Izgubljeno - nadjeno

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#901 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Phia »

Lana nazalost to je prevelik zalogaj za saku ljudi ili pojednica ali nije nemoguce ako neko zaista zeli nesto promijeniti..
lenaterzić
Posts: 52
Joined: 13/01/2012 15:44

#902 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić »

Svjesna sam da je tako ali ima nešto u meni što se buni protiv takve nepravde. Ne mogu pomoći svima i moj razum to prihvata. Ali, bez obzira na to, duša me boli.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#903 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cober »

lenaterzić wrote:Jesam, pročitala sam. Ovo je jedna totalna sabotaža sa svih strana. A kad otvorim prihvatilište, neću živa ostati od raznih inspektora. Tad su oni izuzetno ažurni. Dolazit će da mi sole pamet i prostiru Zakon kao tepih. Bože sačuvaj, ima li goreg režima igdje na svijetu?????????????????? Jučer prolazim ulicom, gdje god hoćeš ljudi rove po kontejnerima, traže ostatke hrane i prnje koje nikome ne trebaju. Pored jednog kontejnera na Grbavici, dva uboga starca naložili vatru, jedu suh hljeb i, vjerovali ili ne, dijele ga sa lutalicom koji ih je prvo posmatrao a zatim im prišao. Uhvatila me neka zima kad sam to vidjela, zgadila sam se samoj sebi na bezobrazluku jer je mene kod kuće čekao lijep i topao ručak. Ljudi dragi, kako da pomognemo našem narodu koji gladuje????????????????? Za drage moje životinje već sam otpočela posao vezan za prihvatilište i zbog toga sam veoma sretna. A onda vidim dva starca kako se griju uz kontejner ali ipak dijele isprošeni hljeb sa cukom i obuzme me takva tuga da je ne umijem ni objasniti.
E da, ima još puno takvih, dobrih ljudi. Ramiz, beskućnik sa cukom kod Katedrale, moj dobri komšija rahmetli Hamo, i to su ljudi kojima treba od srca i u svemu uvijek pomagati.. a ostalima, bijednicima koji otimaju sve za sebe i pobili bi sve oko sebe da bi njihova djeca mogla otimati od drugih, želim da im se sve vrati, a i vraća se, nesreće se stalno događaju pa vidiš kako kukaju i nariču kad im svevišnji to vrati još u ovom životu..
lenaterzić
Posts: 52
Joined: 13/01/2012 15:44

#904 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić »

Znate šta, trebali bismo se svi zajedno dogovoriti da izdvojimo jedan dan u mjesecu, odaberemo mjesto za raspodjelu hrane, odjeće i obuće i makar jednom u mjesecu da obradujemo beskućnike.Neka svako od nas skuha nešto toplo, da skuhamo tog dana samo tanjir više i nahranimo nekoga. A vjerujem da svi mi imamo po ormarima garderobe koja nam samo smeta a nekome bi itekako dobro došla. A svaki cuko ili maca koji se nađu u blizini da budu nahranjeni. Svega mi , zavjetovala bih se da hranim jednog beskućnika cijeli život.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#905 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cober »

Fino, ali nema potrebe, dovoljno je i bez okupljanja svako od nas učini dobro djelo kad god može, neka samo pogleda oko sebe. Organizacija za pomoć ljudima i raznim kategorijama društva ima i previše, a sve te ugrožene skupine poput penzionera itd imaju pravo glasa na izborima, imaju životno iskustvo, kopaju po kontejnerima, a ipak godinama održavaju ovaj sistem svojom masovnošću i svojim glasovima i uništavaju društvo u kompletu. Kukaju a pobili bi sve oko sebe. Prema tome, da prevedem, ne pada mi na pamet da glumim majku Terezu jednom mjesečno sa tanjurom supe. Jedini izuzetak kod mene su oni dobri ljudi, kao ta dvojica koje si ti srela kako dijele koricu sa psom. E takvima od mene halal sve što podijelim, odjeća, pare, krov nad glavom, i samo sa takvima i dijelim čitav život i svaki put kada vidim nešto tako, a to je često, čitav moj život, ne trebam čekati okupljanje za to. Svakako za takva okupljanje za pomoć ljudima ima masa drugih organizacija, pa neka djeluju. U KS, kao i Federaciji BiH bilo je registrovano 3.500 organizacija za pomoć ljudima, vjerovali ili ne. Da one urade samo 5% od onoga što su radile organizacije poput SOS UG za spriječavanje okrutnosti nad životinjama kao i druge slične UG za zaštitu životinja koje sada postoje, ne bi bilo potrebe za pomoć ljudima. Ljudi su ti koji imaju pravo glasa, moć rasuđivanja, oni koji donose odluke da imaju pravo da druge ubijaju, i oni koji na kraju biraju svoju vlast ovako kako hoće. Psi su oni koji su čovjeku oduvijek odani do kraja, a najugroženiji su, stradaju mučki od tog istog čovjeka, oni su ti koji su na dnevnoj bazi i u svakodnevnici maltretirani, ubijani, udarani, vezani čitav život na lancu kao na robiji, korišteni od raznih kretena za lov i ko zna šta sve ne, i često su upravo to korijeni onih istih ljudi kojima namjeravaš pomagati. Javi se ovdje u vezi pasa, za ljude postoji i otvoreno je puno drugih tema i na drugim podforumima.
lenaterzić
Posts: 52
Joined: 13/01/2012 15:44

