Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ARmAn1i
Posts: 243
Joined: 20/04/2008 19:03

#51 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by ARmAn1i »

ImageImageImage

a gospoda iz pauka ce doci na kafu u bibilioteku i parkirati na mjesto onog auta koje su sami uklonili nesto ranije!!!

e sad koja je svrha njihovog uklanjanja auta, jel prave sebi mjesto ili trotoar treba da bude cist za prolaznike !? :)
Last edited by ARmAn1i on 28/12/2009 02:49, edited 1 time in total.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#52 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dimu »

ne nego su parkirali pauka na trotoar da oni koji krenu da se parkiraju na trotoar budu upozoreni da ce ih podici...
User avatar
negativ
Posts: 284
Joined: 19/02/2009 10:02

#53 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by negativ »

dimu wrote:ne nego su parkirali pauka na trotoar da oni koji krenu da se parkiraju na trotoar budu upozoreni da ce ih podici...
Ovaj je jal' drot jal' balkanski špijun :idea:
a onda će ti Đura oprostiti što te tukao, a na dan bezbednosti.... mene, ako sete, sete :!: :!: :!:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#54 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by vjesticanametli »

328 - J - 910 pokupio drot zenu i djete na mojmilu..............ona naprijed i djete u krilu...........niko nije svezan...........vozio bez svjetala i otisao u pravcu dobrinje danas u 16: 30 h
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#55 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dimu »

negativ wrote:
dimu wrote:ne nego su parkirali pauka na trotoar da oni koji krenu da se parkiraju na trotoar budu upozoreni da ce ih podici...
Ovaj je jal' drot jal' balkanski špijun :idea:
a onda će ti Đura oprostiti što te tukao, a na dan bezbednosti.... mene, ako sete, sete :!: :!: :!:
a ti ogranicen pa ne prepoznajes ironiju
User avatar
negativ
Posts: 284
Joined: 19/02/2009 10:02

#56 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by negativ »

Eeeeeeeee, nije majka Muju ružila što je kocko već što se vadio!!!
Ne prodaji sad priče o ironiji kad si cijelo vrijeme na strani murije koja ne poštuje zakone koje bi trebala sprovoditi... nema vadione sad...
autoe
Posts: 143
Joined: 22/04/2007 19:20

#57 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by autoe »

U biti možemo se mi jesti, ljutiti, nervirati psovati ali se njima prosto j..e za to...
Ja kad sam imao problem sa njima i javio se unutarnjoj kontroli sam zaista bio pozitivno iznenađen kako su me primili. Međutim ,nakon toga dolazi suđenje tim policajcima, advokata njihov je Mithat Kočo, a pogodite ko ga plaća ? Oni isti koji i tuže tu dvojicu idiota, lik je koliko sam upratio plaćen da brani njihove ljude koje njihova unutarnja kontrola tuži...
I onda odem na sud, uzmem advokata ali mi čovjek u startu kaže pošto ti je prekršajna napisana, male su šanse da dobiješ jer sudija će vjerovati prije policajcu nego i snimcima i svamu što mu doneseš.Da je krivično gonjenje u pitanju kaže, garantujem ti životom da dobijaš ali ovako se spremi na sve...
I tako i bude, dokaže se da lažu obojica ,znači snimljeni dokazni materijal, njihove zjave sad ovakve sad onakva ali možeš samo mahati ušima...
Tad sam shvatio da se sa njima nikako ne možeš nositi jer su zaštićeni kao međedi... Kadija ga tuži, brani, plaća i oslobađa...
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#58 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dimu »

negativ wrote:Eeeeeeeee, nije majka Muju ružila što je kocko već što se vadio!!!
Ne prodaji sad priče o ironiji kad si cijelo vrijeme na strani murije koja ne poštuje zakone koje bi trebala sprovoditi... nema vadione sad...
eee ja sam na strani murije jer mi ne smeta kako voze kad je u pitanju sigurnost nas sviju, za sta vi ovdje pametujete

nisam nigdje napisao da trebaju parkirat ispred kladionice kad se klade i slicno...

