Izrael-BiH, 16.11.2014.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#76 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Mahalac »

I zra elj
I zra elj

Samo nebil teletina :run:
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#77 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by zetareticula »

Ljudi u nas prelako upisuju bodove u sljedecim utakmicama, cuj dobi cemo tamo Kipar a u Zenici nas naguzili 2:1 :) , dobi cemo tamo Izrael i u Zenici :zzzz: sa kojim do sada imamo negativan skor ;-) cisto sumljam da ce se ove kvalifikacije dobro zavrsiti sa ovim klocem na klupi :evil:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#78 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Droog »

zrakomlat wrote:Ja mislim da mi na kraju zavrsavamo drugi. Iako nisam fan Safeta, u pravu je kad kaze da je jos dosta bodova u igri. Kuci iduce godine cekamo i vels, i izrael, vratice nam se dosta igraca, i bolji smo od njih, to je cinjenica. Kipar cemo dobiti tamo. A vels i izrael nisu uopce jaki, nece ni jedna od ove dvije ekipe dobiti kipra na strani. X mi je najrealniji u tim utakmicama. belgija ce vjerovatno dobiti sve do kraja, imaju i oni tri strasna igraca koji im fale. dobit ce i nas, naravno.
Izrael ih je vec dobio, igrali neki dan, zavrsilo 1:2.

http://int.soccerway.com/matches/2014/1 ... D=PL_MS_08


:)
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#79 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Logovan »

zetareticula wrote:Ljudi u nas prelako upisuju bodove u sljedecim utakmicama, cuj dobi cemo tamo Kipar a u Zenici nas naguzili 2:1 :) , dobi cemo tamo Izrael i u Zenici :zzzz: sa kojim do sada imamo negativan skor ;-) cisto sumljam da ce se ove kvalifikacije dobro zavrsiti sa ovim klocem na klupi :evil:
Kakva ti je to logika oni nas pobijedili u Zenici a mi njih tamo necemo moci...:roll:
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#80 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by zetareticula »

Logovan wrote:
zetareticula wrote:Ljudi u nas prelako upisuju bodove u sljedecim utakmicama, cuj dobi cemo tamo Kipar a u Zenici nas naguzili 2:1 :) , dobi cemo tamo Izrael i u Zenici :zzzz: sa kojim do sada imamo negativan skor ;-) cisto sumljam da ce se ove kvalifikacije dobro zavrsiti sa ovim klocem na klupi :evil:
Kakva ti je to logika oni nas pobijedili u Zenici a mi njih tamo necemo moci...:roll:
Pa realna logika, ako ih nismo kod kuce mogli pobjediti pred domacom publikom na otvaranju kvalifikacija, sta ocekivati u gostima gdje ce nam pobjeda biti imperativ
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#81 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by zrakomlat »

Droog wrote:
zrakomlat wrote:Ja mislim da mi na kraju zavrsavamo drugi. Iako nisam fan Safeta, u pravu je kad kaze da je jos dosta bodova u igri. Kuci iduce godine cekamo i vels, i izrael, vratice nam se dosta igraca, i bolji smo od njih, to je cinjenica. Kipar cemo dobiti tamo. A vels i izrael nisu uopce jaki, nece ni jedna od ove dvije ekipe dobiti kipra na strani. X mi je najrealniji u tim utakmicama. belgija ce vjerovatno dobiti sve do kraja, imaju i oni tri strasna igraca koji im fale. dobit ce i nas, naravno.
Izrael ih je vec dobio, igrali neki dan, zavrsilo 1:2.

http://int.soccerway.com/matches/2014/1 ... D=PL_MS_08


:)
Zajebah se kvalitetno, ali i dalje stojim iza prve rečenice koju sam napisao :).
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#82 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Droog »

zetareticula wrote:
Logovan wrote:
zetareticula wrote:Ljudi u nas prelako upisuju bodove u sljedecim utakmicama, cuj dobi cemo tamo Kipar a u Zenici nas naguzili 2:1 :) , dobi cemo tamo Izrael i u Zenici :zzzz: sa kojim do sada imamo negativan skor ;-) cisto sumljam da ce se ove kvalifikacije dobro zavrsiti sa ovim klocem na klupi :evil:
Kakva ti je to logika oni nas pobijedili u Zenici a mi njih tamo necemo moci...:roll:
Pa realna logika, ako ih nismo kod kuce mogli pobjediti pred domacom publikom na otvaranju kvalifikacija, sta ocekivati u gostima gdje ce nam pobjeda biti imperativ
Nidje veze logika...

Kipar ce do tada izgubiti i matematicke sanse za 3. mjesto...tako da ne vjerujem da ce nesto pretjerano gristi.
Ocekujem patnju i pobjedu kao protiv Litvanije...i osigurano 2. mjesto.