#906 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić »

Meni je jednako stalo do toga da se svima pomogne. A pošto si ti sa "humanih" odlutao na predizborne i bog te pitao kakve još razloge, mislim da više ne želim biti prisutna na ovom forumu. Ne želim dijeliti svoje komentare sa osobama koje niko nije ni molio ni tjerao da podijele svoj tanjir supe. Ako se već nisi našao u takvom gestu, dovoljno je bilo da šutiš a ne da daješ takve komentare. I da ti kažem samo još nešto, ko ne želi pomoći čovjeku, ne može biti dobar ni prema životinji. Pokrećemo debate koje samo mogu dovesti do zaključavanja ove teme a ja to ne želim. Mnogo je još ljudi koji će pokušati tražiti svoje ljubimce na ovom forumu. Što se mene tiče, ja se odjavljujem.
globosa
Posts: 153
Joined: 17/10/2010 20:28

#907 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by globosa »

Ovo je forum za kućne ljubimce. Trebalo bi da se raspravlja o pomoći njima.

Za pomoć ljudima postoje brojni forumi, na ovome forumu to se zove humanitarne akcije.

Tamo se dijele supe, novac, garderoba i ostalo.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#908 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by kokuz_sa »

ovo je tema za izgubljeno-nadjeno od kucnih ljubimaca..svaki put udjem ovdje da vidim imal kakav cuko da ga je ko izgubio pa da daje kakvu nagradu pa da cvaknem sta love ako ga nadjem a vi samo vazite o azilima i pravljenjem i rancevima izvan sarajeva,penzionerima,politici,meteorima,policiji..
brate mili otvorio je cober(ako se ne varam ovako ide nick) temu o gradnji azila pa piskarajte tamo



ps:hajd sad me naruzite jer sam ohol i ne volim kad se tema zacata nepotrebnim stvarima
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#909 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cober »

Izvinjavam se drugim forumašima za odgovor sa moje strane na off topic gluposti.
Tema je: Izgubljeno - nađeno.
globosa
Posts: 153
Joined: 17/10/2010 20:28

#910 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by globosa »

kokuz_sa je napisao/la:

''svaki put udjem ovdje da vidim imal kakav cuko da ga je ko izgubio pa da daje kakvu nagradu pa da cvaknem sta love''

Evo prilike:

NESTALA MAČKA na području velikog Sedrenika, kod staračkog doma 19.01. Odaziva se na ime Šepa, Šepica i na dozivanje cic, cic. Zadnja noga joj je povrijeđena u kuku i slabije hoda pa je po tome dobila ime. Molim onoga ko ju je vidio da javi na moj profil.

PRONALAZAČU NAGRADA 500 KM. HVALA PUNO!!!
Image

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#911 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Samprotivsviju »

Danas na Marin Dvoru...sam vidjeo mjesanca.Najvjerovatnije je da je pobijegao nekome, jer je imao i ogrlicu i podugacak komad lanca koji je vukao za sobom...

Pogledao sam slike izgubljenih pasa, barem zadnjih 15tak stranica...medjutim nisam ga uspio naci..

Radi se o mjesancu, koji lici na vucijaka (puno je manji od vucijaka)....
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#912 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by teAMICA »

Samprotivsviju wrote:Danas na Marin Dvoru...sam vidjeo mjesanca.Najvjerovatnije je da je pobijegao nekome, jer je imao i ogrlicu i podugacak komad lanca koji je vukao za sobom...

Pogledao sam slike izgubljenih pasa, barem zadnjih 15tak stranica...medjutim nisam ga uspio naci..

Radi se o mjesancu, koji lici na vucijaka (puno je manji od vucijaka)....
Tog sam i ja vidjela preksinoc kod Hitne pomoci... Kao omanji vucijak i deblju ogrlicu je imao ciji kraj visi prema dole.
Vidjela sam ga iza auta, izgledao je dosta izgubljen :(
HojHajOj joj!
Posts: 32
Joined: 21/01/2012 02:56

#913 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by HojHajOj joj! »

Zna li se išta novo u vezi psa iz gradskog prijevoza?! Recite mi, molim vas, da ga je neko udomio... :((((((( Ako nije, zna li iko gdje je trenutno, gdje posljednji put vidjen?
rinchy
Posts: 4
Joined: 11/01/2012 15:50

#914 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by rinchy »

HojHajOj joj! wrote:Zna li se išta novo u vezi psa iz gradskog prijevoza?! Recite mi, molim vas, da ga je neko udomio... :((((((( Ako nije, zna li iko gdje je trenutno, gdje posljednji put vidjen?

