Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#26 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by holowey »

bach wrote:Zbog čega koristiti ivericu kada se može raditi sa punim i ljepšim drvetom?

Image


Image
jako je tesko naci potpuno suho prirodno drvo...kad i ako se nadje, bice mnogo skuplje od iverice...pa opet ce biti sanse da dodje do naknadnog susenja, krivljenja i pucanja
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#27 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by heat »

alipasijaner wrote:Dizem temu iz mrtvih, ali mi treba info.
Naime zelio bih napraviti jedan ormar, ono sto bih ja uradio je nacrtao kako izgleda,
sad me interesuje ima li neka firma u Sarajevu u koju mogu donijeti zamisljeni nacrt, a da oni izrade krojne liste i izrezu to.
Hvala
Drvodom i Fructas to ne rade.
Rade da im doneses gotove mjere za svaki komad, ladica, polica...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#28 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by alipasijaner »

heat wrote:
alipasijaner wrote:Dizem temu iz mrtvih, ali mi treba info.
Naime zelio bih napraviti jedan ormar, ono sto bih ja uradio je nacrtao kako izgleda,
sad me interesuje ima li neka firma u Sarajevu u koju mogu donijeti zamisljeni nacrt, a da oni izrade krojne liste i izrezu to.
Hvala
Drvodom i Fructas to ne rade.
Rade da im doneses gotove mjere za svaki komad, ladica, polica...
Hvala na ifnormaciji, znaci na njih mogu da zaboravim... i dalje sam u potrazi.,.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#29 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by heat »

alipasijaner wrote:
heat wrote:
alipasijaner wrote:Dizem temu iz mrtvih, ali mi treba info.
Naime zelio bih napraviti jedan ormar, ono sto bih ja uradio je nacrtao kako izgleda,
sad me interesuje ima li neka firma u Sarajevu u koju mogu donijeti zamisljeni nacrt, a da oni izrade krojne liste i izrezu to.
Hvala
Drvodom i Fructas to ne rade.
Rade da im doneses gotove mjere za svaki komad, ladica, polica...
Hvala na ifnormaciji, znaci na njih mogu da zaboravim... i dalje sam u potrazi.,.
ako je USA plakar ...lako ti je mjere izvuci ...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#30 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by alipasijaner »

heat wrote:
ako je USA plakar ...lako ti je mjere izvuci ...
Nije americki plakar.
U sustini mi nije nepoznanica izvlacenje mjera, ali bih to volio uraditi na elegantniji nacin umjesto da odbijam -36 ili dodajem +36 itd. onda bih se vise mogao posvetiti ergonomiji i dizajnu o odnosu na uzimanje mjera. Probao sam dynalog i kithcendraw i oba programa rade korpuse prilagodjene stajanju na nogicama umjesto direktno na podu.. mislim svakako je tri puta mjeri jednom sijeci ali..
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#31 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by irconbih »

alipasijaner wrote:
heat wrote:
ako je USA plakar ...lako ti je mjere izvuci ...
Nije americki plakar.
U sustini mi nije nepoznanica izvlacenje mjera, ali bih to volio uraditi na elegantniji nacin umjesto da odbijam -36 ili dodajem +36 itd. onda bih se vise mogao posvetiti ergonomiji i dizajnu o odnosu na uzimanje mjera. Probao sam dynalog i kithcendraw i oba programa rade korpuse prilagodjene stajanju na nogicama umjesto direktno na podu.. mislim svakako je tri puta mjeri jednom sijeci ali..
Software Pro100. U njemu crtas kako hoces. Primjer: crtas kuhinjski element - moras svaku stranu zasebno crtati. Prije toga uneses debljinu iverice. Crtas sve po svojim mjerama. Malo je cudan za raditi, treba se orijentisati, ali kad skontas kako i sta ide, dobar je. Ja crtao u njemu kuhinju, plakar u hodniku. A skontao ga u jednom salonu gdje ti oni crtaju kuhinju sa "strucnjakom" svojim. Covjek otisao po neki katalog, ja pogledao info o programu i skinuo ga sebi.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#32 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by alipasijaner »

Hvala na informaciji :)
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#33 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by kafanski_covjek »

alipasijaner wrote:Hvala na informaciji :)
ako ti treba program javi se na pp
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#34 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by ucenik1234 »

Lijep pozdrav,

Imam plakar od zida do zida kuci i tu je od kad smo se doselili. Eh, sad bih zelio skinuti vrata (klasicno otvaranje) i zamijeniti ih novim (takodjer klasicno otvaranje na baglame), pa zna li neko gdje se mogu nabaviti vrata po mjeri, ko to izradjuje? baglame bih promijenio takodjer ali to sve planiram sam raditi jer nije neki posao, dakle sam hovu nova vrata.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#35 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by Naslovnica »

ucenik1234 wrote:Lijep pozdrav,

Imam plakar od zida do zida kuci i tu je od kad smo se doselili. Eh, sad bih zelio skinuti vrata (klasicno otvaranje) i zamijeniti ih novim (takodjer klasicno otvaranje na baglame), pa zna li neko gdje se mogu nabaviti vrata po mjeri, ko to izradjuje? baglame bih promijenio takodjer ali to sve planiram sam raditi jer nije neki posao, dakle sam hovu nova vrata.
Koji je materijal vrata?
Puno drvo, iveral...?
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#36 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by ucenik1234 »