a pauk na trotoaru ne predstavlja nista osim upravo toga, upozorenja da ce ga dici ako neko parkira posto znakove svakako niko ne registruje... ironija je bila u tome kako su "domisljati" a ne u tome da ja to podrzavam ili ne podrzavam.

i sta se ja imam tebi vaditi ko si mi to ti da ti se pravdam hahaha boze me sacuvaj opterecenih ljudi....
User avatar
negativ
Posts: 284
Joined: 19/02/2009 10:02

#59 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by negativ »

opet se vadiš, ccc...
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#60 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dimu »

jesi ti bio tu ?
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#61 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

melb26sa wrote:Ne kontam koji vam je djavo ljudi? Pravilo ovdje je da ako nailazi hitna/vatrogasci sa upaljenim svjetlima sa sirenom da svi (ali apsolutno svi) idu u krajnju desnu traku kako znaju i umiju i tu stoje dok ovi ne prodju - znaci nema vozis ti i dalje - ne - tvoje je da stanes u desnu stranu i cekas da oni prodju pa onda nastavljas dalje. Oni prolaze i kroz crveno jer zna se sta je hitna i na kakve intervencije idu vatrogasci.

Vjerujem da je isto i u bh zakonu o bezbjednosti saobracaja.
Jednostavno, netačno. To o čemu ti govoriš se odnosi samo na vozila pod pratnjom Policija, hitna i vatrogasci rotacijom stiču pravo prvenstva prolaza na raskrssnicama bez svjetlosne signalizacije.
Po Bh. zakonu reguliranje saobraćaja u raskrsnici je ovakvo (po starini) 1. komanda ovlaštenog lica - prometnog policajca, 2. svjetlosna signalizacija, 3. vozila pod pratnjom, 4. PPP vozila (policija, hitna, vatrogasci sa rotacijom) 5. saobraćajni znaci, 6. pravilo desne strane.

U praksi, kod nas se najmanje poštuje pravilo desne strane tj. nepisano je pravilo da onaj koji ide pravo ima prednost nad onim koji se uključuje sa desne strane.
Primjer: T-raskrsnica Džamijska-Porodice Ribar kod škole Ivan Goran Kovačić (Hrasno). Vozila koja idu iz Džamijske i skreću desno u jednosmjernu Porodice Ribar imaju prednost nad vozilima koja idu ulicom porodice Ribar jer nema nikakvog znaka koji mijenja situaciju, a i horizontalna signalizacija je saglasna tome.
Kad skreš tako i navodno uzmeš prednost onom koji ide pravo nastaje svirka i galama. Ali kad se desi sudar onda bude "joj nisam znao".
Svojevremeno su taksisti redovno koristili sličnu situaciju Tršćanska (Fra Anđela Zvizdovića) - Kranjčevićeva, kad nije bilo ama baš nikakve signalizacije (ni semafora, ni trokut znaka, ni horizontalnih poprečnih) pa su se redovno svojim krntijama poturali vozilima koja idu iz pravca Ž. stanice da bi dobili džabno farbanje.

Ima li igdje u Sarajevu postavljen znak koji govori da se vozimo ulicom sa pravom prvenstva (baklava)?
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#62 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dimu »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
Ima li igdje u Sarajevu postavljen znak koji govori da se vozimo ulicom sa pravom prvenstva (baklava)?

ne ali ima sasvim dovoljno znakova da se izlazi na put sa pravom prvenstva (trokut napako) :D
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#63 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Ha ha, znači treba biti vidovit.