Ako sam dobro upucena, pas je, trenutno, u privremenom smjestaju, trazi mu se stalni udomitelj.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#915 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zvrk »

dodatno, upratila sam da jadnik u maru ima dom vani negdje.-..
soraja27
Posts: 63
Joined: 28/01/2010 18:45

#916 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by soraja27 »

dobar,ti? wrote:
soraja27 wrote:Izgubljen pas, žute boje sa crvenom ogrlicom (barem ju je imala). Zove se "Pile" i jako je pitoma i bezazlena. Na ogrlici je imala metalnu kapsulicu sa mojim brojem telefona. Danas su me zvala neka djeca sa Trga heroja i kažu da su je našli tamo ali dok sam došla nikoga više nije bilo. Molim svakoga, ako je uočite da mi javite na tel: 066/714-887

Ova slika joj najviše sliči.
Image
Danas oko 1 vidio sam ga na c.vili na onom malezijskom mostu. Mislio sam da je od covjek akoji je isao iza njega, sretno u trazenju ;-)
nađena!!
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#917 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Samprotivsviju »

A sto sam brkata :)
User avatar
Mantis
Posts: 143
Joined: 29/12/2011 20:30

#918 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Mantis »

Kakve su sanse da se pas vrati nakon 10 dana, moj pas je nestao i strašno mi ga je žao. Ima li šanse da se vrati nakon 10 dana s obzirom na ovaj snijeg i nevrijeme. :cry:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#919 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by minjonja »

soraja, koliko je to ona bila u "bijegu"? bas mi je drago sto se vratila!!!
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#920 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by tinchy »

soraja27 wrote:
dobar,ti? wrote:
soraja27 wrote:Izgubljen pas, žute boje sa crvenom ogrlicom (barem ju je imala). Zove se "Pile" i jako je pitoma i bezazlena. Na ogrlici je imala metalnu kapsulicu sa mojim brojem telefona. Danas su me zvala neka djeca sa Trga heroja i kažu da su je našli tamo ali dok sam došla nikoga više nije bilo. Molim svakoga, ako je uočite da mi javite na tel: 066/714-887

Ova slika joj najviše sliči.
Image
Danas oko 1 vidio sam ga na c.vili na onom malezijskom mostu. Mislio sam da je od covjek akoji je isao iza njega, sretno u trazenju ;-)
nađena!!

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#921 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alica.k »

Mantis wrote:Kakve su sanse da se pas vrati nakon 10 dana, moj pas je nestao i strašno mi ga je žao. Ima li šanse da se vrati nakon 10 dana s obzirom na ovaj snijeg i nevrijeme. :cry:
samo ne odustaj
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#922 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by kokuz_sa »

kod osnovne skole na malti imaju ovi malci njih 7 komada i kuja
sinoc u 1h su bili svi na okupu..nahranjeni i eto donijet im dzemper i malo napravljeno skloniste

jutros su nedostajala 3..nadjena su 2 ispod autica na parkingu iza gorenja..
pa ako neko vidi jos 1 cukicu da javi samo gdje ga je vidio

Image

Image
User avatar
-bosanac-
Posts: 78
Joined: 09/02/2011 11:37
Location: Tamo gdje me neeeeejmaaaaaa :P

#923 izgubljena dva psa :(

Post by -bosanac- »

izgubljena dva psa, okolina Tuzle je u pitanju, tachnije mjesto Ljubache, izmedju Zivinica i Tuzle se nalazi, ugl trazhe se vech treci dan, ljudi u okolnim selima tvrde da su ih vidjeli skupa, mladi su i ovo im je prvi vechi snijeg pa ih je to zbunilo garant, sve u svemu molim vas ako ko ima ikakve informacije da mi javi na pp, zovu se stinky i lucky i evo slika pa ako ko mozhe pomoc jako bi cijenio, nije iskljuciva ni novchana nagrada. Hvala unaprijed.


Image
User avatar
-bosanac-
Posts: 78
Joined: 09/02/2011 11:37
Location: Tamo gdje me neeeeejmaaaaaa :P

#924 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by -bosanac- »

izgubljeni prije 3 dana u okolici Tuzle, tachnije mjesto Ljubache, trazhe ih vlasnici vech tri dana, ljudi u okolnim selima tvrde da su ih skupa vidjeli, ovo im je prvi vechi snijeg pa im je to crnjak nemogu nanjusit put kuci, sve u svemu ako ko ima ikakve informacije neka mi pise na pp, mogucha je i novchana nagrada samo da se nadju, hvala vam unaprijed.

Image
Mela_Anastacia
Posts: 8
Joined: 28/01/2011 23:12

#925 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Mela_Anastacia »

NAĐEN PAS! CRNI TORNJAK. UKOLIKO STE VLASNIK PSA POZOVITE 065 050 664

HVALA!
Post Reply