O utakmici sa Izraelom:
Izraela okrecemo 1:2, 1:3.
I oni ce ici na pobjedu...a kad se neka ekipica tako otvori protiv nas - obicno uzimamo.
Plus sto nijedan njihov igrac, po meni, nije ni do koljena nasim glavnim igracima.

PS: Treba Edinu reci da pred kraj utakmice zaradi zuti, kako bi ocistio kartone protiv Andore. :-D :wink:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#83 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by JoseMujica »

ja sam morebit pesimista pa ne kontam na čemu vi ljudi takav optimizam temeljite :? :shock:

3 tekme uzeli 2 boda...zijanili protiv tarabe, odigrali nerješeno protiv lošije ekipe i jedini pozitivan rezultat je remi protiv Belgije, a pri tome smo efikasni koliko i Andora sa tek 2 gola u 3 tekme

+

igramo formaciju podređenu Rin-tin-tinu koji je naš ključni igrač

nevjerujem da će naši protivnici derat sve redom...biće tu još svakakvih rezultata sigurno, ali ćemo i mi vaki teško derat redom a već smo nakon tri kola opasno blizu granice kada nemamo više prava na kiks.

Za sad smo na granici katastrofe
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#84 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by zetareticula »

Ajde vidje cemo i to :-)
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#85 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Droog »

zrakomlat wrote:
Droog wrote:
zrakomlat wrote:Ja mislim da mi na kraju zavrsavamo drugi. Iako nisam fan Safeta, u pravu je kad kaze da je jos dosta bodova u igri. Kuci iduce godine cekamo i vels, i izrael, vratice nam se dosta igraca, i bolji smo od njih, to je cinjenica. Kipar cemo dobiti tamo. A vels i izrael nisu uopce jaki, nece ni jedna od ove dvije ekipe dobiti kipra na strani. X mi je najrealniji u tim utakmicama. belgija ce vjerovatno dobiti sve do kraja, imaju i oni tri strasna igraca koji im fale. dobit ce i nas, naravno.
Izrael ih je vec dobio, igrali neki dan, zavrsilo 1:2.

http://int.soccerway.com/matches/2014/1 ... D=PL_MS_08


:)
Zajebah se kvalitetno, ali i dalje stojim iza prve rečenice koju sam napisao :).
Pa dobro...
Vecina tako razmislja. I ja mislim da cemo biti drugi.
Safet se vodi politikom kao "Mi odigramo sa njima tamo X a kuci ih uzimamo." To samo po sebi i nije lose, ali treba se zapitati "STA AKO" prospemo bodove kuci protiv tih ekipa (Vels, Izrael) ili ako nas ovi sad okrenu gore (mada sumnjam).

Jbt, od ekipe koja je trpala takvim ekipama 3-4-5 golova u gostima dosli smo do toga da slavimo i nerijeseno! :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#86 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Logovan »

zetareticula wrote:
Logovan wrote:
zetareticula wrote:Ljudi u nas prelako upisuju bodove u sljedecim utakmicama, cuj dobi cemo tamo Kipar a u Zenici nas naguzili 2:1 :) , dobi cemo tamo Izrael i u Zenici :zzzz: sa kojim do sada imamo negativan skor ;-) cisto sumljam da ce se ove kvalifikacije dobro zavrsiti sa ovim klocem na klupi :evil:
Kakva ti je to logika oni nas pobijedili u Zenici a mi njih tamo necemo moci...:roll:
Pa realna logika, ako ih nismo kod kuce mogli pobjediti pred domacom publikom na otvaranju kvalifikacija, sta ocekivati u gostima gdje ce nam pobjeda biti imperativ
Znaci po tebi necemo upisati vise nijednu pobjedu, mozda eto protiv Andore.
Ako kiksas protiv levata, onda ih neces pobijediti u drugoj utakmici. To je ta logika. :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#87 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Logovan »

.
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#88 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by zetareticula »

Ja samo kazem da prelako upisujemo 3 boda u svakoj utakmici, a nisam upste rekao da cemo izgubiti ili pobjediti :-) vec da ce biti jako tesko do kraja kvalifikacija, koje se svode na jebenu matematiku :-) kako ce ko skim igrati i dali nama to pase
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#89 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Logovan »

zetareticula wrote:Ja samo kazem da prelako upisujemo 3 boda u svakoj utakmici, a nisam upste rekao da cemo izgubiti ili pobjediti :-) vec da ce biti jako tesko do kraja kvalifikacija, koje se svode na jebenu matematiku :-) kako ce ko skim igrati i dali nama to pase
Pa ja ne upisujem tri boda, samo kazem da ti je logika nidje veze.
Igrati utakmicu po utakmicu, ne razmisljati o svim protivnicima nego samo o onom protivniku koji je naredni, ne davati nikakve prognoze, niti pozitivne a niti negativne i gotovo.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#90 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Droog »