Tako, kad se rekonstruisao most u Čekrčićima, odmah poslije rata, pa se išlo starom cestom prema Visokom, pođem ja za Zenicu i iza Ilijaša na onom pravcu gdje je SADA znak ograničenja 40 mene zaustavlja drot i kaže da sam prekoračio brzinu. Kada sam ga pitao gdje je znak ograničenja, jer istog zglave nije bilo nigdje, drot meni kaže: "Eno tamo!" :D i pokazuje niz put kuda TEK TREBAM proći, znak koji je meni okrenut leđima i važi za vozila koja dolaze iz suprotnog pravca :-) :lol: :lol:

Malo je reći da sam ga odmah prijavio tadašnjem IPTF-u jer sam imao frtalj tuceta svjedoka u autu, i to za pokušaj iznude.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#64 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by hrasno38 »

Clan 126.
(1) Na vozila službe hitne pomoci, vatrogasna vozila i vozila policije i sudske policije, vojna vozila i vozila Državne granicne službe, kad posebnim uredajima daju svjetlosne znakove i zvucne signale, ne primjenjuju se odredbe o ogranicenju brzine (cl. 44. i 46), o zabrani preticanja i obilaženja kolone vozila (clan 61. stav (1) tacka 1) i o zabrani presijecanja kolone pješaka (clan 80). Ta vozila imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na sva druga vozila (clan 49), osim u odnosu na vozila pod pratnjom (clan 125) i vozila koja se krecu raskrsnicom na kojoj je saobracaj regulisan svjetlosnim saobracajnim znakovima ili znacima ovlašcenog lica, pod uslovom da ne ugrožavaju bezbjednost drugih ucesnika u saobracaju.
(2) Da bi omogucili prolaz vozilima iz stava (1) ovog clana, pješaci su dužni da se sklone s kolovoza, a ostala vozila da ih propuste i da se, prema potrebi, zaustave dok ta vozila produ. (3) Kad vozilo policije ili vojno vozilo upotrebom plavih svjetala obezbjeduje prolaz jednom vozilu ili koloni vozila koja se krecu iza njega, vozaci su dužni da obrate pažnju i na vozila kojima se obezbjeduje prolaz, da ih propuste i da, prema potrebi, zaustave svoja vozila dok ta vozila produ.
(4) U vezi s medusobnim pravom prvenstva prolaza za vozila iz stava (1) ovog clana važe odredbe o prvenstvu prolaza. (5) Uredaji za davanje posebnih svjetlosnih znakova i zvucnih signala smiju da se ugraduju i upotrebljavaju samo na vozilima cija je pratnja policija ili vojna lica (clan 125. stav (1)) i
na vozilima s pravom prvenstva prolaza iz st. (1) i (3) ovog
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#65 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dr.gog »

ccupo wrote:Primorani??? Šta ba primorani? Ko ih je primorao da parkiraju na trotoar? Što nisu primorani da parkiraju u autokucu?
Ko im ovo dozvolio? Gdje je ta dozvola?

Ja vas uopste ne razumijem. Tvrdim vam da bi ovako parkirani auomobili u Njemačkoj završili na pauku i/ili na TV dnevniku. I oni oko suda, a i oni pred policijskom stanicom.
Jednostavno ljudi koji treba da provode zakon moraju biti oni koji ga najvise cijene i postuju. No mogu da vjerujem da neko ovde opravdava njihovo ponašanje. Svaki dan gledam i vidim kako prolaze kroz crvena, pale rotaciju kad im se prohtje, pogresno parkiraju, prolaze kroz zabrane. Jeste li culi da je neki policajac mozda nekad platio neki kaznu? Makar poslije posla?
Samo budala moze opravdavati njihovo ponasanje...
Problem je u tome što se diplomatska vozila u čitavom svijetu mogu parkirati gdje god hoće.Isti problem već godinama ima i Berlinska policija.Ispostavljene kazne nikad niko ne plaća i tačka.Mogu lokalni drotovi da se žale materi, jer apelacija ide preko Min.vanjskih poslova.

Isto tako je i ovdje, s tim što je ovdje generalno malo prostora za automobile i problemi su svakako veći...

Drugo, stvarno ne kontam šta hoćeš sa slikama drotovskih auta? Jednostavno, policajac , operativni agent sigurnosti, sudski izvršitelj, mogu parkirati gdje hoće i kad hoće, kako im se prohtije i zavisno od situacije u kojoj se nalaze.Ne postoji niko osim direktno nadređenog službenika ko može da naredi nekome od njih da sklone auto kako ne bi nekoga nervirali, ili da ih se ne proziva po internetu.

