Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
dube
Posts: 134
Joined: 23/02/2007 22:56
Location: Sarajevo

#1 Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by dube »

interesuje me da li ima negdje u centru Sa. iznajmiti skuter na sat/dva ili cijeli dan?
hvala
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#2 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by ledeny »

čisto sumnjam da toga ima ovdje. posebno zbog razloga što su idioti na vlasti nedavno promijenili zakon, pa sad i za skuter treba imati položenu A1 kategoriju. što znači da i da postoji neki rent-a-scooter, ne bi mogli iznajmiti motor licu koje nema položenu ovu kategoriju. umjesto da tjeraju narod da što više voze skutere radi manjih gužvi i zagađenja u gradu, oni su natjerali i one koji ih već godinama voze da sad polažu ispit za iste. koji idiotluk...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

jos samo trebaju raja iz dijaspore ovdje da se "razgale" pa da pocnu zujat onako kako nemogu u Norchipingu i inim mjestima

i na skuteru se gine
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#4 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by phil manzanera »

Na skuterima se najvise gine. Ja bih zabranio i skutere i motocikle SVIM osobama koje nisu prvo vozile automobil jedno dvije godine. Ne da su samo imali vozacku dvije godine, nego da mogu dokazati da su - VOZILI! Da nauce sta je desno, sta lijevo u prometu, sta je prednost i pravo prvenstva, itd.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#5 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by terapija »

Po ADAC-u na skuteru je zajebanija situacija pri frontalnom sudaru, jer dok na motociklu imas uglavnom slobodan prolaz da preletis preko njega (i trazis prostor za prizemljenje :) ), na skuteru te zadrzava sam njegov dizajn, tj. prepreka ispred nogu i polozaj istih. Lomovi komplikacije cuda... i pri "bezopasnim" brzinama ovako se moze gadno udesiti da ostanes dozivotni invalid.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#6 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

a kao na motoru te ne spriječava dizajn ispred tebe u vidu čeličnog rezervoara, villjuške i guvernale?

e moj terapija da znaš kako karlica pukne kao ledenica kod frontalnog sudara...

sretan je bilo ko ko preživi frontalni sudar na motoru
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#7 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by terapija »

DaysleepeR wrote:a kao na motoru te ne spriječava dizajn ispred tebe u vidu čeličnog rezervoara, villjuške i guvernale?

e moj terapija da znaš kako karlica pukne kao ledenica kod frontalnog sudara...

sretan je bilo ko ko preživi frontalni sudar na motoru
OK, nisam ja nista izmislio :) Samo prenosim sta su rekli, pri tome su pokazali par testova i realnih primjera, valjda znaju ljudi o cemu pricaju, nije to BiHAMK :P
rekreativac
Posts: 2
Joined: 25/02/2009 11:43

#8 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by rekreativac »

dube wrote:interesuje me da li ima negdje u centru Sa. iznajmiti skuter na sat/dva ili cijeli dan?
hvala
skuter će se moći iznajmiti u piaggio salonu od aprila/09,ul. Mehmed Paše Sokolovića.podrazumjeva da imate položen vozački ispit A kategorije
http://motosalon.ba/site/index.php?id=s ... ri&lang=ba
User avatar
hotazmaj
Posts: 308
Joined: 14/03/2004 00:00

#9 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by hotazmaj »

kakve ce cijene biti?
Cisto informativno
Emaa
Posts: 1
Joined: 08/10/2009 23:54

#10 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by Emaa »

dube wrote:interesuje me da li ima negdje u centru Sa. iznajmiti skuter na sat/dva ili cijeli dan?
hvala


ima..kod kafica atile..ne treba ti nista polozeno..nikakvi papiri..odes ,reci da imas 17 god ..najmanje...platis..ja mislim 10KM sat vremena...i to je to!!..
somethings
Posts: 228
Joined: 11/08/2009 15:29

#11 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by somethings »

Emaa wrote:
dube wrote:interesuje me da li ima negdje u centru Sa. iznajmiti skuter na sat/dva ili cijeli dan?
hvala


ima..kod kafica atile..ne treba ti nista polozeno..nikakvi papiri..odes ,reci da imas 17 god ..najmanje...platis..ja mislim 10KM sat vremena...i to je to!!..
:(
zato ljudi ginu...
ess
Posts: 34
Joined: 14/04/2012 21:26

#12 Re: Iznajmljivanje skutera u Sarajevu

Post by ess »

Ima li negdje u sarajevu???
Post Reply