. Genocidne tvorevine ne samo da se mogu ukinuti, nego i moraju. Kad tad.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#123 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

zgembo_sa wrote: Mozes, mozes. Kad je mogao silom nastati, moze silom i nestati. Genocidne tvorevine ne samo da se mogu ukinuti, nego i moraju. Kad tad.
Zvucis ko Hare.

Izrael je nastao na genocidu - nad Jevrejima.
Danas nema te sile koja ih moze unistiti, sutra, mozda. Do tada, suti i radi sta mozes. Ovo sto radi Hamas je jedno veliko NISTA.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#124 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zgembo_sa »

jeza u ledja wrote:
zgembo_sa wrote: Mozes, mozes. Kad je mogao silom nastati, moze silom i nestati. Genocidne tvorevine ne samo da se mogu ukinuti, nego i moraju. Kad tad.
Zvucis ko Hare.

Izrael je nastao na genocidu - nad Jevrejima.
Danas nema te sile koja ih moze unistiti, sutra, mozda. Do tada, suti i radi sta mozes. Ovo sto radi Hamas je jedno veliko NISTA.
Zamjena teza i to bezobrazna. Izrael nije nastao na genocidu nad jevrejima nego nad palestincima. Ako je nastao na genocidu nad jevrejima zasto nije nastao u njemackoj??? Nek zvucim 1000 puta k'o Hare, ali necu biti prodana dusa, izdajica, necu pognuti glavu i odustati od pravde! Ako to znaci biti k'o Hare, onda sam Hare na kvadrat! To da li ima ili nema sile koja ce ga unistiti nije bitno, bitan je stav, bitno je da ne ne odustanemo, samo upornoscu mozemo vratiti dostojanstvo i slobodu palestincima. Bice i to aBd! Ako prihvatimo tvoj stav o neminovnosti i neunistivosti Izraela onda ti ni sila koja ga moze unistiti ne znaci nista, jer si odustao od toga.

Smrt fasizmu! Smrt cionizmu!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#125 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

zgembo_sa wrote:
jeza u ledja wrote:
zgembo_sa wrote: Mozes, mozes. Kad je mogao silom nastati, moze silom i nestati. Genocidne tvorevine ne samo da se mogu ukinuti, nego i moraju. Kad tad.
Zvucis ko Hare.

Izrael je nastao na genocidu - nad Jevrejima.
Danas nema te sile koja ih moze unistiti, sutra, mozda. Do tada, suti i radi sta mozes. Ovo sto radi Hamas je jedno veliko NISTA.
Zamjena teza i to bezobrazna. Izrael nije nastao na genocidu nad jevrejima nego nad palestincima. Ako je nastao na genocidu nad jevrejima zasto nije nastao u njemackoj??? Nek zvucim 1000 puta k'o Hare, ali necu biti prodana dusa, izdajica, necu pognuti glavu i odustati od pravde! Ako to znaci biti k'o Hare, onda sam Hare na kvadrat! To da li ima ili nema sile koja ce ga unistiti nije bitno, bitan je stav, bitno je da ne ne odustanemo, samo upornoscu mozemo vratiti dostojanstvo i slobodu palestincima. Bice i to aBd! Ako prihvatimo tvoj stav o neminovnosti i neunistivosti Izraela onda ti ni sila koja ga moze unistiti ne znaci nista, jer si odustao od toga.

Smrt fasizmu! Smrt cionizmu!
Sta je starije, koka ili jaje?

Cuj prodana dusa, eto sad sam ja prodana dusa. Ko da za pare pisem.
Genocidi se desavaju non stop, samo nam je ovaj izgleda jedino bitan.
Locked