Logovan wrote:
zetareticula wrote:Ja samo kazem da prelako upisujemo 3 boda u svakoj utakmici, a nisam upste rekao da cemo izgubiti ili pobjediti :-) vec da ce biti jako tesko do kraja kvalifikacija, koje se svode na jebenu matematiku :-) kako ce ko skim igrati i dali nama to pase
Pa ja ne upisujem tri boda, samo kazem da ti je logika nidje veze.
Igrati utakmicu po utakmicu, ne razmisljati o svim protivnicima nego samo o onom protivniku koji je naredni, ne davati nikakve prognoze, niti pozitivne a niti negativne i gotovo.
Upravo. Tako smo razmisljali prosle kvalifikacije i svi znamo kako je to proslo.

Sadasnji nacin razmisljanja, kontati hoce li Vels i Izrael odigrati X ili 3 za 3...te da ce Belgija sve redom kantati a Kipar nekome pomutiti racune je samoubistvo!
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#91 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Idemedosumom »

Glavu gore, jesmo kiksali ali nije nista "toliko" strasno, kao recimo nekadašnji porazi od Mađarske, Grčke, Rumunije itd. Niko nas nije nadigrao, rasturio (cak ni Belgija :D ).

Da nas malo sreca posluzi, da malo Pjanic proradi, da se Kolasinac vrati, moze se 2. mjesto itekako osvojiti.

Protiv zionista moramo oprezno, njih se vise bojim nego Belgije, nadam se da me osjecaj vara.

:bih: :bih: :bih:
snoopy_cb
Posts: 378
Joined: 15/12/2013 09:19

#92 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by snoopy_cb »

Evo po meni nije kljucan ni kiks protiv pola Cyp, kljucno je da nas je strateg formacijski i igracki unistio. Tako je jednostavno postaviti trenutno najboljih 11, uz vrhunske majstore koje imamo, plasman ne bi bio upitan. Lik je fudbalski duduk, evo citavo vrijeme prica o posjedu lopte i onda te så takvom postavkom Belgija limitira kuci na upola manje dodavanja i posjeda. Amidza ne moze skontati da nije isto igrati så Andorom i Belgijom. O onom poluigracu TSS ne vrijedi trositi rijeci, trud nije dovoljan da igra startera.
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#93 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by salle_eh1986 »

Droog wrote:
zetareticula wrote:
Logovan wrote: Kakva ti je to logika oni nas pobijedili u Zenici a mi njih tamo necemo moci...:roll:
Pa realna logika, ako ih nismo kod kuce mogli pobjediti pred domacom publikom na otvaranju kvalifikacija, sta ocekivati u gostima gdje ce nam pobjeda biti imperativ
Nidje veze logika...

Kipar ce do tada izgubiti i matematicke sanse za 3. mjesto...tako da ne vjerujem da ce nesto pretjerano gristi.
realno ako ćemo gledati Kipar nikad nije ni imao šansu za to 3.mjesto
čovjek želi reći da baš i nije 100% da ćemo ih tamo dobiti, jer smo već unaprijed imali pobjedu protiv njih u Zenici pa se zna kako je završilo...
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#94 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Mirza007 »

Evo selektor je danas najavio da ce Spahic konkurirati za Izrael pa bih ga svakako stavio u tim.
Mada ocekujem da ce selektor nastaviti sa istim timom i formacijom kao i protiv Walesa i Belgije (4-4-2), ja bih taj tim poslozio ovako (Pjanic i Lulic ofanzivni vezni, 4 igraca u veznoj liniji u romb formaciji; ovo je prilicno ofanzivno jer, po meni, nama samo pobjeda igra):
----------------------Begovic----------------------------

Mujdza---------Sunjic------Spahic--------Zukanovic

--------------------------Besic---------------------------
------Pjanic-----------------------------Lulic-----------
-------------------Medunjanin--------------------------

------------Ibisevic--------------Dzeko----------------
Nadalje, selektor najavljuje da ce nam biti dovoljan i bod (u tom slucaju je igri kombinatorika; ne volim to jer vise nismo ovisni samo od svojih igara nego i od igara drugih). U tom slucaju, moguce je da se vratimo i na 4-2-3-1 i ja bih izveo ovaj tim:
----------------------Begovic----------------------------

Mujdza---------Sunjic------Spahic--------Zukanovic

------------------Besic--------------Pjanic-------------
------Hajrovic-----------------------------Lulic--------
-------------------Medunjanin--------------------------

