Izrada fotografija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#26 Re: Izrada fotografija

Post by poznanik »

alica.k wrote:ja redovno izradjujem u ZK foto i super su mi..
Kakve su cijene, kako su formirane?
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#27 Re: Izrada fotografija

Post by Entropio »

alica.k wrote:ja redovno izradjujem u ZK foto i super su mi.

skines programcic, posaljes im slike s kompa, sutra odes po njih (a imas i opciju da ti dostave, 5KM kosta).
Gdje se nalaze? Mogu li im odnijeti slike na DVD-u? Ne mogu ih uploadati...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#28 Re: Izrada fotografija

Post by alica.k »

poznanik wrote:Kakve su cijene, kako su formirane?
sve ima na stranici i u programcicu ti odma sracunava kolko te dodje
Cijenik Fotografija

9x13cm - 0,22 KM
10x15cm - 0,25 KM
13x18cm - 0,40 KM
15x21cm - 0,60 KM
20x25cm - 2,00 KM
20x30cm - 3,00 KM
Entropio wrote:Gdje se nalaze? Mogu li im odnijeti slike na DVD-u? Ne mogu ih uploadati...
ja nisam probavala al sto ne bi moglo?
joj da, nalaze se tamo na marin dvoru odma prije skenderiji, u ul. hiseta neki br...
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#29 Re: Izrada fotografija

Post by Entropio »

Jesu li šaneri? Ili su normalni i ozbiljni uposlenici?
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#30 Re: Izrada fotografija

Post by alica.k »

normalni i ozbiljni, kolko sam ja mogla vidjet. nije sad to neka rupa od prodavnice gdje ti govore "ti" ako na to mislis...

ne znam, meni su skroz okej i profesionalni.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#31 Re: Izrada fotografija

Post by poznanik »

alica.k wrote:..Cijenik Fotografija...
Hvala!
tradicija
Posts: 2
Joined: 19/03/2011 22:47

#32 Re: Izrada fotografija

Post by tradicija »

ma sve bi lijepo bilo samo kad bi i mi mogli u zapadnom mostaru otvarat radnje i radit.ovakvi ko zk foto vole skole sa dva ulaza.
tradicija
Posts: 2
Joined: 19/03/2011 22:47

#33 Re: Izrada fotografija

Post by tradicija »

:bih: raja veoma je bitno ko u ovom poslu ima tradiciju i iskustvo.dođu nekakvi baustelci i misle da sve znaju.moja preporuka idite u radnje sa tradicijom.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#34 Re: Izrada fotografija

Post by simonese »

tradicija wrote::bih: raja veoma je bitno ko u ovom poslu ima tradiciju i iskustvo.dođu nekakvi baustelci i misle da sve znaju.moja preporuka idite u radnje sa tradicijom.
da,naravno i placajte tradiciju duplo radi patriotizma :run:
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#35 Re: Izrada fotografija

Post by Entropio »

ZK Foto je okej. Izradio sam neke slike kod njih neki dan, sve bilo gotovo za par sati.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#36 Re: Izrada fotografija

Post by alica.k »

tradicija wrote::bih: raja veoma je bitno ko u ovom poslu ima tradiciju i iskustvo.dođu nekakvi baustelci i misle da sve znaju.moja preporuka idite u radnje sa tradicijom.
jasta nego je bitno.
izradila u dzumisicu, katastrofa slike.
jer je on nesto pametovao i mjenjao mi boje iako sam ja bila dobro namjestila, posto on ima tradiciju i zna bolje.

svi mi ispali narandjasti na slikama jer su oni tamo dizali kontrast. uzas.
User avatar
Lotosov cvijet
Posts: 12
Joined: 02/02/2011 10:43

#37 Re: Izrada fotografija

Post by Lotosov cvijet »

Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#38 Re: Izrada fotografija

Post by simonese »

Lotosov cvijet wrote:Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
duple slike nikad nisi mogla dobiti po cijeni jedne(nisi se nikad informisala koliko je jedna fotka)
User avatar
Lotosov cvijet
Posts: 12
Joined: 02/02/2011 10:43

#39 Re: Izrada fotografija

Post by Lotosov cvijet »

simonese wrote:
Lotosov cvijet wrote:Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
duple slike nikad nisi mogla dobiti po cijeni jedne(nisi se nikad informisala koliko je jedna fotka)

Jesam :-D U "Azri" su bile po 0,18 ili 0,22 KM zavisno od veličine slika. Tako ako izradiš 20 slika, dobiješ 40 po cijeni kao da si i zradio 20. Znam jer sam tamo masu puta izrađivala slike :) Mislila sam ako sada to postoji negdje drugo bilo bi dobro...
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#40 Re: Izrada fotografija

Post by LieToMe »

simonese wrote:
Lotosov cvijet wrote:Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
duple slike nikad nisi mogla dobiti po cijeni jedne(nisi se nikad informisala koliko je jedna fotka)
ja sam nekad prije vise od 3 godine slike sa vjencanja izradjivala negdje kod merkatora na dobrinji i kasnije kad smo sjeli i sabrali isto bi nas doslo da nismo isli na onaj fazon lafo preko 250 slika duple a posto su nama trebale i u tri pimjerka bilo je ono nesto za trecinu cijene i treci primjerak. kasnije smo skontali da bi nas jeftinije doslo da smo kumovima uradili foto book sa najljepsim slikama nego onako ali eto...