Osim toga, pretpostavljam da ne shvataš da za policijske automobile ni u jednoj zemlji svijeta ne važe pravila "pristojnosti i reda" pri kretanju.
Drugo, ne kontaš ni muriju..ja da sam drot i da mi dođeš, i kažeš da ti smeta auto mog kolege( službeno) izbacio bih te naglavačke iz stanice, a ti burazeru piši žalbu da si ne znam ko...Frustracije lošim saobraćajem i očajnom infrastrukturom u raspadajućem Sarajevu su najmanje dužni da trpe drotovi.

Da me ne shvatiš pogrešno-ponavljam- jednostavno, isti problem imaju mnoge zemlje u svijetu,posebno sa diplomatskim vozilima.
ccupo
Posts: 25
Joined: 21/07/2009 14:57

#66 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by ccupo »

Policija: da si ti drot i ja ti kažem da je tvoj kolega napravio prekršaj, a ti me izbaciš iz stanice naglavačke i da se to dešava u normalnoj zemlji, ti bi dobio otkaz iste sekunde. U normalnoj zemlji ne mora policajcima nadređeni službenik da im kaže da su dužni poštovati zakon (pogledaj citat ispod). A činjenice da se mi nalazimo tu gdje se nalazimo i da bi ti mene fino izbacio naglavačke pokazuju u kakvoj zemlji želiš živjeti. Uživaj.
Sluzbena policijska vozila, odnosno policijski sluzbenici koji upravljaju istim su duzni, bezuslovno, postivati apsolutno sve propise u saobracaju. Izuzetak od ove obaveze predstavljaju precizno definisane situacije unutar kojih policijski sluzbenici postupaju odnosno primjenjuju zakonom dobijene ovlasti, s tim da su i u tim situacijama, policijski sluzbenici duzni voditi racuna o tome da svojim postupanjem, na bilo koji nacin, ne ugroze sigurnost gradjana, u ovom slucaju ucesnika u saobracaju. Svaka, eventualna, aktivnost odnosno ponasanje koje bi bilo u suprotnosti sa gore konstatovanim, predstavljalo bi nedozvoljeno i nedopustivo ponasanje policijskih sluzbenika, za sto su precizirane procedure procesuiranja, dokazivanja osnovanosti prituzbe i disciplinskog kaznjavanja odgovornih.

Sef Ureda policijskog komesara
Dragan Miokovic
Visi inspektor
Diplomatska vozila: Da, policija je nemocna i taj problem postoji u svakom gradu. Medjutim postoje neke stvari koje se mogu poduzeti. U civiliziranim zemljama policija evidentira sve prekršaje i pravi godišnji izvještaj koji šalje svim diplomatskim predstavništvima i medijima. Evo top liste najgorih za New York za 2006 godinu - mi smo u probranom drustvu na odlicnom 16 mjestu od 160 zemalja:

IVORYCOAST
ZAMBIA
MOROCCO
ETHIOPIA
NIGERIA
SYRIA
BENIN
ZIMBABWE
CAMEROON
MONTENEGRO&SERBIA
BAHRAIN
BURUNDI
MALI
INDONESIA
GUINEA
BOSNIA-HERZEGOVINA

Evo zemalja baz kazni, opet NYC, 2006 :

UNITED KING-DOM
NETHERLANDS
UNTED ARAB EMIRATES
AUSTRALIA
AZERBAIJAN
BURKINA-FASO
CENTRAL AFRICAN REPUB.
CANADA
COLOMBIA
DENMARK
ECUADOR
GREECE
IRELAND
ISRAEL
JAMAICA
JAPAN
LATVIA
NORWAY
OMAN
PANAMA
SWEDEN
TURKEY
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#67 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by dr.gog »

ccupo wrote:Policija: da si ti drot i ja ti kažem da je tvoj kolega napravio prekršaj, a ti me izbaciš iz stanice naglavačke i da se to dešava u normalnoj zemlji, ti bi dobio otkaz iste sekunde. U normalnoj zemlji ne mora policajcima nadređeni službenik da im kaže da su dužni poštovati zakon (pogledaj citat ispod). A činjenice da se mi nalazimo tu gdje se nalazimo i da bi ti mene fino izbacio naglavačke pokazuju u kakvoj zemlji želiš živjeti. Uživaj.
Dobro bolan...otkud toliki bijes :) ?

