Izlijevanje/saljevanje ploče u stanu

User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#26 Re: Izlijevanje/saljevanje ploče u stanu

Post by kurty »

mayab wrote: 19/06/2020 06:48 Kako su vec drugi pisali, obavezno odraditi dobru termičku i hidro izolaciju (kad već to sve razvaljuješ),
dalje, ako hoćeš postavljati parket ili laminat, imaj strpljenja, sačekaj cijeli mjesec neka se dobro osuši, pa onda postavljaj, svakako smo u ljetu...
ima ona "stara"...
1cm estriha se susi 10dana...tako da AxB=...
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#27 Re: Izlijevanje/saljevanje ploče u stanu

Post by mayab »

Ma da, poenta je ne žuriti, jer sa drvetom i vlagom se nije šaliti, može na kraju ispasti jako skupo i s :izet:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#28 Re: Izlijevanje/saljevanje ploče u stanu

Post by Matijevic_Vlado »

Realno lakse ti je napraviti kucu.
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#29 Re: Izlijevanje/saljevanje ploče u stanu

Post by Tyke »

Kod mene je starija kuca u pitanju pa smo je generalno renovirali. Na spratu mi je bio stari brodski pod i ovaj vrli majstor mi predlozio da preko njega samo uradi laminat.
Pristao sam da bi nakon par godina mi laminat poceo skripati i propadati na pojedinim mjestima, sve vise se osjeti kad hodam na tim dijelovima.

Odlucio sam podici i laminat i brodski pa onda uraditi glazuru i staviti novi laminat na ravnu i tvrdu podlogu. E sad, mislim da su ispod brodskog poda one grede i ne znam koji materijal izmedju njih, a zbog tezine klasicne glazure (starija je kuca i strah me da ne propadne u prizemlju kuce plafon, iako ne bi trebalo jer mi je vec uradjena glazura u kuhinji kad sam renovirao i lijepio plocice) cuo sam da ima neki gotovi materijal koji se rastvori i zalije na pod, lagan je a opet tvrd i koristi se kao glazura. Nisam siguran koji materijal je u pitanju, da li liapor ili nesto drugo, ne znam kakva su vam iskustva sa tim?
Post Reply