sad izradjujem u zk foto i dodje me poprilicno jeftino pa vazda uradim slike i mami i svekrvi, dobijem cca 300 slika za oko 60 KM pa mi je poprilicno isplativo.
User avatar
Lotosov cvijet
Posts: 12
Joined: 02/02/2011 10:43

#41 Re: Izrada fotografija

Post by Lotosov cvijet »

LieToMe wrote:
simonese wrote:
Lotosov cvijet wrote:Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
duple slike nikad nisi mogla dobiti po cijeni jedne(nisi se nikad informisala koliko je jedna fotka)
ja sam nekad prije vise od 3 godine slike sa vjencanja izradjivala negdje kod merkatora na dobrinji i kasnije kad smo sjeli i sabrali isto bi nas doslo da nismo isli na onaj fazon lafo preko 250 slika duple a posto su nama trebale i u tri pimjerka bilo je ono nesto za trecinu cijene i treci primjerak. kasnije smo skontali da bi nas jeftinije doslo da smo kumovima uradili foto book sa najljepsim slikama nego onako ali eto...

sad izradjujem u zk foto i dodje me poprilicno jeftino pa vazda uradim slike i mami i svekrvi, dobijem cca 300 slika za oko 60 KM pa mi je poprilicno isplativo.
Lie to me, hvala ti na korisnim informacijama, onda mi definitivno preostaje zk foto, jer ovo više nigdje nema :sad:
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#42 Re: Izrada fotografija

Post by LieToMe »

[/quote]Lie to me, hvala ti na korisnim informacijama, onda mi definitivno preostaje zk foto, jer ovo više nigdje nema :sad:[/quote]

ma nema na cemu i drugi put :wink: mi stvarno vec dugo kod njih razvijamo i bas smo zadovoljni. prvo smo mislili da je neka navlakusa, onda je suprug to otisao provjerit i od tad smo njihovi vjerni obozavatelji :lol: sretno sa slikicama :-D
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#43 Re: Izrada fotografija

Post by simonese »

Lotosov cvijet wrote:
simonese wrote:
Lotosov cvijet wrote:Da ne bih otvarala novu temu, reko da osvježim ovu :)
Molim vas ako neko zna gdje se u Sarajevu mogu izraditi duple slike po cijeni jedne, kao što je to bio slučaj u foto studiju "Azra" na Skenderiji, koji nažalost više ne radi, neka napiše. Vidjela sam da je neko (ali poodavno) napisao da ima i preko puta Elektroprivrede, ali ne znam gdje to :)
Hvala svima unaprijed!!!
duple slike nikad nisi mogla dobiti po cijeni jedne(nisi se nikad informisala koliko je jedna fotka)

Jesam :-D U "Azri" su bile po 0,18 ili 0,22 KM zavisno od veličine slika. Tako ako izradiš 20 slika, dobiješ 40 po cijeni kao da si i zradio 20. Znam jer sam tamo masu puta izrađivala slike :) Mislila sam ako sada to postoji negdje drugo bilo bi dobro...
da,zato je Azra i zatvorila radnju
kako mozes izraditi fotku za 0,11KM a proizvodnja te fotke je 0,10 KM
beatris
Posts: 9
Joined: 10/08/2011 19:48

#44 Re: Izrada fotografija

Post by beatris »

Htjela bih napravi foto knjigu i pokloniti to jednoj dragoj osobi. Možete li mi preporučiti ko to u Sarajevu dobro radi i koja je cijena otprilike?
Hvala! :)
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#45 Re: Izrada fotografija

Post by Rimljanka »

Postoji li nacin da se otkaze narudzba za ZK foto???


Poslala sam slike na izradu,a sad bi neke htjela izbrisati iz narudzbe ili im promjeniti format. Trazila sma po programu,ali nigdje ne vidjeh da se moze otkazati ili izmjeniti narudzba?????
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#46 Re: Izrada fotografija

Post by remover »

Ima li ko kontakt info od ZK foto ili kako se vec zove..
koliko sam pofatao, nisam sve postovre procitao, oni su najjeftiniji???

Pomagajte...
imam nekih 700 slika da se izrade (sa vjencanja), ne bih bas onaj najmanji format.. sve iznad toga..

pa da vidim koliko ce me to kostati??!?!

:evil: :sax:
as
Posts: 1
Joined: 21/10/2004 11:16
Location: Frankfurt

#47 Re: Izrada fotografija

Post by as »

arslanica wrote:preko puta "Elektroprivrede" ... frajer radi duple slike za cijenu jedne :-)
KAko se tačno zove ta radnja?
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#48 Re: Izrada fotografija

Post by maybelline »

Pozdrav,

Neko mi je nekad rekao da u Skenderiji postoji neka foto radnja koja, kada im posaljes svoje slike, onda to mogu izraditi kao zidni kalendar, pa za svaki mjesec imas drugu sliku. Zna li iko ista vise o tome?
saraleite
Posts: 38
Joined: 22/07/2009 22:26

#49 Re: Izrada fotografija

Post by saraleite »

Pozdrav, zna li iko gdje se u Sarajevu mogu izraditi slike sa starog tzv pocket filma?
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#50 Re: Izrada fotografija

Post by black »

saraleite wrote:Pozdrav, zna li iko gdje se u Sarajevu mogu izraditi slike sa starog tzv pocket filma?
'edo i tata' na platou skenderije ili 'foto djumisic' kod hotela evropa
Post Reply