-------------------------Dzeko---------------------------
Medunjanin bi morao odigrati ono sto je ranije igrao Misimovic i mislim da on to moze. Nije najbrzi i najokretniji ali uz Pjanica ima najbolju zadnju loptu od nasih igraca, solidan dribling i udarac.
Po meni je ovo najbitnija utakmica u kvalifikacijama. Povoljan rezultat nas ostavlja u igri, poraz nas iskljucuje a onda slijedi raspad sistema (strah me i pomisliti).
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#95 Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by 5 0 5 »

salle_eh1986 wrote:
Droog wrote:
zetareticula wrote: Pa realna logika, ako ih nismo kod kuce mogli pobjediti pred domacom publikom na otvaranju kvalifikacija, sta ocekivati u gostima gdje ce nam pobjeda biti imperativ
Nidje veze logika...

Kipar ce do tada izgubiti i matematicke sanse za 3. mjesto...tako da ne vjerujem da ce nesto pretjerano gristi.
realno ako ćemo gledati Kipar nikad nije ni imao šansu za to 3.mjesto
čovjek želi reći da baš i nije 100% da ćemo ih tamo dobiti, jer smo već unaprijed imali pobjedu protiv njih u Zenici pa se zna kako je završilo...
Kipar možda nije računao na 3. mj. ali kada pobijediš nosioca grupe u gostima onda apetiti prorade. Ko zna kakva će situacija biti do te naše utakmice s njima. Samo da pobijede nosioca grupe 2 puta, skočit će bar 20 mjesta na listi. Ne moraju biti treće mjesto. I to im je dovoljna motivacija. Mada ja mislim da ćemo znati puno prije kakva nam je sudbina. Nažalost, drugi nam je kroje ovaj put.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#96 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Mustang1 »

Ne mogu da vjerujem da se opet Spahic spominje da ce igrati .. Sta vam je ljudi izbacite ga iz svake postave i da dobije poziv on nece zaigrati .. Kakva povreda kakve gluposti
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#97 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Paul F. »

snoopy_cb wrote:Tako je jednostavno postaviti trenutno najboljih 11, uz vrhunske majstore koje imamo, plasman ne bi bio upitan. .
:lol: :lol: :lol:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#98 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by VCorp »

Mustang1 wrote:Ne mogu da vjerujem da se opet Spahic spominje da ce igrati .. Sta vam je ljudi izbacite ga iz svake postave i da dobije poziv on nece zaigrati .. Kakva povreda kakve gluposti
On može igrati protiv slabijih reprezentacija a ovi mlađi imaju šta naučiti od njega. Lik može igrati u Bayeru ali ne može u BiH reprezentaciji ? Ako nemate pojma o fudbalu nemojte ni komentarisati.

Onaj gore piše o sastavu sa Zukanovićem. Nema od toga ništa, Susic ga nece zvati jer je selektor jedna obična mazga. On se uopce ne interesuje za nove igrače ali je zato majstorski Tina ustalio u prvi tim. Magarac je mogao zvati na istu poziciju Stilica pa ne zove.
User avatar
MeSko Hz
Posts: 2157
Joined: 17/09/2014 13:34

#99 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by MeSko Hz »

Ma sušić je igračima već napunio glave da idu na nerješeno , k'o da gledam.... :twisted:
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#100 Re: Izrael-BiH, 16.11.2014.

Post by Mustang1 »

VCorp wrote:
Mustang1 wrote:Ne mogu da vjerujem da se opet Spahic spominje da ce igrati .. Sta vam je ljudi izbacite ga iz svake postave i da dobije poziv on nece zaigrati .. Kakva povreda kakve gluposti
On može igrati protiv slabijih reprezentacija a ovi mlađi imaju šta naučiti od njega. Lik može igrati u Bayeru ali ne može u BiH reprezentaciji ? Ako nemate pojma o fudbalu nemojte ni komentarisati.

Onaj gore piše o sastavu sa Zukanovićem. Nema od toga ništa, Susic ga nece zvati jer je selektor jedna obična mazga. On se uopce ne interesuje za nove igrače ali je zato majstorski Tina ustalio u prvi tim. Magarac je mogao zvati na istu poziciju Stilica pa ne zove.
Sta si ti meni sad htio reci ? :D Spahic vise nece igrati za repku i tu je kraj price .. Bar ne dok je Safet tu .. Povreda je izmisljena i samo budale ce vjerovati da je bio povrijedjen poslije utakmice zadnje za Bayer i spreman za prvu sljedecu njihovu :-) A i budala je isto tako znala da cim je osvanuo Spahic na spisku da nece igrati u prosle dvije utakmice
Locked