iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#1 iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Hercegoviina »

zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#3 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Hercegoviina »

jesi li siguran da je ovo fizicki sanducic za postu?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#4 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Bascarsija1 »

Hercegoviina wrote:
jesi li siguran da je ovo fizicki sanducic za postu?
Jesam. Ako otvoris link onda mozes vidjeti I dimanzije sanducica koje mozes da zakupis.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by moonca »

Hercegoviina wrote:zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
A gdje ti zivis?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#6 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Hercegoviina »

moonca wrote:
Hercegoviina wrote:zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
A gdje ti zivis?
u tuzli
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by moonca »

Hercegoviina wrote:
moonca wrote:
Hercegoviina wrote:zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
A gdje ti zivis?
u tuzli
hm .. nisam sigurna da stranac moze otvoriti p.o. box
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#8 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Bascarsija1 »

To je drugo pitanje dali je stranac ili nije, zasto se sanduce treba iznjmiti, kako ce platiti I ko ce to sanduce svake sedmice prazniti.
Malo mi je mutno, sto ce nekome sanduce (Ja mislim da tako nesto bi bas trebalo Samiru Fazlinovicu da malo razvije internacionalni posao).

Jeli moguce znati razlog za zakup sanduceta iz Tuzle?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#9 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Jack Be Nimble »

Mozes. Samo trebas otici u ameriku da dokazes da si to ti da bi ti predali postanski kljuc.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#10 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Krokodajl »

Znam da postoji mogućnost, al ne znam tačno proceduru, poznanik mi je na taj način naručivao časopise (National Geographic i to) putem onih discount kupona koji su mu potom dolazili na p.o. negdje u USA, a to je onda neko (mislim da je firma koja baš takve stvari radi) taj sandučić praznila i njemu bi onda u paketu slali za Bosnu sve što mu dođe u jednom mjesecu.

(Doduše ne znam da li je on baš iznajmio poštanski sandučić ili je registrirao adresu kod privatne firme koja nudi takve poštanske usluge).
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#11 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Bascarsija1 »

Krokodajl wrote:Znam da postoji mogućnost, al ne znam tačno proceduru, poznanik mi je na taj način naručivao časopise (National Geographic i to) putem onih discount kupona koji su mu potom dolazili na p.o. negdje u USA, a to je onda neko (mislim da je firma koja baš takve stvari radi) taj sandučić praznila i njemu bi onda u paketu slali za Bosnu sve što mu dođe u jednom mjesecu.

(Doduše ne znam da li je on baš iznajmio poštanski sandučić ili je registrirao adresu kod privatne firme koja nudi takve poštanske usluge).
Pa kad znas sto pitas? Evo tvoj privi post kaze:
zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
Mozda bi mogao da nazoves tu firmu pa da pitas (Kako sa zove firma?). Sta poznanik kaze? Imal sta na guglu?
Da sam znao da se radi o diskount cuponima nebi se ni ukljucio u raspravu o ovom. Sta su ustede ovdije $10 dolara mijesecno?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#12 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Hercegoviina »

Bascarsija1 wrote:To je drugo pitanje dali je stranac ili nije, zasto se sanduce treba iznjmiti, kako ce platiti I ko ce to sanduce svake sedmice prazniti.
Malo mi je mutno, sto ce nekome sanduce (Ja mislim da tako nesto bi bas trebalo Samiru Fazlinovicu da malo razvije internacionalni posao).

Jeli moguce znati razlog za zakup sanduceta iz Tuzle?
dobio sam na lutriji zelenu kartu( mozda), ali mi treba fiksna adresa u usa na koji ce da mi dodje...odnosno moram prijaviti adresu nekog u usa pa jedino to imam opciju
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#13 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Krokodajl »

Bascarsija1 wrote:
Krokodajl wrote:Znam da postoji mogućnost, al ne znam tačno proceduru, poznanik mi je na taj način naručivao časopise (National Geographic i to) putem onih discount kupona koji su mu potom dolazili na p.o. negdje u USA, a to je onda neko (mislim da je firma koja baš takve stvari radi) taj sandučić praznila i njemu bi onda u paketu slali za Bosnu sve što mu dođe u jednom mjesecu.

(Doduše ne znam da li je on baš iznajmio poštanski sandučić ili je registrirao adresu kod privatne firme koja nudi takve poštanske usluge).
Pa kad znas sto pitas? Evo tvoj privi post kaze:
zna li neko da li postoji mogucnost da ja iz bih iznajmim postanski pretinac u usa na koji bi dolazila posta i sl.
Mozda bi mogao da nazoves tu firmu pa da pitas (Kako sa zove firma?). Sta poznanik kaze? Imal sta na guglu?
Da sam znao da se radi o diskount cuponima nebi se ni ukljucio u raspravu o ovom. Sta su ustede ovdije $10 dolara mijesecno?
Ha ?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#14 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Bascarsija1 »

Hercegoviina wrote:
Bascarsija1 wrote:To je drugo pitanje dali je stranac ili nije, zasto se sanduce treba iznjmiti, kako ce platiti I ko ce to sanduce svake sedmice prazniti.
Malo mi je mutno, sto ce nekome sanduce (Ja mislim da tako nesto bi bas trebalo Samiru Fazlinovicu da malo razvije internacionalni posao).