Naslovnica wrote:
ucenik1234 wrote:Lijep pozdrav,

Imam plakar od zida do zida kuci i tu je od kad smo se doselili. Eh, sad bih zelio skinuti vrata (klasicno otvaranje) i zamijeniti ih novim (takodjer klasicno otvaranje na baglame), pa zna li neko gdje se mogu nabaviti vrata po mjeri, ko to izradjuje? baglame bih promijenio takodjer ali to sve planiram sam raditi jer nije neki posao, dakle sam hovu nova vrata.
Koji je materijal vrata?
Puno drvo, iveral...?
presovana iverica, kantirana, fino obradjena
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#37 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by Naslovnica »

Primus, Fructas, Elgrad, DrvoDom, Obi...
Ko god, svi ti to rade.
Izabereš dimenzije, materijal, ABS traku i to je to...
Prostije od toga ne može.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#38 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by Edin H. »

heat wrote:
alipasijaner wrote:Dizem temu iz mrtvih, ali mi treba info.
Naime zelio bih napraviti jedan ormar, ono sto bih ja uradio je nacrtao kako izgleda,
sad me interesuje ima li neka firma u Sarajevu u koju mogu donijeti zamisljeni nacrt, a da oni izrade krojne liste i izrezu to.
Hvala
Drvodom i Fructas to ne rade.
Rade da im doneses gotove mjere za svaki komad, ladica, polica...
Sta cu im ja mjeriti, valjda imaju nekakvog dizajnera?
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#39 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by heat »

Edin H. wrote:
heat wrote:
alipasijaner wrote:Dizem temu iz mrtvih, ali mi treba info.
Naime zelio bih napraviti jedan ormar, ono sto bih ja uradio je nacrtao kako izgleda,
sad me interesuje ima li neka firma u Sarajevu u koju mogu donijeti zamisljeni nacrt, a da oni izrade krojne liste i izrezu to.
Hvala
Drvodom i Fructas to ne rade.
Rade da im doneses gotove mjere za svaki komad, ladica, polica...
Sta cu im ja mjeriti, valjda imaju nekakvog dizajnera?
Radio i pravio sve po stanu, a svaku mjeru izvukao sam. Nece gospoda ˝tereta˝ :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#40 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by Edin H. »

heat wrote:
Edin H. wrote:
heat wrote:
Sta cu im ja mjeriti, valjda imaju nekakvog dizajnera?
Radio i pravio sve po stanu, a svaku mjeru izvukao sam. Nece gospoda ˝tereta˝ :)

Vani ti dodje frajer ili treba, izmjeri, slika i posalje emailom kako ce izgledati u odredjenom prostoru, te skicu kao ce izgledati iznutraiI naravno udari te cifrom koliko ce kostati.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#41 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by heat »

Edin H. wrote: Vani ti dodje frajer ili treba, izmjeri, slika i posalje emailom kako ce izgledati u odredjenom prostoru, te skicu kao ce izgledati iznutraiI naravno udari te cifrom koliko ce kostati.
Pa to je normalna stvar.
Ja idem pjeske jbg i nemam programe za to, a njima je to deset min za kuhinju ako das tlocrt prostora.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#42 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by neki »

Edin H. wrote:
heat wrote:
Edin H. wrote:
Radio i pravio sve po stanu, a svaku mjeru izvukao sam. Nece gospoda ˝tereta˝ :)

Vani ti dodje frajer ili treba, izmjeri, slika i posalje emailom kako ce izgledati u odredjenom prostoru, te skicu kao ce izgledati iznutraiI naravno udari te cifrom koliko ce kostati.
imaš to i kod nas...begex, studio8, stilles..naravno to i naplate
Gospoda koja “neće tereta” (primus, drvodom, Elgrad, penny, fructas..) ti samo izrežu ivericu po mjeri koju im daš i to mizerno naplate. Ko hoće da mu se dizajnira to treba i platiti
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#43 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by black_noke »

Mize li sensada negdje odnijeti skica ormara kakav bih htio a da oni urade rezanje i kantiranje?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#44 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by kazo »

Moze u BK Linea.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by emotivac »

Ako nekom treba modeliranje ormara nekih, radim ja u solidworksu sve, i kuhinje radim naravno. Model + crtež + krojna lista. Definišem i okove koje trebaju, sve sve. Samo ne sastavljam, samo sam sebi to radim :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#46 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by -Chesterfield- »

emotivac wrote: 19/02/2022 08:51 Ako nekom treba modeliranje ormara nekih, radim ja u solidworksu sve, i kuhinje radim naravno. Model + crtež + krojna lista. Definišem i okove koje trebaju, sve sve. Samo ne sastavljam, samo sam sebi to radim :D
Koja je cijena?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#47 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by emotivac »

-Chesterfield- wrote: 19/02/2022 10:11
emotivac wrote: 19/02/2022 08:51 Ako nekom treba modeliranje ormara nekih, radim ja u solidworksu sve, i kuhinje radim naravno. Model + crtež + krojna lista. Definišem i okove koje trebaju, sve sve. Samo ne sastavljam, samo sam sebi to radim :D
Koja je cijena?
Po dogovoru, zavisi od mnogih faktora, šta želiš ? Piši na pp.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#48 Re: Izrada ormara po mjeri sam svoj majstor?!

Post by black_noke »

Da li ijedna od ovih firmi u Sarajevu osim rezanja i kantiranja radi i rupe za tiplove, vijke, police itd?
Post Reply