Znam ja šta ti hoćeš da kažeš, ali ti ja govorim kakav sistem razmišljanja vlada i da si tu gdje jesi da trpiš.Ako ne možeš trpiti, ratuj sa njima.Ima načina, od interneta do stalkinga.Stvar tvoje riješenosti, a ne mog netalasanja.Komplet Sarajevo grca zbog saobraćaja, a tebi vade nerve drotovska auta.Pa jel primjetiš da je 90% trotoara zakrčeno? Napisao sam post kao reakciju na pretjerivanje u prozivanju policajaca.Osim toga, znam koliko posla i vozanja ima u toku dana jedan prosječni krim-inspektor, pa sam ti zato napisao "šta bi bilo kad bi mi kukao na kolegu drota".Čovjek konta hoće li popiti metak svaki bogovi dan, radi pod pritiskom, i onda dođe u stanicu da bi zatekao tebe kako građanski ispravno lamentiraš radi njegovog parkiranja na krivom mjestu....zato ti i napisah da bi letio naglavačke.Možda ne bi da lično Mioković stoji kraj tebe.

Prije nego postiraš slike policijskih auta, postiraj komšijska, dostavna, Grasova, baščaršijskih gazda itd.itd...
Opet, da se ne bi ti ljutio na mene misleći da branim muriju( mogu ja navoditi daleko ozbiljnije stvari od j...ih auta), kažem ti da pogledaš recimo
moj komšiluk:

Kreni pješice iz ulice Terezija desnom stranom prema Skenderiji (od Vrbanje), pa preko Skend.parkinga prema Federalnom parlamentu(znači pređi cestu kod trol.stajališta Tete razapete).Odatle idi također desnom stranom skroz prema vatrogasnoj stanici i dalje prema Čobaniji.Garantujem ti da ćeš više hodati cestom nego trotoarom koliko je zagušeno.Idemo skupa ako hoćeš- ukoliko snimimo ijedno MUP auto na toj relaciji (1, 5 km) plaćam ti piće :D !

Glede diplomata, svako ko koristi CD etiketu zloupotrebljava istu redovno, nekad po NAREDBI , a nekad zbog bezobrazluka.Ako radiš kao službeni vozač u dipl.predstavništvu ili sigurnosnoj službi(posebno) moraš parkirati tamo GDJE je trenutno najlakše i GDJE ti se kaže.Jedno je ps a drugo praksa, i to je tako svugdje.
BTW. Liste koje gledaš sa prijavljenim dp-ovima su prethodno profiltrirane jer nijedan vojni ataše niti podređena služba NE SMIJE biti na takav način javno evidentiran.
Igraću se sa brojkama- UK ambasada ima barem 20 službenih automobila vojnosigurnosnih službi inkorporiranih u svoj aparat u npr. New Yorku..
Nema načina da policija NY službeno trajno evidentira te automobile na takav način da ih novinari mogu prikazati u bilo kakvoj statistici.

Jedan prosječni britanski narednik-vozač bi ti se nasmijao da mu kažeš :"zašto ste parkirali tu?".Na ponovljeno pitanje bi dobio pištolj pod bradu ukoliko nisi uniformirani policajac.