Jeli moguce znati razlog za zakup sanduceta iz Tuzle?
dobio sam na lutriji zelenu kartu( mozda), ali mi treba fiksna adresa u usa na koji ce da mi dodje...odnosno moram prijaviti adresu nekog u usa pa jedino to imam opciju
Ok ako sam dopro shvatio vi zelite da prijavite (negdije) da imate nekoga u USA I sada zelite da vam neko na forumu pomogne (ili objasni kako) da predstavite to lazno stanje stvari?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#15 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by TRANCE »

Hercegoviina wrote:
Bascarsija1 wrote:To je drugo pitanje dali je stranac ili nije, zasto se sanduce treba iznjmiti, kako ce platiti I ko ce to sanduce svake sedmice prazniti.
Malo mi je mutno, sto ce nekome sanduce (Ja mislim da tako nesto bi bas trebalo Samiru Fazlinovicu da malo razvije internacionalni posao).

Jeli moguce znati razlog za zakup sanduceta iz Tuzle?
dobio sam na lutriji zelenu kartu( mozda), ali mi treba fiksna adresa u usa na koji ce da mi dodje...odnosno moram prijaviti adresu nekog u usa pa jedino to imam opciju
Pa jesu te izvukli za početak? :mrgreen:
Probaj mail forwarding servise kao što su Shipito:
https://www.shipito.com
Ovdje se registruješ, dobiješ svoju adresu u USA i kad im stigne pošiljka dobiješ obavještenje na svom accountu, te dalje možeš proslijediti poštu na neku novu adresu na kojoj kasnije budeš.
Adresa bi ti bila npr.:

Tvoje ime i prezime
3501 Jack Northrop Ave
Suite #E2841
Hawthorne, CA 90250
USA

Ali tu može biti problem ako proceduru vršiš na aerodromu u npr. Teksasu, a trebaju ti poslati pismo u Kaliforniju, vjerovatno će se pitati što tamo šalješ poštu.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#16 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by Hercegoviina »

TRANCE wrote:
Hercegoviina wrote:
Bascarsija1 wrote:To je drugo pitanje dali je stranac ili nije, zasto se sanduce treba iznjmiti, kako ce platiti I ko ce to sanduce svake sedmice prazniti.
Malo mi je mutno, sto ce nekome sanduce (Ja mislim da tako nesto bi bas trebalo Samiru Fazlinovicu da malo razvije internacionalni posao).

Jeli moguce znati razlog za zakup sanduceta iz Tuzle?
dobio sam na lutriji zelenu kartu( mozda), ali mi treba fiksna adresa u usa na koji ce da mi dodje...odnosno moram prijaviti adresu nekog u usa pa jedino to imam opciju
Pa jesu te izvukli za početak? :mrgreen:
Probaj mail forwarding servise kao što su Shipito:
https://www.shipito.com
Ovdje se registruješ, dobiješ svoju adresu u USA i kad im stigne pošiljka dobiješ obavještenje na svom accountu, te dalje možeš proslijediti poštu na neku novu adresu na kojoj kasnije budeš.
Adresa bi ti bila npr.:

Tvoje ime i prezime
3501 Jack Northrop Ave
Suite #E2841
Hawthorne, CA 90250
USA

Ali tu može biti problem ako proceduru vršiš na aerodromu u npr. Teksasu, a trebaju ti poslati pismo u Kaliforniju, vjerovatno će se pitati što tamo šalješ poštu.
da, izvukli me...ovo je nesigurno
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#17 Re: iznajmljivanje postanskog pretinca u usa

Post by melb26sa »

Komplikujes bez potrebe :D

Kad znas kad ces u USA, vjerovatno ces si morati naci stan - to se moze i preko interneta naci craigslist, zillow i slicno. S tom adresom ides u USA, na POE aerodromu im dajes tu adresu. Cim stignes mozes otici u USPS postanski ured i otvoriti si postanski sanducic. Ako se prijavis za informed delivery na usps.com posalju ti email sa skeniranom prednjom stranom koverte - ne otvaraju tvoju postu.
Za zelenu kartu - promjena adrese je online AR-11 na uscis.gov (moras uraditi u roku 10 dana od svake selidbe) pa tu mozes promijeniti adresu i ne placaj izradu karte dok ne znas gdje ces moci podici postu - sama imigraciona viza sa pecatom sa ulaznog aerodroma vazi godinu dana.
Post Reply