Eto toliko, pa se javi da zajedno prođemo kroz grad sa fotoaparatima :dance: da vidimo ko više belaja pravi četverotočkašima..
ccupo
Posts: 25
Joined: 21/07/2009 14:57

#68 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by ccupo »

U principu se slažemo. Ja sam naše trotoare poceo gledati drugim ocima od kada guram kolica sa bebom. Naravno da je 10000 puta više obicnih automobila na trotoarima i prelazima nego policijskih. Ali odakle krenuti ako zelimo nesto promijeniti? Mislim da je peglanje policije da se pocne civilizovano parkirati prvi i osnovni korak.
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#69 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by aze »

Image

Pa covjek nije lako zaradio ove cinove sto je nakitio.... moze malo sjest kafu i pivu popit sa domacinom :D ,poslije ima puno puno posla! :D :D Sve po zakonu !! :lol:
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#70 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by Asana »

Da se nadovezem na temu, kako su i diplomatska predstavnista iznad zakona ...
Ne moraju nikoga ni pitati ako hoce preimenovati neki nas trg :))))

http://www.skenderija.ba/page.php?id=115
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#72 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by PipiDugaDevetka »

Pošteni narode Bihora, vaš zemljak, a moj nadogradjeni komšija policajacu civilu iz PU Novog grada, H. M. je svome sinu i kćerki namontirao wireless konekciju za internet na moj štender (nosač) na krovu moje zgrade. Sada ja hoću da promijenim tv. antenu i moraću mu srušiti konekciju pomjeranjem LNB-a na tanjir anteni. Žalio sam se Odjeljenju za pritužbe gradjana pri MUP-u Kantona i nakon ispitivanja slučaja zaključili su da se moj komšija nije ogriješio o neki PRAVILNIK koji reguliše kaljanje ugleda policije. U POTPISU JE JUSUF ZORNIĆ, moj bivši kolega i po govoru, izgleda zemljak moga komšije H.M.
Pošteni narode Bihora, ekskomunicirajte ovu dvojicu iz vaših redova, to će im biti najveća kazna za rušenje BiH!

Zapravo, namotirao ju je podizvodjač radova firma ASK, Ilidža i sada, kao ja treba da zovem EUROPRONET I ASK CATV da maknu tanjir antenu sa mog nosača, zaprijećeno mi je razvaljivanjem stana ako ''srušim'' konekciju, a moram da bih namontirao svoju tv. antenu.

Da stvar bude još tragičnija montažu smo platili svi mi vlasnici zgrade jer je isti komšija '''uvezao'' na svoju inteligntnu raketu ''zemljak - zemljaku'' i firmu upravitelja, FAMOS-GRADNJU, koj je montažu naplatila oko 25KM sa podračuna zgrade, a na ime redovnog održavanja zgrade.

Jusufe, je li ti jasno da rušiš državu podržavajući mangupe u vašim redovima?
Kolege moje bivše, sa naglaskom na riječ, BIVŠE!

AKO neko iz ''EUROPRONETA'' PROČITA OVO, NEKA SE JAVI NA PP DA PRIJAVIM pogrešno namontiranu antenu za wireless konekciju na privatni štender.

DAKLE, OD PRIJAVLJIVANJA ODJELJENJU ZA PRITUŽBE GRADJANA MUP-a KANTONA SLABA FAJDA, ZAPRAVAO UBLEHA, KAO I SVE U OVOJ DRŽAVI!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#73 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by PipiDugaDevetka »

Đubre prozvano, odgovaraj!
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#74 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by riko-ga »

Evo da nebi bili samo napadani da ih ja pohvalim.Prije par dana rodjaku mi klepili Golfa dvicu.On prijavijo policiji i kada su ga ovi zvali za otkup u suradnji sa policijom vrati auto a dvojica lesinara uhvaceni.Znaci kad hoce mogu pomoci.Cestitke sa moje strane gospodi policiji.....
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#75 Re: Iznad zakona: policija, sudovi i diplomatska predstavnistva

Post by astrid »

riko-ga wrote:Evo da nebi bili samo napadani da ih ja pohvalim.Prije par dana rodjaku mi klepili Golfa dvicu.On prijavijo policiji i kada su ga ovi zvali za otkup u suradnji sa policijom vrati auto a dvojica lesinara uhvaceni.Znaci kad hoce mogu pomoci.Cestitke sa moje strane gospodi policiji.....
Ti policajci garant nisu imali tal u toj krađi..inače :cry:
Mom komšiji su prije par godina ukrali auto,policija ga savjetovala da sačeka tel.poziv radi otkupa i da se s njima (lopovima)dogovori :shock:
Locked